vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, apollwnas21, manoslykos, camber

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab

Αποσυνδεδεμένος CONAN100

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1230 στις: Αυγούστου 17, 2015, 19:10 »

Ναι λάθος μου, 3.6% ήθελα να πω.
Το θέμα είναι ότι σαν καινούργιος και γω, το έκανα το λάθος και τα ανακάτεψα και τα 4 μαζί. Τα ανακάτεψα δεν τα φραπέδιασα.

Αύριο παραλαμβάνω νέα αρώματα και λέω να τη χρησιμοποιήσω. Ελπίζω μετά από 5 ημέρες που έχουν περάσει, η βάση μου να είναι σωστή.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1231 στις: Αυγούστου 17, 2015, 19:13 »
Μια χαρά θα είναι η βάση σου. Κοίτα λίγο και τον ανάλογο πίνακα [Βάσεις] για περισσότερες πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1232 στις: Αυγούστου 18, 2015, 15:54 »
γεια σας παιδια
προσπαθησα με βαση pg vg 50 50 στα 10ml να φτιαξω την σοκοφρετα της συνταγης στην αρχη αλλα δεν μου πετυχενει τι μπορει να κανω λαθος μηπως να μειωσω βανιλια η σοκολατα?

8 σταγονες σοκολατα prenium
7 σταγονες βανιλια
3 φουντουκι

δεν βγαινει καλη η γευση κ δεν μπορω να καταλαβω τι κανω

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1233 στις: Αυγούστου 18, 2015, 21:18 »
Banana 4% - Nocciola 2%. 80%VG

Η Banana της Atmos σε μια λίγο πιο άγλυκη μορφή με νότες φουντουκιού και σοκολάτας. Ιδανικό για τον καφέ αν δεν θες καπνικό.

Αποσυνδεδεμένος CONAN100

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1234 στις: Αυγούστου 22, 2015, 12:25 »
Τις μόνες βάσεις που έχω δοκιμάσει είναι της Atmos Lab.
Δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος, αλλά μου αφήνει στο τέλος μια "χορταρίλα"
Μπορεί να φταίει το μικρό ποσοστό αρώματος που έβαλα... γύρω στο 3%
Μπορεί να φταίει ότι τα έχω μόνο 3 μέρες να ωριμάσουν.
Είχα όμως την εντύπωση ότι ακόμα και σκέτη βάση αν ατμίσεις θα είναι τελείως άοσμη και άγευστη.
Πρόσθεσα ακόμα λίγο άρωμα και θα τα αφήσω 10 μέρες ακόμα για να είμαι πιο σίγουρος και με καλύτερη άποψη.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1235 στις: Αυγούστου 23, 2015, 17:05 »
Τι βάση χρησιμοποίησες και με τι άρωμα;
Ο συνήθης υπαίτιος για χορταρίλα είναι η VG αλλά υπάρχουν και αρώματα που μπορεί να δίνουν τέτοια αίσθηση.
Ίσως να μην σου πάνε οι βάσεις της Atmos Lab.

Αποσυνδεδεμένος CONAN100

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1236 στις: Αυγούστου 25, 2015, 07:23 »
Atmos Lab βάση έβαλα 50% PG 50% VG. Και άρωμα RY 69
Αν δεν φύγει ή χορταριλα θα δοκίμασω αυτό που λες. Να ρίξω το ποσοστό της VG

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1237 στις: Αυγούστου 25, 2015, 10:09 »
ΤΟ RY69 θέλει 7%. Τσέκαρε τον πίνακα: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16125.0.html
 
Μήπως αυτό που σου μυρίζει "χορταρίλα" είναι η νικοτίνη η οποία λόγω του χαμηλού ποσοστού αρώματος βγαίνει μπροστά; Μύρισε για καλό και για κακό το μπουκάλι που εχει βάση και νικοτίνη να σιγουρευτείς .

 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1238 στις: Αυγούστου 25, 2015, 11:12 »
Χορταριλα δεν θα το ελεγα αλλα κατι σαν  μείξη Ξηροκαμπίου  αυτη τη γευση και μυρωδια περνω απο την vg τησ atmos lab που και γιαυτό το λογο μου αρεση απο πολλεσ αλλεσ  τωρα αυτα ειναι πρωσοπικα γουστα  όπως και η δοσολογια στα αρωματα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος CONAN100

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1239 στις: Αυγούστου 30, 2015, 14:49 »
Τίποτα παιδιά... ο χρόνος ωρίμανσης ήρθε και τα έστρωσε όλα.
Σήμερα ξαναδοκίμασα και η γεύση είναι πολύ καλύτερη.


Κάθε πράγμα στο καιρό του λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1240 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:27 »
Μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν φτιάξει κάποια υγρά καπνικα εκτός απο αυτά τα 3 RY69 GINA FOTIA
σε πια αλλά μπορω να βρω τη γεύση του καπνικου χωρίς να γλυκηζει τώρα αν έχουν άρωμα απο Ξηροκαμπίου δεν με πειράζει σχετικα ψάχνω για γεύσης καπνικεσ όπως Κάμελ και Μάλμπορο και αν το Απάτσι η το Καμίλα ανταποκρίνονται σε αυτά που λένε

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1241 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:38 »
Γευση Camel ή Marlboro δεν προκειται να βρεις σε κανενα καπνικο καμιας εταιρειας.
Οσο πιο γρηγορα το παρεις αυτο αποφαση, τοσο πιο ευκολα θα απολαυσεις το η.τ. και τις δικες του γευσεις.

Παμε τωρα. Τα πιο καπνικα αρωματα απο την Atmos που δεν βγαζουν περιεργες γλυκες ειναι τα Apache, Camilia, Maxxx και Nutacco.
Το Nutacco εχει αυτο το ξηροκαρπενιο που λες. Τα αλλα 3 εχουν πιο ουδετερη γευση.
Υπαρχουν και τα δυο καινουργια του, το Kamaki και το Velvet, αλλα δεν τα εχω δοκιμασει να σου πω τι λενε.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1242 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:39 »
Με κάθε ειλικρίνεια γεύση αυτούσια κανονικού τσιγάρου δεν θα βρεις πουθενά...

Ποιά γεύση δηλαδή, μάλλον για τη βρώμα μιλάμε :))

Το Camila λόγω του οτι το δοκίμασα (πολύ παλαιότερα όμως) φέρνει σε κάτι από τη μυρωδιά από πακέτο τσιγάρου όταν το ανοίγεις...
Όμως θεωρώ οτι το υποβαθμίζω λέγοντας το.

Είναι εξαιρετικό άρωμα, με "μουντάδα" που στα πρώτα βήματά μου ως ατμιστής μου άρεσε πάρα πολύ... Δυστυχώς δεν θυμίζει κάτι συγκεκριμένο (πχ φράουλα, κάποιο γλυκό) για να σου το περιγράψω.
Δεν θεωρώ οτι γλυκίζει πάντως, ενώ σε μίξη με άλλα αρώματα κόβει τα "πρίμα" από έντονα αρώματα.


edit:


Με πρόλαβε ο Παναγιώτης!!!!


Πράγματι το NUTACCO είναι εξαιρετική επιλογή!! Στους πιο πολλούς που το δοκιμάσαμε παραμένει ένα από τα βασικά μας αρώματα.


Τα δε Velvet και Kamaki τα οποία τα έχω, είναι μεν ωραία αρώματα (τα οποία όμως να ξέρεις θέλουν πάνω από βδομάδα ωρίμανση για να "δείξουν") αλλά είναι λίγο σαν "κολόνια"... Ίσως να θυμίζουν πιο αρωματικά τσιγάρα τύπου Silk Cut ή κάτι ακριβά που αγοράζαμε τότε και ούτε που θυμάμαι μάρκα... :))
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:45 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1243 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 13:08 »
 Παιδιά ευχαριστώ πολύ  για την άμεση απάντηση  ..Το οτι δεν θα βρω πλέων της γεύσης του κτ στο ητ το έχω καταλάβει αμέσως απο τησ πρώτες μου ατμιστικεσ εμπειρίες  υπαρχουν όμως μερικά αρώματα που φέρνουν κάπως και ξεγελούν   και το μυαλό αλλά και τουσ γευστικουσ κάλυκες
Στην αναζήτηση λοιπών αυτή επειδή δεν έχω ουτε την οικονομική  δυνατότητα να δοκιμασο   ολα τα ετοιμα  υγρα για να ξερω πια  κανουν για εμένα και να φτιάχνω μετα τα δικά μου λογου οικονομικού κόστους

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1244 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 13:15 »
Είσαι και στην Κρήτη γ@#ώτο και δεν έχεις κοντά σου ecig. Όλοι οι γνωστοί μου που έψαχναν τασάκι καπνικό βρήκαν στην ecig (Camtel, Divino Cigar, Ace N.1 είναι πολύ δημοφιλή και βγαίνουν και σε DIY άρωμα).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix