vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Sergios, ZoeM, maprix, teo77

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 20:39 »
Μινι ως προς το τανκ σιγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 02:32 »
Χαχαχά, δεν αντέχω παιδιά, κατουρήθηκα στα γέλια!  :)) :)) :)) :))

Ο τύπος συγκρίνει τον Subtank με την Ατλαντίδα...

[youtube]IEyXqiDwkGs[/youtube]


...και η μπαταρία του στο Cloupor T5 έχει πέσει ήδη από το 27ο λεπτό (37 λεπτά είναι όλο το βίντεο) στο 16%:))




Σε αυτό το σημείο, με την μπαταρία του στο 16% (!!!), ξεκινάει να δοκιμάσει την επισκευάσιμη κεφαλή στα 0,5Ω! Βάζει πρώτα 25W, μετά 35W και μετά 45W! Το κακόμοιρο το Cloupor έχει μείνει σχεδόν εντελώς από μπαταρία, και ο πανίβλακας δεν αντιλαμβάνεται τίποτα και βγάζει ηλίθια συμπεράσματα περί ντουμανιών, γεύσης κτλ., ενώ φυσικά ο Subtank δεν μπορεί να βγάλει καθόλου ντουμάνι, αφού δεν παίρνει σχεδόν καθόλου ρεύμα...  :))

Δείτε τα τελευταία λεπτά από το βίντεο και τα ντουμάνια που (δεν) βγάζει, θα κατουρηθείτε από τα γέλια...  :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 13:47 »
Ενα ακομα συγκριτικο των δυο ατμοποιητων.


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 18:12 »
Ουάου, εξαιρετικό βίντεο! Γιατί αναλύει πολύ καθαρά τα πράγματα από τη μεριά του τελικού χρήστη. Ο τύπος είναι βαθύς γνώστης του η.τ., το είχαμε καταλάβει όλοι μας νομίζω αυτό και από το πρώτο βιντεάκι της Ατλαντίδας που είχε ανεβάσει.

Τα είπε όλα νομίζω κύριοι, οι δύο ατμοποιητές είναι πολύ κοντά σε απόδοση, τώρα όμως, με την τελική αναθεωρημένη έκδοση των εργοστασιακών κεφαλών στον Subtank. Με την πρώτη έκδοση των κεφαλών όμως, με αυτές τις αστείες τρυπούλες εισαγωγής αέρα σαν κεφάλια καρφίτσας που είχαν, ο Subtank έχανε καθαρά και εύκολα από την Ατλαντίδα, το είπε χωρίς να αφήνει καμία αμφιβολία.

Μοιάζει να επιβεβαιώνει πλήρως την εικόνα που έχω σχηματίσει κι εγώ στο μυαλό μου. Οι δύο ατμοποιητές αποτελούν αυτή τη στιγμή την αφρόκρεμα στους εργοστασιακούς, κι αν κάποιος θέλει να τα έχει όλα, είναι καλύτερο να τους έχει και τους δύο. Σε αυτοκινητιστικούς όρους, η Ατλαντίδα θυμίζει μονοθέσιο της φόρμουλα 1 και ο Subtank θυμίζει εργοστασιακή φτιαγμένη Μακλάρεν που μπορεί να κουβαλήσει δύο άτομα, ενώ έχει και χώρο για να κουβαλήσει ένα δυο μικρά μπαγκάζια, και σίγουρα θα σε πάει μακρύτερα πριν να μείνει από καύσιμο.  ;)

Νομίζω ότι ο κάθε λογικός άνθρωπος θα ήθελε να έχει και τα δύο αυτά αυτοκίνητα στο γκαράζ του...  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 18:18 »
Eντελώς όμως!!!!
Το ένα το θέλω για όταν κατεβαίνω κέντρο κι έχει κίνηση, αλλά και για τους καρόδρομους των προαστίων.
Το άλλο για το σούπερ μάρκετ, να χωράνε οι σακούλες.
Το έμαθαν επίσης ο ασφαλιστής και ο εφοριακός της γειτονιάς και χάρηκαν ιδιαιτέρως.  ;)
Τετράγωνη λογική.




Μήπως ξεφεύγουμε λίγο από το πνεύμα του ατμίσματος; Αν είναι να εκπαιδεύεις το λαιμό σου να μπορεί να αντέξει το χτύπημα και τα ντουμάνια τους....
να πετάς όλο σου τον εξοπλισμό για νέο, ακριβό και θηριώδη σε μέγεθος,
να πληρώνεις 50 ευρώ τον κάθε εργοστασιακό και 5 την κάθε κεφαλή....
Να ατμίζεις στα όρια του βραχυκυκλώματος και να περνάς τσεκ απ τις μπαταρίες σου κάθε 2 βδομάδες,
να καταναλώνεις χαλαρά 10μλ τη μέρα...
τι να πω... έναν σκεπτικισμό θα μου επιτρέψετε να έχω.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 18:51 »
Δεν εχεις αδικο Βουλα :) Καλως κακως ομως και γω που μπηκα σε αυτο το τρυπακι της ατλαντιδας,ειδα ποσο απολαυστικο μπορει να γινει το ατμισμα χωρις την μοναδικη ισως ουσια που ολοι γνωριζουμε οτι ειναι αρνητικη για την υγεια μας και υπαρχει στο Η.Τ....Φυσικα ομως η μακροχρονια και ισως και πιο συντομη χρηση αυτων των ατμοποιητων ΜΠΟΡΕΙ να αποδειχτει οτι χανεις περισσοτερα απ'οτι κερδιζεις..Ξεκαθαρα παντως στην συγκεκριμενη φαση που ειμαι ΕΓΩ γνωριζοντας οτι μπορω να απολαυσω ατμισμα ΜΟΝΟ με υψηλη νικοτινη,η ατλαντιδα θα γινει η ατμιστικη μου NIRVANA και μαλιστα ΧΩΡΙΣ την επιβαρυνση του οργανισμου μου απο την ΝΙΚΟΤΙΝΗ..Ισως που ξερεις..Αυτη να ειναι και η αρχη για την διακοπη και του Η.Τ καθως η νικοτινη ειναι αυτη που μας κρατει και στο ατμισμα...Αυτη ειναι ο εθισμος...Εξαιρεση ισως το εφε του ντουμανιου για πολλους,που ατμιζουν μονο για αυτο αποκλειστικα :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 19:05 »
Petra, να συμφωνήσω σε όλα μαζί σου, κανένα πρόβλημα. Ξεχνάς όμως κάτι βασικό: ελεύθερα πνεύματα και καταναλωτές είμαστε όλοι μας, κανένας δεν υποχρεώνει κανέναν να αγοράσει την Ατλαντίδα ή τον Subtank.  ;)

Όποιος θέλει μένει άνετα να ατμίζει με τους Aspire BDC mini, τους Ναυτίλους, τους Protank, τους Καϊφούν κτλ.

Ακόμα και με τις αστείες μπαταριούλες eGo των 650mAh, μπορεί να λέει ότι ατμίζει κανείς.

Το αν ατμίζει βέβαια ή όχι, αυτό είναι ένα άλλο θέμα...  :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 19:24 »
Ουτε εσυ θα υποχρεωσεις κανεναν να το κανει ουτε εγω να μην το κανει... Ανταλλασσουμε εμπειριες αποψεις και προβληματισμους.
Οταν μας διαβαζουν και νεα μελη μαλιστα,  καλο ειναι διπλα στον ενθουσιασμο να βαζουμε και την οποια επιφυλαξη αλλα και το αντιστροφο:  διπλα σε κατι που για μερικους ειναι εξοφθαλμα αρνητικο να προστιθενται απο αλλους τα θετικα του.
Το θεμα της προσληψης νικοτινης σηκωνει αρκετη συζητηση. Μια αποψη ειναι οτι καθε αντισταση αναλογα και με το μοντ επιτρεπει στον χρηστη της να παρει μερος της νικοτινης του υγρου. Αυξομειωνοντας τα μιτζι σε διαφορετικους ατμο στο τελος ο ατμιστης θα παρει αυτο που χρειαζεται. Αν στον ce5 βαζει δωδεκα και στην ατλαντιδα 2 αυτο σημαινει κτι προσλαμβανει την ιδια νικοτινη και απο τους δυο αλλα στον πρωτο παιρνει μονο μικρο ποσοστο της νικοτινης του υγρου.
Ενας προβληματισμος ωστοσο οταν ο ατμο χτυπαει χωρις μηδενικη τον περιμενα. Αν στη μηδενικη δε χτυπαει η νικοτινη...τι χτυπαει;

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 19:32 »
Παράθεση
Ενας προβληματισμος ωστοσο οταν ο ατμο χτυπαει χωρις μηδενικη τον περιμενα. Αν στη μηδενικη δε χτυπαει η νικοτινη...τι χτυπαει;
Αυτην την ερωτηση ηθελα να την κανω κ γω εδω κ μερες,αλλα ''φοβηθηκα'' την απαντηση :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 19:37 »
Για τα εξόφθαλμα αρνητικά των δύο ατμοποιητών, για κάποιους όμως και όχι για όλους, ειδικά της Ατλαντίδας μια και ο Subtank φαίνεται ότι είναι πιο "εξευγενισμένος", νομίζω ότι τα έχουμε τονίσει όλοι μας επαρκώς στο θέμα της Ατλαντίδας, από τη πλευρά μου θεωρώ ότι έκανα ότι μπορούσα για να μην κρύψω τίποτα.

Το φωνάξαμε: Η Ατλαντίδα απαιτεί τρελά ρεύματα, πολύ καλές μπαταρίες, και καταναλώνει τα υγρά σαν μαύρη τρύπα του διαστήματος. Άρα, όποιος επιλέγει να την αγοράσει, θεωρώ ότι είναι επαρκέστατα ενημερωμένος.

Για το θέμα της νικοτίνης και του χτυπήματος, ειλικρινά δεν έχω καμία απάντηση, αυτό που είδα όμως, είναι ότι υπάρχουν πολλοί και ακραία διαφορετικοί λαιμοί στο φόρουμ. Ο φίλος imjp1982 είπε ότι ένιωσε χτύπημα από μηδενική νικοτίνη, ενώ ο άλλος φίλος είπε ότι δεν ένιωσε απολύτως τίποτα από μηδενική νικοτίνη. Οπότε;!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 19:43 »
Αν στον ce5 βαζει δωδεκα και στην ατλαντιδα 2 αυτο σημαινει κτι προσλαμβανει την ιδια νικοτινη και απο τους δυο αλλα στον πρωτο παιρνει μονο μικρο ποσοστο της νικοτινης του υγρου.
Ενας προβληματισμος ωστοσο οταν ο ατμο χτυπαει χωρις μηδενικη τον περιμενα. Αν στη μηδενικη δε χτυπαει η νικοτινη...τι χτυπαει;
Βουλα εννοουσες φανταζομαι οτι δεν προσλαμβανει την ιδια νικοτινη και με τους 2,αλλα την ιδια αισθηση χτυπηματος..Γιατι στον CE5 λες 12 ενω στην ατλαντιδα 2..Οποτε σιγουρα με την ατλαντιδα σε αυτη την περιπτωση θα λαμβανουμε λιγοτερη νικοτινη αλλα ιδια αισθηση σαν να εχουμε 12αρα νικοτινη οπως τον CE5..


Για το θέμα της νικοτίνης και του χτυπήματος, ειλικρινά δεν έχω καμία απάντηση, αυτό που είδα όμως, είναι ότι υπάρχουν πολλοί και ακραία διαφορετικοί λαιμοί στο φόρουμ. Ο φίλος imjp1982 είπε ότι ένιωσε χτύπημα από μηδενική νικοτίνη, ενώ ο άλλος φίλος είπε ότι δεν ένιωσε απολύτως τίποτα από μηδενική νικοτίνη. Οπότε;!  :dontknow:
Γιατι συμβαινει αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε με σιγουρια και αυτο το λεω γιατι ντριπεραδες που ατμιζουν με βραχυκυκλωματα σε υψηλα watt,δεν νιωθουν χτυπημα με μηδενικη νικοτινη..Ισως νιωσουν με 1,2,3 αλλα οχι με μηδενικη οπως συμβαινει με την ατλαντιδα...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 19:50 »
Θέλω να ελπίζω, ότι ίσως να πάρουμε κάποιες απαντήσεις στο επερχόμενο event που θα διοργανωθεί, μια και οι συμμετέχοντες θα κληθούν να δώσουν βαθμολογία και για το χτύπημα που θα νιώσουν.  ;)

Εύχομαι μόνο να είναι αρκετοί "ντριπεράδες" ανάμεσα στη δεκάδα, για να έχουμε και πιο εμπεριστατωμένες και ακριβείς γνώμες σχετικά με το χτύπημα που θα νιώσουν...

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 19:55 »
Αν και είμαστε (πιστεύω) off topic.....
Σχετικά με το χτύπημα της "μηδενικής" νικοτίνης.....
Ουσιαστικά δεν υπάρχει χτύπημα μιας και δεν υπάρχει νικοτίνη, ΌΜΩΣ, ειναι ΤΌΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΟΓΚΟΣ ΤΟΥ ΑΤΜΟΎ που ουσιαστικά ο λαιμός τον υποψιάζεται σαν σώμα πλέον.... Το έγραψα και στο νήμα της ατλαντίδος, ξεκίνησα με μηδενική απο φόβο στα όσα είχα διαβάσει, είμαι τώρα στα 4% και μάλλον οδεύω για τα 6%
Θυμηθείτε κιόλας οι περισσότεροι το πνίξιμο που πάθαμε όταν πρωτοδοκιμάσαμε τζούρα από ντρίπερ.....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 20:03 »
Μπορει να ειναι ακριβως και αυτο που λες :) Ισως ο ογκος του ατμου να μπορει να μεταφραστει ως χτυπημα και ισως οπως εχει πει ηδη ο Zarko στην αρχη της χρησης αυτων των ατμοποιητων να υπαρχει το μεταβατικο σταδιο η σταδιο προσαρμογης και αργοτερα να ζητησουμε νικοτινη...Αλλα οταν τετοιοι ατμο δινουν εστω την ψευδαισθηση χτυπηματος λογω του ογκου του ατμου χωρις την νικοτινη,ειναι δυνατον να μην το βλεπουμε σαν μεγαλο θετικο στοιχειο αυτο?

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 20:06 »
Σαφέστατα και το βλέπω ως θετικό στοιχείο


Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem