vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, lounik, Tem

Twitter

[Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Η συγκεκριμένη ψηφοφορία επιτρέπει μία ψήφο ανά χρήστη, γιατί συζητάμε για το ισχυρότερο, το πρωτεύον κριτήριο με βάση το οποίο αγοράζει ένα ατμιστικό υγρό ο ατμιστής.
Υπάρχει δικαίωμα αλλαγής ψήφου σε περίπτωση που κάποιος ψηφίσει λανθασμένη επιλογή.

Λίγα λόγια για τις επιλογές που τέθηκαν:
  • Το τί γράφεται για κάποιο υγρό στα φόρουμ είναι παράγοντας. Αν και κάποιες φορές γύρω από ένα υγρό συγκεντρώνονται φίλοι και εχθροί. Το θέμα είναι πως αν το ισχυρότερο κριτήριο είναι για κάποιον οι κριτικές, πριν αποφασίσει να ψωνίσει -ιδίως μέσω διαδικτύου- διαβάζει τα σχόλια και προβαίνει σε αγορά.
  • Είναι δεδομένο πως στην παρούσα φάση της βαθύτατης ύφεσης, με ανέργους τους μισούς ενεργούς πολίτες της ελληνικής κοινωνίας, το οικονομικό κριτήριο είναι ισχυρό. Ως επιλογή δεν συζητούμε για την αγορά με σύνεση, αλλά για την επικέντρωση στην χαμηλότερη τιμή που υπάρχει. Υπάρχουν χρήστες που αναζητούν με κριτήριο το 1000ml/10$. Δεν ξέρουν τί θα το κάνουν, αλλά θέλουν να αγοράζουν μεγάλη ποσότητα σε μικρή τιμή. Και ακολούθως να το γράψουν κιόλας, περήφανοι για την εκπληκτικά φθηνή αγορά που έκαναν.
  • "Δεν ατμίζω κάτι αγνώστου προέλευσης, ταυτότητος, σήμανσης. Επιλέγω αυτό που θα είναι σαφώς λιγότερο επιζήμιο από το τσιγάρο που αντικατέστησα". Άρα αυτοί οι ατμιστές επιλέγουν μόνο από τα υγρά που διαθέτουν "χαρτιά".
  • Θα πρέπει να ξέρω την κατασκευάστρια και να είναι γνωστή στην αγορά. Ακολούθως, επιλέγω προϊόντα της γιατί είναι εγγυημένα από το όνομά της.
  • Το κατάστημα που ξέρω και με ξέρει έχει τη γνώση για να μου προτείνει πάντα το καλύτερο και να μην σπαταλήσω τα χρήματά μου. Και τους εμπιστεύομαι.
  • Είμαι πελάτης που μία έχω το τάδε κριτήριο και μία το δείνα. Δεν υπάρχει σταθερά ισχυρότερο κριτήριο. Ανάλογα τα κέφια μου τη στιγμή της αγοράς.

Η ψηφοφορία φιλοδοξεί να βγάλει συμπεράσματα για το τί είναι εκείνο που βάζει πάνω από όλα ο ατμιστής (αν κάτι τέτοιο συμβαίνει).

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
θά ψήφιζα μια μίξη από το 2 έως το 5. Φυσικά παίζει για μένα τουλάχιστον σημασία η αξιοπιστία του κατασκευαστή, η τιμή να είναι σε λογικά πλαίσια και μετράει και η υπόδειξη του φίλου στο οικείο κατάστημα. Επιπλέον μετράει η γεύση(κάτι που δεν αναφέρεται)

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
δεν εχει η ψηφοφορια κατι για να ψηφισω.τα δικα μου κρητηρια ειναι ωραια γευση και αρκετο κτυπημα αλλα αυτο ειναι ακρως υποκειμενικο.

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω σταθερό κριτήριο. Αγοράζω όπως τύχει. "Γιατί έτσι μου αρέσει"  :))

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
το πρωτο κριτηριο παντα ειναι η προελευση - συστατικα γενικα να προερχεται απο εμπιστο κατασκευαστη και μετα η γευση :)

Αποσυνδεδεμένος aggelos g

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
συμφωνω με τον κρυπτον...κ ετσι πρεπει να κανουν ολοι...τουλαχιστον στα υγρα :yes: :thumpup:

Η ενημέρωση είναι πάντα από το διαδίκτυο και τυχόν κριτικές που το συνοδεύουν
αξιολογούνται αναλόγως, η επιλογή όμως αφορά υποχρεωτικά την ασφάλεια και τη γεύση
πράγμα που ως τώρα δεν έχω πειστεί απόλυτα για το πρώτο ενώ για το δεύτερο έχω άποψη. :)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Επιλέγω το υγρό μου απο παρασκευάστρια εταιρεία που σέβεται το προϊόν της και δεν το βάζει ακόμη και στα περίπτερα.


Επιλέγω το υγρό μου με την ελπίδα να το βρω και την επόμενη εβδομάδα στο κατάστημα που επέλεξα.


Επιλέγω το υγρό μου με κριτήριο και τα πιστοποιητικά, τα οποία η παρασκευάστρια εταιρεία θα έπρεπε να στέλνει σε κάθε κατάστημα που εχει τα προϊόντα της.


Τέλος επιλέγω το υγρό μου και αναλόγως τιμής, συσκευασίας και όποιων προδιαγραφών ασφαλείας υπάρχουν σ'αυτό.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Τραπ, με έβγαλες από τον κόπο να γράφω τα ίδια.
Δικαιούσαι κέρασμα από την επόμενη diy δημιουργία μου

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Μιχαλη +10000000000000000000000000000000 και λιγα εβαλα

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 17, 2012, 15:21 »
Συμφωνω και επαυξανω με τον trap.  :thumpup:
Κερδισες ηδη ενα κερασμα απο την petra οποτε δεν εχει απο εμενα τιποτα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 17, 2012, 15:28 »
Μιλάμε για έτοιμα ατομιστικά υγρά μόνο ? η συμπεριλαμβάνονται και τα DIY?

Έχει μια διάφορα όπως και να το κάνουμε γιατί στα δικά μας DIY δεν μπαίνει κανένα πρόσθετο (το όποιο δεν το γνωρίζουμε)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 17, 2012, 15:28 »
Στην αρχή επέλεξα ένα οποιοδήποτε υγρό από μια αξιόπιστη εταιρία!
Μετά δοκίμασα και άλλα από την ίδια!
Όταν μπήκα στο φόρουμ επέλεξα το ποιο καλό από κριτικές!
Μετά συνέχισα να δοκιμάζω και άλλα από κριτικές!
Τώρα λόγου οικονομικών παίρνω και DIY από γνωστό παρασκευαστή υγρών ατμίσεις έχοντας βεβαία ακούσει πολύ κάλες κριτικές και έχοντας διάβαση και τα πιστοποιητικά ανάλυσης ότι δεν βλάπτουνε τον ανθρωπινό οργανισμό!
Το μέλλον είναι αβέβαιο!!!

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 17, 2012, 15:39 »
Πρωτο στην επιλογη μου έρχεται το κριτηριο του κατασκευαστή και έπειτα της γευσης.
Γιατί γευσεις πάνω κατω μπορει να βρεις τις ιδιες παντου ο τρόπος όμως αλλά και τα υλικά που χρησιμοποιυνται για να κατασκευαστουν, ειναι αυτα που θα κάνουν την τελική διαφορά του προιόντος.

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Με ποιο κριτήριο επιλέγετε ατμιστικό υγρό;
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 17, 2012, 15:42 »
Επιλέγω το υγρό μου απο παρασκευάστρια εταιρεία που σέβεται το προϊόν της και δεν το βάζει ακόμη και στα περίπτερα.


Επιλέγω το υγρό μου με την ελπίδα να το βρω και την επόμενη εβδομάδα στο κατάστημα που επέλεξα.


Επιλέγω το υγρό μου με κριτήριο και τα πιστοποιητικά, τα οποία η παρασκευάστρια εταιρεία θα έπρεπε να στέλνει σε κάθε κατάστημα που εχει τα προϊόντα της.


Τέλος επιλέγω το υγρό μου και αναλόγως τιμής, συσκευασίας και όποιων προδιαγραφών ασφαλείας υπάρχουν σ'αυτό.
:thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem