vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, ThioVag, manoslykos, Amcm, infernity

Twitter

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #435 στις: Ιουλίου 19, 2014, 14:04 »
Αν θέλεις να φτιάξεις 20 ml υγρού με περιεκτικότητα σε άρωμα 8%, θα αναμιξεις 18,4 ml βάσης και 1,6 ml αρώματος.

Εγώ χρησιμοποιώ το RY69 στο 7%, για πάνω από ένα χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα. Αντιθέτως, το θεωρώ ένα από τα καλύτερα καπνικα αρώματα της αγοράς. Και προφανώς, δεν είναι τυχαίο το ότι βρίσκεται στην δεύτερη θέση των best sellers της Atmos Lab, μετά το Bebeca.

Φυσικά, η επιλογή του συγκεκριμένου αρώματος είναι προσωπική μου προτίμηση.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #436 στις: Ιουλίου 19, 2014, 17:36 »
Εγώ έβαλα 3% lemonade menthol balance 2% vodka όλα ατμός . Πολύ καλό αποτέλεσμα για εμένα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #437 στις: Αυγούστου 06, 2014, 20:37 »
εγω παντως μετα απο φουντουκι
(και στο cookies το ίδιο ισχύει)
μισο τανκ έκανα πριν απο μια εβδομάδα, και ακομα οτι άρωμα να βαλω μου ερχεται η φουντουκίλα στο στόμα !

Αποσυνδεδεμένος Steam Loco Motive

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #438 στις: Αυγούστου 19, 2014, 14:07 »
Καλησπέρα παίδες...μιας και είμαι φρέσκος στο μιξάζ θέλω τα φώτα σας. Μόλις αγόρασα ΑΓΡΙΝΙΟ σε άρωμα και μου μυρίζει έντονα μπανάνα!!!!
Η μυρωδιά του αρώματος βέβαια πολλές φορές ουδεμία σχέση έχει όταν αραιώνεται και καίγεται στον ατμοποιητή αλλά δεν είναι λιγάκι παράξενο?
Μήπως έχει γίνει κάνα λάθος στα label?!

Ζητώ και συγνώμη εκ των προτέρων γιατί μάλλον δεν έπρεπε να ρωτήσω σε αυτό το νήμα αλλά δεν βρίσκω το κατάλληλο :o

συγχώνευση συνεχόμενων
Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα.
Ευχαριστούμε.

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2014, 14:14 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #439 στις: Αυγούστου 19, 2014, 14:39 »
Καλησπέρα και καλώς μας ήλθες.

Το Αγρίνιο είναι αρκετά γλυκό, και σαν άρωμα αλλά και στη γεύση. Με λίγο ψάξιμο θα βρεις πολλές αναφορές στο συγκεκριμένο. Απλά να είσαι προετοιμασμένος για όταν με το καλό το φτιάξεις και τραβήξεις την πρώτη τζούρα!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #440 στις: Αυγούστου 19, 2014, 14:43 »
[

Καλησπέρα παίδες...μιας και είμαι φρέσκος στο μιξάζ θέλω τα φώτα σας. Μόλις αγόρασα ΑΓΡΙΝΙΟ σε άρωμα και μου μυρίζει έντονα μπανάνα!!!!
Η μυρωδιά του αρώματος βέβαια πολλές φορές ουδεμία σχέση έχει όταν αραιώνεται και καίγεται στον ατμοποιητή αλλά δεν είναι λιγάκι παράξενο?
Μήπως έχει γίνει κάνα λάθος στα label?!

Ζητώ και συγνώμη εκ των προτέρων γιατί μάλλον δεν έπρεπε να ρωτήσω σε αυτό το νήμα αλλά δεν βρίσκω το κατάλληλο :o

συγχώνευση συνεχόμενων
Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα.
Ευχαριστούμε.



Το Αγρίνιο σαν άρωμα για εμένα μπορεί να γίνει πολύ καλή βάση για να πειραματιστείς με αλλά αρώματα . το έχω δοκιμάσει και με αλλά καπνικά αλλά και με γλυκείες γεύσεις και δίνει ωραίο αποτέλεσμα .

Αποσυνδεδεμένος Steam Loco Motive

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #441 στις: Αυγούστου 19, 2014, 15:29 »
Καλησπέρα και καλώς μας ήλθες.

Το Αγρίνιο είναι αρκετά γλυκό, και σαν άρωμα αλλά και στη γεύση. Με λίγο ψάξιμο θα βρεις πολλές αναφορές στο συγκεκριμένο. Απλά να είσαι προετοιμασμένος για όταν με το καλό το φτιάξεις και τραβήξεις την πρώτη τζούρα!


Διαβάζοντας αυτό καταλαβαίνω σιγά σιγά. Σαν έτοιμο υγρό που το δοκίμασα πάντως μου φάνηκε τσιγαρίσιο και όχι ιδιαίτερα γλυκό.
Η γλύκα τον έτοιμων υγρών ήταν ουσιαστικά αυτή που με οδήγησε στο περάσω στα DIY

Αποσυνδεδεμένος elenigeop

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #442 στις: Αυγούστου 19, 2014, 15:29 »
Η Bebeca  είναι άρρωστη σαν υγρό.Μ'έχει κάνει κ έχω αυξήσει την κατανάλωση..Και μ'αρέσει πολύ και το ότι είναι νόστιμη στο στόμα πέρα από τη μυρωδιά..
Κ η nocciola καλή είναι ;)

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #443 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 02:12 »
Εμένα πάλι το Αγρίνιο μου θυμίζει τσιχλοφουσκα. Πάντως  μετα απο αραίωση στο μισο κσι πενταμηνη ωρίμανση χθες που το μυρισα μου φάνηκε στμισημο.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #444 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 03:08 »
Εμενα παλι δεν μου αρεσε ΚΑΝΕΝΑ καπνικο αρωμα ΑΛΛΑ ουτε και γλυκο απο τον ATMOS LAB..Τα μονα αρωματα που με καλυψαν ηταν τα Green Apple-Banana και αυτα με βαση Balanced...Επισης οσες ευκαιριες εδωστα την Mist δεν με καλυψε ποτε,μονο προβληματα μου προσεφερε...

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #445 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 17:46 »
nocciola εάν την αφήσεις 2μηνη ωρίμαση και βάλεις περισσότερο PG μοιάζει πολύ με Nutacco και είναι μούρλια σχεδόν καπνικό θα το έλεγα.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #446 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 23:22 »
Άρωμα GINA..... δεν ξέρω τι σόι καπνικό άρωμα είναι αυτό αλλά εμένα μου κάνει σα να μασάω χλωρά φύλλα καπνού για να μαζέψω την χλωροφύλλη. Πολύ ιδιαίτερο άρωμα που φέρνει προς το γλυκό και μάλλον στο μέλλον ΔΕΝ θα το τιμήσω.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #447 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 08:41 »
Επειδη δεν θέλω να χάσω τη γεύση της bebeca που θεωρώ αξεπεραστη, το αλλάζω με kapnos και καφέ (εξαιρετικό)!

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #448 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 18:58 »
kapnos kafe Μαζί? εάν ναι σε τη αναλογία?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #449 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 10:21 »
 :nope:  Λυπάμαι, όχι μαζί. Απλά, όταν σταματάει να έχει γεύση η bebeca, αλλάζω υγρό (Kapnos ή coffee της Atmos) για δυο ημέρες και επανέρχεται η αναγνώριση της αξεπέραστης για μένα γεύσης της bebeca.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix