vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, lounik, bloodlessz, Doubt, Milarepa, manoslykos, Tem

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« στις: Μαρτίου 26, 2013, 11:32 »
[youtube]XXAuzpDrZtU[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος spiros385

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 26, 2013, 14:37 »
Περασα πριν απο λιγο απο Γρ. Λαμπρακη 442 και πηρα τα 4 δωρα  και καποια αλλα .
Ξεκινησα με BERGAMOTTO στα 9mg νικοτινης , αν και ειμαι στα 12mg.
Πρωτη εντυπωση χτυπημα καλο :thumpup: :thumpup: [size=78%] , γευση πολυ καλη[/size] :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Toαρωμα στο χωρο , συμφωνα με τους αλλους πολυ καλο :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Νο2 υγρο Μ BLEND
χτυπημα  καλο :thumpup: :thumpup: :thumpup: 
γευση πολυ καλη  :thumpup: :thumpup: :thumpup:   (οχι τοσο μπουχτιστικο )
αρωμα στο χωρο :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2013, 15:29 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 26, 2013, 19:21 »
Ας γραψω τη γνωμη μου για τα δειγματα που πηρα c blend/m blend/tobacco virginia/fresh breath.


Τα υγρα πανω γραφουν last before 30/03/2013.Εχουν σχεδον ληξει λοιπον οποτε λογικα θα υπαρχει και αλλοιωση στη γευση.Οπως και να χει απογοητευτηκα.Μου θυμιζουν σ ενα σημειο inawera αλλα "χαλασμενα" ομως.
Το μπουκαλακι δε γραφει πανω ποσοστα pg/vg αλλα συμφωνα με τα ποσοστα που λεει ο gewre στο βιντεο η παραγωγη ατμου θα επρεπε να ειναι πολυ περισσοτερη.


Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 26, 2013, 19:36 »
να υποθεσω οτι το βιρτζινια ειναι σαν το ''λιβανι'' virginia της inawera ?
 

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 26, 2013, 20:03 »
Δεν εχω κανει virginia απο inawera αλλα λιβανι δεν μου θυμισε. :hmmm:

Το c blend μοιαζει με tobacco c αλλα "χαλασμενο".Και το fresh breath ηταν σαν να ατμιζα βηξ.



Από τη διαχείριση:
Κάποια μηνύματα εκτός θέματος που περιστρέφονταν γύρω από την ορθότητα της έκφρασης "θυμίζουν χαλασμένα". διαγράφηκαν. Γνώμη της διαχείρισης είναι ότι η έκφραση δεν βοηθάει τους αναγνώστες να πάρουν μια ιδέα περί τίνος πρόκειται, και μαζί με την έκφραση "Εχουν σχεδον ληξει λοιπον οποτε λογικα θα υπαρχει και αλλοιωση στη γευση" αφήνει την αίσθηση ότι τα υγρά ήταν χαλασμένα όντως. Από συζητήσεις που έχουν γίνει στο παρελθόν και με κατασκευαστές υγρών γνωρίζουμε ότι τα περιθώρια χρήσης των υγρών άτμισης βρίσκονται πολύ πιο πέρα από την ημερομηνία λήξης τους οπότε δεν είναι "λογικό" αυτό που αναφέρθηκε από το μέλος. Ας είμαστε πιο προσεκτικοί στις περιγραφές μας για να μην υπάρχουν παρανοήσεις. 

Επανερχόμαστε στο θέμα μας που που είναι η παράθεση εντυπώσεων από τις δοκιμές των υγρών τής Flavorland
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2013, 16:15 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος spiros385

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 26, 2013, 21:31 »
m blend με mini did clone 1,9Ω και 7,0 -7,5W
μου θυμισε max blend της FA αλλα λιγο πιο λαιτ
μου αρεσε
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2013, 15:39 από spiros385 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 29, 2013, 12:05 »
 Κατ’ αρχάς, να υπενθυμίσω άλλη μια φορά, πως ούτε επαγγελματίας γευσιγνώστης είμαι, ούτε είναι το επάγγελμά μου οι δοκιμές και κριτικές ατμιστικών υγρών. Θεωρώ τον εαυτό μου ως μέσο ατμιστή, με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη αντικειμενικότητα. Ούτε τρολάκι εταιρείας είμαι, ούτε επιθυμώ να γίνω. Την προσωπική μου άποψη παραθέτω και τίποτα άλλο.
 
Η παρούσα δοκιμή, αφορά τα υγρά της εταιρείας Flavourland. Όπως ανακοινώθηκε, την 25η Μαρτίου, η εταιρεία Zibacco που εμπορεύεται τα συγκεκριμένα υγρά, αποφάσισε ως προωθητική ενέργεια να χαρίσει σε κάθε ατμιστή για όσο διαρκεί το στοκ, από 4 μπουκαλάκια των 8 ml τα οποία όμως έχουν ημερομηνία λήξης την 30/03/2013. Όπως οι περισσότεροι πιστεύουμε, και ελπίζω να είναι αλήθεια, τα ατμιστικά υγρά δεν παρουσιάζουν κάποια επικινδυνότητα μετά την ημερομηνία λήξης τους, και από όσο έχω διαβάσει, συμφωνώ. Αυτό δε σημαίνει ότι παλαιώνουν ωσάν ένα καλό ερυθρό Merlot οπότε μην φυλάτε τα υγρά για τη μέρα που θα πάει φαντάρος ο γιος σας ή που θα αρραβωνιάσει η κόρη σας.
 
Σήμερα παρέλαβα και εγώ τα 4 μπουκαλάκια μου, πληρώνοντας τα μεταφορικά των €6,00, κάτι που το γνώριζα και δεν με ενόχλησε καθόλου. Ανοίγοντας το φάκελο, βρήκα ένα μπουκαλάκι Fresh Breath, ένα Virginia και δύο M blend. Η συσκευασία τους δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα, πόσο μάλλον το στικεράκι με το Χ! Όλα στα 9mg, μετά από διασταύρωση αφού τα γράμματα δεν ήταν και πολύ ευκρινή, όλα με VPG χωρίς να αναγράφονται πουθενά οι αναλογίες. Απών επίσης και το σύμβολο με τη νεκροκεφαλή το οποίο προβλέπεται για προϊόντα με νικοτίνη. Μπράβο στην εταιρεία, σκέφτηκα, για την ενέργειά της αυτή και ανυπομονώντας να τα δοκιμάσω, τα άνοιξα τουλάχιστον για να τα μυρίσω. Το M blend μύριζε εντελώς αδιάφορα και το Fresh Breath σαν στοματικό διάλυμα, αλλά αυτό που με παραξένεψε ήταν το Virginia που και πολύ σκούρο ήταν, και η μυρωδιά του θύμιζε έντονα σιρόπι σοκολάτας Carte d’ or. Έφτασα σπίτι, έφαγα ένα εξαιρετικό γεύμα με την ελπίδα να το σφραγίζω με ένα καλό άτμισμα, ξέπλυνα τον ουρανίσκο μου πρώτα με στοματικό διάλυμα και μετά με χυμό λεμονιού, άτμισα 1 ml σκέτη βάση στον κάθε έναν από τους 2 Τ3 που θα χρησιμοποιούσα για τη δοκιμή, και ξεκίνησα.
 
Είπα πιο πριν ότι σκέφτηκα μπράβο στην εταιρεία. Μετά τις δοκιμές, η γνώμη μου άλλαξε σε «τι σας έκανα???». Και εξηγούμαι:
 
1) M Blend. Έχοντας στο μυαλό μου γεύσεις εφάμιλλες με το Maxx Blend, Maxboro και γενικά καπνούς, έβαλα μισό ml στον Τ3 μου. Τράβηξα, ξανατράβηξα, ξαναματατράβηξα, το ίδιο αποτέλεσμα. Μάπα το καρπούζι. Κάποιοι είπαν για χαλασμένο λιβάνι, δεν ξέρω αν ήταν αυτό, αλλά ήταν κάτι το απροσδιόριστα άσχημο. Καμία καπνίλα, λίγο χτύπημα, λίγο ντουμάνι, άσχημη μυρωδιά ατμού, άσχημη ρινική εκπνοή και γεύση – επίγευση, απροσδιόριστη, Με την κακή έννοια. Συνέχιζα να το ατμίζω, του έδωσα ευκαιρίες, τίποτα. Ντρέπομαι ακόμα και να το χαρίσω ή να το δώσω σε συνατμιστή να το δοκιμάσει, αν τα θέλει κάποιος, τα χαρίζω και τα δύο. Εν τέλει, καθάρισα τον άτμο μου με οινόπνευμα, άτμισα ένα ml σκέτη βάση να καθαρίσει καλά, και απόλαυσα πολύ περισσότερο την γεύση οινοπνεύματος αρωματισμένου με λεμόνι από το M blend. Το βαθμολόγησα με 2/10, και ο λόγος είναι το επόμενο υγρό.
 
2) Virginia. Η μυρωδιά της σοκολάτας, με είχε προϊδεάσει θετικά. Έλπιζα σε ένα σοκολατένιο καπνικό, τύπου Choco Cigar από Vapeheaven. Άντ’ αυτού, πήρα την μεγαλύτερη τρομάρα της ζωής μου. Και την μεγαλύτερη ικανοποίηση. Γιατί κατάφερα και βρήκα το πιο αίσχος όλων των εποχών. Ακόμα και το κάστανο της ΦΑ, που συχνά πυκνά το βλέπω στον ύπνο μου και ξυπνάω ιδρωμένος, μυρίζοντας ταυτόχρονα ένα από τα τελευταία μου DIY για να συνέλθω, μπροστά στο Virginia φαίνεται Θεός. Στην μία και μοναδική τζούρα που πήρα, και πριν αρχίσω να φτύνω και να ψάχνω για στοματικό διάλυμα, βρήκα το χτύπημα ελαφρύ. Και είναι το μόνο το οποίο μου έμεινε από αυτό το υγρό, γιατί όλα τα άλλα καλύτερα να μην τα σκέφτομαι. Μία τζούρα και μετά άδειασα το υγρό, βύθισα τον Τ3 σε οινόπνευμα και πέταξα την κεφαλή στα σκουπίδια. Δε βαριέσαι, για το καλό όλων μας. Το βαθμολόγησα με 0/10. Και αυτό γιατί δεν χρησιμοποιώ αρνητική κλίμακα. Αν χρησιμοποιούσα, θα έπαιρνε – αρκετά, και το προηγούμενο υγρό μάλλον 0. Αν θέλετε να εκδικηθείτε κάποιον, χαρίστε το, εγώ πάντως θα εκπλαγώ αν κάποιος δηλώσει συμπάθεια γι αυτό το υγρό, στην τωρινή του μορφή τουλάχιστον. Που ξέρεις, αν η εταιρεία λάβει υπ’ όψιν τα σχόλια, μπορεί να αλλάξει το υγρό και να γίνει θεϊκό. Μακάρι
 
3)Fresh Breath. Αφού άτμισα ένα ακόμα ml σκέτη βάση, να ξεχαστώ και από το προηγούμενο και να σιγουρευτώ ότι ο Τ3 δεν έχει κρατήσει υπολείμματα από άλλα υγρά, έβαλα μισό ml Fresh Breath στον Τ3. Ψιλοπροκατειλημένος, πήρα την πρώτη τζούρα και… ΤΩΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ! Ξεβούλωσε η μύτη μου, άνοιξε ο λαιμός μου, και με χαρά κοίταξα ένα υγρό το οποίο ήταν αυτό που υποσχόταν: στοματικό διάλυμα! Απίστευτα δροσερό και όπως είπε και άλλος, θυμίζει έντονα Vicks. Κουραστικό όμως, και το μισό ml με το ζόρι το άτμισα, είναι σίγουρα όμως ένα υγρό το οποίο θες να το έχεις και να τραβάς μία δύο τζούρες κάποιες στιγμές που θες πραγματικά αυτό το cool wave blast. Το βαθμολόγησα με 4/10. Ναι, είναι χαμηλά, σε σχέση με τα προηγούμενα όμως, είναι κορυφή. Και έχω δοκιμάσει πολύ καλύτερες μέντες. Επιπλέον, βρήκα ξανά εκείνο το απροσδιόριστο λιβανοειδές στη ρινική εκπνοή, και λογικό είναι να συμπεράνω ότι κάπου στη βάση ξεκινάει το πρόβλημα.
 
Συμπέρασμα: Επιγραμματικά, thanks but no thanks. Έχω πληρώσει πολλά μεταφορικά στη ζωή μου, και έχω να πληρώσω ακόμα πολλά, αλλά αυτά τα €6,00 τα έκλαψα. Εν γνώσει μου πήρα το ρίσκο της δοκιμής, δεν με γέλασε κανείς, αλλά τα έκλαψα. Και φτάνω στο κυρίως θέμα απευθυνόμενος στους κυρίους και κυρίες της Zibacco: Είστε ατμιστές? Αν όχι, συνεργάζεστε με ατμιστές ώστε να έχετε μία πιο σαφή εικόνα για τα υγρά που εμπορεύεστε? Αν ναι, τα δοκιμάσατε? Τι γνώμη αποκομίσατε από αυτά? Θα τα δίνατε στα παιδιά σας αν έχετε και αν ατμίζουν? Παρακολουθώ κάποιες μέρες τώρα την πολιτική προώθησης της εταιρίας σας και δείχνει να εστιάζεται στο «Flavourland 100% made in Italy». Δεν παν να είναι και made by HRM the Prince of Monaco και να έχουν μπουκαλάκια από διαμάντι και εκχύλισμα ποιος ξέρει τι, τα υγρά που δοκίμασα είναι αίσχος, και αυτό με μεγάλη ευγένεια. Το Fresh Breath κάπως ξεχωρίζει, αλλά ούτε στο παραμικρό δεν φτάνει για να ξεπλύνει τη φρίκη των άλλων δύο και ιδιαίτερα του Virginia.
 
Ελπίζω να πάρετε τα λόγια μου καλόπιστα και να τα χρησιμοποιήσετε ως επιχείρημα στην εταιρία ώστε να φτιάξει υγρά της προκοπής. Αλλιώς, το μόνο που πετυχαίνετε, είναι να επιβεβαιώνεται το «ότι πληρώσεις παίρνεις, εσύ δεν πλήρωσες τίποτα και πήρες άνθρακες.» Αν όχι, μπορείτε να εξασκήσετε κατά βούληση το συνταγματικά κατοχυρωμένο δικαίωμά σας να μην μου ξαναστείλετε υγρά. Δεν ξέρω κατά πόσο η γεύση οφείλεται στην ημερομηνία λήξης(και θα μου επιτρέψετε να αμφιβάλλω), αλλά αν πάντως περιμένετε με αυτά τα προϊόντα να διεκδικήσετε μερίδιο στην έτσι κι αλλιώς δύσκολη αγορά των υγρών αναπλήρωσης, πρέπει ή να ελέγξετε τον Υπεύθυνο μάρκετινγκ της εταιρείας σας, ή να νομίζετε ότι έχετε να κάνετε με άσχετους, αδαείς, πρόβατα και εξαρτημένους που θα ατμίσουν το οτιδήποτε βρεθεί στο δρόμο τους!

Και για να μην υπάρχουν αμφιβολίες, με ένα κλικ εδώ μπορείτε να δείτε τις βαθμολογίες που έχω βάλει σε όλα τα έτοιμα υγρά που έχω δοκιμάσει.

Να ζητήσω και προκαταβολικά συγγνώμη από όσους το διαβάσουν για την αυστηρή μου στάση. Δεν έχω σκοπό ούτε να αποτρέψω, ούτε να προτρέψω κάποιον να δοκιμάσει ή αγοράσει αυτά τα υγρά. Σίγουρα δεν με θεωρώ αυθεντία και σίγουρα είναι η δεύτερη μόλις προσπάθειά μου στην κριτική υγρών. Ότι γράφω, είναι καθαρά δική μου γνώμη και οπωσδήποτε αυτά που είναι άνθρακας για μένα μπορεί να είναι διαμάντι για άλλους, και το αντίστροφο.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2013, 12:50 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 29, 2013, 15:05 »
Παρελαβα σημερα τα αρωματα  :thumpup: .
Ευχαριστω πολυ ! Στην συσκευασια μεσα,υπηρχαν 5 αρωματα και οχι 4. (1 παραπανω M Blend).
Τα αρωματα σε γενικες γραμμες,μου αρεσαν (για τα δικα μου γουστα παντα).
Το χτυπημα ειναι αρκετα δυνατο,αλλα υποψην οτι εγω κανω σχεδον μηδενικη νικοτινη (1mg/ml).
Το ντουμανι ικανοποιητικο και αυτο.Τα υγρα ειναι αρκετα παχυρευστα.
Συγχωρεστε με,γευσιγνωστης δεν ειμαι...

M Blend
Καπνικο αρωμα.Σαν να μου φερνει λιγο προς λουλουδια ή φρουτα.Για ολη μερα ισως να το εκανα.
8/10

C Blend
Καπνικο αρωμα.Θα το εκανα ανετα ολη μερα.Μου αρεσει.Νομιζω οτι φερνει λιγακι σε φουντουκι.
9/10

Virginia
Καπνικο αρωμα.Δεν ειναι ασχημο,αλλα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε και πολυ.Ισως ειναι πολυ βαρυ,για τα δικα μου γουστα..Εχω την εντυπωση παλι,οτι και αυτο φερνει λιγο σε φρουτα.
6/10

Fresh Breath
Πολυ καλο,βαρυ,δροσιστικο αρωμα,που μενει στο στομα.Οπως το στοματικο διαλυμα.Προσωπικα μου αρεσουν αυτου του ειδους τα αρωματα.Αυτο μου αρεσε! Ιδανικο για ραντεβουδακι,για καθαρη αναπνοη :)) :tongue_smilie:
9/10

Ενα μειονεκτημα που εχουν τα μπουκαλακια (δεν ξερω αν και οι κανονικες συσκευασιες ειναι ετσι) ,ειναι οτι τα γραμματα που εχουν την ονομασια του καθε αρωματος,ειναι πολυ μικρα και με την χρηση αρχιζουν και σβηνουν. Κατα τα αλλα τα μπουκαλακια ειναι μια χαρα,σαν ποιοτητα.

Η δοκιμη εγινε με mini did κλωνο και αλλον ατμοποιητη με φυτιλι.

Ευχαριστω και παλι και καλες δουλειες !
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2013, 21:07 από ecigfun »

Αποσυνδεδεμένος pefotismenos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 30, 2013, 02:33 »
μετα απο 1 εβδομαδα που εκανα παραγ ηρθαν... φρεσκοληγμενα αλλοιωμενη γευση. ολα εχουν την ιδια οξινη γευση :shock_sick_02: . 20 ευρα στα σκουπιδια. δυστυχωσ η ευτυχοσ για εμασ η κοινοτητα του η.τ. ειναι μικρη και φαινονται οι επαγγελματιεσ απο... εσασ τελοσ παντων. θα ηταν ποιο τιμιο και ποιο νομιμο να αναφερετε τουλαχιστον οτι ληγουν σε 2 μερα...




Από το συντονισμό:
Για το ποστ αυτό δοθηκε απάντηση στο νήμα του εμπόρου
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16609.msg609693.html#msg609693
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2013, 15:15 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 30, 2013, 15:36 »
O Cruiser 79 με κάλυψε απόλυτα!!!

Τo μόνο που έχω να προσθέσω είναι οτι υποπτεύομαι οτι η κακή εικόνα που σχημάτησα για τα υγρά, οφείλεται σε ελλιπή τήρηση των κανόνων διατήρησης τους (σκιερό και δροσερό μέρος κ.λ.π.)

Ενδεχομένως ''φρέσκια'' φουρνιά των συγκεκριμένων υγρών να είναι διαφορετική προς το καλύτερο...

ας διευκρινήσουν τα παιδιά από την zibacco  πότε παρέλαβαν την συγκεκριμένη παρτίδα, πως την διατήρησαν,και το σημαντικότερο, τι γνώμη έχουν σχηματίσει και αυτοί οι ίδιοι για τα συγκεκριμένα υγρά...



Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 03, 2013, 12:46 »
Πρωτ' απ' όλα, ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευκαιρία να δοκιμάσω τα υγρά της FlavourLand!
Κι σ' εμένα υπήρχαν 5 μπουκαλάκια στη συσκευασία, αντί 4!!! Δεύτερο ευχαριστώ!!! Κι αν έχουν περισσέψει κι άλλα και δεν τα έχετε πετάξει, θα το εκτιμούσα αν μου τα στέλνατε!!!
Πρώτα δοκίμασα το M Blend. Το ξάφνιασμα ήταν άμεσο!!! Καλόοοοο!!!!! Μπράαβοο!!!
Τόσο μου άρεσε, που χρειάστηκε να το προσπαθήσω για να το αφήσω και να δοκιμάσω το δεύτερο.
Δεύτερο σειρά είχε το C Blend. Νόμιζα πως αφού μου άρεσε τόσο το πρώτο, δε θα μου άρεζαν τόσο τα άλλα. Έλα μου όμως που μου άρεσε τόσο, που..... δε ξέρω ποιο να διαλέξω και να βάλω πρώτο στη σειρά!!!!! Αν έπρεπε να πάρω τώρα, αυτή τη στιγμή, 1 μπουκάλι κι όχι 2, πραγματικά θα ήταν μεγάλος πονοκέφαλος το ποιο από τα δύο να διαλέξω!!!!
Καπνικά και τα 2. Θα έβαζα 10/10 και στα δύο, αλλά για να μη λένε κάποιοι ότι είμαι υπερβολική (και μόνο γι' αυτό), θα βάλω 9/10!!!
Μετά δοκίμασα το Virginia. Ενώ είναι μια γεύση που γενικά μου αρέσει, μου άρεσε -δε λέω- αλλά δε ξετρελάθηκα κιόλας. Ίσως επειδή το δοκίμασα μετά το Μ και το C που με είχαν όντως ξετρελάνει! Θα το βαθμολογούσα με 7/10.
Τελευταίο άφησα το Fresh Breath. Όχι τυχαία. Από την περιγραφή του αρώματος, φοβόμουν ότι δε θα μου αρέσει, γιατί δε μου αρέσουν αυτές οι γεύσεις. Νομίζω ότι είμαι η μόνη που δεν μου αρέσει, αλλά πραγματικά έχω ένα θέμα με τη συγκεκριμένη γεύση. Πράγματι, δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, αλλά όχι και ότι δε μου άρεσε. Μια μετριότητα περισσότερο ένιωσα. Θα το βαθμολογούσα ακριβώς εκεί, με 5/5, τονίζοντας όμως, πως άτομα που τους αρέσουν τέτοιες γεύσεις, μπορεί και να το λατρέψουν!!! Το άτμισα όλο, και μετά γύρισα να τελειώσω τα πρώτα που με κατενθουσίασαν!!!  :yes:   :yes:   :yes: 
Σας ευχαριστώ, και.... μήπως περίσσεψαν άλλα;;;;  :D 
Α, και συμφωνώ με τον ecigfun που γράφει πιο πάνω, για τα γράμματα της ετικέτας στη συσκευασία. Πολύ μικρά! Αλλά στις περισσότερες συσκευασίες έχω αυτό το θέμα. Μάλλον πρέπει να επισκεφτώ κι έναν οφθαλμίατρο... (άσχετο, συγνώμη  :D , αλλά με προβληματίζει τελευταία...)



Όποιος θέλει, μπορεί να στείλει email στη Zibacco, και να του στείλουν κι άλλα υγρά. Από τα ίδια, εν γνώση του ότι έχουν ημερομηνία λήξης 30/3/2013. Έχουν μείνει λίγα όμως.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2013, 13:12 από Σένια »

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 04, 2013, 10:58 »
Δοκιμασα και εγω τα υγρα,
ευχαριστω την ZIBACCO για την "καλη" επικοινωνια!!!


Τα υγρα δυστυχως δεν ειναι κοντα στις γευστικες μου προτιμησεις!!!  :nope:
Ελαβα δυο Mblend, ενα Virginia και ενα Fresh breath.
Tα δυο πρωτα δεν τα ξαναδοκιμαζω. Δεν βαθμολογω καν!!!
Το Fresh breath... δεν ξερω, ενω κατι καλο πηγαινε να μου δωσει στο τελος μου το χαλαγε.


Γνωμη μου παντα και οπως εχουμε πει πολλες φορες, σε αλλους μπορει να ταιριαζουν.


Και παλι ευχαριστω, το οτι δεν μου αρεσουν εμενα προσωπικα, δεν αφαιρει κατι απο την προσπαθεια της εταιρειας.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 04, 2013, 14:32 »
Εγώ δεν έχω σκοπό να δοκιμάσω τα υγρά τους ακόμα.
Και αυτο το λέω διότι εκτός οτι το flavourland μου κανει copy paste του Flavourart...
Μιας και τις τελευταίας ξέρω τα πάντα ενω τις πρώτης δεν ξέρω τίποτα μόνο το οτι είναι ιταλικά έμαθα 100% το αν παράγονται και πως κλπ κλπ δεν το έμαθα και πότε...
Τα βλέπω αρνητικά και σε αυτό βοήθησε κάποιος εδω μέσα οχι προσωπικά εμένα αλλά άφησε κακή εικόνα σε υποψήφιο πελάτη.
Ενθουσιασμός,spam, εκνευρισμός και ορθογραφικά μαζί μου κάνει too much από επίσημο (?) αντιπρόσωπο τους. :dontknow:
Γράφω δίχως ίχνος συμφερόντων λασπολογίας κλπ απλα θέλησα να εκφράσω τη γνώμη μου όπως έχω κάνει και για άλλα υγρά και εταιρίες.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 04, 2013, 15:37 »
Προσωπικα μου εφτασε η ορθογραφια ;)

Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης FlavourLand
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 04, 2013, 15:38 »
ουτε εγω τα ξερω τα συγκεκριμενα..αλλα αμα πεσει κανενα στα χερια μου θα το δοκιμασω..ποτε δεν ξερεις ..μπορει να ειναι και σουπερ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy