vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 8 χρήστες
chkontog, Buliwyf, ΨΗΛΟΣ, bloodlessz, grag, thanos1071, Geraki, manoslykos

Twitter

evo ΚΑΙ black line.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 31, 2009, 11:54 »
Κι εγώ συμφωνώ με όλα στο πρώτο ποστ σου, εκτός από την καταρροή που είναι θέμα υγρού καθαρά. Απλώς μπορεί με το ΕΒΟ να μην άτμιζες τόσο πολύ μαζεμένο για να σου δημιουργήσει καταρροή.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 31, 2009, 22:20 »
καί επειδή η μύτη μου, προκάλεσε ανησυχίες  :) ήταν μάλλον άτυχη συγκυρία.
χτες καί σήμερα επανήλθε, άρα μάλλον ήταν άσχετο.

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 00:33 »
Εχω το bl και ειμαι σχετικα ευχαριστημενη αν και πειραματιζομαι πολυ τοσο στο πως να γεμιζω τα φιλτρακια του οσο και στο να βρω γευσεις που να μου αρεσουν. Σκεφτομαι να δοκιμασω και το evo... Οσοι εχετε δοκιμασει και τα 2 αυτα η.τ. εχετε διαπιστωσει διαφορετικη γευση ατμιζοντας το ιδιο υγρο; Δηλ. εμενα με ενδιαφερει περα απο τις εμφανεις διαφορες τους (μεγεθος, μπαταρια, ατμο κ.λ.π) ποιο ειναι καλυτερο σαν γευση

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 00:56 »
ξέρεις ότι τις τελευταίες μέρες σκεφτόμουνα να συνεχίσω εδώ, ακριβώς με αυτό?   :)

άποψή μου :
σαφώς καί υπάρχει διαφορά καί μάλιστα τεράστια!! -καί όχι μόνο στα δυό τους, αλλά σχεδόν σε όλα.
το bl "βράζει" πολύ καί ανεβάζει θερμοκρασίες. αποτέλεσμα, το γρήγορο τελείωμα τού υγρού στο φίλτρο, το πολύ δυνατό χτύπημα στον λαιμό καί .... η μικρή διαφορά στα υγρά.

μικρή σε σχέση με το evo. το οποίο, δεν ανεβάζει θερμοκρασία, άρα ... δεν τελειώνει το υγρό (10 σταγόνες στο φίλτρο καί πας γιά κανα δίωρο!!), δεν έχει ούτε το μισό χτύπημα, αλλά ... σε αποζημιώνει με την γεύση πού δίνει στα υγρά. Τα αναδικνύει  :) θάλεγα.
από υγρό σε υγρό βρίσκω περισσότερες διαφορές από ότι με το bl καί κάποια πραγματικά τα χαίρεσαι.
έχε υπόψη σου όμως πως κάποια υγρά -με δυνατή γεύση- είναι στο στοιχείο τουςόταν είναι στο bl.
 :)

η γεύση είναι κάτι προσωπικό. αυτήν πού έχω στο evo, δεν την αλλάζω.
απλά έχω την πολυτέλεια, να ατμίζω αυτό πού θέλω όταν το θέλω.
bl τα πρωινά γιά ευχάριστο (!) ξύπνημα καί evo -με το αγαπημένο ecopure συνήθως- όσο προχωράει η μέρα   :)

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 01:12 »
δηλ. για να καταλαβω εχεις ατμισει το ιδιο υγρο και στα 2 η.τ. και ειδες διαφορες που σε εκαναν να προτιμας να το ατμιζεις στο evo ή στο bl? (με αφορα κυριως ως προς την γευση) To ecopure rich ηταν και μενα το αγαπημενο μου αλλα δεν...τολμω να το παραγειλω πια :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 01:20 »
καπως ετσι
το capuccino ας πουμε δεν μπαινει ποτέ στο evo ενω το ecopure σπανια στο bl

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 01:23 »
μαλιστα...τρεχα γυρευε δηλ  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 01:30 »
μα....
αυτή ειναι η μαγεια
:)

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 01:41 »
μα....
αυτή ειναι η μαγεια
:)

ω ναι! και ειδικα η μαγεια στην τσεπη μας που εξαφανιζει τα ευρουλακια μας κανοντας συνεχως δοκιμες!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 01:47 »
Νομίζω πως ένα e-cig δεν μπορεί να τα έχει όλα,άλλωστε ακόμα κι όταν καπνίζαμε επιλέγαμε διαφορετικά τσιγάρα ανάλογα με τη στιγμή,όταν έπινα το ποτό μου ήθελα κατι πιο βαρύ,την ημέρα κατι πιο ελαφρύ,άλλες φορές δοκιίμαζα απότους άλλους κ.λ.π.Κάπως έτσι είναι και τώρα μόνο που δεν είναι τόσο απλό,να πας δλδ στο περίπτερο και να τελειώνεις.
Πολλοί έχουμε και τα δύο σε συνδυασμό ή ακόμη και τρίααν μπορούμε,το καθένα έχει τη χάρη του.
Οι γεύσεις των υγρών όντως διαφέρουν πολύ από bl σε evo

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 01:52 »
ω ναι! και ειδικα η μαγεια στην τσεπη μας που εξαφανιζει τα ευρουλακια μας κανοντας συνεχως δοκιμες!
Αυτό έιναι πραγματικά πρόβλημα είναι όμως προσωρινό αφού κάποια στιγμή καταλήγεις κάπου,ή τουλάχιστον αυτό συνέβη σε μένα αλλα΄πιστεύω και σε άλλους

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 02:08 »
Οι γεύσεις των υγρών όντως διαφέρουν πολύ από bl σε evo
[/quote]


εχεις κανενα παραδειγμα να μου πεις;  ;)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 02:19 »
Δεν μπορεσα να συνηθίσω το eccopure στο Bl έτσι το έχω για κάποιες στιγμές μόνο με το evo ,αντίθετα δυνατές γεύσεις πηγαίνουν μόνο με Bl όπως το capuccino και η βανίλια που στο bl είναι ακόμη πιο έντονη και σε γεμίζει

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 02:29 »
εννοεις τα non capuccino και βανίλια απο nobaco? αν ναι, ισως δεν ειναι εντελως τυχαιο οτι τουλαχιστον στην Ελλαδα το καθε η.τ. πωλειται με καποια συγκεκριμενα υγρα. Ισως τα δοκιμαζουν πρωτα και μετα κανουν την εισαγωγη υγρων  ???

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 08:36 »
Nαι αυτά εννοώ,μόνο που εγώ τα κάνω μίξη με το medioum της nobacco.Δεν έχω φτάσει ακόμη στο σημείο για non,ελπίζω να τα καταφέρω έστω και low,τεσπα θα δείξει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 14 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix