vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 8 χρήστες
zamploutos, ΛΥΚ, Jorge, manoslykos, camber, infernity, John015, white varadero

Twitter

Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 12:06 »
Αυτή την πατέντα με προστατευτικό οθόνης κινητού εννοούσα κι εγώ μιας και έτοιμη "μεμβράνη" για την οθόνη του Aegis δεν υπάρχει.
Τέλος πάντων περισσότερο το είπα για να προειδοποιήσω για αυτή του την αδυναμία την όποια προσωπικά τη βρίσκω κι ιδιαίτερα μεγάλη για συσκευή με τέτοιο προορισμό..

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 13:01 »
σχετικα με το φιλο που δεν μπορει να κανει update 99% όπως αναφερει και ενας άλλος φιλος πιο πανω είναι το καλωδιο.. πρεπει να βρεις usb καλωδιο που κανει και για μεταδοση πληροφοριων εκτος από φορτιση

ρε παιδια εχετε παρει πολλες συσκευες μπαταριας σε αυτή την τιμη που να μην εχουν καμια κατασκευαστικη παραλειψη?
ότι πληρωνεις παιρνεις, εδώ το vaporshark με τοσα λεφτα και ξεβαφει λες και είναι μοντ των 50 € και ποσα αλλα...
μην το "ψειριζετε" ας δουλευει σωστα και ενταξει ...

αλλωστε πως θα σε πεισουν να παρεις το επομενο αν δεν σου εχει χαλασει εξωτερικα τουλαχιστον αυτό..?  8)

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 13:48 »
makis 206 συμφωνώ..Θα το κάνω μόλις βρω χρόνο!
anubis σχέση ποιότητας τιμής συμφωνώ..απλά για κάτι που το διαφημίζεις ως άθραυστο και προορίζεται για βαριά χρήση από τους χρήστες με πειράζει..
Anyway ίσως και να το ψειρίζουμε υπερβολικά.. 

Αποσυνδεδεμένος Locomotive Breath

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 14:21 »
Εμένα πάλι η οθόνη στον ένα μήνα+ δεν έχει γρατζουνιές, εκτός αν είναι τόσο μικρές που δεν τις παίρνω χαμπάρι. Και σε τσαντάκια μπαίνει και σε τσέπες και γενικώς δεν του κάνω και την πιο προσεκτική χρήση. Τώρα για τις βίδες, μπορεί να έχω όξινο ιδρώτα και να τρώει την βαφή. Αλλά τα μεταλλικά προστατευτικά που είναι και αυτά βαμμένα μαύρα και έρχονται σε πιο πολύ επαφή με το χέρι, δεν έχουν πάθει τίποτα.  Δεν νομίζω να τους κόστιζε πολύ παραπάνω να βάφανε τις βίδες με την ίδια μπογιά που βάψανε τα μεταλλικά μέρη.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis93

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 15:00 »
Το τιμησα και γω το μοντακι εχθες το πρωι..πραγματικα υπεροχο καλη αυτονομια πολυ ωραιο πιασιμο στο χερι και πολυ ομορφο εξωτερικα στο χρωμα με το καμουφλαζ δερμα..δοκιμαστηκε για την αντοχη του στο νερο και πραγματικα απλα βγηκε το σκουπισα και ατμιζε κανονικα..απο πεσιμο δεν δοκιμαστηκε ακομα και ελπιζω να μη δοκιμαστει
Γενικα ενα πολυ εμφανες μοντακι και πολυ λειτουργικο..θα το προτεινα πολυ ευκολα σε οποιον το σκεφτεται αξιζει τα λεφτα του.

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 19:23 »


ρε παιδια εχετε παρει πολλες συσκευες μπαταριας σε αυτή την τιμη που να μην εχουν καμια κατασκευαστικη παραλειψη?
ότι πληρωνεις παιρνεις, εδώ το vaporshark με τοσα λεφτα και ξεβαφει λες και είναι μοντ των 50 € και ποσα αλλα...
μην το "ψειριζετε" ας δουλευει σωστα και ενταξει ...

Για έναν λόγο το ψειρίζω εγώ προσωπικά, επειδή με χαλάει που μια τόσο γερή συσκευή "τσαλακώνει" την όμορφη όψη της από μία και μόνο κακή επιλογή στην πλευρά που αναπόφευκτα κοιτάμε όλοι καθημερινά. Είναι τόσο όμορφο μοντάκι κι όμως από μία χαζή (έτσι την κρίνω εγώ ) επιλογή του συγκεκριμένου πλαστικού για κάλυμμα οθόνης θα χαλάσει σε ανύποπτο χρόνο τη συνολική της εικόνα. Μπορεί να φάει πεσίματα και να μην πάθει το παραμικρό η συσκευή, μπορεί να μπει σε μια τσέπη και να γρατζουνιστεί η οθόνη για πλάκα. Απλά και μόνο επειδή επέλεξαν αυτό το χαζό πλαστικό. Τη δουλειά του την κάνει μια χαρά, αλλά.

Και ξαναλέω, μιλάω για μικρές γρατζουνιές που στη σκιά δεν φαίνονται καθόλου. Ακόμα κι αν πατήσουμε το κουμπί και ανάψει η οθόνη. Αν πέσει κάτω απ' το φως του ηλίου όμως, πόλεμος.
Άσχετα από το πόσο καλό μοντάκι είναι λοιπόν, ασχέτως τιμής (με μια μικρή ένσταση στα ρεύματα τα λεφτά του τα αξίζει πραγματικά ), αν δεν είχε αυτό το χαζό θεματάκι δεν θα είχα κάτι άλλο να του προσάψω.

Δίνω βαρύτητα αλλά για έναν και μόνο λόγο. Θα μπορούσαν να το αποτρέψουν πανεύκολα. Ειδικά σε μία συσκευή που διαφημίζεται για την αντοχή της νομίζω ότι δεν θα έπρεπε καν να αναφερόμαστε τώρα σε κάτι τόσο μικρό. Ας το έφτιαχναν άσχημο τουλάχιστον να μη μας χαλάνε οι γρατζουνιές τώρα.. :))

Αποσυνδεδεμένος oinopoios

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 20:40 »
Παιδιά καλησπερα, έχω το μοντάκι εδώ ένα μήνα και είμαι πλήρως ικανοποιημένος.
Το πήρα για την προστασια που προσφέρει σε πεσίμα, χτυπήματα, ατυχίες γενικά και μέχρι τώρα δεν το έχω κοπάνησει πουθένα, ακόμα...

Έχω μια απορία, αξίζει να κάνεις update; δεν το έχω ανοίξει ακόμα για να το συνδέσω με υπολογιστή αλλά από τα λίγα που διάβασα δεξιά και αριστερά δεν βρίσκω λόγο να το κάνω εφόσον αυτά που προσδίδει είναι μόνο για ατσαλένια και νικελίου σύρματα. Έχει δοκιμάσει κάνεις να κάνει αναβάθμιση το λογισμικό που να δούλευε το εργαστοσιακό firmware να μας πει εντυπώσεις;

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 21:41 »
Αν θες διάβασε όλο το νήμα από την αρχή..Το έχω κάνει και αξίζει..
π.χ αν αλλάξεις άτμο και βάλεις το δεύτερο σε ρωτάει αν ήταν το παλιό η το καινούργιο coil(δεν αφορούν μόνο ρυθμίσεις θερμοκρασίας για SS,NI..)??Αν μπεις στη μητρική εταιρία θα δεις τι αλλαγές έχουν γίνει σε κάθε firmware..
Αν κάπου κολλήσεις στείλε.. 

Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 22:14 »
Κάνε αναβάθμιση, γιατί κάποια έχουν ΧΟΝΤΡΕΣ αστοχίες.
π.χ το δικό μου ξεκλείδωνε μόνο του μετά από 2 λεπτά μη χρήσης.
Αυτό πάει να πει,ατμιζεις στα 12watt,το βάζεις στην τσέπη, το βάζεις και μπορεί να ατμιζεις στα 80.
Έτυχε και στο review του kostas44 και στο review του mermicon.

Στάλθηκε από το Ναυτιλο μου χρησιμοποιώντας σήματα ατμού.


Αποσυνδεδεμένος oinopoios

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 22:44 »
Το mod όπως το αγόρασα με το εργοστασιακό του firmware λειτουργεί ρολόι. Δεν αντιμετώπισα ούτε προβλημα στο κλείδωμα και όσον αφορά τις ανστιστάσεις κλειδώνω κάθε φορά που βάζω καινούργια, δεν βγαζω τον άτμο γιατί είναι ο μόνος που χρησιμοποιώ πάνω στο συγκεκριμένο. Το μόνο πρόβλημα που δεν είναι ουσιαστικά πρόβλημα, είναι ότι ενώ έχω κλειδώμενη την αντίσταση, πατάω το φάιρ :)) για να ατμίσω και η αντίσταση παίζει. Δεν ξέρω αν είναι το μοντάκι ή αν φταίει το σύμρα, fused clapton, πρώτη φορά δοκιμάζω τέτοιες. Παρόλα αυτά μπήκα στο site της geekvape και διάβασα όλες τις λέπτομεριες, και εφόσον γενικά ότι βελτίωνεται το mod δεν έχω λόγο να μην το κάνω, εκτός ότι χρειάζομαι χρόνο :eyesplash: :eyesplash:

Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά και όταν βρω χρόνο θα διαβασω και το ύπολοιπο θρεαντ για περίσσοτερες πληροφορίες. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 23:48 »
Κάνε αναβάθμιση, γιατί κάποια έχουν ΧΟΝΤΡΕΣ αστοχίες.
π.χ το δικό μου ξεκλείδωνε μόνο του μετά από 2 λεπτά μη χρήσης.
Και εμένα επίσης...
Αυτό πάει να πει,ατμιζεις στα 12watt,το βάζεις στην τσέπη, το βάζεις και μπορεί να ατμιζεις στα 80.
Το βάζεις στην τσέπη λέμε τώρα.. :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:14 »
ECIG AEGIS 100W ΚΙΤΡΙΝΟ 50 EURO

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 21:17 »
Απαγορεύονται οι αγγελίες εκτός πίνακά τους.
Όταν έχετε τα απαραίτητα μηνύματα θα μπορείτε να βάλετε εκεί.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2017, 21:53 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 21:51 »
Έτσι νόμισα κι εγώ αλλά δεν πόσταρε αγγελία ο τύπος. Έχει προσφορά η ecig το κίτρινο.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aegis GEEKVAPE 100W Box Mod
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 21:52 »
Ε όπως το έγραψε...
Επανέρχεται

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix