vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 3 χρήστες
Giannis.B, mathimatikos1966, white varadero

Twitter

Γενική συζήτηση για mods

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #435 στις: Μαρτίου 16, 2013, 00:27 »
οτι και να πουμε..οτι και να κανουμε οσο και να μην το θελουμε  ;D το provari ειναι το ναμπερ ουαν  8)

εγω οταν γραφω σ ενα νημα..  ???
η θα σταματησουν να γραφουν η θα σβηστουν τα γραφομενα μου γιατι ?  :( :confused1:
παντως εγω οταν θελω θα γραφω  :yes: ;D


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #436 στις: Μαρτίου 16, 2013, 00:29 »
Ετσι παει Γιαννη, και εγω οταν θελω σβηνω  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #437 στις: Μαρτίου 16, 2013, 00:36 »
ποιος θα στην κανει..η ο φιλος η ο πατριωτης σου  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #438 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:12 »
Σίγουρα σήμερα κυκλοφορούν στην αγορά πολλά ενδιαφέροντα VV mods και θα κυκλοφορήσουν και άλλα αλλά το ProVari παραμένει ακόμα ότι ποιοτικότερο έχει κυκλοφορήσει έως τώρα σε VV mod όντας μελετημένο και προσεγμένο ακόμα και στην παραμικρή κατασκευαστική, λειτουργική & εργονομική του λεπτομέρεια και γι' αυτό όλοι σχεδόν οι κατασκευαστές ecig mods προσπάθησαν και προσπαθουν να το αντιγράψουν...
Αρκετά ακριβό βέβαια αλλά αξίζει όλα τα λεφτά του μέχρι και το τελευταίο cent!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2013, 02:19 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #439 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:48 »
Mercedes=50000€
Hyundai=12500€
Έστω πως το συγκεκριμένο Hyundai έχει μεγαλύτερη τελική από την Μ.

Το H μπορεί να είναι πιο vfm και να εξυπηρετεί τον ίδιο σκοπό (μετακίνηση) αλλά δε νομίζω να προτιμούσε να έχει κανείς 4 Η αντί της Μ!Κι ας πληρώσει και το ποσό του premium που ζητάει το όνομα της.

Δεν μου περισσεύουν 50k για την Μ αλλά για ένα provari μπορώ,όπως οι περισσότεροι,να διαθέσω 180 €.Και με το vamo ατμίζεις όπως και με το Η μετακινείσαι.Αλλά είναι δυο εντελώς "διαφορετικά" εργαλεία.

Προσωπική άποψη.

Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #440 στις: Μαρτίου 16, 2013, 09:14 »
Επειδή τα χουμε πει τόσες φορές εδώ και πολύ καιρό και όταν στην αγορά βγαίνουν συνέχεια
προιόντα vv από Κίνα έχουμε πάλι τα ίδια και τα ίδια και δεν πρόκειται να σταματήσει αυτό-
εδώ θα είμαστε και θα το δείτε- πάντα γίνεται σύγκριση με το καλύτερο ! και γιατί έτσι και
γιατί το άλλο και εμένα αυτό και εμένα το άλλο και τούτο είναι πιο καλό κλπ κλπ.

Όλοι μας ξεκινήσαμε με eGo κανένας δεν μπήκε σε κατάστημα και αγόρασε proVari
Ούτε καν το γνωρίζαμε πως υπάρχουν mods.
Το κακό είναι πως μερικοί νομίζουν πως κάποιοι το έχουν και νιώθουν κομπασμό!
Όχι παιδιά δεν νιώθει κανείς έτσι! Όλοι νιώθουμε ως ένα σημείο πως βρήκαμε:
την πιο απροβλημάτιστη-αξιόπιστη-μικρότερη- όμορφη-ευέλικτη-ποιοτικότερη συσκευή VV
που υπάρχει στον κόσμο σήμερα


Αυτό μπορεί να το κατανοήσουν μερικοί ?

Όσοι δεν μπορούν και παραμείνουν στο η.τ. σας υπόσχομαι πως στο μέλλον θα έχουν proVari
για αυτό ας κρατήσουν στάση περίσκεψης και ας μην θεωρούν πως όποιο vv κυκλοφορεί
από την Κίνα είναι ανταγωνίσιμο ή καλύτερο !

Ας ρίξουν και μια ματιά στη παγκόσμια αγορά και όχι στο αν το κατάστημα που αγοράζουν
είδη η.τ. το έχει ή δεν το έχει στόκ

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #441 στις: Μαρτίου 16, 2013, 10:00 »
Mercedes=50000€
Hyundai=12500€
Έστω πως το συγκεκριμένο Hyundai έχει μεγαλύτερη τελική από την Μ.

Το H μπορεί να είναι πιο vfm και να εξυπηρετεί τον ίδιο σκοπό (μετακίνηση) αλλά δε νομίζω να προτιμούσε να έχει κανείς 4 Η αντί της Μ!Κι ας πληρώσει και το ποσό του premium που ζητάει το όνομα της.

Δεν μου περισσεύουν 50k για την Μ αλλά για ένα provari μπορώ,όπως οι περισσότεροι,να διαθέσω 180 €.Και με το vamo ατμίζεις όπως και με το Η μετακινείσαι.Αλλά είναι δυο εντελώς "διαφορετικά" εργαλεία.

Προσωπική άποψη.
πιστευω πως πρεπει να συγκρινουμε και αναλογια χρηματων και κατασκευης δλδ μπορει το μερσεντες να ειναι πιο καλο αλλα βαση λεφτων και τι παιρνεις να μην αξιζει τα λεφτα του το χιουνταη μπορει να ειναι λιγοτερο καλο απο το προανεφερθες αλλα να αξιζει τα λεφτα τ και με το παραπανω και γενικη βαθμολογια λεφτων και προιοντος τελικα το δευτερο μπορει να ειναι και το καλητερο
ας μην συγκρινουμε μονο πιο ειναι το καλητερο αλλα ας συγκρινουμε και με την αναλογια των λεφτων πιο ειναι το καλητερο εγω δεν εχω mod και θα ηθελα να αγορασω αλλα το provari πιστευω πως ειναι πολυ ακριβο και δεν αξιζει τοσα πολλα λεφτα εγω προσωπικα θα ψαξω να βρω πιο φτηνη λυση κ δεν θα βιαστω

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #442 στις: Μαρτίου 16, 2013, 10:40 »
Θαρρώ πως ο "παλαιότερος" ας το πούμε ατμιστής, ο λόγος που αγοράζει, ενώ ήδη έχει, νέο μοντ είναι και για να πάρει κάτι για το χόμπι του. Όχι επειδή δεν έχει να ατμίσει. Οπότε αυτό το παίρνω και τελείωσε ισχύει σπάνια, αν έχεις provari θα πάρεις twins και hippo, το σετάκι της ίδιας της provape για καθαρισμό, ή το καπάκι με την αραχνούλα. Αν έχεις evic θα πάρεις το πακετάκι του leo, θα κατεβάσεις firmware(εντάξει, αυτό είναι δωρεάν) θα πάρεις το καπάκι μπαταρίας με το σχεδιάκι, κτλ κτλ.. Και στο lava ακόμα βγάλανε αυτοκόλλητα για να πάρει κάτι ο κάτοχος, που να μην έχει το κόστος νέου mod, έστω για λίγο ακόμα πριν του μπουν μικρόβια για το τάδε προϊόν. Έχουν βγει stands για να βάζεις το modάκια σου. Δεν είναι ότι τα χρειάζεσαι όλα αυτά. Αλλά είναι το χόμπι σου και θες καινούργια πραματάκια και παιχνίδια, έστω κι αν αυτά τα παιχνίδια είναι των πολλών ή λιγότερων ευρώ.

Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #443 στις: Μαρτίου 16, 2013, 15:14 »
 :OnTopicPlease:

Κάποια μηνύματα διεγράφησαν

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #444 στις: Μαρτίου 22, 2013, 14:27 »
Όσοι δεν μπορούν και παραμείνουν στο η.τ. σας υπόσχομαι πως στο μέλλον θα έχουν proVari
για αυτό ας κρατήσουν στάση περίσκεψης και ας μην θεωρούν πως όποιο vv κυκλοφορεί
από την Κίνα είναι ανταγωνίσιμο ή καλύτερο !

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω Γιάννη. Όχι ως προς την ποιότητα του provari. Δεν έχω, δεν ξέρω. Αλλά στο ότι αργά ή γρήγορα όλοι θα αποκτήσουμε ένα.
Είμαι αρκετό καιρό ατμιστής και γνωρίζω τα μειονεκτήματα των απλών εργοστασιακών μπαταριών. Μου τρέχουν τα σάλια όταν βλέπω τι μπορεί να κάνει το provari κι άλλα mod.
Τα μεγέθη όμως όλων των σοβαρών mod είναι από αστεία έως γραφικά για τα δικά μου δεδομένα. Να δώσω και 500€ στην provape αν μου φτιάξει vv στο μέγεθος ego. To αν έχει ποιοτικότερο ή πιο γυαλιστερό ατσάλι από τον Κινέζο μ' αφήνει αδιάφορο. Όπως αδιάφορο με αφήνουν και τα κλαρίνα των Κινέζων.

Οι Κινέζοι ως γνωστόν είναι φοβεροί στις φθηνές κατασκευές και απομιμήσεις αλλά από φαντασία μηδέν. Είναι να απορεί κανείς γιατί οι Αμερικάνοι ακολουθούν το δρόμο των Κινέζων από τη στιγμή μάλιστα που τα περισσότερα αμερικάνικα diy mod είναι χωρίς καλούδια (display, led κλπ) για μείωση όγκου.

Η πλειονότητα των χρηστών δεν αλλάζει κάθε ώρα ατμοποιητή με διαφορετική αντίσταση ώστε να χρειάζεται συνέχεια ρύθμιση τάσης. Πολύ περισσότερο με τα vw που τα ρυθμίζεις στα επιθυμητά watt μια φορά και τέρμα. Γιατί λοιπόν να κουβαλάω 10 πόντους και αρκετά γραμμάρια παραπάνω σωλήνα όταν δεν μου χρειάζεται?

Πόσο δύσκολο είναι για την provape να βγάλει ένα ξεχωριστό σωλήνα που να περιλαμβάνει μόνο τα display, ρυθμιστικά κλπ. O σωλήνας αυτός θα βιδώνει σε μπαταρία μεγέθους ego. Κάνεις τις ρυθμίσεις που θέλεις, αποθηκεύονται στην μπαταρία, αφήνεις το ρυθμιστικό στο σπίτι και κουβαλάς μόνο την μπαταρία. Πιθανόν να χρειάζεσαι περισσότερες μπαταρίες λόγω μειωμένων mah αλλά θα είναι και πολύ φθηνότερες αφού δεν θα περιέχουν τα ακριβά ηλεκτρονικά.

Όποιος ακολουθήσει αυτό το δρόμο νομίζω θα σαρώσει την αγορά. Σίγουρα κάποιοι έχουν θέμα κόστους με την provape, αρκετοί όμως έχουν θέμα μεγέθους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 14:33 από camber »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #445 στις: Μαρτίου 22, 2013, 14:34 »
Mα τι να τα κάνεις όλα αυτά απο τι στιγμή που υπάρχει η twist που κατά τα λεγόμενα σου δεν εχουν φαντασία οι κινέζοι;

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #446 στις: Μαρτίου 22, 2013, 14:49 »
H 650 ego είναι 7.5 πόντοι. Η 650 twist είναι 10 πόντοι. 2.5 εκατοστά  για μένα μετράνε. Σχεδόν το μέγεθος ενός carto.


Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #447 στις: Μαρτίου 22, 2013, 14:51 »
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω Γιάννη. Όχι ως προς την ποιότητα του provari. Δεν έχω, δεν ξέρω. Αλλά στο ότι αργά ή γρήγορα όλοι θα αποκτήσουμε ένα.
Είμαι αρκετό καιρό ατμιστής και γνωρίζω τα μειονεκτήματα των απλών εργοστασιακών μπαταριών. Μου τρέχουν τα σάλια όταν βλέπω τι μπορεί να κάνει το provari κι άλλα mod.
Τα μεγέθη όμως όλων των σοβαρών mod είναι από αστεία έως γραφικά για τα δικά μου δεδομένα. Να δώσω και 500€ στην provape αν μου φτιάξει vv στο μέγεθος ego. To αν έχει ποιοτικότερο ή πιο γυαλιστερό ατσάλι από τον Κινέζο μ' αφήνει αδιάφορο. Όπως αδιάφορο με αφήνουν και τα κλαρίνα των Κινέζων.

Οι Κινέζοι ως γνωστόν είναι φοβεροί στις φθηνές κατασκευές και απομιμήσεις αλλά από φαντασία μηδέν. Είναι να απορεί κανείς γιατί οι Αμερικάνοι ακολουθούν το δρόμο των Κινέζων από τη στιγμή μάλιστα που τα περισσότερα αμερικάνικα diy mod είναι χωρίς καλούδια (display, led κλπ) για μείωση όγκου.

Η πλειονότητα των χρηστών δεν αλλάζει κάθε ώρα ατμοποιητή με διαφορετική αντίσταση ώστε να χρειάζεται συνέχεια ρύθμιση τάσης. Πολύ περισσότερο με τα vw που τα ρυθμίζεις στα επιθυμητά watt μια φορά και τέρμα. Γιατί λοιπόν να κουβαλάω 10 πόντους και αρκετά γραμμάρια παραπάνω σωλήνα όταν δεν μου χρειάζεται?

Πόσο δύσκολο είναι για την provape να βγάλει ένα ξεχωριστό σωλήνα που να περιλαμβάνει μόνο τα display, ρυθμιστικά κλπ. O σωλήνας αυτός θα βιδώνει σε μπαταρία μεγέθους ego. Κάνεις τις ρυθμίσεις που θέλεις, αποθηκεύονται στην μπαταρία, αφήνεις το ρυθμιστικό στο σπίτι και κουβαλάς μόνο την μπαταρία. Πιθανόν να χρειάζεσαι περισσότερες μπαταρίες λόγω μειωμένων mah αλλά θα είναι και πολύ φθηνότερες αφού δεν θα περιέχουν τα ακριβά ηλεκτρονικά.

Όποιος ακολουθήσει αυτό το δρόμο νομίζω θα σαρώσει την αγορά. Σίγουρα κάποιοι έχουν θέμα κόστους με την provape, αρκετοί όμως έχουν θέμα μεγέθους.


καποια από αυτά τα έλεγα και εγώ, δυνατά ή από μέσα μου πριν ένα χρόνο, τωρα πια όχι.............

Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #448 στις: Μαρτίου 22, 2013, 14:51 »
και το mini proVari 8,5 πόντους  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #449 στις: Μαρτίου 22, 2013, 15:01 »
Βασικά μακάρι να υπήρχε τρόπος να γίνεται αυτό που περιγράφει ο camber. Αλλα δυστυχώς δεν θα το δούμε στο εγγύς μέλλον!
Και επίσης μακάρι να προχωρούσε λίγο ακόμα η τεχνολογία των μπαταριών, ωστε να είχαμε ας πούμε τις χωρητικότητες των 18ΧΧΧ σε 14ΧΧΧ. Και αυτό θα ήταν ευπρόσδεκτο. Αλλα ούτε αυτό προβλέπεται σύντομα.
Συμφωνώ όμως κατα τα αλλα. Παρότι είμαι των μοντ διαμέτρου 22χιλιοστών, (μου πανε καλύτερα στο χέρι) το θέμα του μήκους είναι πρώτιστο.
Και τα 8,5 εκατοστά ακόμα, πολλά είναι! Θα τα προτιμούσα 6,5!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 16039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios