vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, alexakisdim, pngtszs1976, Buliwyf, trabaman, Milarepa, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Tsunami RDA by GeekVape

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 05, 2016, 10:49 »
Αν θέλετε ντουμάνια αλλά ατμό που να μην καίει, δοκιμάστε στήσιμο αντίστασης με δύο παράλληλα kanthal 0.40mm.


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 05, 2016, 11:44 »
Εμένα προσωπικά δεν με καίει καθόλου πάντως το στησιματάκι μου των 0.30Ω με clapton το οποίο ατμίζω στα 80w.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 05, 2016, 14:13 »
Σκεπτομαι να παρω το 1ο μου dripper και εγω σα παιδακι...Αξιζει ο Tsunami να ειναι αυτος..?
Καπου ειδα οτι κανει διαρροες,πραγμα που με χαλαει λιγακι αλλα η τιμη του ειναι ο.κ,δινει λεει γευση και ντουμανι.
Ασε που ειναι ολος απο ατσαλι πραγμα που ειναι στα θετικα,για μενα παντα...
Εναλλακτικα εχω στα υποψην το Black window icloud icig και το Tobeco velocity (κλωναρι του tsunami ειναι..?

Διαρροές δεν έχει. Αυτό που συμβαίνει είναι εάν ρίξεις πολλές σταγόνες και τον υπερχειλίσεις τότε θα περάσει υγρό από την εισαγωγή αέρα. Αυτό μπορεί να συμβεί μόνο εάν ρίχνεις σταγόνες με κλειστό το καπάκι, οπότε και δεν μπορείς εύκολα να δεις εάν έχουν ποτίσει πλήρως τα μπαμπάκια ή εάν ξεχαστείς ότι ντρίπαρες και ξαναντριπάρεις. Εγώ συνήθως ανοίγω το καπάκι και στάζω και πάνω στα βαμβάκια και λίγο στο ντεκ οπότε 0 διαρροές. Αυτό που λένε και ισχύει είναι ότι μαζεύει υγρασία στο top cap με αποτέλεσμα όταν βγάζεις το top cap και το ξαναβάζεις να σπρώχνει λίγη υγρασία προς τα κάτω εκεί που είναι τα o-rings και να περνάει και ελάχιστη υγρασία στο πάνω μέρος του mod. Αλλά το ίδιο πρόβλημα το είχα και με άλλους drippers (αν και προκαλούνταν από άλλους λόγους η υγρασία, π.χ. από εισαγωγή αέρα).

Σε όσους δεν έχουν πάρει ακόμα tsunami, εάν έχουν mod που να ταιριάζει, θα πρότεινα τον 24αρη και όχι τον 22αρη γιατί έχει περισσότερο χώρο για το βαμβάκι και μπορείς να στάξεις και λίγες παραπάνω σταγόνες στο ντεκ χωρίς να γίνει υπερχείλιση.

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 06, 2016, 22:44 »
Εγω παντως εχω διαρροες και δε μου αρεσει... 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 06, 2016, 22:48 »
Διαρροή έχεις με τον τσουνάμι μόνο εάν κάνεις overdrip και τον πλυμμηρίσεις με αποτέλεσμα (όπως είπε και ο φίλτατος CyberCr33p) να σου βγουν τα υγρά από τα airflow. Το ίδιο συμβαίνει αν ρίξεις το υγρό επιτόπου πάνω στα air flow  ;D 

Υπάρχει περίπτωση να έχεις διαρροές επίσης αν φάει κάνα χτύπο το top cap του tsunami και στραβώσει με αποτέλεσμα να έχει κενό και να σου στάζουν υγρά μέσω του βαμβακιού στο μοντάκι. Αυτό το έχω πάθει στον 22άρη αλλά με μερικά χτυπηματάκια τον γύρισα στη θέση του.  ;) 

Μήπως σου έπεσε κάτω και έχεις αυτό το πρόβλημα?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 07, 2016, 01:18 »
νομιζω οτι κανω σωστο γεμισμα πλεον... 
 

λιγο στα βαμβακια ριχνω.

στην αρχη εριχνα και μες στο χωρο που εχει (deck λεγεται?) ε εκει ειχα περισσοτερο διαρροη... 

θα μου αρεσε να μη χανει ουτε σταγονα... 



Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 07, 2016, 02:09 »
Κοίταξε να δεις.... Δεν υπάρχει φόβος αν στάζεις  στη μέση του tsunami αρκεί να μην ρίξεις πολύ υγρό πολύ γρήγορα και υπερβεί τη στάθμη των airflow.  :swimming: 

Σίγουρα θα ήταν τέλεια αν θα μποροΰσε να αποφθεχθεί μια και καλή η πιθανότητα διαροοής, αλλά δυστυχώς αν βγάλουμε τα airflow από εκεϊ μετά πάμε σε διαφορετικοΰς ατμοποιητές.   :WhatHeMeans: 

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 07, 2016, 14:55 »
σκεφτομαι να παρω κανα dripper με tank Ομως.... και 5 ml να παιρνει θα ναι καλα... 

εχετε κανεναν υπ οψιν? να εχει αποδοσεις-γευση σαν το tsunami ομως.... :D

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 07, 2016, 17:10 »
@godspeed αναμένω σε κανένα διβδόμαδο τον iJoy Limitless.... Ακούγονται πολύ καλά λόγια και έχει πολύ καλή τιμή, αλλά έχει το μέιον (το οποίο διάβασα αφού τον παράγγειλα) ότι δεν έχει ανταλλακτικό γυάλινο τανκ στη συσκευασία του (έχετε γεια βρυσούλες...  :Whaaat: ). Φτηνός είναι πάντως.... Επίσης υπάρχει και ο Smok TF-RDTA ο οποίος κι αυτός είναι πολύ καλός και τον έχω, αλλά δεν έχω προλάβει να του κάνω πολλές δοκιμές οπότε απαντώ και για αυτόν με επιφύλαξη. Οι πρώτες εντυπώσεις πάντως είναι πάρα πολύ καλές.
Off topic over  :angel:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 09, 2016, 15:41 »
σκεφτομαι να παρω κανα dripper με tank Ομως.... και 5 ml να παιρνει θα ναι καλα...

εχετε κανεναν υπ οψιν? να εχει αποδοσεις-γευση σαν το tsunami ομως.... :D

Δεν είναι dripper με τανκ (αν εννοείς τους dripper με το tank από πάνω) αλλά δες τον avocado 24. Πολύ καλή γεύση, γερά ντουμάνια και 4-5ml χωρητικότητα.

Αποσυνδεδεμένος dentaltasos

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Vaping...!!!
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 13, 2016, 11:36 »
Πρωτη προσπαθεια για Quad-Coil στον Tsunami......και γενικα πρωτη φορα που επιχειρω για στησιμο τετραπλης αντιστασης........!!! The Project: 26αρι Kanthal A1, 2.5 πυρηνας,8 σπειρες και coiffure στα βαμβακια.......! Τhe Result: 0.23Ω Συμπερασμα: ''Ποιααα Αμστελ''............λυγισανε τα μεταλλα.....! Τελειωνω ενα ξυδια πλουσιο σε VG και αυριο επιστρεφω στην κανονικοτητα........!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 13, 2016, 15:38 »
Με αυτό τον τύπο στησίματος έχεις το μειονέκτημα ότι οι πάνω αντιστάσεις δεν πιάνουν την  πλήρη ροη του αέρα γιατί καλύπτονται οι εισαγωγές από τις κάτω αντιστάσεις.
Κατά τη γνώμη μου είναι πιο αποδοτικό να κάνεις διπλή παράλληλη παρά τετραπλή μονή.

Αποσυνδεδεμένος dentaltasos

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Vaping...!!!
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 13, 2016, 16:25 »
Στις φωτο φαινεται απο οτι ειδες οτι τις κατω τις εχω βαλει λιγο πιο μεσα απο τις επανω.
Απο θεμα ροης του αερα παντως δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα.
Και αυτο που λες ισχυει.....!!

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 13, 2016, 16:30 »
Αντε και το επομενο στησιμο με vertical! :D

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: Tsunami RDA by GeekVape
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 14, 2016, 19:52 »
Ψηλέ πατριώτη! Τι σύρματα προτείνεις; σκέφτομαι να το χτυπήσω το εργαλείο την Πέμπτη! ε και πρέπει να βάλω παραγκελία σύρματα σήμερα ή αύριο!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix