vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, thanos1071, lagoudakis, Jorge, lounik

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #345 στις: Μαΐου 06, 2010, 16:35 »
Συμφωνώ με τον Atmos.
Το Usamix είναι εξαιρετικό για "all day" υγρό.
Είναι "εύκολο" για άτμισμα σε όλες τις φάσεις της ημέρας.
Θα μπορούσα να πω πως είναι το καλύτερο υγρό για κάποιον που ξεκινά με το άτμισμα...

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #346 στις: Μαΐου 22, 2010, 13:36 »
παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα. Μου ηρθε μολις χθες το prestige και ενω γενικα με τη φιλοσοφια και τη χρηση του ειμαι ευχαριστημενος, με τα φιλτρα που ηρθαν καθε αλλο. Ειτε ατμιζω ειτε οχι το ιδιο. Δε μου φερνει το καψιμο που εχει το τσιγαρο και εχω την αισθηση οτι δεν εχω καπνισει. Υπαρχει καποιο υγρο που να φερνει κατι τετοιο? Υπ'οψιν οτι ειμαι καπνιστης καπνου craven και απο πακετο prince αν μπορει να βοηθησει καποιον στην προταση του.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #347 στις: Μαΐου 22, 2010, 13:50 »
Καλώς ήλθες drageloth
Τα προγεμισμένα φίλτρα που ήρθαν με το prestige τί περιεκτικότητα σε νικοτίνη έχουν;
Αφού κάπνιζες βαρυ καπνό, χρειάζεσαι high υγρό, στην αρχή τουλάχιστον, για να σε γεμίσει.
Θα πρότεινα τα: USAMix, Camel και Virginia σε high, είναι τα πιο "καπνικά" και τα πιο εύκολα για να αρχίσεις με το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #348 στις: Μαΐου 22, 2010, 13:53 »
Καλωσήρθες drageloth!

Τα προγεμισμένα φιλτράκια που έχεις είναι με 0 νικοτίνη; Αν ναι, τότε καλό είναι να προμηθευτείς είτε φιλτράκια high (υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης) είτε υγρό hign για να γεμίζεις μόνος σου τα φιλτράκια (πιο οικονομικός τρόπος).

Με 0 νικοτίνη ερχόμενος από τσιγάρο λογικό είναι να σου φαίνεται αέρας, γι' αυτό "καλή" πρακτική είναι να ξεκινάμε με υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης και να την κατεβάζουμε εάν και εφόσον νιώσουμε πως είμαστε καλά και πιο χαμηλά.

Ρίξε μια ματιά αν θέλεις στα άρθρα για αρχάριους που υπάρχουν στο forum και θα καταλάβεις πολύ γρήγορα τι ακριβώς γίνεται με το ηλ. τσιγάρο. Και φυσικά, όπου χρειαστείς βοήθεια, "ζήτα και θα σου δοθεί" :))

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #349 στις: Μαΐου 22, 2010, 13:54 »
Καλώς όρισες στην παρέα μας drageloth.
Προφανώς έχεις φιλτράκια χωρίς νικοτίνη και γιαυτό δεν νιώθεις τίποτα.
Αν μένεις Αθήνα θα σου πρότεινα να πας στο μαγαζί της Nobacco. Οι άνθρωποι είναι πολύ εξυπηρετικοί
και θα σου δώσουν να ατμίσεις διάφορες γεύσεις ώστε να επιλέξεις ένα υγρό που θα σου αρέσει. 
Όσο αφορά τώρα το "...ειμαι καπνιστης καπνου craven και απο πακετο prince..." αυτό που έχω να σου πω είναι
ότι πολύ δύσκολα μπορεί να πετύχει κανείς τη γεύση ενός καμμένου αποξηραμένου χόρτου εμπλουτισμένο
με δεκάδες χημικά όπως είναι ο καπνός του τσιγάρου.
Πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να συμβιβαστείς με κάποιο υγρό που θα σου αρέσει αλλά μάλλον δεν θα θυμίζει ότι έχεις συνηθίσει μέχρι τώρα.

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #350 στις: Μαΐου 22, 2010, 14:07 »
Ευτυχως το ειχα προσεξει οτι με το prestige ειναι τα 0mg οποτε πηρα και φιλτρα high. Απλα μαλλον επρεπε να επαιρνα και υγρο σε φαση τσιγαρου. Δεν περιμενω να ειναι σαν τον craven γτ θα ειχε τα ιδια χαλια μεσα και το prestige. Απλα δεν μου κανει καψιμο και ειναι λιγο περιεργο.Οπως ειπα και πριν ειναι σαν να μην ατμισα :P
Αθηνα δεν ειμαι δυστυχως οποτε θα αρκεστω στις προτασεις σας τις οποιες μιας και ειστε γνωστες θα εμπιστευτω.
Μαλλον θα παω η σε usamix η σε camel. Τεινω προς το usamix γιατι οπως ειχα διαβασει σε προηγουμενα ποστ ηταν το παλιο marlboro οποτε θα φερνει και προς τα κει.
Απο νικοτινη ειναι πολυ καλα τα high, ισως ειναι και πιο δυνατα απο αυτα που εκανα μεχρι τωρα σε κανονικο τσιγαρο γιατι με "χτυπανε" σχετικα ευκολα. Απο καψιμο να δουμε :P

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #351 στις: Μαΐου 22, 2010, 14:43 »
Παράθεση
Απο νικοτινη ειναι πολυ καλα τα high, ισως ειναι και πιο δυνατα απο αυτα που εκανα μεχρι τωρα σε κανονικο τσιγαρο γιατι με "χτυπανε" σχετικα ευκολα. Απο καψιμο να δουμε
drageloth καλωσόρισες
Οταν λες "καψιμο" δεν καταλαβαίνω τι εννοείς
Αν εννοείς οτι δεν έρχεται ζεστός ο ατμός , όπως στο τσιγάρο, αυτό δεν πρόκειται να διορθωθεί με υγρό. Δοκίμασε cartomizers που έχουν πιό ζεστή αίσθηση
Αν εννοείς το τσιγαρίσιο κάψιμο στην εισπνοή, αυτό δυστυχώς (ευτυχώς για μένα) δεν θα το βρεις πουθενα.
Θα πρέπει αν τελικά σου "κατσει" το HT να συμβιβαστείς με τη γευση του και τα τερτίπια του. Σε λίγο καιρό και με την προυπόθεση να μη καπνίζεις ΚΑΘΟΛΟΥ για 1-2 βδομάδες, θα δεις ότι θα προσαρμοστείς στα νεα δεδομένα και μάλιστα θα σου αρέσει περισσότερο απο το ΚΤ.
Υπάρχουν συσκευές ( όπως οι με 510 ατμο) που είναι καλύτερες απο το prestige σε αυτό που λες "καψιμο" αν το κατάλαβα καλά. Αλλά δεν θα βρεις όλα όσα σου δίνει το ΚΤ  όποια συσκευή και αν αγοράσεις.
Θα ξαναβρείς όμως στο ΗΤ αυτά που σου παίρνει το ΚΤ  :yes:
καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #352 στις: Μαΐου 22, 2010, 14:58 »
Καλωσόρισες και από μένα  :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #353 στις: Μαΐου 22, 2010, 23:33 »
Καλώς ήρθες drageloth!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #354 στις: Μαΐου 23, 2010, 01:08 »
παρόλο που είμαι οπαδός του usamix (marlboro) και είναι το υγρό μου να δοκιμάσεις και το tobacco high,θα σε καλύψει καλύτερα όσον αφορά το θέμα γεύση καπνού.

αν και κανένα δεν έχει σχέση με το τσιγάρο,είναι όλα πολύ καλύτερα θα έλεγα.....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #355 στις: Μαΐου 23, 2010, 01:15 »
Η γνώμη του Ξωτικού πάντα σεβαστή! Προσθέτω Virginia τσιγαρίσιο βαρύ

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #356 στις: Μαΐου 23, 2010, 13:33 »
Μερααα.Εξαιτιας του λαιμου που ειναι ενα ματσο σκ@τ@ χαλια εδω και 2 μερες ατμιζω μονο menthol nobacco 11mg.σε συνδιασμο με ζεστο τσιπουρο με λιγο μελι μεσα αααλλλο πραγμα :thumpup:περαστικα μας.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #357 στις: Μαΐου 23, 2010, 13:41 »
τελικά το usa mix είναι ακριβώς ίδιο με το marlboro ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #358 στις: Μαΐου 23, 2010, 13:48 »
Μερααα.Εξαιτιας του λαιμου που ειναι ενα ματσο σκ@τ@ χαλια εδω και 2 μερες ατμιζω μονο menthol nobacco 11mg.σε συνδιασμο με ζεστο τσιπουρο με λιγο μελι μεσα αααλλλο πραγμα :thumpup:περαστικα μας.
περαστικά φίλε tripolitiis και βέβαια μακρυά απο 510 low resistance  ;)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #359 στις: Μαΐου 23, 2010, 15:20 »
σε ευχαριστω Θεμη.χαμηλης αντιστασης δεν εχω παρει,ακομη,περιμενω απο τοταλυ μεσα στην βδομαδα που μας ερχετε.Για τωρα,901 <<ξυλινο>> :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120978 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297181 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios