vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 3 χρήστες
djfloor, Buliwyf, nightdream

Twitter

Pharaoh mini rta by Digiflavor

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #75 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 19:46 »
Επιβεβαιώνω οτι μεχρι τωρα που τον ατμιζω δεν έχει παρουσιασει κανενα προβλημα

Σκεφτομαι να τον στησω με 3,5 πυρηνα, αξιζει   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #76 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 22:06 »
Λένε πως αξίζει, κι εγώ σε 3άρη βρίσκομαι ακόμα. Πες μας αν την κάνεις τη δοκιμή να το έχουμε υπόψιν στο επόμενο.. :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #77 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 22:17 »
Μολις στηθηκε για πρωτη φορα και σπερνει... Γευση.... Πνιγμος! 

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #78 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 14:17 »
Αφού μου ήρθε το invoke την Παρασκευή τον έστησα προχτές με έτοιμη twisted kanthal 0.5 Ohm( αγόρασα από τον κινέζο ένα σετ με 48 έτοιμα "εξωτικά" coils kanthal σε 3.5 πυρήνα) βαμβάκι rabbit και 30-35 watt

Απόλαυση!!

Ποιότητα κατασκευής άψογη, διαρροές μηδέν ούτε καν υγρασία στο airflow που σε αυτό νομίζω ότι παίζει ρόλο ο σχεδιασμός την βάσης.Δηλαδή αν δεν φυσήξουμε, δεν "δραπετεύει" ατμός από το airflow

Ο μηχανισμός της ρύθμισης υγρού δούλεψε απροβλημάτιστα από την πρώτη στιγμή
Το στήσιμο είναι γελοία εύκολο Και το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να μην εξέχει βαμβάκι από τις τρύπες εισαγωγής διότι μπορεί να πιαστεί κατά την περιστροφή της καμπάνας όταν ρυθμίζεις τα υγρά

Υπερ-υπό τροφοδοσία δεν είχα ούτε κατά διάνοια(τον έχω γεμίσει 6 φορές..) που αυτό συμβαίνει διότι η ρύθμιση υγρών δουλεύει πολύ καλά και δεν είναι εκεί απλώς για να είναι

Όλα βιδώνουν και ξεβιδώνουν χωρίς προβλήματα και ιδιαίτερη πίεση

Το μόνο που δεν μου άρεσε και το οποίο είναι προσωπικό γούστο είναι ότι δεν με βόλεψε κανένα drip tip πολύ φαρδιά για το γούστο μου λες και ατμιζω από σωλήνα..

Του έβαλα τον 510 αντάπτορα και το drip tip του tfv8 baby που ταιριάζει ιδανικά είναι πιο στενό από αυτό το μαύρο 510 που έχει η συσκευασία.δοκιμάστε το

Αυτά προς το παρόν..

Καλά Χριστούγεννα σε όλους

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2017, 14:38 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος jimyst

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #79 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 15:21 »
Στο τερμα βιδωμα τα υγρά είναι ανοιχτά, ξεβιδώνεις λίγο κλείνουν τα υγρά, γεμίζεις βιδώνεις ανοίγουν τα υγρά και ατμιζεις

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #80 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 16:41 »
Άντε πάλι..
Λάθος
Στο τέρμα βιδωμα ξεκινάει ο μηχανισμός ρύθμισης υγρών δεξιόστροφα κλείνεις δεξιόστροφα ανοίγεις..όλο δεξιά

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 16:50 »
Στον δικο μου το μονο θεμα που εχω ειναι το επιστομιο 510,ηθελε λιγο πιο χοντρα oring, βγαίνει ευκολα. (οχι ο ανταπτορας).
Κατα τα αλλα οπως ακριβως τα λεει ο φιλος superuser.
(Τα αλλα επιστομια ειναι σαν σωληνες..)

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 17:07 »
Του baby beast που τον έχω τώρα, όταν τραβάς βγαίνει μαζί και ο αντάπτορας

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #83 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 18:32 »
Βρηκα κι εγω ενα αλλο που ταιριάζει πολυ καλα.

Αποσυνδεδεμένος tmanolat

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Καταλληλότητα sub-ohm ατμοποιητή για τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 19:16 »
Καλή χρονιά σε όλους!

αν και ατμιστής για χρόνια,  δοκίμαζα μέχρι τώρα αποκλειστικά ατμοποιητές έτοιμους - και μόλις πριν 2 εβδομάδες περασα στον 1ο μου ατμοποιητή DIY - τον Pharaoh MTA Mini.

Με τον νέο ατποποιητή πέρασα πρστη φορά σε πνευμονικές τζούρες: και μετά αρχικά τον πρώτο εντυπωσιασμό - και τα ντουμάνια - έχω αρχίσει να νοιώθω ότι το παλιό στυλ (τσιγαρίσιες τζούρες) μου πάει καλύτερα - απο πλευρά ικανοποίησης συν μια κόπωση που αισθάνομαι υπο μορφή μπουκώματος + έναν ελαφρύ βήχα... (βλέπε ερώτημα #2 παρακάτω...)

Ερώτηση #1: μιας και έδωσα τα 35+ ευρώ για τον Pharaoh - μπορώ να τον χρησιμοποιήσω για τσιγαρίσιες; ή μήπως επειδή έχει sub-ohm αντίσταση αυτό δεν προβλέπεται;

Ερώτηση #2: φοβάμαι ότι οι πνευμονικές τζούρες ΙΣΩΣ έχουν μεγαλύτερη επιβάρυνση - κυρίως στους πνεύμονες - έχει κανείς άποψη αν αυτό είναι η αίσθησή μου ή όχι;


Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 19:43 »
Δεν μπορουμε απο κατασκευης του να τον ορισουμε ως τσιγαρισιο, οποτε περιοριζεις οσο γινεται περισσοτερο το ρυθμιστή αερα και δοκιμαζεις.
Τωρα λογικα οσο λιγοτερος ατμος εισχωρεί στον πνευμονα τοσο καλύτερα. 

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 08:42 »
Μπορει καποιος να μετρησει διαστασεις για το 2ml τζαμακι? Σκεφτομαι να το παρω με ενα bubble tank μαζι.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 20:59 »
24mm x 19mm

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 14, 2018, 18:26 »
καλησπερα στο team, να ρωτησω κατι ρε παλικαρια που χρειαζομαι βοηθεια,3 χρονια τωρα παιζω με τσιγαρισιους τηλεμαχο v2,cloud one,kayfun v3,kayfyn v5 Με mtl,armed κτλ κτλ.
Πρωτη φορα λοιπον που πηγα ετσι για το παιχνιδι και τα ντουμανια σε τετοιον ατμοποιητη,δεν ειμαι μαθημενος λοιπον με τα συρματα του ειδους,
αυτη τη στιγμη του εχω πανω ενα fused clapton n80,ετοιμο coil της geek vape(εχω δοκιμασει και crazy wire n80 clapton,και kanthal clapton,και εχω δοκιμασει και kgd pad και cotton bacon
ΤΟ μονιμο προβλημα μου λοιπον ειναι το εξης,στηνω,ολα κομπλε,ουτε υπερ ουτε υπο τροφοδωσιες,μετα απο καμια ωρα ομως και επειδη κανω αρκετες μαζεμενες τζουρες,οταν τελειωνω την τζουρα,ακουγεται αυτος ο γνωστος ηχος "τζστσζσζστζ" :P που ουσιαστικα δηλωνει στεγνο βαμβακι ,ανοιγω στα καπακια το ντεκ τα βαμβακια φαινονται μια χαρα βγεγμενα
συγνωμη αν σας κουρασα αλλα το πιο χοντρο συρμα που εχω χρησιμοποιησει αυτα τα χρονια ηταν το 50αρι,υπαρχει καποιο TIP σε αυτου τους ειδους στησιμο λοιπον που δεν εχω βρει ακομα και προφανως δε φαινεται και απο τα review? (ειμαι αρκετα σιγοουρος οτι στα αυλακια ειναι σωστο το βαμβακι μετα απο τοσα review βεβαια για πιθανες λυσεις σε ολους τους τομεις ειμαι εδω)
αυτα τα λιγα παιδια απο μενα,οποιος καταλαβε ας βοηθησει,ευχαριστω
*τα watt μου ειναι κιολας αρκετα χαμηλοτερα απ οτι χρειαζεται,δε ξεπερασα τα 22 με 0,45 αντισταση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2018, 18:37 από ntelos »

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 748
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pharaoh mini rta by Digiflavor
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 14, 2018, 19:03 »
Φυσιολογικό είναι,τα χοντρά σύρματα και ειδικά Κλάπτον και άλλα τέτοια περίτεχνα αργούν να κρυώσουν,αφήνοντας εσύ το κουμπί αυτό έχει ακόμη αρκετή θερμοκρασία για να ατμοποιησει το υγρό στο βαμβάκι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6251 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog