vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, trabaman, Buliwyf, Tol1as, ThioVag

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 23:54 »
Διστασε να τον συγκρινει με τον καιφουν 4 ,γιατι αραγε , παιδια φενεται τουμπανο το εργαλειο το θελω τωρααααα! :wall:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 23:57 »
Έχω ήδη το μικρό E-Holly στα 20W και 26 χιλιοστά διάμετρο, ενώ περιμένω και το μεγάλο αδελφάκι του στα 35W και επίσης 26 χιλιοστά διάμετρο. Ειδικά στα κοντά στησίματά τους με 18350 μπαταρία, θέλω να πιστεύω ότι θα είναι πολύ όμορφο σετάκι με τον Subtank για έξοδο.  ;)

Ο στόχος μου όμως, είναι μην κρίνω εγώ τον Subtank, αλλά εσείς, 10 μέλη του φόρουμ δηλαδή, που θα τον ατμίσετε σε κόντρα με την Ατλαντίδα στο event που θα διοργανωθεί...  :)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 00:13 »
Πολλα χιλιοστα για τα γουστα μου,θα τον επαιρνα αν ειχα ενα μεγαλυτερο μοντ,τωρα με τον νεμεσις κ το αιστικ,δυσκολα,οποτε προτιμησα τον V4 που ειναι κ στα μετρα μου :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 00:55 »
Πολύ σωστά, η μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών είναι στα 22άρια μοντς. Αλλά...

... για πολλούς όπως εγώ, που στραφήκαμε στα 26650 μοντς για να έχουμε μεγάλη αυτονομία, θεωρώ ότι το κενό από τα 22 χιλιοστά διάμετρο στα 30-31 χιλιοστά των 26650 μοντς, είναι πολύ μεγάλο. Στα μάτια μου, τα 22άρια μοντάκια θυμίζουν σχεδόν οδοντογλυφίδες, ειδικά τα ηλεκτρονικά με 18650 μπαταρίες, ενώ τα 26650 από την άλλη είναι αρκετά μεγάλα και δυσκίνητα στη μεταφορά.

Αυτό ακριβώς το κενό έρχονται τώρα να καλύψουν τα σωληνοειδή μοντάκια στα 25-26 χιλιοστά διάμετρο...  :)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 01:06 »
Να σου πω την αληθεια ειχα θεμα ακομα κ με τον νεμεσις ως προς το μηκος με το εχτενσιον της 18650 κ το κικ,το συνηθισα δεν μπορω να πω,αλλα οκ προς το παρον δεν εχω τετοιες βλεψεις να παω σε ανω των 22.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 02:29 »
[youtube]4z1DlgzYPeE[/youtube]#t=29
Για μενα ερχεται δευτερος μετα τον ναυτιλο στα παντα περα απο την χωρητικοτητα που εχει ομως και αυτη το μειον της...Τεραστιος,αρα και λιγοτερο ομορφο το συνολο με τα περισσοτερα μοντακια,πολυ θορυβος κατα την λειτουργια,λιγοτερο ατμος,κοκκινες γραμμες που δεν δενουν με το υπολοιπο συνολο...Δικια μου καθαρα υποκειμενικη αποψη :angel: ..Αν ειχα να επιλεξω ΜΟΝΟ σε 1 απο τους 2,θα επελεγα ευκολα την ατλαντιδα..Αλλα τι λεω?Το εχω κανει ηδη αυτο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 02:53 »
Ξεχασες να αναφερεις οτι χωραει σχεδον διπλασια ml (οταν ειναι με την kanger αντισταση), οτι παιζει καλυτερα σε λιγοτερα watt απο την ατλαντιδα και οτι μπορει να γινει rebuildable.... Για μενα σε αυτη την τιμη ειναι ο,τι καλυτερο μπορει να παρει καποιος που θελει να κανει το βημα παραπανω.

Ο ατμος φαινεται σχεδον ιδιος, τα orings δε με πειραζουν καθολου. Το μονο που συμφωνω λοιπον ειναι το μεγεθος αλλα οπως ειπε και ο Zarko υπαρχουν πολλοι με 26650 mod που θα ενδιαφερθουν.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 03:00 »
Δεν τα ξεχασα Θοδωρη..Απλα δεν τα ανεφερα επειδη δεν μου ειναι τοσο σημαντικα τα πλεονεκτηματα του οσο τα μειονεκτηματα του..Την χωρητικοτητα την ανεφερα γιαυτο ειπα πριν οτι αυτο ειναι και καλο και κακο ταυτοχρονα γιατι η χωρητικοτητα ειναι εκεινη που τον κανει και τεραστιο ατμοποιητη..Τα λιγοτερα watt αν και θετικο δεν με συγκινει και το rebuidable κομματι εμενα μου ειναι παντελως αδιαφορο

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 15:58 »
Από το review του PBusardo λείπει το βασικότερο κομμάτι κατά την ταπεινή μου άποψη. Το πώς αποδίδει το εργοστασιακό στήσιμο της επισκευάσιμης κεφαλής στα 0,5Ω. Το στήσιμο με την διπλή αντίσταση "φωνάζει" από μακριά, είναι σαν να μας λέει η Kangertech: "Παίδες, έχω κάνει άπειρες δοκιμές, κι έχω καταλήξει εδώ";)

Είδατε ότι στο προγούμενο review της τελικής έκδοσης, ο τύπος παρόλο που είναι ψιλοάσχετος, ακολουθεί κατά γράμμα τις οδηγίες του manual και βάζει τα γιαπωνέζικα βαμβάκια στην αντίσταση, δοκιμάζει, και φαίνεται να παθαίνει πλάκα, παρόλο που δεν έχει καθόλου εμπειρία από στησίματα, λέει ότι του φαίνεται ότι αποδίδει καλύτερα η επισκευάσιμη κεφαλή από την εργοστασιακή.

Οπότε: Εάν όντως ισχύει αυτό, κι εγώ σας λέω ότι ο Subtank να αποδίδει ίδιο επίπεδο γεύσης με την Ατλαντίδα και όχι καλύτερο όπως λέει ο PBusardo, θα έχουμε και πάλι έναν ουσιαστικά εργοστασιακό ατμοποιητή με τέτοιο επίπεδο απόδοσης, που θα μπαίνει και πάλι απευθείας στα χωράφια των ντρίπερς!  :))

Το θέμα όμως είναι ότι θα χωράει 4,2ml υγρού με την επισκευάσιμη κεφαλή, και ότι θα έρχεται πανέτοιμος, το μόνο που θα χρειάζεται να του αλλάζεις τακτικά είναι τα γιαπωνέζικα βαμβάκια. Τα σύρματα θα αντέχουν για πολλούς μήνες, και όταν θα αποφασίζεις να τα αλλάζεις, και πάλι θα μιμείσαι το στήσιμο του κατασκευαστή και τέλος.  ;)

Το γεγονός ότι ο Subtank φαίνεται να μην απαιτεί τα ρεύματα της Ατλαντίδας, είναι πολύ σημαντικό και για πολύ κόσμο φίλε imjp1982, γιατί βάζει στο παιχνίδι πολλά ηλεκτρονικά μοντάκια που διαφορετικά δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης. Σε μένα, π.χ., το μικρό E-Holly στα 20W φαινόταν να μην έχει πια ρόλο, και να μου είναι σχεδόν άχρηστο, με την Ατλαντίδα αποδίδει αρκετά υποτονικά ακόμα και με τις VTC5, τα γκάζια του απλά δεν φτάνουν. Είχε περιοριστεί να παίζει με τον ένα 26650 Καϊφούν, και μόνο φυσικά για το σπίτι.




Γι' αυτό άλλωστε παράγγειλα το μεγάλο αδερφάκι του στα 35W για να παίζει τόσο με την Ατλαντίδα όσο και με τον Subtank. Αν όμως ισχύουν όσα λέει ο PBusardo, θα παίζει κι αυτό μια χαρά με τον Subtank...  ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 16:12 »
Ναι Zarko δεν εχεις αδικο στο οτι μπαινουν στο παιχνιδι πολλα μοντακια λογω χαμηλοτερων watt που ζηταει,αλλα σκεφτηκες πως θα φενεται το συνολο με τα περισσοτερα απο αυτα τα μοντακια αυτη η κουμουτσα?Γιατι κουμουτσα ειναι πραγματικα ;) Α και μην ξεχναμε οτι απο εδω και περα θα αρχισουμε συνεχως να βλεπουμε ολο και πιο ομορφα και μικρα boxakia που δεν εχει θεση σε αυτα ο συγκεκριμενος ατμοποιητης..Να παρει καποιος ενα ομορφο και μικρο κουτακι και να του χωσει πανω την κουμουτσα αυτη,το βρισκω λιγο καπως... :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 16:21 »
Εννοείται ότι έχεις δίκιο φυσικά, είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου. Εγώ και μόνο που βλέπω όλα ανεξαιρέτως τα κουτάκια, παθαίνω αλλεργία και βγάζω σπυράκια.  :))

Πέρα από το Vapor flask, που κάπως μου "ψιλογυαλίζει", δεν έχω δει άλλο κουτάκι που να μου αρέσει...  :)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 16:25 »
Γιατι με τους περισσοτερους σωληνες νομιζεις οτι θα ταιριαζει ο Subtank?Παλι χαλαει το συνολο...Εδω μιλαμε για ασχημο συνολο ατμο πανω σε σωληνα επειδη ο ατμο ειναι 23 αρης και ο σωληνας 22 αρης..Ποσο μαλιστα οταν εδω εχουμε ενα ατμο 25mm!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 16:42 »
Παιδια μια γκομεναρα και κουρελια να φοραει οταν τα βγαλει η ιδια γκομεναρα θα ειναι .... δε μας  ενδιαφερει το γενικο look τα εσωτερικα χαρισματα εχουν το ζουμι, τι να την κανω τη ferrari αν μεσα εχει κινητηρα απο παπακι!!!

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 20:17 »
Αν δινει αυτα που λεει για τους εκαστοτε λατρεις,δεν τρεχει κ τπτ,αυτοι που ψαχνομαστε ενω εχουμε αγορασει 55 μοντ κ σιγουρα ειχαμε θεμα στην αρχη ως προς το μεγεθος τους,τα συνηθισαμε σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα,οποτε ειναι λιγο ''ακυρο' το να σκεφτομαστε μεγεθη.Το ισως αξιο αποριας ειναι,το γιατι ενω βγαζουν μεγαλους ατμο,αντιθετος τα μοντ μικραινουν κ εχει γινει τρελος ντορος απο επωνυμες εως κ παγκοσμιος αγνωστες εταιριες.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 20:37 »
Σε κανα μήνα να είστε σίγουροι πως θα βγαλει και Subtank Mini με 22-23χιλ διάμετρο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571734 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 651 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios