vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #720 στις: Μαρτίου 02, 2015, 10:05 »
Έχω ρωτήσει άλλη μια φορά :-\ , μήπως ξέρει κανείς άρωμα ή αρώματα που να φέρνουν στο Turkish Tobacco για DIY? :hmmm:

Πάει καιρός από τότε που το είχα δοκιμάσει και έπρεπε να ανατρέξω στο http://cruiser79.blogspot.gr/2013/07/liqua-turkish-tobacco.html για να δω τι γεύση έχει! Μέχρι που σκέφτομαι να το δοκιμάσω άλλη μια και στον επισκευάσιμο για να το βεβαιώσω.

Έτοιμο άρωμα δεν μπορώ να σκεφτώ, αν όμως κάνεις μια μίξη με κάτι σε virginia, 7 foglie και μια σταγόνα livani ή loukoumi ίσως το πετύχεις. Αν όχι virginia & 7 foglie, τότε TPA RY4 Asian.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #721 στις: Μαρτίου 03, 2015, 05:18 »
Έχω ρωτήσει άλλη μια φορά :-\ , μήπως ξέρει κανείς άρωμα ή αρώματα που να φέρνουν στο Turkish Tobacco για DIY? :hmmm:


Μαράκι, κι εγώ θέλω να βρω ακριβώς το ίδιο για DIY. Παρήγγειλα το Turkish από TPA για να δω αν μοιάζουν έστω και λίγο. Θα το έχω στα χέρια μου σήμερα το μεσημεράκι. Αλλιώς, όπως είπε ο cruiser, θα πάρω και το RY4 Asian από ΤΡΑ για δοκιμή και βλέπουμε. Πήρα και Turkish από ecig.gr, αλλά δεν έχει καμία σχέση απολύτως με αυτό της Liqua...


(Είναι ΕΘΙΣΤΙΚΟ το ρημάδι το Liqua! Δεν είναι άσχημο και της ecig.gr πάντως. Θύμησέ μου αν θες να σου πω εντυπώσεις και αν μοιάζει αυτό της TPA...)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #722 στις: Μαρτίου 06, 2015, 12:43 »
 Virginia, 12mg, Μάρτιος 2015
 
Δεν έχω αφήσει υγρό για υγρό αυτής της εταιρείας, με απλά λόγια την έχω πάρει εργολαβία! Με σκεπτικισμό λοιπόν πήρα στα χέρια μου και αυτό, για την τιμή των όπλων. Έχω δηλώσει και στο παρελθόν ότι τα υγρά τύπου Virginia δεν είναι και η καλύτερή μου να τα ατμίζω, ποια καλύτερή μου, δεν τα πάω καθόλου. Άνοιξα λοιπόν το μπουκαλάκι και το έφερα στη μύτη. Με έκπληξη, διαπίστωσα ότι δεν είχε κανένα ίχνος από τη χαρακτηριστική μυρωδιά των Virginia. Άντ’ αυτού, ένα έντονο καπνικό άρωμα, σχεδόν σαν πούρο. Έπιασα τον κλώνο 3.1ES που πολύ καιρό τώρα με συντροφεύει στις δοκιμές μου, στημένο με Kanthal D 0.28mm, 2.5mm MC στα 1,62Ω και έβαλα υγρό μέχρι την κορυφή του φούρνου. Σέταρα το κτήνος στα 13W και δοκίμασα. Εξεπλάγην ευχάριστα. Όσο θα εκπλήσσονταν ένα πιτσιρίκι που περιμένει να φάει μπάμιες και τελικά καταλήγει να ροκανίζει παϊδάκι! Η γεύση δεν έχει καμία μα καμία σχέση με Virginia. Είναι πουρένια, γευστικά καπνική και ξυπνάει μνήμες. Έντονα γνωστές οι γεύσεις αυτού του υγρού, και μου πήρε ώρα να καταλάβω τι ακριβώς είχε γίνει. Υπομονή. Δολοφονικό το χτύπημα, σε σημείο να μην το αντέχω, ειδικά όταν δοκίμασα ρινική εισπνοή και μου τσουρούφλισε το ρουθούνι. Αραίωσα με μηδενική media 1:1 γιατί θα έψαχνα τα πνευμόνια μου και συνέχισα. Εκεί λοιπόν ξεκαθάρισε η κατάσταση και αποφάσισα ότι η τόσο γνώριμη γεύση δεν ήταν άλλη από το American Blend της ίδιας εταιρείας. Η ξηρότητά του όμως και άλλες γνωστές νότες, με κάνουν να θεωρώ ότι περιέχει σίγουρα και κάτι από Traditional, πάλι της ίδιας εταιρείας. Virginia πάντως, ούτε για πλάκα. Τώρα επιτέλους μπόρεσα να το δω και μετά από ρινική εισπνοή, και εμμένω στην άποψή μου: μίξη Traditional και American. Στη ρινική εκπνοή δεν άλλαξε κάτι ενώ το ντουμάνι κάτι παραπάνω από αναμενόμενο. Σαν επίγευση, μένει η κλασσική American γεύση, ενώ η εμπειρία με αυτό το υγρό μπορεί να συνοψιστεί σε «τσιγαροπουρένια». Δεν ξέρω κατά πόσο θα το ατμίσω ξανά, αλλά νομίζω ότι μια δοκιμή την αξίζει από τους λάτρεις των καπνικών. 89/100

Αυτό όπως και όλα τα review μου, μπορείτε να το βρείτε και στο http://cruiser79.blogspot.gr/

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #723 στις: Μαρτίου 06, 2015, 22:32 »
Γιώργαρε, είδες που είχα δίκιο ότι είναι κορυφή; Να συμπληρώσω επίσης ότι έχει κάποιες νότες από κάποιο ξηροκάρπι. Εκτός ότι το αναφέρει και η μαμά εταιρεία, το καταλαβαίνεις επίσης και πολύ χαρακτηριστικά στην επίγευση!

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #724 στις: Μαρτίου 07, 2015, 00:41 »
Δοκίμασα το Virginia κπροτέινω σε αυτούς που ξεκινάνε το άτμισα να το δοκιμάσουν!
Εγώ τίμησα το ry4 2 φορές από ένα 30μελο! Θυμίζει tribeca..μου άρεσε κ για ολοήμερο άτμισα..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #725 στις: Μαρτίου 07, 2015, 01:28 »
Γιώργαρε, είδες που είχα δίκιο ότι είναι κορυφή; Να συμπληρώσω επίσης ότι έχει κάποιες νότες από κάποιο ξηροκάρπι. Εκτός ότι το αναφέρει και η μαμά εταιρεία, το καταλαβαίνεις επίσης και πολύ χαρακτηριστικά στην επίγευση!
Επειδή το αραίωσα αφού δεν άντεχα το χτύπημα, προφανώς έχασα το ξηροκάρπι που λες. Την περιγραφή της εταιρείας δεν την κοίταξα καν. Θα δοκιμάσω και 6ρι και θα το ψάξω πάντως. Επί τη ευκαιρία, Τρύφωνας!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #726 στις: Μαρτίου 07, 2015, 22:10 »
Πηρα σημερα για δοκιμη ενα δεκαμελο RY4 μηδενικο.
Απο το αρωμα και μονο που μυρισα απο το μπουκαλακι ημουν σιγουρος οτι θα μου αρεσει.
Και στο ατμισμα επιβεβαιωθηκε η διαπιστωση μου, φοβερο RY, ειδικα η γλυκα του ειναι τρομερα ισορροπημένη, ακριβως οσο πρεπει.
Αν και tribeca δεν εχω αγορασει ποτε μονο μια δυο φορες δοκιμασα μερικα ml και δεν με συγκινησε, μπορω να πω οτι το liqua ειναι η βελτιωμενη εκδοση του tribeca, παντα βεβαια για τα δικα μου γουστα για να μην παρεξηγηθω.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #727 στις: Μαρτίου 07, 2015, 23:10 »
Ούτως ή άλλως και το Tribecca, ένα RY-ειδές είναι. Κοινώς γνωστό αυτό φαντάζομαι!
Το λέμε και το ξαναλέμε, σχεδόν ΟΛΑ τα υγρά της Liqua είνα φοβερα. Και παρ' όλο που έχει 70% PG, το ντουμάνι τους είναι εκπληκτικό που νομίζεις ότι είναι 50/50.
Εγώ δεν έπαθα τυχαία πλάκα μαζί τους...

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #728 στις: Μαρτίου 07, 2015, 23:26 »
Kι όμως σε λιγο καιρο ισως αλλαξεις γνωμη λογω ότι τα συνηθισες(κορεσμος γευσης) η ψάχνοντας για κατι ιδιαιτερο.
Ολοι μετα καποιο χρονο είναι στο ψαξιμο. :eyesplash:
Παντως αφου εισαι φαν της εταιρειας ναχεις στο νουσου την ΦΑΣΤΕΚ.
3-4 φορες τον χρονο βαζει αυτην την εταιρεια με 17.00 ευρω τα 100 ml!
Καλα ατμισματα.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #729 στις: Μαρτίου 07, 2015, 23:34 »
Δυστυχώς έχει πάρα πολύ καιρό να βάλει (τελευταία φορά ήταν μέσα του 2014), τους είχα ρωτήσει πριν μερικούς μήνες και μου απάντησαν οτι δεν έχουν ιδέα πότε και αν θα ξαναφέρουν :(

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #730 στις: Μαρτίου 07, 2015, 23:45 »
Kι όμως σε λιγο καιρο ισως αλλαξεις γνωμη λογω ότι τα συνηθισες(κορεσμος γευσης) η ψάχνοντας για κατι ιδιαιτερο.
Ολοι μετα καποιο χρονο είναι στο ψαξιμο. :eyesplash:
Παντως αφου εισαι φαν της εταιρειας ναχεις στο νουσου την ΦΑΣΤΕΚ.
3-4 φορες τον χρονο βαζει αυτην την εταιρεια με 17.00 ευρω τα 100 ml!
Καλα ατμισματα.
Πετρος  :thumpup:


Πετράν, θα συμφωνήσω πλήρως ως προς τον κορεσμό που είπες. Όπως ακριβώς δηλαδή μου συνέβαινε και στα άλλα αρώματα κυρίως.
Όσο για το fast tech, τους είχα στείλει email (όπως και άλλοι φαντάζομαι) και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε και (κυρίως) ΑΝ θα ξαναβάλουν Liqua στους καταλόγους τους... ΞΕΝΕΡΩΣΑ εντελώς όταν μου το είπαν αυτό...  :-\

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #731 στις: Μαρτίου 07, 2015, 23:47 »
KI ΟΜΩΣ.
Παραγγελια η τευλευταια μου είναι 27/12 Turkish 12mg.ΛΗΞΗ 12/15  30ml.
Βαζει σφηνες.
Πετρος  :thumpup:

Order Placed:

Saturday, December 27, 2014

Order Number: A122756252

Order Total: $24.78

All shipments are processed.

Print InvoiceChange / DetailsSupport
 

Shipment 1

Last updated: Tuesday, December 30, 2014 6:52:29 AM
Details, Options & Support
Shipped

Tracking number: RP308233004SG Track Package

--------------------------------------------------------------------------------
GT-S RTA Rebuildable Tank Atomizer (5.0ml)
GT-S RTA Rebuildable Tank Atomizer (5.0ml)

GT-S, SS + PC (2*replace tanks), "Storm" logo / SKU: 2035100

 QTY  1     › Reorder



Authentic LIQUA E-liquid for Electronic Cigarettes (30ml)
Authentic LIQUA E-liquid for Electronic Cigarettes (30ml)

LIQUA, 30mL, Turkish Flavor, 12mg/ml Nicotine / SKU: 1297000

 QTY  1     › Reorder



 

--------------------------------------------------------------------------------
 

Order Placed:

Sunday, December 21, 2014

Order Number: A122162713

Order Total: $68.12

All shipments are processed.

Print InvoiceChange / DetailsSupport
 

Shipment 1 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2015, 00:22 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #732 στις: Μαρτίου 08, 2015, 11:06 »
Εχω βαλει ειδοποιηση με email για το cuban εδω και μηνες, αλλα δεν έχει ερθει κατι. Ισως το δικο σου να το εβαλε σποντα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #733 στις: Μαρτίου 08, 2015, 11:18 »
Δεν το εβαλε κατοπιν παραγγελιας.(ειδοποιηση).
Ηταν ανοικτο.
Τα βαζει χωρις να το γραφει αλλου.
Ουτε στις νεες παραλαβες.
Πετρος  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #734 στις: Μαρτίου 08, 2015, 11:30 »
Δεν εχει αλλο site παιδια με αυτες της τιμες?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix