vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Να πω και εγω μια γνωμη για τον GTR , YFTK ο δικος μου (θεωρω ότι shenray και κλωνοι taifun εχουν τσακωθεί από τον gt3) , ένα στησιμο στο ποδι με απλο κανθαλ 35αρι 2,5 πυρινα γυρω στο 1ohm .
να ξεκινήσω με τα oring's και το ανοιγμα κλείσιμο των υγρων , το οποιο στον δικο μου λειτουργει αψογα χωρις βαζελίνες και αλλα συναφή .
επισεις να πω ότι παιρνω μια αρκετα καλη τζουρα mtl βεβαια , όχι τραχια όπως ειπαν αλλοι , και στο θεμα της γευσης με παρα πολύ μεγαλη αραιωση στο υγρο που κανω το καταλαβαίνω απολυτα με 60/40 βαση και 6mg νικοτινη .
χτυπημα επισεις καλο .

σε αντίθεση λοιπον με άλλες γνωμες θεωρω τον GTR αρκετα τιμιο και καλο ατμοποιητη .
αν πρεπει να παρομοιάσω την τζουρα θα πω ότι είναι σαν phenomenon light με τις δυο τρυπες ανοικτες
σαν γευση αρκετα καλος .

προσωπικη μου γνωμη , θελει στησιμο αλλα gt3 το βαμβακι να κατσει μπολικο στα λουκια και αρκετο σε παχος 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2019, 10:14 από manajoma »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Συμφωνώ με τον αποπανω συνατμιστη...μετά από αρκετές μέρες που τον έχω καθημερινά ρημάξει δεν έχω κανένα θέμα...τα βασικά για μένα χτύπημα και τζούρα τα έχει ,όπως επίσης και χωρητικότητα...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Θέλετε να μας πείτε  τι υγρά κάνετε σε αυτόν;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2019, 10:38 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
project lenny με αραιωση 1/20,  βαση 60vg/40pg 6mgr nic .

ακομα και ετσι την γευση του υγρου την παιρνω πεντακάθαρα .

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Σιγά την ανάλυση που θέλει το συγκεκριμένο ρε :))

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
εεε ρε σταυρο αυτό κανω τελευταια .

αλλα και το holly blend παλι με μεγαλη αραιωση μια χαρα το παει 

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Διαρροές από airflow?Ο 2 και ο 3 είχαν θεματακια. Βέβαια δεν ήταν yftk.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Βασούλα εγώ ...δεν με απασχολεί η ανάλυση γεύσης και τα net μου είναι πολύ αραιωμένα.....διαρροές πουθενά ..

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Εχοντας κλείσει σήμερα 1 βδομάδα αποκλειστικά μαζί του, ας καταθέσω λοιπόν και τη δική μου, πιό συγκροτημένη, πλέον, άποψη. 😉😃
Σε γενικές γραμμές είναι ένας σύγχρονος, μοντέρνος, εύκολος, με καθαρές γραμμές retro style mtl του 2019 με εξαιρετική απόδοση γεύσης στα καπνικά (όταν δεν ατμίζω σκέτη βάση) :laugh1: με 6 επιλογές αέρα για όλα τα γούστα. Επιπλέον, δύο πιν κάτω από την αντίσταση που μπορούν να ρυθμιστούν να λειτουργούν μεμονωμένα ή & ταυτόχρονα. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, τα κινούμενα μέρη του "βρήκαν" τις ανοχές τους & λειτουργούν απροβλημάτιστα,  υποδειγματική τροφοδοσία, εύκολο γέμισμα, εύκολο στήσιμο,εύκολος καθαρισμός, λίγα κομμάτια.  Με μόλις 40mm ύψος (χωρίς το drip tip) έχει 4 ml χωρητικότητα υγρού. Το "τζαμάκι" του είναι από PSU, υλικό που, όπως διαβάζω είναι πολύ ανθεκτικό σε θραύση, θερμοκρασίες & όξινα υγρά (τουλάχιστον αυτό αναφέρουν οι κινέζοι ως υλικό, αλλά & σαν τιμή ένα ανταλλακτικό που αγόρασα "τσούζει" €9.90).  
Με άλλο drip tip γίνεται πιο smooth η τζούρα, αλλά & στο ντεκ (που θυμίζει GT4) υπάρχει άφθονος χώρος σε ύψος & πλάτος για έξτρα παιχνίδι κατά το στήσιμο.
Δεν ξέρω τί παραπάνω θα μπορούσα να ζητήσω, αλλά στο δικό μου ατμιστικό προφίλ του solo mtl & της χρήσης όσο το δυνατόν λιγότερης ποσότητας αρωμάτων, τα βρήκαμε & με παντρεύτηκε. :yes: . Μπορώ μάλιστα να πω ότι με "ανάγκασε" να αραιώνω παραπάνω τα ήδη αραιωμένα μου diy υγρά για να μη μπουχτίζω.
ΥΓ1 Σε σύγκριση (πάντα προσωπική) με τον GT3 τον θεωρώ πιό μπροστά. Αντίθετα, δεν συγκρίνεται με gsl (για μένα πάλι) ο οποίος καλός, χρυσός,king,μια κατηγορία μόνος του, αλλά retro πλέον μετά από 4+ χρόνια. :love_hearts:
Υ.Γ2 Το χτύπημα του δε φανταστικό.

ΥΓ 3 Στήσιμο με Mythical Vapers Clapton MTL (30+40GA), 0.7-1.2 Ω

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2019, 22:18 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 538
  • Φύλο: Άντρας
Αφου Γιωργο το 'χεις με τις παρουσιασεις,κανε ενα κοπο,τραβα 2-3 φωτογραφιες και φτιαχ'του ενα καινουργιο νημα,να βρει κι αυτος το σπιτι του στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
 Integra καταπιόνα,  
Και όμως δεν είναι, αν τον ζιγκλερώσεις σωστά (δεν ανοίξεις τέρμα τα υγρά του). Παράδειγμα με έτοιμες kanthal (ξεχασμένες κανα 2χρονο & είπα να τις αποτελειώσω) 26G 1400 Ω, 15W, μέχρι να νοιώσω ότι η επόμενη ρουφηξιά θα είναι καμμένο:
Integra 4.2 ml= 330 puffs
Taifun GTR 4 ml= 315 puffs
Χοντρικά δηλαδή καταναλώσεις KF Prime.
Με τα υγρά (70%VG-30%PG) εεεεενα τικ ανοιχτά & κανένα πρόβλημα στην τροφοδοσία με εξαντλητική πιπίλα.
Η πιό απαλή & αθόρυβη τζούρα που έχω πάρει (συγκρίνεται μόνο με του Skyfall). Στην 1.00mm ή 1.2mm τρύπες, βρήκα τον μάστορά μου. Αισθάνθηκα νότες στην σκέτη βάση μου που δεν είχα καταλάβει ως τώρα.
Μοναδικό θεματάκι (SXK) το σφιχτό ο-ring που σφραγίζει την καμινάδα. Παλιά μου τέχνη κόσκινο, βαζελίνωμα, "φόρεμα" το καπάκι αναπλήρωσης & παίξιμο μπρος πίσω (με σάλιο & υπομονή, που λένε) για να στρώσει. Αν & εδώ έκλεψα. Πέρασα την καμινάδα σε δραπανάκι & το τελείωσα στα γρήγορα.
Τώρα μάλιστα του πήρα τον αέρα του να τον γεμίζω από πάνω χωρίς φόβο για τα σπειρώματα του πλαστικού τανκ του (δεν ήθελε κόπο, αλλά τρόπο, τελικά).    
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2019, 14:01 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Θα σου πω σε λίγες μέρες που θα μούρθει. Πήρα έναν coppervape την προηγούμενη βδομάδα από αγγελία εδώ. 

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
(Coppervape) Ειναι στην κατοχη μου απο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας του. Δουλευει απροβληματιστα, κανενα παραπονο


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ας βάλω & έναν πολύ κατατοπιστικό οδηγό του Integra.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 63 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix