vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, dvelev, myiorgos, grag, Jorge, tibolaso, vasim, athanasiosm

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 09:09 »
4.5 euro τα 5 δηλαδή,  :o

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 09:09 »
Λοιπον αλλαξα αντισταση και φιτιλι αντιστασης στον συγκεκριμενο ατμοποιητη αλλα επειδη δεν τρελαινομαι για τη γευση του συγκεκριμενου ατμοποιητη και δεν εχω κ πολυ χρονο τελευταια δεν προκειται να αξιωθω να κανω βιντεακι. Οποτε να σας πω περιγραφικα πως γινεται και οποιος θελει να ασχοληθει ας το χει υποψη του στην προσπαθεια του κ μη τους πετατε.
Λοιπον ξεκινημα απο τη μερια που κουμπωνουμε την μπαταρια. Αφαιρειτε τον κεντρικο πολο στη μεση με λεπτο μυτοτσυμπιδο. Ειναι σφηνωτο μεσα σε λαστιχενια τσιμουχα (στρογγυλη) για να μονονεται απο το σωμα του. Προσεχετε μη χαλασετε την τσιμουχα. Μετα αφαιρειτε την τσιμουχα και με τσιμπιδακι ξεχαρβαλωνετε τα καλωδιακια που εχει μεσα και ενωνονται με την αντισταση. Μετα με μια χοντρη βελονα σπρωχνετε με παλι απο την τρυπα του κεντρικου πολου το κεραμικο να βγει απο την αλλη. Χαλαρα, βγαινει ευκολα. Μετα αφαιρειτε το συρματινο ποτηρακι που δεχεται το κεραμικο. Επισης εχει κ μια συρματινη ροδελα στον πατο του κεραμικου με δυο τρυπες που περναν τα καλωδια. Αυτο το αφαιρεσα και δε το ξαναχρησιμοποιησα. Τελος αποδυναρμολογησης.

Τωρα, αντισταση κλασικα οπως με Οδυσσεα, συρμα χωρις αντισταση στις ακρες της αντιστασης. Κοντινες σπειρες γυρω απο μονο φιτιλι.

Στην επανασυνδεση, δεν εδωσα πολυ σημασια για καλυτερη λυση μιας και δεν τρελλαθηκα με τον imist. Εγω το εκανα ως εξης. Το κερμαικο εχει 3 τρυπες στον πατο του. Δυο μικρες που περναν οι ακρες της αντιστασης και μια μεγαλη, στη μεση, για να περνα αερας. Εγω περασα τη μια ακρη της αντιστασης (που ουσιαστικα ειναι συρμα χωρις αντισταση) πανω απο το τοιχωμα του κερμαικου και το τυλιξα γυρω του ωστε στην επανατοποθετηση του να σφηνωθει αναμεσα στο συρματινο ποτηρακι και το σωμα του ατμοποιητη. Την αλλη ακρη της αντιστασης την περασα απο τη μεσαια μεγαλη τρυπα του κεραμικο και μετα μεσα απο την τσιμουχα, ωστε οταν βαλουμε παλι τον κεντρικο πολο να σφηνωθει αναμεσα στον πολο και την τσιμουχα.

Αυτα. Προσωπικα θεωρω οτι ο imist πασχει απο τροφοδοσια και γ αυτο δε μαρεσει η γευση του. Ντουμανι βγαζει καργα.
Αντε καλο βολι!
για να έχετε κ εικόνα ο τρόπος είναι περίπου σαν το βίντεο του craven εδώ


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3491.0.html


ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΝΟΣ ICE ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗ


ο chriss κάνει απλά αντίσταση αλλά Οδυσσέα

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 10:56 »

παιζει να φερει σκετο το κοματι της αντιστασης?



να ρωτησω και κατι ψιλο οφ τοπικ

για να μην μπλεκω με αυτες τις μπαταριες παιζει μοντακι απο ελλαδα που να παιρνει μπαταριες 18650 και υποδοχη για i-mist (τυπου ego-t αν δεν κανω λαθος)  ??
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:16 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:16 »
οποιοδήποτε μοντάκι κ να πάρεις βάζεις ένα αντάπτορα 510-ego και είσαι μια χαρά  ;)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 13:51 »
να ρωτησω και κατι ψιλο οφ τοπικ

για να μην μπλεκω με αυτες τις μπαταριες παιζει μοντακι απο ελλαδα που να παιρνει μπαταριες 18650 και υποδοχη για i-mist (τυπου ego-t αν δεν κανω λαθος)  ??
παιζουν. Θα ψαξω αργοτερα να σου δωσω λινκ αν δεν με προλαβει κανεις! Με κανα 30ρι 40ρικαι εχεις και το κλειδωματακι. Εχει φερει ομως η Zerobacco κατι κοντοχοντρες μπαταριες στα 1300mAh με κανα 15ρι νομιζω. Αυτες αν πιανουν λιγο τα χερια σου με κολλητηρι πρεπει να παιρνουν 14500 μεσα. Δεν ειναι αμεσα ανταλλαξιμο, θελει κολλητηρι οταν τα παιξει η μπαταρια αλλα εμενα μου ηρθε τζαμι!!!!!! Δεν ξερω αν τις εβαλε στο σαιτ ακομα.

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:30 »
ευχαριστω παιδια...θα το κοιταξω

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 11:55 »
Είμαι και εγω πλεον κατοχος του Ι-mist πριν απο λιγο γυρισα απο Zerobbaco ο Αντρεας πολυ εξυπηρετικος οπως και η κοπελα επισης  :thumpup: λοιπον εντυπωσεις απο λιγο που τον δοκιμασα με υγρό Καραμελα 18αρα του Καλλητεχνη και με τον Lava μου στα 5.0V:

1) Πανευκολη συναρμολογηση
2) Γευση αρκετά καλη με την καραμελιτσα (Θελω να δω κ με τα καπνικα τι ψαρια πιανει)
3) Χτυπημα με το μαμισιο τανκακι στην αρχη μετριο ως καθολου αρκετα αερατη τζουρα, οσο ομως τον :baby: εφτιαχνε  :thumpup:
4) Με τανκακι απο Εgo-t αλλαξε πολυ η τζουρα ποιο σφυχτη
5) Πολυ καλο ντουμανι  :respect:
 
Στην αγορα μου πειρα και ετοιμα φιτιλακια με τιμη οπως αναγραφετε στο site πολυ καλη θα ελεγα αν βαριεσε να φτιαχνεις απο μονος σου καθως επισης και ενα ανταλλακτικο αντιστασης just in case  :thumpup:

Αυτα προς το παρον για τυχον νεοτερα θα σας ενημερωσω εκ νεου, παντος αν καποιος δεν μπορει να ειναι κατοχος ενος Α2 ή δεν τα εχει καλα με το να φτιαχνει φυτιλοαντιστασεις  ειναι ο mist μια πολυ καλη και δικαιη προταση   :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2012, 12:12 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 14:14 »
Μιας και αγορασα και εγω φυτιλακια απο το zerobacco εχω να πω οτι το imist ειναι η καλυτερη προταση για καποιον που ξεκιναει το η.τ! Δινει ενα πολυ καλο συνδυασμο γευσης-ντουμανιου ενω το καθαρισμα ειναι θεμα πενταλεπτου!
Δεν εχω μεγαλη εμπειρια στο θεμα η.τ ξεκινησα κλασικα απο ego-t,συνεχισα σε ego-c και με βλεπω να καταληγω στον imist! Κλεινω αυριο ενα μηνα ακαπνος,ηδη νιωθω αλλος ανθρωπος (2 πακετα prince για περιπου 15 χρονια)! Ευχαριστω το forum για τις γνωσεις που απεκτησα και ελπιζω σε μελλοντικη οριστικη διακοπη και του η.τ, ειμαι τωρα σε 5-6ml με 9mg νικοτινης!!

Αποσυνδεδεμένος BART

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 18:39 »
Σήμερα πέρασα  από το μαγαζί αυτό. Έχει ανταλλακτικο κομμάτι αντίστασης με 8 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:16 »
Ερωτηση για αυτους που εχουν παρει τα φυτιλακια απο zerobacco του imist, κανουν για τον Ego t /510-C ?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:39 »
Σε  eGo-C μια χαρά κανουν! Δοκίμασα σε έναν eGo-C  και παίζει άψογα.
Σε eGO-T A , eGO-T B δεν είμαι σίγουρος, πρεπει να δώ, νομίζω η τρυπα στο καρφάκι είναι μικρότερη και ίσως να μη χωράει...

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:42 »
o.k. panos ευχαριστω μαλλον θα παρω.

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 19:14 »
Το έχω βάλει σε ένα EgοΤ αλλά η τζούρα είναι πολύ αεράτη !!

Υπάρχει τρόπος να γίνει πιο σφιχτή ;;;;

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 19:42 »
Μήπως με λιγο παραπανω πλεγματακι? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 19:43 »
Για πες...... :confused1:




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2012, 21:09 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix