vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 6 χρήστες
ciumel, ThioVag, Gabriel74, athmichalop, bloodlessz, camber

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #945 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:20 »
Για να είμαι ειλικρινής, βασικός λόγος που αγόρασα τον expro σαν πρώτο επισκευάσιμο ήταν αυτά που διάβασα κυρίως στο φόρουμ, αλλά και διάφορα reviews στο youtube ψάχνοντας για έναν απροβλημάτιστο επισκευάσιμο για αρχάριο με έμφαση στη γεύση και σφιχτή τζούρα.

Αν είχα διαβάσει τις τελευταίες σελίδες θα το σκεφτόμουν πολύ να τον αγοράσω και θα ήταν κρίμα, γιατί πραγματικά δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου μα καθόλου. Νοιώθω ότι του έχω και μια μικρή αδυναμία - ίσως επειδή είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος. Και μέχρι προχτές το βράδυ, χάρη στο κοστουμάκι του, που συμφωνώ απολύτως με αυτά που λέει ο Μάκης, ήταν απροβλημάτιστος. Άλλαξα στο πλαστικό τανκάκι και τώρα πάλι έχω τον αγαπημένο ατμοποιητή απροβλημάτιστο, με φοβερή (για μένα) γεύση και σφιχτή τζούρα. Και πάλι χαρούμενη λοιπόν.  :D

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #946 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:04 »
Καλημερα σας !!!
Λοιπον μετα κοπων και βασανων εφτιαξε ( στο μαγαζι ) , το προβλημα του ηταν στα σπειρωματα και στα ρινκακια , εγινε αλλαγη ( δεν κανουν τα ρινκ του για τα συγκεκριμενα μεταλικα ) , του αλλαξα drip και εβαλα με πιο στενο τελειωμα πχ οπως τη φιλοσοφια του Τηλεμαχου v2 + και παει τελεια . Γευσαρα , καμια σχεση με τα προηγουμενα απο την μανα του .


Και φυσικα βλεπω οτι τωρα εφαπτουν ολα μια χαρα , 2 ωρες ατμιζω , χωρις διαρροη καμια και χωρις καμμενο ( που ποτε εγω δεν πηρα σε αυτον ουτε με μεταλικο ουτε με πλαστικο τανκ ) και εκανα παραγγελια και για το πλαστικο τανκακι που μου κοπηκε για την ωρα αναγκης .

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #947 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:05 »
Χαρούμενος φυσικά αισθάνομαι κι εγώ μαζί του από τη στιγμή που του φόρεσα ξανά το εργοστασιακό τανκ, έχω ξεμπερδέψει εντελώς και με το θέμα του insulator, μένει να πάρω κι ένα ανταλλακτικό πλαστικό τανκάκι για να έχω το κεφάλι μου εντελώς ήσυχο πια και τέλος. Ζητώ συγνώμη αν έδωσα την εντύπωση ότι δεν με καλύπτει πια, να είστε σίγουροι όμως για δύο πράγματα. Αν δεν ήμουν ευχαριστημένος μαζί του θα τον είχα ήδη βάλει στις αγγελίες και πολύ πολύ φθηνά μάλιστα για να φύγει άμεσα και, σύντομα θα παραγγείλω και το ανταλλακτικό πλαστικό τανκ του γιατί σκοπεύω να τον κρατήσω και μάλιστα για καιρό, θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι δεν θα σπάσει ξαφνικά και θα μείνω χωρίς αυτόν για μερικές μέρες.
Οι πρώτες μου εντυπώσεις δεν εξαφανίστηκαν ούτε και μειώθηκαν για την τροφοδοσία του, τη γεύση που δίνει, τη ρύθμιση του αέρα του, την ευκολία του σε κάθε στήσιμο. Φυσικά και τον γουστάρω ακόμα κι ας ξόδεψα γι'αυτόν ένα πεταμένο για μένα πλέον 15ευρο για το μεταλλικό-γυάλινο τανκ, κι ας με ταλαιπώρησε λίγο με το "φλαντζάκι" του, ακόμα κι αν ξόδεψα παραπάνω χρόνο για να βρω τον λόγο που δημιουργούσε αυτή την υποτροφοδοσία απ'όσο θά'θελα να διαθέσω!

Αφήστε τον ως έχει, πάρτε ένα ανταλλακτικό τανκάκι σαν αυτό που έρχεται με τον ατμοποιητή, βρείτε και κάνα δυο insulators από ανταλλακτικές κεφαλές ενός ego one mega και τέλος. Θα τον λατρεύετε για καιρό πιστεύω.! ;)

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #948 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:12 »
Μακη παρε το μεταλικο στο μαγαζι να στο φτιαξουν , μην παει χαμενο , εχουμε το ιδιο ακριβως και τωρα αυτο του εχω πανω .
Θα σου αλλαξουν ρινκακια και στην αναγκη θα σου αλλαξουν τανκ αν δεν κανει . Ειναι κριμα να παει στραφι , τον πληρωσες .

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #949 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:14 »
Καλημερα σας !!!
Λοιπον μετα κοπων και βασανων εφτιαξε ( στο μαγαζι ) , το προβλημα του ηταν στα σπειρωματα και στα ρινκακια , εγινε αλλαγη ( δεν κανουν τα ρινκ του για τα συγκεκριμενα μεταλικα )....

Στέλλα τι εννοείς με αυτό, ότι έβαλε στη βάση και στο πάνω καπάκι του expromizer τα oringακια που ήρθαν μαζί με το μεταλλικό τανκ και μετά τα κουμπωσε όλα μαζί;

Γιατί όντως το μεταλλικό τανκ ήρθε μαζί με δύο orings, αυτά υπέθεσα όμως ότι είναι ανταλλακτικά γι'αυτά που βρίσκονται μέσα στο τανκ και στεγανοποιούν το γυαλί. Δεν είναι;

Επίσης ποιο πρόβλημα σου έλυσε; Της διαρροής ή της υποτροφοδοσίας; Φαντάζομαι εννοείς το πρώτο..


Edit: τώρα είδα την από πάνω απάντηση, αν κατάλαβες τι ρώτησα και καταφέρεις μου διευκρινήσεις θα το δοκιμάσω και μόνος μου βρε! :)

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #950 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:21 »
Μου αλλαξε τα ρινκ που ειχε απο την μανα του , γιατι δεν κουμπωνε καλα το μεταλικο με αυτα , Σε σενα εμποδιζε και εβγαζε καμενο και σε μενα ξεχυλιζε απο παντου .
Μου εβαλε ενα απο τα δυο ( μαλλον ) που ειχε το μεταλικο στο κουτακι του , δεν ξερω πιο απο τα 2 θα ξαναπαω το απογευμα για ενα υγρο που περιμενω και θα σας πω , παντως ολα καλα .
Βεβαια μου αλλαξε και την βιδα την απο κατω ( δεν ξερω πως λεγεται ) και εβαλε το αλλο με το ελατηριο ( γιατι και αυτα ηταν ελατωματικα σε μενα  εξ αρχης ) .


Στην βαση αλλαξε το ρινκ οχι πανω.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #951 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:28 »
Ωραία λοιπόν θα το έχω υπόψιν κι αν σου δώσει τις απαντήσεις θα σε περιμένουμε με χαρά! Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα διαρροών βέβαια με το μεταλλικό οπότε υποθέτω ότι και τα εργοστασιακά orings του expro το στεγανοποιούσαν τέλεια. Σίγουρα ένα ελαττωματικό/"μασημένο" ίσως oring δημιουργεί διαρροή και μάλλον κάτι τέτοιο είχες εσύ.. Όσον αφορά την υποτροφοδοσία απ'την άλλη δεν βλέπω πως θα μπορούσε να φανεί χρήσιμη η αντικατάστασή τους με αυτά που συνόδευαν το μεταλλικό τανκ (άσε που μου φαίνονται τα ίδια με τα εργοστασιακά δηλαδή ) αλλά ποτέ δεν ξέρεις κιόλας.

Αναμονή λοιπόν κι ευχαριστούμε για την ενημέρωση Στελλίτσα! :)

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #952 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:36 »
Αρχίζει να βγαίνει άκρη λοιπόν και χαίρομαι,  από το μαγαζί που τον πήρα επιτόπου μου άλλαξε το μανισιο τανκ και βάλαμε το μεταλλικό και όντως είχε αλλάξει και τα orings
Οπότε μάλλον για αυτό δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #953 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:41 »
Θα με βάζετε να τα αλλάζω πάλι πάνω που τον βολευτηκα..! :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 20:55 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #954 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:59 »
Θα με βάζετε να τα αλλάζω πάλι πάνω που τον βολευτικα..! :laugh1:
Μια τελευταία δοκιμή θα είναι

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #955 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 14:17 »
Και τι έχω να χάσω ε.. :D

Θα την κάνω το απόγευμα λοιπόν γιατί τώρα πρέπει να πάω σε δουλειά, θα ενημερώσω για τα καθέκαστα εννοείται.! ;)

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #956 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 15:03 »
Καλησπέρα!


Εγω πάντως αγόρασα και δεύτερο expor v2 και εστειλα εντελως στο συρταρι τον KFL+.
Ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την γευση, το air flow και ευκολο στησιμο. Το μονο προβλημα που εχει καποιες φορες ειναι καποιες μικροδιαρροες αμα τον ξαπλωσω.


Αυτο το πραγμα με τον kFL να πρεπει να αδειασεις ολο το υγρο για να αλλαξεις την αντισταση ή το κατσαβιδακι για να γεμισεις υγρο ή το σφυριγμα στην τζουρα δεν το αντεχα πλεον!


Ο expro εχει ολα τα θετικα οσα εψαχνα. Μονο μειον για μενα ειναι οτι ειναι μεγαλος αλλα συνηθιζεται.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #957 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 17:37 »
Παιδιά , κι εγώ για όλα αυτά τα θετικά του τον αγόρασα. Και δεν τον αλλάζω!
Απλά έχω προβλήματα (κι αν δεν λυθούν θα δω τι θα κάνω παραπέρα).
Αλλά από γεύση , ευχρηστία , ατμό (σκέτο βελούδο) , δεν παίζεται!
Γι αυτό και τον γουστάρω τρελά - και τόσες μέρες που δεν τον έχω μ' έχει πιάσει στερητικό...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #958 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 20:23 »
Λοιπόν η δοκιμή έγινε ξανά, το πράγμα δεν δουλεύει.. :laugh1:

Τι κι αν άλλαξα oringάκια, ένα και το αυτό. Κάτι μου λέει πως είναι τα ίδια με αυτά που συνόδευαν τον ατμοποιητή πάντως, καμία διαφορά δεν διακρίνω.. τέλος πάντων εγώ το παίρνω απόφαση, το τανκ δεν θα δουλέψει. Με το Dragon Scape της Artist Collection με 70vg δεν, τόσο απλά. Δεν.
Είπα να δοκιμάσω μια βάση 70pg που έχω αλλά βαρέθηκα και να το σκεφτώ.. Τέλος πάντων, δεν.

Δείτε μερικές φωτο για τη στενότητα κι αν πιστεύετε ότι μπορεί να εισχωρήσει το υγρό εκεί μέσα..

Έλυσα το μεταλλικό τανκ και πήρα το ένα εκ των δύο δαχτυλιδιών του με σκοπό να το βιδώσω στο deck, βουαλά! Μισό χιλιοστό χώρος, πόσο υγρό να μπει εκεί..

Δείτε:

Το τανκ σε κομμάτια και το deck έτοιμο να δεχτεί το δαχτυλίδι..


Αρχίζει το βίδωμα..


Ολοκληρώνεται..


Και πείτε μου τώρα εσείς τι να σώσει εδώ ένα oring.. :laugh1:



Μόνο αρκετή pg υποθέτω, για μένα όμως αυτό δεν είναι λειτουργικότητα παιδιά, ακόμα και με τέρμα ανοιχτή την είσοδο των υγρών η vg δεν θέλει να μπει εκεί μέσα, τι να της κάνω;
Μια φουσκάλα αέρα πάντως εκεί μέσα δεν χωρά.. ;)


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #959 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 20:29 »
Μόλις σκέφτηκα να τοποθετήσω και το εργοστασιακό δαχτυλίδι απ'το τανκ του expromizer, η διαφορά νομίζω ότι είναι παραπάνω από ορατή.. ;)



Και για το τέλος μια "συγκριτική".. Αριστερά το δαχτυλίδι του μεταλλικού τανκ, δεξιά αυτό του εργοστασιακού. Μέρα με νύχτα έτσι; ;)




Και κάπου εδώ τελειώνει για μένα κάθε απόπειρα τοποθέτησής του συγκεκριμένου μεταλλικού τανκ, εκτός κι αν το γυρίσω μια μέρα σε σκέτη pg ή αν στο τέλος πιάσουμε θερμοκρασίες Σαχάρας έτσι που πάμε.. :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro