vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 6 χρήστες
kon95, Milarepa, pirate, Jorge, Chris66, tony1976

Twitter

[Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 17, 2012, 15:53 »
Πλεον, μετα που διαβασα πραγματα στο φορουμ δηλαδη, κινουμαι αποκλειστικα στο DIY (οικονομια και ελεγχος του υλικου) και πλεον με ενδιαφερει η πιστοποιηση του προιοντος (ασφαλεια).

Αλλα δεν αποτελουμε μεσο ορο της αγορας οι γραφοντες εδω.

Αποσυνδεδεμένος mpoygatsa kollias

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 17, 2012, 16:14 »
επιλεγω μονο απο πιστοποιημενες εταιριες.οσο για το αρωμα κ γευση,οπως λενε κ στο χωριο μου<οτ να ναι>οτι μου ερθει εκεινη την ωρα.

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 17, 2012, 17:02 »
νομίζω πως θα πρέπει να προστεθεί και η Γεύση σαν κριτήριο. για μένα είναι καθοριστικός παράγοντας.

σαφώς θα επηρεαστώ από κριτικές άλλων ατμιστών στο φόρουμ και γενικά έξω, αλλά αν δεν μου κάτσει η γεύση.... ας θεραπεύει και αρρώστιες. θα το πιει ο νιπτήρας.

η τιμή πλέον στα DIY υγρά ανέρχεται σε μικρή έως αμελητέα δαπάνη μακροπρόθεσμα οπότε είναι δευτερεύων κριτήριο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 17, 2012, 17:07 »
Συμφωνώ με τον Δημόκριτο απο πάνω....  :yes:
Η Γεύση ειναι πολυ σημαντικος παράγωντας...
Θεωρώ και εγω οτι θα έπρεπε να υπάρχει στις επιλογές...
Δεν πα να ειναι το αγιασμενο υγρό της καπερναούμ  :angel: ...
αν δεν μου αρεσει η γευση του δεν θα το πάρω.... :nope:

Αποσυνδεδεμένος HLIAS747

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI/LAVA/ΤΡΑΓΟΣ/EVIC
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 17, 2012, 17:13 »
Επιλέγω το υγρό μου απο παρασκευάστρια εταιρεία που σέβεται το προϊόν της και δεν το βάζει ακόμη και στα περίπτερα.


Επιλέγω το υγρό μου με την ελπίδα να το βρω και την επόμενη εβδομάδα στο κατάστημα που επέλεξα.


Επιλέγω το υγρό μου με κριτήριο και τα πιστοποιητικά, τα οποία η παρασκευάστρια εταιρεία θα έπρεπε να στέλνει σε κάθε κατάστημα που εχει τα προϊόντα της.


Τέλος επιλέγω το υγρό μου και αναλόγως τιμής, συσκευασίας και όποιων προδιαγραφών ασφαλείας υπάρχουν σ'αυτό.



+ 1 :yes: :thumpup:

Και μετά οι γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 17, 2012, 23:05 »
Απαγορεύονται τα Greeklish. Τη σημερινή εποχή δεν υπάρχει πια λόγος. Κουράζουν αφάνταστα στην ανάγνωση και δυσκολεύουν στην κατανόηση λόγω των τόσο διαφορετικών τρόπων γραφής πολλών λέξεων και όχι μόνο. Και τελικά όπως και να το κάνουμε δεν είναι και η μητρική μας γλώσσα!Εκτός από αυτό, αν κάποια στιγμή χρειαστεί να γράψετε κανονικά ελληνικά, θα καταλήξετε να γράφετε "πσάρι" αντί για "ψάρι" και θα γελάνε όλοι μαζί σας.Και κάτι ακόμα: Η αναζήτηση του φόρουμ δεν είναι τόσο προηγμένη ώστε να καταλαβαίνει τα greeklish. Για να μη γράφουμε λοιπόν αυτό που ψάχνουμε με 10 διαφορετικούς τρόπους, ας γράφουμε όλοι στα ελληνικά.Αν κάποιος για λόγους ανωτέρας βίας αναγκαστεί να γράψει greeklish, ιδίως αν το κείμενο είναι μεγάλο, για να μην γίνεται κουραστικό στους άλλους δοκιμάστε το "All Greek to Me" ή το "Greklish to Greek". Μετατρέπουν τα Greeklish σε Ελληνικά με πάρα πολύ μεγάλη επιτυχία. Και βέβαια θα πρέπει σε κάθε μήνυμά σας να μας εξηγείτε το λόγο που γράφετε Greeklish. Ίσως να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε.

Απο το συντονισμο

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 18, 2012, 05:21 »
νομίζω πως θα πρέπει να προστεθεί και η Γεύση σαν κριτήριο. για μένα είναι καθοριστικός παράγοντας.
Συμφωνώ με τον Δημόκριτο απο πάνω....  :yes:
Η Γεύση ειναι πολυ σημαντικος παράγωντας...
Θεωρώ και εγω οτι θα έπρεπε να υπάρχει στις επιλογές...

Η γεύση δεν αποτελεί κριτήριο στην ψηφοφορία διότι:
α) Αν δοκίμασες μέσω δείγματος την ξέρεις και είναι γνωστή σε σένα. Εφόσον είναι αποδεκτή το επόμενο ισχυρότερο κριτήριο είναι προς ψηφοφορία.
β) Αν δεν ξέρεις τη γεύση καθόλου, δεν είναι κριτήριο για την αγορά. Ίσως είναι κριτήριο για την επανάληψη της αγοράς.
Γενικώς, αγοράζεις γεύση που σου αρέσει.
Για την ευκολία του συλλογισμού ας υποθέσουμε ότι δεν ξέρεις τη γεύση, δεν το έχεις ξαναδοκιμάσει το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 18, 2012, 05:31 »
Η δική μου απάντηση εφόσον δεν υπάρχει η επιλογή δοκιμής γεύσης...

- Κύρος και φήμη κατασκευαστή. "Αυτόν ξέρω, αυτόν εμπιστεύομαι."


 8) :bye:

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 20, 2012, 02:12 »
μετά την διευκρίνηση του Καλλιτέχνη, μάλλον κατάλαβα το νόημα της ψηφοφορίας... μάλλον...

ερευνάται το κριτήριο για δεδομένης γεύσης υγρού, διαφορετικών προμηθευτών?

sorry για την συνεχιζόμενη ανάλυση της ερώτησης αλλά νομίζω πως αν είναι σαφώς καθορισμένη η ερώτηση, θα υπάρχουν πιο σωστά και χρήσιμα αποτελέσματα  :bye:


Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 20, 2012, 02:23 »
Θέλεις να δοκιμάσεις κάποια νέα γεύση και σερφάρεις στο ίντερνετ:
α) πας σε γνωστό σου κατάστημα ηλεκτρονικό και εκεί διαλέγεις
β)ψάχνεις να βρεις κάτι τζάμπα να δοκιμάσεις και να μη σου κοστίσει
γ) ψάχνεις στην ιστοσελίδα κατασκευαστών που εμπιστεύεσαι κάποια νέα γεύση τους
δ) αναζητάς δίπλα από κάθε γεύση που σου κάνει κλικ να υπάρχουν αναλύσεις εργαστηριακές
ε) διαβάζεις σε φόρουμ κριτικές και ακολούθως μπαίνεις και αγοράζεις....

Χωρίς να είναι σε αντίστοιχη σειρά, ανέλυσα το σενάριο απόφασης και θέσης κριτηρίων.... ελπίζω να ξεκαθαρίστηκε....

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 20, 2012, 02:35 »
μάλιστα.. νομίζω πολύ καλύτερα τώρα. ελπίζω να μην σε κούρασα  :)

Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 20, 2012, 04:55 »
Πρώτα η ασφάλεια,αρκεί η τιμή να μην είναι εξωπραγματική όπως συμβαίνει σήμερα με την πλειοψηφία των υγρών.Αλλιώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές...
Αγοράζω από εκεί που μου συμπεριφέρονται καλύτερα και με συμφέρει, ακόμα και από περίπτερο (αρκεί να τηρούνται κάποιες προδιαγραφές όπως πχ με παγωτά και σοκολάτες)
Αν δεν γνωρίζω την γεύση,αν δεν υπάρχει δωρεάν δείγμα η κάποια μικρή συσκευασία σε απολύτως προσιτή τιμή ξεχνάω την ύπαρξη του προϊόντος εκτός αν με παρασύρουν "τρελές" κριτικές απο φίλους και γνωστούς.
Φήμη και διαφήμιση κατασκευαστή με προδιαθέτουν να το ψάξω,όχι να το αγοράσω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix