vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, I.P, Amcm, bloodlessz, tibolaso, camber, Milarepa, bakoulini, Buliwyf, lemon78

Twitter

Pharaoh mini rta by Digiflavor

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 02:01 »
Να το κάνω και αυτό δε λέω.Όμως και έτσι,παίζει σωστά.Δε νομίζω πως θα μπορούσα να επιστρέψω χρησιμοποιημένο ατμοποιητή και ούτε σκοπέυω να το κάνω σαφώς.Ειπαμε,έχει γευσάρα και αυτό τον σώζει.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 03:11 »
Τσουπ!
Η σιλικόνη διαστέλλεται με το κρύο, φουσκώνει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 08:25 »
Στο επόμενο πλύσιμο απλώς αφαίρεσε το deck από τη βάση του (απλό ξεβίδωμα θέλει ) και προσπάθησε να τη "λυπάνεις" στα σημεία (πάνω και κάτω απ' το οδοντωτό δαχτυλίδι ) με λίγη VG. Αν μπορέσεις μετά να πιάσεις με το ένα χέρι το "οδοντωτό" (πιθανότατα θα χρειαστείς κάποιο "εργαλείο" για καλύτερο πιάσιμο εκεί ) και με το άλλο το δαχτυλίδι του αέρα, ίσως καταφέρεις να τα περιστρέψεις μετά. Το ζόρι είναι να γίνει η αρχή.

Αν πάλι είναι ακατόρθωτο μπορείς να "δέσεις" ξανά τον ατμοποιητή έχοντας αφήσει τη VG στο σημείο, να τον βάλεις πάλι πάνω σε ένα mod και να προσπαθήσεις όπως σου είπα νωρίτερα, κρατώντας δηλαδή ταυτόχρονα το οδοντωτό μαζί με το τανκ για ευκολότερο πιάσιμο. Λογικά θα πετύχει.

:)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 22:37 »
Νέο βίντεο απ' τον Jai Haze που θέλει στην ουσία να αποδείξει ότι ο ατμοποιητής που παρέλαβε έχει όντως πρόβλημα και η βάση του δεν περιστρέφεται με τίποτα. Ίσως έχει κι άλλος από εδώ τέτοιο κομμάτι, δεν ξέρω τι ισχύει πραγματικά απλά το επισυνάπτω:


Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 22:51 »
Δεν έχω δει το παραπάνω βίντεο αλλά για να είμαι σωστός, ο [member=17717]Superuser[/member] έχει δίκιο. Δοκίμασα με πολλή δύναμη του στυλ "και ας σπάσει" και γύρισε. Απλά ήθελε πολλή δύναμη έως μίσος. Τώρα πλέον μαλάκωσε σε σχέση με πριν και είναι απλά σωστά σφιχτό. Συστήνω διατροφή και γυμναστήριο στους κατόχους.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 23:00 »
Στο παραπάνω βίντεο φαίνεται ότι το juice flow control απλά δεν περιστρέφεται με τίποτα. Χρησιμοποιεί "δαγκάνες" για πολύ γερό πιάσιμο των σημείων όμως η βάση επιμένει να μην γυρίζει με τίποτα. Χαλασμένο προϊόν; Έριξε κόλλα για να μείνει κολλημένη ώστε να "κράξει" τον εμπνευστή του ατμοποιητή; Ένας Θεός ξέρει τι συμβαίνει.

Γεγονός είναι ότι η βάση φτιάχτηκε για να γυρίζει όπως γεγονός είναι και το ότι στην αρχή είναι ιδιαίτερα σφιχτή, τόσο ώστε να δείχνει ότι η περιστροφή σταματάει όταν "τελειώσει" και το σπείρωμα του τανκ.

Αφού λύθηκε το δικό μας το μυστήριο όλα καλά. Να τον χαρούμε γιατί πραγματικά είναι διαμαντάκι ο "μικρός"! :)

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 00:05 »
Σχετικά με το τελευταίο update defective device proof video, ένας απονήρευτος(που εκεί βασικά στοχεύει) viewer θα έλεγε μπράβο, είχες δίκιο, δεν φταις εσύ κτλ..
Έλα που εγώ είμαι λίγο πιο πονηρεμενος έχω διαφορετική άποψη,ίσως λανθασμένη;Ίσως.. 
Και θα εξηγήσω τους λόγους παρακάτω

Γίνεται προσωπική επίθεση απο τον τύπο στον σχεδιαστή του τανκ και αυτό φαίνεται από το πρώτο βίντεο.
Το review έγινε μαγνητοσκοπημένο και όχι live και θα μπορούσε άνετα να επιστρέψει το ελαττωματικό τανκ πίσω να προμηθευτεί άλλο ώστε να γίνει αντικειμενικό το review και ας επικαλέστηκε ότι τα review του είναι review αγοραστή θα μπορούσε να το αναφέρει στο πρώτο βίντεο

Κατηγορεί τον σχεδιαστή του τανκ επειδή δεν υπάρχει ποιοτικός έλεγχος και βγάζουν ελαττωματικά τανκ στην αγορά
Τι σχέση έχει ο σχεδιαστής με την γραμμή παραγωγής στην Κίνα;
Αν ήθελε να τα χώσει ας τα έχωνε στην Digiflavour

Όταν θες να αποδείξεις ότι το σύστημα υγρών δεν γυρίζει δεξιά, πρώτα πρέπει να δείξεις στην κάμερα ότι γυρίζει αριστερά, που γύριζε στο πρώτο βίντεο, και μετά να το κάνεις με τις δαγκάνες
Βέβαια το δείχνει στο τέλος και επικαλείται ότι από το πολύ σφίξιμο προς τα δεξιά κόλλησε και δεν ξεσφίγγει πλέον..
Εγώ λέω ότι σφίγγει,ξεσφίγγει

Με απλά ελληνικά
"Να ψοφήσει η γίδα του γείτονα"

Το θέμα είναι ότι ο δικός μου ακόμη..έστειλα ticket στην gearbest και μου είπαν πιθανώς την άλλη βδομάδα λόγω φορτου πακέτων προς Γερμανία (Χριστούγεννα,black Friday,cyber montag)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 11:44 »
Εγώ το έιχα σίγουρο πως θα έκανε ξανά βίντεο και θα ήταν και προς επιβεβαίωση του, απλά υπέθεσα, α, β, γ =ζ.. Και στοίχημα θα έβαζα που λέμε.. ;)
Και μήπως δεν τα εχουμε ξαναδεί, δεν "έσφαξε" ο άλλος για έναν KV4, κάποιος άλλος δεν καταδίκασε τα πιόνια για τα συστατικά τους, ενώ δεν ήξερε ούτε είχε καμία ανάλυση απο τα δικά του και τα εξαφάνιζε μετα, δεν έκλεβε ο άλλος  ατμοποιητές; Και γενικά μήπως δεν κατευθύνουν με υπολογισμένες κινήσεις και ξεκινώντας απο αχνά σημεία για να σκάσουν τη ταμπελάρα μετά; Προς τάσεις του ατμού, προς γεύσεις, προς καταναλώσειςμ προς σουξου-μουξου :laugh1: ;
Θα το αντέξουμε..

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 12:47 »
Υπάρχει όντως κάτι το ύποπτο στην όλη κατάσταση αλλά εγώ δεν θα μπω στη διαδικασία, ας τρώγονται ή ας τα βρίσκουν μεταξύ τους αυτά.

Για καλή μου τύχη πήρα τον Φαραώ και τον δοκίμασα πριν βγει το review του Jai, είχα ήδη σχηματίσει την άποψή μου και άσχετα με το ότι δεν είχα ακόμα αντιληφθεί την περιστροφή της βάσης, έμεινα λίγο με το στόμα ανοιχτό όταν είδα τις διαρροές που είχε. Ύποπτο και αυτό βέβαια με κύριο κατηγορούμενο το ίδιο του το στήσιμο. Γιατί δεν μπορεί κύριε τόσοι reviewers να τον βρίσκουν αξιόλογο, να μην αναφέρονται σε "leaking problems", να τον έχω ήδη δοκιμάσει εγώ για μια ολόκληρη εβδομάδα στα άνω των 600 μέτρων υψόμετρο, στην άλλη μία εβδομάδα σε κανονικές συνθήκες, να μην έχω εντοπίσει ούτε ελάχιστη υγρασία στο airflow του όλες αυτές τις μέρες (αξιοθαύμαστο για ατμοποιητή του είδους ) και ξαφνικά να έρχεσαι εσύ να τα κάνεις ίσιωμα. Δεν αντιλέγω, σου έτυχε το "κομμάτι". Τι να κάνουμε τώρα. Πάρε όμως άλλο, βρες έναν τρόπο να μας πείσεις ότι προσπάθησες αρκετά πριν βγάλεις τους πάντες και τα πάντα σκάρτα. Ειδικά όταν υπάρχουν τόσοι που σου λένε "καν'το γιατί θάβεις άδικα αυτή τη στιγμή". Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, έριξες και το "follow" στον αέρα δείχνοντας τι; Το απόλυτο τίποτα αφού το κομμάτι που κρατούσες στα χέρια ήταν το ίδιο το ελαττωματικό ( ; ) που έπιασες απ' την αρχή.

Τα γράφω όλα αυτά αλλά στην πραγματικότητα τη δική μου εμπειρία με το κάθε κομμάτι δεν περιμένω κανέναν reviewer να μου την αλλάξει πλέον, όποιο κι αν είναι το ρεζουμέ του. Κάποτε ίσως να το έκανα, τώρα όχι.

Και ξαναλέω, αν αύριο αρχίσει ο ατμοποιητής να παρουσιάζει δυσλειτουργίες ή "χαλαρώματα" προτού τον βαρεθώ και τον αφήσω στην άκρη, εδώ θα είμαστε. :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 13:01 »
Ο πίτουρας Haze έχει προηγούμενα με τον άλλο πίτουρα Rip απο τον προηγούμενο Pharaoh που τον είχε θάψει(και όχι άδικα).
Μετά ο ένας ψήφησε τον άλλον σαν χειρότερο reviewer και πάει λέγοντας...

Οτι έχει τα προβλήματα που λέτε ,γύρισμα υγρών και leaking είναι σίγουρο.Τον έχουν ζαλίσει τον κακόμοιρο τον Λαζάρου :))

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 13:15 »
Διαρροές δεν έχει. Ούτε καν υποψία διαρροής.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 13:23 »
Και στον rdta τον ειχαν κυνηγήσει τον Trippers οτι ζεσταίνεται, οτι δεν εχει γεύση και διαρροές. Και τους έφτιαξε τον rta 1 :laugh1:
Κι εμένα μου ζεσταινόταν, τον τσέκαρα, ειδα τα τεράστια ποστς, υπέθεσα πως απο αυτά ζεσταίνεται και άραξα σε πυρήνα 3άρι, που καλύπτει τις τρύπες και δεν είναι κοντά στα ποστς να τα ζεστάνει. Κι άμα και λάχει θα βάλω και το τέρας των 3,5 :)) να κάνω ομίχλη και στο τσέιν φουσκάλες στα χείλη.
Για γεύση σα χαζός τους διάβαζα, το φαινόμενο του ντρίπινγκ, το  μιξ-όλοτζι, η μύτη δηλαδή που τρέχει

: D
απο την πλλή γεύση και η ανάγκη για επαναπροσδιορισμό των αρωμάτων μου (ενώ δεν ήταν ο πρώτος μου, αλλα που ήθελα να βάλω σε μεγαλύτερης διάρκειας κύκλο) με έβαλε και στα κόλπα των ντριπεράδων που λίγο πολύ τα ήξερα, αλλά που ξεκίνησα ευλαβώς να παρακολουθώ και να συνεχίσω να καγχάζω : D (κρίνω)
Και τα σχόλια ακόμα ίδια ειναι, αντε με τον μ@##κα, αντε με το μπο#ρδ&%ο.. Ας τα λύσουν στο σανίδι αφου το ανέλαβαν, παλι το  ίδιο θα σκέφτομαι και θα ψωνίζω με κρίση
Τα οικονομικά τους ματς, είναι άλλο θέμα

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 13:31 »
Kατα 90% των περιπτώσεων διαρροών σε όλους τους καινούργιους άτμο είναι πρόβλημα στο βαμβάκι και συνήθως αυτοι που τα έχουν είναι άπειροι χρήστες.Και εγώ απο την κατασκευή του δεν τον πολυβλέπω για προβληματικό,πολύ απλή κατασκευή.Τώρα τα υγρά είναι ένα θέμα.Λογικά όπου να ναι θα φτάσει και του αδερφού μου μαζί με τον crius 2 και θα τα δούμε τα άλλα.

Γιατί το υποψία διαρροής σε bottom airflow άτμο και μόνο απο την υγροποίηση των ατμών που λες δεν παίζει ;) [member=13979]Apospol[/member]

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 13:39 »
Να προσέχεις, μη κάνεις μεγάλη στάση στον pharaoh και σε χάσουν στα bf  :)):))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 13:45 »
Ουτε καν ρε συ.Δεν είναι του γούστου μου αυτά τα tank.Απλά οι συνάδελφοι και η παρέα του αδερφού μου είναι όλοι νέοι ατμιστές και ότι τους γυαλίζει το παίρνουν...Οπότε μάντεψε ποιος την πληρώνει... :))

Σαν το ζούλιγμα σε μηχανικό με bf Dripper δεν έχει... :yoloyeah:
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 75 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix