vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #945 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 16:28 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μετα οταν λεω σε καποιους φιλους οτι τα πιο αχρηστα reviews ειναι αυτα για τα υγρα θυμωνουν  :)) :))
Τρια ατομα ειπαμε  bright οτι δεν ειναι και  δυο μεχρι στιγμης το λενε γλυκο  :)) :))
Για ολα φταινε οι γκομενες  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #946 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 16:34 »
Ε καλα αυτο ειναι σιγουρο SEB  :D αλλα πραγματικα το bright μου εβγαλε γλυκα με κατι απο δυοσμο - μενθολη ταυτοχρονα. Καπνικο στοιχειο μεσα δεν πηρα παντως...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #947 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 16:41 »
Χαιρετώ!

Προερχόμενος από μόνιμο έρωτα με τα FA, είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο. Δεν ζητάω κάποια πρόταση για συγκεκριμένο υγρό, άλλωστε η γεύση είναι υποκειμενική, ψάχνω όμως στο πιο γενικό ένα καπνικό που να μην κουράζει, χωρίς τη γλυκάδα-«χορταρίλα» του βιρτζίνια που κάνω τώρα! Έχω βάλει σκοπό να δοκιμάσω με τη σειρά cuban cigar, traditional tobacco, american tobacco.
Turkish οπωσδήποτε  :)

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #948 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 16:48 »
Και για μένα τα 2 καπνικά της liqua που αξίζουν είναι το cuban και το turkish .
Traditional και american μου φαίνονται πολύ αδιάφορα. Δοκιμάζεις και αποφασίζεις. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #949 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 17:46 »
Καλησπερα απο τα πρωτα υγρα που δοκιμασα  ηταν το french pipe, και το θεωρω κορυφαιο.
Ο μοναδικος λογος που το σταματησα και το ατμιζω μονο καλοκαιρι λογω ανοιχτων χωρων ειναι οτι ενοχλουσε παρα πολυ (μεχρι παρεξηγησεως )
τους γυρω μου, ετδι συμβιβαζομαι για τους 3-4 μηνες του καλοκαιριου



Αποσυνδεδεμένος kristi

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #950 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 19:29 »
Πηρα σημερα το Cuban. Αυριο το δοκιμαζω και επανερχομαι με εντυπωσεις  :)

Μετα απο μια μερα ατμισμα με Cuban ιδου η αποψη μου:

Πολυ καλο χτυπημα (12αρα νικοτινη) μαλλον λογο αυξημενης pg. Απο γευση, σε καμια περιπτωση δεν μου εβγαλε κατι καπνικο. Ειτε γιατι δεν υπαρχει, ειτε γιατι η γευση απο καβουρνισμενο φουντουκι ( κυρια γευση) σε συνδυασμο με καραμελα ( δευτερευουσα γευση) -συγκεκριμενα σιροπι καραμελας απο αυτο που βαζουν στις τουρτες- ειναι τοσο εντονα, που σκεπαζουν εντελως το οποιο καπνικο στοιχειο. Οσο για το αν θυμιζει κουβανεζικο πουρο, δεν μπορω να πω αφου ποτε στο παρελθον δεν καπνισα πουρο για να εχω μετρο συγκρισης.
Συμπερασμα: Αρκετα καλο, ομως οχι για ολη τη μερα γιατι κατανταει μπουχτιστικο ( μετα απο 5 ωρες περιπου ενιωσα σαν να ειχα καταναλωσει ενα τσουβαλι φουντουκια βουτηγμενα στην καραμελα!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2015, 12:42 από kristi »

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #951 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 08:54 »
Και για μένα τα 2 καπνικά της liqua που αξίζουν είναι το cuban και το turkish .
Traditional και american μου φαίνονται πολύ αδιάφορα. Δοκιμάζεις και αποφασίζεις. :thumpup:
και μια δοκιμή στο Virginia αξίζει το κόπο διαφερει πολυ απο τα κλασσικα Virginia.

Sent from my MX4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #952 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 20:05 »
Εχω παρει βανιλια και φραουλα και τα εχω κανει μιξη... :respect:

Θα παρω αρωματα να το φτιαξω μονος μου αν τα καταφερω  :)


Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #953 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 19:00 »
Μετα απο μανιωδες ατμισμα cuban cigar έχασα τη γεύση και αφού δοκιμασία ολα τα υπολοιπα καπνικα της σειρας
κατέληξαν σε ry4 και μπορω να ανεχτω και το tradinional.

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #954 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 19:14 »
στην παρουσα φαση θελωντας να κατεβασω την νικοτηνη απο το 12 εχω μπλεξει ry4  με μηδενικη  & cuban με 12αρα μαζι ..

μου αρεσει πολυ η γευση και  το αρωμα ( το 2° αρεσει και στους συναδελφους μου) 

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #955 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 14:36 »
Πηρα σημερα το Cuban. Αυριο το δοκιμαζω και επανερχομαι με εντυπωσεις  :)

Μετα απο μια μερα ατμισμα με Cuban ιδου η αποψη μου:

Πολυ καλο χτυπημα (12αρα νικοτινη) μαλλον λογο αυξημενης pg. Απο γευση, σε καμια περιπτωση δεν μου εβγαλε κατι καπνικο. Ειτε γιατι δεν υπαρχει, ειτε γιατι η γευση απο καβουρνισμενο φουντουκι ( κυρια γευση) σε συνδυασμο με καραμελα ( δευτερευουσα γευση) -συγκεκριμενα σιροπι καραμελας απο αυτο που βαζουν στις τουρτες- ειναι τοσο εντονα, που σκεπαζουν εντελως το οποιο καπνικο στοιχειο. Οσο για το αν θυμιζει κουβανεζικο πουρο, δεν μπορω να πω αφου ποτε στο παρελθον δεν καπνισα πουρο για να εχω μετρο συγκρισης.
Συμπερασμα: Αρκετα καλο, ομως οχι για ολη τη μερα γιατι κατανταει μπουχτιστικο ( μετα απο 5 ωρες περιπου ενιωσα σαν να ειχα καταναλωσει ενα τσουβαλι φουντουκια βουτηγμενα στην καραμελα!!!!

Έχεις καπνίσει ή έστω μυρίσει ποτέ πούρο ?

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #956 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:46 »
Το λέει ότι δεν έχει καπνίσει πούρο στο παρελθόν.
Πάντως είναι ηρωίς (sic) που κατάφερε και άτμισε αυτό το υγρό για μια ολόκληρη ημέρα. Εγώ στο λεπτό άνοιξα τα παράθυρα και έβαλα τα ρούχα που φορούσα στο πλυντήριο.
Και μένα που έχω γευτεί κάποια από τα πιο γνωστά πούρα και μάλιστα στον τόπο παραγωγής τους, δεν μου έβγαλε πουθενά πούρα. Αν αφαιρέσουμε το π πλησιάζουμε πολύ σ' αυτό που μου έβγαλε...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #957 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 00:46 »
Νέα υγρά από την Liqua.


Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #958 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:49 »
Turkish Tobacco: Στη πρώτη δοκιμή εμένα με άρεσε. Χαρακτηριστική η επικράτηση του μελιού. Φίλος το χαρακτήρισε
$k@t@ με μέλι. Δεν θα το χαρακτήριζα έτσι, αλλά είχε μια ελαφριά μπόχα στο στόμα (που δεν μπορώ να προσδιορίσω).
Ε, μετά από 7+ μέρες που πήγα να ξανα-τεστάσω, αυτό το στοιχείο που μας χάλαγε είχε υποχωρήσει και πλέον ήταν
καθαρό μελάκι με ευχαριστή καπνική αίσθηση. Αν και μισώ το μέλι γιατί το καταναλώνω καθημερινά μαζί με τσάι ή
γάλα (μισώ την ωμή  ζάχαρη επίσης) και δεν θέλω ούτε για πλάκα να το δω πάνω σε ψωμί ή σε λουκουμάδες πχ, το
Turkish Tobacco μου ήταν ευχάριστο και το ίδιο και στα άτομα που βρισκόμασταν στον ίδιο χώρο. Ακόμη και ο φίλος
όταν του 'δωσα να ξανα-δοκιμάσει, γούσταρε! (και δεν χρειάστηκε να επαναλάβει το αρχικό σχόλιο. "Μέεελι" είπε, τέλος)
8 μήνες μετά και ενώ εδώ και πολύ καιρό την έχω σβήσει με Liqua (αν και πήρα ένα Liqua Q πεπόνι για τις γιορτές),
έπεσε ένα Turkish Tobacco στα χέρια μου. ΤΕΛΙΚΑ είχε δίκιο ο φίλος, μόνο που δεν είναι "$k@t@ με μέλι¨...αλλά
π0®δή με μέλι. Αηδία και κρίμα που το 'βαλα σε φρεσκοπλυμμένο ατμοποιητή. Απορώ πως το άτμιζα κάποτε...

Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #959 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 10:59 »
Καλημερα παιδια!!! Ξερουμε καποιο καταστημα στην Αθηνα, περιοχη λ. Αλεξανδρας και περιξ, που να εχει υγρα Liqua ??? Ηρθα για 2 ημερες Αθηνα και ξεμεινα!!!!!

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 90 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix