vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, ramon

Twitter

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #450 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 02:21 »
Παιδια ειμαι με νουτακο κανα 5μηνο χωρις σταματημο.Το τελευταιο μηνα δε νιωθω απο γευση τιποτα.
Κατι που να μου προτεινατε και να μου αρεσει ισως?
Δε θελω γλυκο θελω οσο γινεται αυτο το ξηρο και στεγνο σαν το νουτακο.Τουλαχιστον ετσι το ενιωθα εγω σε γευση.
Ξηρο καπνικο με γευση ξηρων καρπων στο τελος.
Δυστυχως τετοια γευση εχω να νιωσω κανα μηνα.


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #451 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 02:32 »
Διάγνωση προφανής  :yes:
Τα έπαιξαν οι γευστικοί κάλυκες της γλώσσας.
Πέντε μήνες το ίδιο, ίσως είναι και ρεκόρ.

Θα συνιστούσα νουτάκο σε συνδυασμό με κόκκινο μήλο (ο μόνος συνδυασμός που βρήκα να φεύγει η ξηρότητα που επιφέρει το φιστίκι),
αλλά η ξηρότητα σου αρέσει, οπότε εδώ μάλλον θες 2-3-4 μέρες σκέτη βάση ή ένα ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικό - γευστικά - άρωμα, ώστε να επανέλθει η γεύση στους κάλυκες που χόρτασαν.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #452 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 02:36 »
Aστα να πανε.Εψαχνα υγρο καιρο και οταν το βρηκα του γουστου μου του εδωσα και καταλαβε. :)


Μηλο ειπες.Ωραια.
Βαζω στα 10μλ 25 σταγονες νουτακο?Τη συνδυασμο να κανω με το μηλο σε σταγονες?
Θα δοκιμασω και αυτο με τη βαση που μου ειπες.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #453 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 02:45 »
Θα έλεγα, στα 10 ml, 8-9 σταγόνες νουτάκο και 7-6 μήλο.
Αφού προηγηθεί η "αποτοξίνωση¨της σκέτης βάσης.

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #454 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 19:45 »
Ρε παιδιά, πήρα πρόσφατα το RY69 από την Nobacco και δεν καταλαβαίνω τίποτα από γεύση!!!
Το μόνο που αντιλαμβάνομαι ελάχιστα είναι μία χημική πικρίλα...?


Ενώ έχω από την Atmos Lab και τα Kapnos, Fotia, Caramel & Vanilla και όλα μια χαρά, με το RY69...

Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει και αν;

Υ.Γ. : Εννοείται πως έχω βάλει το 7% της προτεινόμενης δοσολογίας.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #455 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 19:47 »
Ποσες μερες το αφησες να ωριμασει?

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #456 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 03:25 »
2 μέρες.
Αλλά δεν νομίζω οτι έχει να κάνει με κάτι τέτοιο...
Γιατί σε αυτό δεν νιώθεις καν άρωμα ή γεύση, έστω κάτι σε "καπνικό"...
Παρά μόνο μία χημική αηδιαστική γεύση, πολύ ήπια...


Δεν ξέρω, από Δευτέρα θα επικοινωνήσω και με την Atmos Lab...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #457 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 10:02 »
το ίδιο πρόβλημα ειχα κι εγώ με το Habana και το chocolate premium, με το πρώτο ειδικά το πρόβλημα ήταν τεράστιο, σαν να κάπνιζα φτηνή κολώνια , λίγο άρωμα και μπολικο αλκοόλ, το ανεφερα κάπου στο νημα με τις βάσεις, καθως εκει πιστευα θα ειχα μεγαλύτερο πρόβλημα κι όχι με τα αρώματα
αρχικά πιστεψα πως τα αρώματα ηταν για κάποιο λόγο χαλασμένα, λόγω αποθήκευσης ίσως και παρασκευής αλλα δεν ανέφερα τίποτα περισσότερο πέραν της εντονης γεύσης διαλύτη που ειχα για να μιλήσω οταν θα ειμαι πιο σιγουρος αργότερα
όμως είμαι τώρα στην 6 ημέρα ωρίμανσης, τα πράγματα ειναι πολύ διαφορετικά, εχει πέσει παραπάνω απο 80% αυτο το άρωμα του αλκοόλ-διαλύτη ή χημικίλα γενικότερα -δεν γνωρίζω τι μπορεί να ειναι-
πάντως η αναλογία, του Habana που τώρα μπαφιάζω μετά θα δοκιμάσω και τη σοκολάτα για να δω τη διαφορά με τη "φρεσκια" , που προτείνεται απο την atmos lab ειναι πολύ μικρή θεωρώ, βέβαια ίσως και πάλι ειναι νωρίς
να προσθέσω επίσης πως ο καλλιτέχνης, ο παρασκευαστής δηλαδή, για το δέσιμο και "για όσους βιάζονται" στα αρχικά του ποστς ειχε προτείνει τον φουρνο μικροκυμματων για 10", κάτι που χρησιμοποίησα επιπροσθέτως αυτή τη φορα, στη χαμηλότερη θερμοκρασία -χαμηλότερη κι απο της αποψυξης- και με το μπουκαλάκι σε δοχείο νερου, πάντως η διαφορά ήταν αισθητή ήδη, το ειχα δοκιμάσει -όπως με αρχικά με taste απο σταγόνα στο δάχτυλο

σημειωτέον αναφέρομαι στα αρώματα και όχι στα έτοιμα υγρά, μετά το παρατήρησα οτι μιλούσες για έτοιμο υγρό
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2014, 10:23 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #458 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 10:47 »
Ρε παιδιά, πήρα πρόσφατα το RY69 από την Nobacco και δεν καταλαβαίνω τίποτα από γεύση!!!
Το μόνο που αντιλαμβάνομαι ελάχιστα είναι μία χημική πικρίλα...?


Ενώ έχω από την Atmos Lab και τα Kapnos, Fotia, Caramel & Vanilla και όλα μια χαρά, με το RY69...

Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει και αν;

Υ.Γ. : Εννοείται πως έχω βάλει το 7% της προτεινόμενης δοσολογίας.
RΥ69 από ατμός είναι το άρωμα για το βασικό μου diy υγρό και το φτιάχνω εδώ και 6 μήνες.
Αν δεν το αφήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες να ωριμάσει, δεν ατμίζεται καλά.
2 μπουκάλια που τα έφτιαξα μέσα Ιουλίου, τώρα είναι θεικά στη γεύση!
Κατά τη γνώμη μου είναι από τα αρώματα που θέλουν το χρόνο τους.


Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #459 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 20:26 »
Δεν μιλάω για έτοιμα υγρά... :)
Σε αρώματα αναφέρομαι... :)


Τέλος πάντων θα επικοινωνήσω από Δευτέρα ο ίδιος με Atmos Lab και θα δούμε...
Εμένα μου φαίνεται οτι αυτό με το RY69 δεν πρόκειται να στρώσει...
Άτμισα μία μέρα ολόκληρη και σχεδόν με έπιασε πονοκέφαλος... :(

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #460 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 20:32 »
Κι εμεις για αρωματα μιλαμε.
Οταν φτιαχνουμε μονοι μας ενα υγρο, αυτο χρειαζεται καποιες μερες να "ωριμασει" και να αναδειξει τα πραγματικα του αρωματα.
Καποια χρειαζονται 24 ωρες, καποια 24 μερες.
Το RY69 ειναι ενα απο αυτα που χρειαζεται καιρο να να στρωσει η γευση του.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #461 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 20:49 »
οπότε τίθεται θέμα στοκαρίσματος, εννοώ οτι πρέπει να στοκάρω κάμποσα αρώματα για να τα ωριμάσω, πράγμα που δεν το ειχα υπολογίσει πρωτίστως, ή μάλλον πίστευα πως θα ήταν πιο σύντομο, κάπως έτσι θα τα βλέπω τα αρώματα ->  :fight_knuppel: :tongue_smilie:
δηλαδή αρκει να "τους δώσω αέρα", δηλαδή να ανοίξω τα καπάκια ή κάτι περισσότερο ή μηπως ειναι απαραίτητη και η μίξη σε αυτό το στάδιο;
και μετά την μίξη;;  στο δέσιμο δηλαδή, τίθεται πάλι θέμα ωρίμανσης;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #462 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 20:53 »
Το αρωματα δε χρειαζονται "ωριμανση". Το υγρο στο οποια θα τα προσθεσεις θελει, μετα την παρασκευη του.
Τα ετοιμα υγρα καποιες φορες θελουν "ωριμανση", αναλογως τις οδηγιες του εκαστοτε κατασκευαστη.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #463 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 21:25 »
ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σου και τις απαντήσεις σου nemesis ! τα έχω διαβάσει, τα περισσότερα και σε διαφορετικά νηματα και sites, αλλα στη πρακτική τριβή μου αλλαξαν μερικά πράγματα, και προσπαθω να καταλάβω γιατι

αυτο με το habanna που το άνοιξα πρώτη φορά και μύριζε σα χημείο, όπως λέει και ο konstantinos,  με πολύ οξεία τετοια γεύση και άρωμα, ενώ πλέον μια εβδομάδα μετά έχει πέσει ισχύει,  λ.χ. τώρα βρίσκεται στο στάδιο ποιυ αρχικά ήταν το chocolate premium και το chocolate τώρα ειναι μια σοκολατογεύση με την ένταση και οξύτητα που περιμένεις σε ένα άρωμα, τα έχω διπλο-τριπλοτσεκάρει, τώρα όπως και στην αρχή που τα αγόρασα. Αλλα το σημαντικό ειναι πως δε μιλάω για τη διαφορά στο άρωμα το ίδο, αλλα στις προσμύξεις, οκ, έχω πέσει σε κάλτσες, σε χαλασμένα ψάρια, σε μασχαλίλα, αλλα αυτο ειναι χημικη τελείως οσμή και γεύση.
ΕΠίσης πήρα 6-7 αρώματα, αυτά ολα τα πρώτα μου, αλλα αυτά τα δύο μόνο ειχαν το θέμα αυτο, τα άλλα ήταν κι απο άλλες εταιρίες, δηλαδή για να αποκλείσω (?) και την πιθανότητα δυσανεξίας ή κάτι τέτοιο

σκέφτομαι μήπως τίθεται θέμα στην αποθήκευση, ίσως κάποια αλλοίωση στους διαλύτες;
θα περιμένω τον konstantino να μας πει νεότερα απο την επικοινωνία του
konstantine ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΑΥΡΙΟ !!!
 :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #464 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 03:01 »
Περιμένοντας τα νεώτερα, θα θυμίσω πως στα καπνικά αρώματα ισχύει πως συχνά δεν μυρίζουν όπως το υγρό. Συχνά οι οσμές τους είναι περίεργες, "χημικές", μπορεί και δυσάρεστες. Αλλά θα κριθούν από το τι υγρό φτιάχνουν, όχι μόνα τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 90 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios