vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, Jorge, Buliwyf, maprix, gstamatos, lounik, myiorgos

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #375 στις: Ιουνίου 24, 2011, 01:36 »
Παιδιά μια ερώτηση περί υγρών της Nobacco. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη τίποτα από Nobacco. Θέλω να δοκιμάσω μόνο καπνικά/τσιγαρίσια υγρά και μου αρέσουν μόνο τα γλυκά υγρά. Ποια από τα υγρά της Nobacco προτείνετε βάσει αυτών που ανάφερα (δηλαδή γλυκά καπνικά/τσιγαρίσια); Η ερώτηση αφορά όλα τα υγρά της Nobacco συμπεριλαμβανομένων και της σειράς Plan-B. Ευχαριστώ ;)

Επειδη ως τωρα(6μηνες) μονο nobacco περνω κ μονο καπνικα επιτρεψτε μου να δωσω τα φωτα μου :tongue_smilie: :tongue_smilie:(πλακα κανω)
Λοιπον,το
1.camel απο κλασσικες τσιγαρου κ το virginia ειναι ελαφριες+λιγο γλυκες του virginia ειναι πιο γλυκια απ του camel(για αρχη ειναι παρα πολυ καλα πιστευω αλλα κ για ολη μερα.
2.Το CEO ειναι σαν τα γεμιστα παπαδοπουλου(κυριολεκτικα γευση μπισκοτο με σοκολατα),δηλ. παρα πολυ γλυκο κ καπως βαρυ
3.Το Royal Steam κ το Fire Cured Tobacco ειναι καπως γλυκα(υποτονικα γλυκα) κ καπως εντονα αρωματα αλλα ομορφα οχι βαρια.
4.Το All Senses ειναι οπως ονομαζεται(τα παντα ολα) παρα πολυ εντονη γλυκια γευση οπως η τσιχλοφουσκα
5.Το Τοbacco(oxi plan 'b' flavor)ειναι κλασσικος απλος καπνος με υπογλυκη γευση κ ελαφρυ(οχι τελειως αγευστο)
Τωρα οσο για το usa classic που ειπαν καποιοι πως ειναι ακριβως ή παρομοιο σαν malboro δεν ξερω γιατι δεν το χα παρει ποτε κ ηθελα οπως κ το tobacco flavor δεν γνωριζω.
Αυτα... 8)

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #376 στις: Ιουνίου 24, 2011, 12:15 »
Τωρα οσο για το usa classic

εννοείς το usa mix? ή από plan b??? ρωτάω γιατί πολύ σύντομα λέω να το δοκιμάσω και δε θέλω να μπερδευτώ!  :-[ ::)


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #377 στις: Ιουνίου 24, 2011, 17:07 »
εννοείς το usa mix? ή από plan b??? ρωτάω γιατί πολύ σύντομα λέω να το δοκιμάσω και δε θέλω να μπερδευτώ!  :-[ ::)

Usa classic απο Plan 'b'.  :)

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #378 στις: Ιουνίου 24, 2011, 17:09 »
ευχαριστώ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #379 στις: Ιουνίου 24, 2011, 17:12 »
Tιποτα,φιλε μου(anytime) :)

Αποσυνδεδεμένος nickcompact

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #380 στις: Ιουλίου 05, 2011, 16:38 »
Nobacco , από οτι βέπω θα την τιμησω κι εγω...

Αποσυνδεδεμένος james1

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #381 στις: Ιουλίου 17, 2011, 00:18 »
menthol nobacco.ατμιζω αυτη τη στιγμη.Τ Ε Λ Ε Ι Ο.δεν ειχα ατμιση ξανα menthol.για πολυ δροσερη αναπνοη.Στα 11 mg. :thumpup:


Ρε φιλαρακο,πηρα και εγω menthol nobacco 11mg.Το ατμισα και ηταν πραγματι υπεροχο.Ελεγα οτι επιτελους βρηκα το υγρο που εψαχαν.Υπαρχει ομως "αλλα".Την ιδια μερα μου προκαλεσε υπνηλια.Το ατμιζα για 2 μερες και μου προκαλουσε υπνηλια.Το σταματησα.Ρωτησα και ενα φιλο που ειχε παρει το ιδιο και μου ειπε τα ιδια.Καποιος που να ειχε το ιδιο συμπτομα ?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #382 στις: Ιουλίου 17, 2011, 00:30 »
Που το ξέθαψες αυτό?  :laugh1: :laugh1:
Υπνηλία δεν είχα.  :hmmm:
Αλλά αυτό το υγρό είναι πολύ καλό για άτμισμα άμα έχει αρπάξει ο λαιμός κρύωμα  8)

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #383 στις: Ιουλίου 17, 2011, 00:33 »

Ρε φιλαρακο,πηρα και εγω menthol nobacco 11mg.Το ατμισα και ηταν πραγματι υπεροχο.Ελεγα οτι επιτελους βρηκα το υγρο που εψαχαν.Υπαρχει ομως "αλλα".Την ιδια μερα μου προκαλεσε υπνηλια.Το ατμιζα για 2 μερες και μου προκαλουσε υπνηλια.Το σταματησα.Ρωτησα και ενα φιλο που ειχε παρει το ιδιο και μου ειπε τα ιδια.Καποιος που να ειχε το ιδιο συμπτομα ?

Η νικοτίνη, που υπάρχει στον καπνό, είναι ισχυρό εξαρτησιογόνο. Η έλλειψη της, κατά τη διάρκεια διακοπής του καπνίσματος, προκαλεί σύνδρομο στέρησης με έντονη επιθυμία για κάπνισμα, κακή διάθεση, ερεθισιμότητα, υπνηλία. Υπάρχουν όμως τρόποι να γίνουν τα φαινόμενα της στέρησης ηπιότερα και να περάσει γρήγορα το στάδιο της απεξάρτησης.
Πηγη: http://www.exypp.gr/giveupsmoking/nicotine.html
Θεωρω οτι τα 11mg ειναι λιγα για σενα(μαλλον εισαι και καινουριος ατμιστης).Δεν νομιζω να φταιει οτι το υγρο ειναι μενθολη, απλα θα πρεπει να ανεβεις σε περιεκτικοτητα νικοτινης.

Εχω την εντυπωση οτι καπου εχει ειπωθει στα Ιατρικα αυτο  :hmmm:
Αν κρινετε οτι χρειαζεται μετακινηση καντε το  ;D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #384 στις: Ιουλίου 17, 2011, 00:53 »

Ρε φιλαρακο,πηρα και εγω menthol nobacco 11mg.Το ατμισα και ηταν πραγματι υπεροχο.Ελεγα οτι επιτελους βρηκα το υγρο που εψαχαν.Υπαρχει ομως "αλλα".Την ιδια μερα μου προκαλεσε υπνηλια.Το ατμιζα για 2 μερες και μου προκαλουσε υπνηλια.Το σταματησα.Ρωτησα και ενα φιλο που ειχε παρει το ιδιο και μου ειπε τα ιδια.Καποιος που να ειχε το ιδιο συμπτομα ?

Πρώτα συστηνόμαστε http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html  βάσει των κανόνων του φόρουμ...
Καλώς ήρθες...

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #385 στις: Ιουλίου 17, 2011, 11:49 »
Τι υγρό είναι αυτό ρε παιδιά να το πάρω και εγώ που έχω αυπνίες και έχω κάνει τα xanax καραμέλες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος james1

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #386 στις: Ιουλίου 17, 2011, 14:50 »
Η νικοτίνη, που υπάρχει στον καπνό, είναι ισχυρό εξαρτησιογόνο. Η έλλειψη της, κατά τη διάρκεια διακοπής του καπνίσματος, προκαλεί σύνδρομο στέρησης με έντονη επιθυμία για κάπνισμα, κακή διάθεση, ερεθισιμότητα, υπνηλία. Υπάρχουν όμως τρόποι να γίνουν τα φαινόμενα της στέρησης ηπιότερα και να περάσει γρήγορα το στάδιο της απεξάρτησης.
Πηγη: http://www.exypp.gr/giveupsmoking/nicotine.html
Θεωρω οτι τα 11mg ειναι λιγα για σενα(μαλλον εισαι και καινουριος ατμιστης).Δεν νομιζω να φταιει οτι το υγρο ειναι μενθολη, απλα θα πρεπει να ανεβεις σε περιεκτικοτητα νικοτινης.

Εχω την εντυπωση οτι καπου εχει ειπωθει στα Ιατρικα αυτο  :hmmm:
Αν κρινετε οτι χρειαζεται μετακινηση καντε το  ;D

             Καλος σας βρηκα και σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
      Θελω να πω οτι ημουν καπνιστης για 18 χρονια.Εκανα winston light γυρω στα 10 με 15 τσιγαρα την ημερα.Ξεκινησα στις 17/6/11.Το υγρο που μου στειλαν σαν δωρο ηταν χωρις νικοτινη.Το εκανα για 1μιση εβδομαδα χωρις να ξανακανω τσιγαρο.Ειχα καποια νευρα και μετα πηρα Malb****gh με νικοτινη 8mg.Συνεχισα να μην εχω κανει τσιγαρο για ενα μηνα τωρα και δεν μου λειπει το τσιγαρο σχεδον απο την αρχη.Τα 11mg δεν ειναι για μενα λιγο την στιγμη που εκανα light τσιγαρα (10-15)Οπως και να εχει οταν προτοδοκιμασα μενθολη (μια αμπουλα)αυτης της εταιριας γιατι για αλλη δεν ξερω ηταν 16 mg (που μου εδωσε ενας φιλος) που ειναι και το high της.Οταν τελειωσε η αμπουλα εβαλα τα 11mg αλλα παλι τα ιδια.Υπνηλια.
     Και θελω λοιπον να σας ρωτησω γιατι με το Malb****gh δεν ειχα προβλημα και ουτε εχω γιατι αυτο χρησημοποιω και τωρα (ευτυχως που το ειχα).Επισεις πως το εξηγειτε πως και ο φιλος που μου εδωσε να δοκιμασω πριν το παρω το υγρο εχει τα ιδια συμπτωματα ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 17, 2011, 15:21 από james1 »

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #387 στις: Ιουλίου 17, 2011, 23:27 »
Φιλε μου δε ξερω τι μπορει να φταιει...Μπορει απλα να ειναι κομματι της απεξαρτησης σου απο το ΚΤ. Ως γνωστον το ΚΤ εχει πολλα χημικα περαν της νικοτινης και της πισσας, ετσι ειναι πιθανο η ελλειψη τους να σου προκαλει υπνηλια. Δεν ειμαι σιγουρος για αυτα που λεω οποτε κρατω και μια επιφυλαξη. Αυτο που ξερω ειναι το εξης: Ολα τα υγρα της νομπακο αποτελουνται απο τα ιδια υλικα. Τα μονα που αλλαζουν ειναι τα αρωματα. Ειχες ποτε προβλημα με το αρωμα της μενθολης???(εννοω ως ατοφιο αρωμα) Αν οχι τοτε δε νομιζω να φταει κατι αλλο περα απο την διαδικασια της απεξαρτησης. Το οτι δεν την καταλαβαινεις δε σημαινει οτι δε γινεται και οτι δεν περνα ο οργανισμος σου απο ολες τις φασεις της.

Αποσυνδεδεμένος james1

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #388 στις: Ιουλίου 18, 2011, 22:14 »
Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου και που ασχοληθηκες με το θεμα.Δεν ειχα προβλημα ποτε με την μενθολη ισα-ισα που ξετρελαθηκσ με την γευση.Τι να πω.Ισως το ξαναχρησημοποιησω στο μελλον και βλεπουμε.

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #389 στις: Ιουλίου 18, 2011, 22:53 »
Τιποτα φιλε μου. Δεν ειμαι ειδικος αλλα οτι θελεις εδω τα παιδια παντα βοηθανε :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro