vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 4 χρήστες
apollwnas21, Jorge, manoslykos, infernity

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 11:32 »
οφ τοπικ αλλα δεν γινεται αλλιως.Δοκιμαζω τρια απο τα προαναφερθεντα υγρα και εχω παθει πλακα.Οχι τοσο απο πλευρας γευσης αλλα απο χτυπημα.Ειναι 16αρια και εχουν βαλει κατω σχεδον ολα αυτα που κυκλοφορουν μεχρι σημερα και που ειναι πολυ παραπανω σε mg :dontknow:
Πως γινεται αυτο?
Το εχω ξανασυναντησει μονο στα vinirrete

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 12:29 »
Δίνω μια μικρή συνέχεια στο off topic  ;)
Από γεύση τι λένε Βαγγέλη ?

Κανενα υγρο της liqua που να φερνει σε αρωματικο πουρακι σαν το aromia toscano υπαρχει????
Ημουν ετοιμος να παραγγειλω Cuban Cigar αλλα εκανα πισω λογω τριμπεκίασης που αναφέρθηκε....
Οχι , δεν υπάρχει. Και το Cuban Cigar είναι σχεδόν ίδιο με το Tribeca.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2013, 12:36 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 13:08 »
Θεμη δοκιμασα μεχριστιγμης το Toscan και το Blend 16 .To πρωτο δεν με ενθουσιασε ιδιαίτερα αλλα το Blend ειναι απιθανο.Μενει το virginia αλλα αυτο αυριο αφου αδειασω το blend πρωτα.Το ξαναλεω οτι απο χτυπημα ειναι απιθανα.Με προβληματισε το γεγονος και πολλα περασαν απο το μυαλο μου γιατι δεν ειναι τυχαιο.Μια τα vinirrete μια οι βασεις της flavortec   απο egotube και τωρα τα aromia  :hmmm: :hmmm: Mε βλεπω οπως ελεγα με εναν φιλο πριν στο τηλεφωνο για αυτο το θεμα να παιρνω τεστ νικοτινης να δουμε τι παιζει τελικα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 13:33 »
στην ιδια γραμμη ειμαι κ εγω Βαγγελη..
πραγματικα δλδ.. δεν μπορω να καταλαβω τι στα διαλα παιζει με τη νικοτινη.
ειναι αδυνατο να τρως μεγαλυτερο χτυπημα απο 16αρα, απο οτι με 24αρα.

το συμπερασμα μου? μαλλον τρωμε πολυυυ μεθαδονη στους "αριθμους". :wall:

οφ τοπικ ειμαι... εντελως λεμε. :-[

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 14:06 »
Απο Liqua αγαπημενα υγρο ειναι μακραν το Cuban Cigar και το Turkish tobacco.. ;)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 16:06 »
Έχω δοκιμάσει κάποια και μου άρεσαν και ιδικά το cuban και το turkish μου με θυμίζουνε το tribeca και freedom.
Πήρα το Turkish tabacco σε 18mg και η γεύση του απίθανη άλλα από πρώτες τζούρες άρχισε να με καίει/τσούζει η γλώσσα και τα χείλη σε σημείο να μην μπορέσω να το ατμίσω με τίποτα και το ίδιο έχω πάθει και με το traditional στα 18mg
Με το Cuban Cigar το Bright Tobacco και το Menthol όλα στα 18mg ουδέν πρόβλημα και αναρωτιέμαι αν κάτι παίζει με τα mg τις νικοτίνη από μπουκαλάκι σε μπουκαλάκι
Επίσης είχα πάρει μια και μοναδική φορά ένα 30ml cuban και δεν είχε καθόλου γεύση σε σχέση με τα μικρά που έπαιρνα και είχανε.
Δεν ξέρω με αυτά τα υγρά τι παίζει.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 17:09 »
Αν κ δοκιμασα αρκετα καπνικα σε καταστημα, ειπα να κανω παιχνιδι με cuban & turkish.


Το cuban αν κ καπως με αποπειρε στην αρχη, μπορω να πω τελικα οτι ειναι πολυ καλο. Ισως
κουραζει για ολη τη μερα, αλλα πραγματικα με εξεπληξε!! Θα το τιμησω δεοντως κ στο μελλον.  :thumpup:


Το turkish απο την αλλη, με το που γεμισα τον ατμο,  :baby:  με τη μια. Εκει που μου κοπηκαν τα φτερα ομως,
ηταν οταν 2 φιλοι μου, μη καπνιστες, μου ειπαν οτι μυριζει ασχημα στο χωρο. Μια γευση σαν "ποδαριλα"
το χαρακτηρισαν. Η αληθεια ειναι οτι οντως αφηνει μια περιεργη-ασχημη μυρωδια στο χωρο. Μαλλον δε θα χει συνεχεια
για μενα.. Αν κ παραυτα σαν γευση μ'αρεσε υπερβολικα πολυ. Ελαφρυ καπνικο, με κατι σαν μελι  :dontknow: [size=78%], να γλυκιζει.[/size]

Αποσυνδεδεμένος Ritsa M

  • *
  • 56
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 19:18 »
Δοκίμασα το Bright Tobacco 12 Tiramissu 18 και Berry Mix 9 το πρώτο τέλειο και το δεύτερο καλό και το Berry Mix  για πολύ λίγη ώρα μπουχτίζει που λένε.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 19:27 »
Μεχρι στιγμης απο fast tech που εχω παρει συνολο γυρω στα 50 μπουκαλακια 30ml ολα ηταν ολοιδια σε γευση-χτυπημα και ατμο.
Για μενα ειναι απο τα καλυτερα ετοιμα υγρα το τελευταιο χρονικο διαστημα απο ολες τις πλευρες και κυριως απο καταλοιπα στην αντισταση πραγμα που λεει πολλα  8)

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 19:29 »
Πήρα χθες το Tiramisu και το Citrus Mix (παρεπιπτόντως, προσφορά απο Replace τα 5 μπουκαλάκια 20 eurα  :thumpup: ).


Το πρώτο πολύ καλό με ξεκάθαρες γεύσεις κρέμας, κακάο και μπισκότου. Αραγμα δίπλα στο τζάκι, εσπρεσάκι και ομίχλη.


Το δεύτερο, απογείωση. Ιδανικός συνδυασμός γλυκού και ξινού. Σαν τις καραμελίτσες ΙΟΝ που έτρωγα μικρός  ;D


 

Αποσυνδεδεμένος Raf

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 20:01 »
Εγώ έχω δοκιμάσει όλα τα καπνικά με αγαπημένα το turkish tobacco και το cuban cigar,το cuban δεν το βαριέμαι και δεν με κουράζει με τίποτα ενώ το turkish όταν με μπουχτίζει το σπάω με λίγο traditional πολύ ωραίος συνδυασμός για όσους τους αρέσει το turkish αλλά μερικές στιγμές τους κουράζει.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 21:12 »
Αν κ δοκιμασα αρκετα καπνικα σε καταστημα, ειπα να κανω παιχνιδι με cuban & turkish.


Το cuban αν κ καπως με αποπειρε στην αρχη, μπορω να πω τελικα οτι ειναι πολυ καλο. Ισως
κουραζει για ολη τη μερα, αλλα πραγματικα με εξεπληξε!! Θα το τιμησω δεοντως κ στο μελλον.  :thumpup:


Το turkish απο την αλλη, με το που γεμισα τον ατμο,  :baby:  με τη μια. Εκει που μου κοπηκαν τα φτερα ομως,
ηταν οταν 2 φιλοι μου, μη καπνιστες, μου ειπαν οτι μυριζει ασχημα στο χωρο. Μια γευση σαν "ποδαριλα"
το χαρακτηρισαν. Η αληθεια ειναι οτι οντως αφηνει μια περιεργη-ασχημη μυρωδια στο χωρο. Μαλλον δε θα χει συνεχεια
για μενα.. Αν κ παραυτα σαν γευση μ'αρεσε υπερβολικα πολυ. Ελαφρυ καπνικο, με κατι σαν μελι  :dontknow: [size=78%], να γλυκιζει.[/size]
προσωπικα δεν δινω καμμια σημασια στα σχολια του στυλ ....πως μυριζει ετσι;χαλια ειναι;και αλλα τετοια αστεια αν μου αρεσει το υγρο που κανω,δηλαδη η μποχα του τσιγαρου τους αρεσε πιο πολυ;και φυσικα δεν θα αλλαξω την γευση που μου αρεσει για κανεναν

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 00:10 »
Ποιο απο τα liqua μοιαζει με ελαφρυ πουρακι;;;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free


Αποσυνδεδεμένος doctor_john

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 00:38 »
Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος αν θές, περιέγραψε τη γεύση που θες.
Αν έχεις δοκιμάσει το cuban και το θεωρείς βαρύ, δοκίμασε το bright.
Μου θυμίζει την γεύση που αφήνουν τα petit πουράκια στο κίτρινο πακέτο (dominican).
Aντίστοιχα ελαφριά γεύση έχουν τα traditional και american με το δεύτερο να είναι στα
όρια του αδιάφορου αλλά μπορεί να είναι και το κόλλημα μου με τα πούρα.


Για εμένα cuban και french pipe είναι στην κορυφή, turkish αμέσως μετά αλλά δεν
το αντέχω για όλη μέρα αν είμαι στις μέρες που ατμίζω πολύ. Με λιγώνει.
Δοκίμασα και capuccino που μου άρεσε αλλά ήταν 9mg και δεν με κάλυπτε.
Το έσπασα με 12αρι traditional που είχα βαρεθεί και ήταν οκ.


Παιδιά χρειάζομαι κάποιον πωλητή liQua στην Καρδίτσα, έχω μείνει ήδη και θα ατμίζω
τραγικά υπολείμματα μέχρι αύριο το μεσημέρι  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2013, 00:54 από doctor_john »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 00:42 »
Ενω συμφωνώ σε κορυφαία καπνικά French και Cuban (με αυτή τη σειρά πλέον) τα υπόλοιπα παραείναι τσιγαρίσια για μένα.. Τώρα προσπαθώ να μαζέψω το κεφάλι μου για τα υπόλοιπα, ενώ μερικά λόγω υποκειμενικής γεύσης βγαίνουν εύκολα εκτός (menthol και mint!) δεν ξέρω ποιο από τα άλλα να έβαζα μπροστά..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix