vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 6 χρήστες
infernity, zakyn8inos, tapantari, Doubt, Jorge, I.P

Twitter

Goblin v3 mini 2ml

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 26, 2017, 01:43 »


Αποσυνδεδεμένος dim.g

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 26, 2017, 02:02 »
Α καταλαβα μαλλον εννοεις τη ροδελα που εχει τη σταγονιτσα για σημα,αυτη πρεπει να κλεισω,ευχαριστω για τη βοηθεια,θα το δοκιμασω

Αποσυνδεδεμένος dim.g

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 26, 2017, 17:34 »
φιλε jumper13  πολύ καλο το βιντεακι,βρηκα και καποια αλλα και εντελει το ελυσα το προβλημα των διαρροων,ωστοσο διαπιστώνω οτι σε μεγαλης διαρκειας τζουρα τρωω λιγο καμμενο,σε αυτο τι μπορεί να φταίει? Η τροφοδοσία είναι τέρμα ανοιχτή εννοείται,παίζει να ναι λάθος στησιμο? Σε ποιο μικρες τζουρες ολα κομπλε ωστοσο και με γευσαρα

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 26, 2017, 17:37 »
Μεγάλης διάρκεια τζούρας όπως; Μηπως έχεις βάλει πολυ βαμβακι και στουμπώνουν τα αυλάκια εισαγωγής υγρού;
Διαφορετικά δες με λιγότερα watt. 

Btw, έχει αλλάξει κανείς το μεγάλο o-ring (χρωματιστό) και αν ναι θα μπορουσε να δωσει οδηγιες πως να αλλαχτει;

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 27, 2017, 17:23 »
@dim.g
Αν τρως καμένο φταίει το βαμβάκι και όχι απαραίτητα και από τις δύο πλευρές..μπορεί από την μια να το στούμπωσες

@artcoreceil
Δηλαδή όταν καθαρίζεις τον ατμοποιητή αυτό δεν το βγάζεις να το πλύνεις μαζί με την φωλιά του;
Με μια οδοντογλυφίδα από την ψηλότερη πλευρά που ακουμπάει το τζαμί

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 27, 2017, 21:11 »
Δεν το έχω βγάλει ποτέ ως τώρα, το έβλεπα λίγο ζορικο κ λέω άσε μην κλαίω το τζάμακι, θα δοκιμάσω όπως είπες

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 07, 2017, 20:59 »
Επανέρχομαι στον γκομπλινάκο, και φυσικά στο ζήτημα "βαμβάκι".
Τελευταια και αποκτώντας περισσότερη εμπειρία, παρατήρησα ότι οταν ξεβιδωνω και ξαναβιδωνω το top cap, η γευση γινεται τερμα εντονη κ ανεβαινει κ το χτυπημα. 
Μετα παλι υποτονικη. Ετσι κατεληξα στο να χρησιμοποιώ ολο και λιγοτερο βαμβάκι, σε σημειο που ισα που να χαιδευει την εισαγωγή οταν κατεβαινει.
Παρολαυτα, συνεχιζω να βλεπω μπουρμπουληθρες κατα το ξεβιδωμα, με το προβλημα να ειναι πιο εντονο στο μονο ντεκ, οπου και ζοριζομαι περισσοτερο να κρατησω την γευση.
Οι κατοχοι, παρατηρετε κ εσεις μπουρμπουληθρες; Μπορει να ευθυνεται καποιο oring ή τελικα να συνεχισω με ακομη λιγότερο βαμβακι;

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 09, 2017, 15:00 »
Εγώ βάζω μπόλικο βαμβάκι στην αντίσταση και μπουρμπουλήθρες δεν έχω.
Δεν ξέρω αν οφείλεται στο βαμβάκι που έχω προσθέσει για να λύσω θέματα με μικροδιαρροές που είχα που και που.
Δες εδώ τι εννοώ  http://vaping.gr/index.php?topic=26288.msg1191793.msg#1191793

Από Meizu m2 με Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 09, 2017, 21:01 »
Διαρροές δεν έχω ποτέ αλλά η γεύση γινόταν υποτονική. έτσι κατέληξα να τριμαρω αρκετά το βαμβάκι ώστε ίσα να κατεβαίνει στην εισαγωγή κ έτσι η γεύση κ το χτύπημα παραμένουν όπως πρέπει

Αποσυνδεδεμένος makhs5

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 23, 2017, 21:44 »
Πηρε κανεις την αναβαθμισμενη εκδοση του Goblin Mini V3 που ειναι λιγο μεγαλυτερος να μας πει αν εχει βελτιωσεις σε κατι?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2017, 21:52 από makhs5 »

Αποσυνδεδεμένος arci

Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 24, 2017, 00:53 »
Εγώ κατέληξα οτι ειναι πολύ ιδιαίτερος και με χούγια. Αρχικά τον γεμίζω πάντα απο κάτω. Απο πανω δεν κατάφερα ποτε με όποιον τροπο χωρίς να φτύσει απο κάτω. Επίσης θέλει λίγο βαμβάκι στα λουκια αλλιώς κάνει υπό τροφοδοσία. Κατα τ αλλα οταν δουλεύει ειναι πολύ γευστικός. 

Αποσυνδεδεμένος makhs5

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 25, 2017, 17:10 »
Μαλλον γι αυτο βγαλανε αναβαθμισμενη εκδοση του v3, σιγουρα καποιος λογος θα υπαρχει, λογικα θα πρεπει να διορθωσανε ελαττωματα που υπηρχαν.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 29, 2017, 01:54 »
Εγώ κατέληξα οτι ειναι πολύ ιδιαίτερος και με χούγια. Αρχικά τον γεμίζω πάντα απο κάτω. Απο πανω δεν κατάφερα ποτε με όποιον τροπο χωρίς να φτύσει απο κάτω. Επίσης θέλει λίγο βαμβάκι στα λουκια αλλιώς κάνει υπό τροφοδοσία. Κατα τ αλλα οταν δουλεύει ειναι πολύ γευστικός.
Το μόνο χούγι που έχει είναι το πώς θα βάλεις το βαμβάκι στα λούκια
Πρέπει να μπει κάθετα στα λουκια μονομιάς χωρίς να μπερδευτούν οι ίνες του
Το λάθος που κάνουν πολλοί, όπως έκανα και εγώ, είναι να βάζουν την τούφα  λίγη λίγη με αποτέλεσμα να μπερδεύονται οι ίνες και να στουμπωνει
Εγώ βάζω όλο το βαμβάκι χωρίς κούρεμα από τριάρι πυρήνα ούτε υποτροφοδοσία έχω και γεμίζω από πάνω χωρίς διαρροή
Η μόνη υγρασία που έχω στο airflow είναι από την υγροποίηση του ατμού που εγκλωβίζεται
Νομίζω ότι πρέπει να τραβήξω βίντεο..

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2017, 10:21 »
Κόβω το βαμβάκι ακριβώς πάνω από το oring, και με ένα ίσιο κατσαβιδακι (με βόλεψε περισσότερο εδώ αποτι με τσιμπίδα) κατεβάζω όπως είπε κι ο superuser μονομιάς. Δεν κατεβάζω μέχρι κάτω καθώς έτσι μου αποδίδει περισσότερη γεύση, όπως επίσης ειδικά με cotton bacon και high vg βάζω όλο κ λιγότερο βαμβάκι (σε σημείο που κ ίσα να χαϊδεύει την εισαγωγή) χωρίς διαρροές

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 18:18 »
Χαιρετώ.Σαν ο πρώτος γράφων στην παρούσα δημοσίευση και έχοντας πλέον μήνες τον v3 νιώθω την υποχρέωση να γράψω δυο λογάκια μήπως βοηθήσω λίγο ακόμη.Κατ αρχάς να γράψω οτι είμαι ευχαριστημένος σε βαθμό που αγγίζει το τέλειο.Εκανα κάποιες υποχωρήσεις μαζί του προκειμένου να μην παιδεύομαι.

Σταμάτησα να τον γεμίζω απο το επάνω μέρος και τον γεμίζω απο κάτω.Μπορεί να ακούγεται δύσκολο και να μου κάποιος οτι θα χαλάσω την φυτιλοαντίσταση αποκαλύπτοντας την σε κάθε γέμισμα.Δεν ισχύει κύριοι.Με ελάχιστη εως αμελητέα προσοχή τον ξεβιδώνουμε και τον ξαναβιδώνουμε χωρίς πρόβλημα.

Επιπλέον όταν τον γεμίζουμε με αυτόν τον τρόπο χωράει αρκετά περισσότερο υγρό απο 2 ML απο την ποσότητα που αναφέρει ο κατασκευαστής.Πολύ θετικό αυτό για μένα.Οσον αφορά την τροφοδοσία συμβουλή μου είναι για μην έχετε υπερτροφοδοσία ή υποτροφοδοσία να τοποθετήτε το φυτίλι στις οπές τροφοδοσίας καθώς και στην αντίσταση φροντίζοντας  το βαμβάκι να είναι αφράτο και οχι στουμπωμένο ή σφιχτό,διότι ετσι του αφαιρείται την ιδιότητα της απορρόφησης.

Βάλτε ένα σφουγγαρι σφιγμένο στο χέρι σας κάτω απο την βρύση.Θα απορροφήσει νερό ; Οχι φυσικά.Φροντίστε οι οπές τροφοδοσίας να είναι παντού σε όλη την επιφάνεια τους καλλυμένες απο αφράτο και οχι σφιχτό,στουμπωμένο βαμβάκι.Μην αφήνεται δηλαδή κενά χωρίς βαμβάκι.Ετσι θα γλυτώσετε απο την υπερτροφοδοσία αφού το υγρό δεν θα εισχωρεί απο τις μικροσκοπικες οπές που δεν υπάρχει βαμβάκι αλλά μέσω του βαμβακιού.

Τέλος η υπερτροφοσία , η σπάταλη και η ενοχλητική πλυμμήρα.Παραθέτω μια φωτό πατέντας δικής μου για να δείτε τι κάνω με το φυτίλι και πως το κόβω.Το κόβω μπόλικο για να γεμίσει ικανοποιητικά τις οπές τροφοδοσίας και στο μέσον του κόβω σε σχήμα ν ένα μικρό κομματάκι ώστε να περνάει ικανοποιητικά αφράτα και όχι σφιγμένο μέσα στην αντίσταση.

Δοκιμάστε το.Ετσι στις δύο άκρες θα έχετε αρκετό βαμβάκι για την οπές τροφοδοσίας και στο μέσον οπου θα υπάρχει το κόψιμο σε σχήμα ν το κατάλληλο πάχος για την αντίσταση.Ελπίζω να βοήθησα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix