vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, ZoeM

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 15:24 »
Παιδιά, ας μην προδικάζουμε. Μπορεί να της έτυχε κάτι σοβαρό. Εξάλλου άγνωστη τελείως δεν είναι. Έχει δοθεί διεύθυνση παράδοσης, τηλέφωνο κτλ.
Ας μείνουμε στα σχόλια για το m&m.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 16:01 »
Πανο δοκιμασε κατι. Στο επομενο καρτο που θα σου βγαλει καμμενο, βαλε μια οδοντογλυφιδα απο κατω στην τρυπα που ακουμπαει στη μπαταρια, και κουνα το λιγο δεξια-αριστερα, οπως κανουμε οταν θελουμε να τραβηξουμε το κοματι εξω. Στο λεω γιατι μερικα καρτο δεν μου ακουμπαγαν καλα στην μπαταρια, και πειραζοντας λιγο εκεινο το σημειο, μου εφερνε καμμενο. Το ξαναπειραζα λιγο και εστρωνε.   
Ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω στο επόμενο που θα μου παρουσιάσει πρόβλημα!
Δυστυχώς τα ήδη προβληματικά τα πέταξα αφου πρώτα τα ξεκοίλιασα.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 19:19 »
Λευτέρη, δες Sidirena Τελευταία σύνδεση:    Σήμερα στις 15:33:07
Μήπως πρέπει να δεις τι παίζει;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 19:19 »
Λευτέρη, δες Sidirena Τελευταία σύνδεση:    Σήμερα στις 15:33:07
Μήπως πρέπει να δεις τι παίζει;

εδω σφυρι καλει δρεπανι με λαμβανεις!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 19:27 »
Και εχτες μεσα ηταν βρε παιδια. Λετε να μην γνωριζει η διαχειριση ; Απλα δεν θελει να γινει θεμα. Θα διευθετηθει συντομα πιστευω  ;)

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 19:29 »
Λευτέρη, δες Sidirena Τελευταία σύνδεση:    Σήμερα στις 15:33:07
Μήπως πρέπει να δεις τι παίζει;

Υπερβολική δόση ατμίσματος!!!

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 19:29 »
Λευτέρη, δες Sidirena Τελευταία σύνδεση:    Σήμερα στις 15:33:07
Μήπως πρέπει να δεις τι παίζει;
Πως λέγετε αυτό είπαμε???? :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :heat:
Μα στεγνά όμως  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 19:32 »
Μπορώ και εγώ να εκφέρω την γνώμη μου για το mini and more της nobacco , αλλά πραγματικά τα review των παραπάνω συνατμιστών  τα ανέφεραν όλα και σίγουρα με μεγαλύτερη εμπειρία από ότι έμενα …
Τα συμπεράσματα μου λοιπών .. τα carto πραγματικά γαϊδουριά κυριολεκτικά χωρίς κανένα ίχνος καμένου παρά την καταπόνηση τους , από ατμό υπερπλήρης .. αλλά η γεύση χάνει λίγο σε σχέση με το Giant , Προσωπικά τα 1 μλ .. μου πέφτει λίγο .. αλλά εύκολος και απλός τρόπος αναπλήρωσης !
Σε σχέση κοινωνικότητας και ψυχολογίας είναι απλός ένα κανονικό τσιγάρο , σε θέμα σχήμα και κρατήματος στο χέρι , αλλά και πως σε βλέπουν οι άλλοι με αυτό …
Αν θα το χρησιμοποιούσα ως μοναδική μηχανή ατμισμτος , ναι εάν δεν ατμιζα σαν τον Αλη – γκοκο που έλεγε και η συχωρεμένη η γιαγιά μου …
Για τα μετρά μου όμως μια άψογη συσκευή για εξόδους και εργασία …
Αυτά τα ολίγα ,
Καλό σας απόγευμα φίλοι – συνατμιστες

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 19:50 »
Πως λέγετε αυτό είπαμε???? :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :heat:
Μα στεγνά όμως  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Xiro, μου έχουν μείνει τα κατάλοιπα από άλλο φόρουμ, που ήμουν χωροφύλακας (mod). :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 21:44 »
Xiro, μου έχουν μείνει τα κατάλοιπα από άλλο φόρουμ, που ήμουν χωροφύλακας (mod). :)) :)) :))
:laugh1: :laugh1:Για πλάκα το είπα μην με παρεξηγήσεις :))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 22:10 »
Πως λέγετε αυτό είπαμε? ??? :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :heat:
Μα στεγνά όμως  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

+10000  :lotpot: :lotpot: :heat:

Για την εκπομπή της Παρασκευής που έχει Νικολούλη προλαβαίνουμε?!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 22:31 »
Μπηκε και τωρα το βραδυ. Ουτε μια λεξη ουτε ενα συγνωμη;;;; Ελπιζω τα 70 ευρω που εχει η συσκευη και της την εδωσαν για δοκιμη να την σωσουν. Πες ρε κοπελα μου ενα (συγνωμη δεν ειχα χρονο) να παμε παρακατω.

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 23:13 »
Καλησπερα κι απο μενα.
Kαταρχην να ζητησω συγνωμη απο ολους για τη μεγαλη καθυστερηση στο δικο μου review,εν συντομια θα αναφερω μονο οτι οσες φορες προσπαθησα να φτιαξω την ανασκοπηση μου,επειδη οπως ανεφερα σε καποιο μηνυμα μου σε αλλο thread αυτες τις μερες,δεν ηξερα πως να ανεβασω φωτογραφιες,δεν τα καταφερα.
Συναμα ενα σοβαρο οικογενειακο προβλημα,το οποιο δεν θα ηθελα να αναλυσω μεσω του φορουμ(αλλα μπορω να ενημερωσω τον διαχειριστη αν χρειαστει γι αυτο)δεν με αφησε εδω και αρκετες μερες να μπω.
Δεν θελω να μακρυγορησω αλλο,και επισης δεν κρινω αξια σχολιασμου καποια πραγματα που διαβασα περι "εξαφανισης" μου μετα την παραλαβη του πακετου κλπ.Θελω να πιστευω οτι ειπωθηκαν χαριν αστειου.
Σ'αυτο το σημειο να αναφερω δημοσια οτι το πακετο που παρελαβα,το αφηνω στην διαθεση των διαχειριστων του φορουμ και εκεινοι με τη σειρα τους ας το επιστρεψουν στην εταιρεια η ας το διαθεσουν οπως νομιζουν,γιατι εγω απο την στιγμη που ολοκληρωσα την δοκιμη του, δεν το χρησιμοποιω.

Ας ερθουμε στο προκειμενο ομως.Η πρωτη μου εντυπωση,παραλαμβανοντας το πακετο της nobacco,ηταν οτι σιγουρα πιο ομορφο η.τ. δεν εχω ξαναδει :nope:
Ηρθε σε μια εξαιρετικα καλαισθητη θηκη,την οποια φανταζομαι εχετε δει απο τα reviws των αλλων παιδιων,σε μεγεθος μικρο και πολυ βολικο για να το εχεις παντα μαζι σου σε καθε σου εξοδο.
Παρολο που το υβριδικο που χρησιμοποιω δεν θεωρειται "μεγαλη" σαν συσκευη,αυτο ειναι πραγματικα μινιατουρα :).Πολυ ομορφο και κομψο,πιστευω οτι θα ικανοποιησει απολυτα καινουργιους ατμιστες στην μεταβαση τους απο το κανονικο τσιγαρο στο ηλεκτρονικο.
Το επομενο βημα ηταν να γεμισω το καρτο με υγρο,εγω χρησιμοποιω το το tobacco της nobacco plan "b" με νικοτινη 24mg.
O τροπος που επελεξα να το γεμισω,ψαχνοντας λιγο στο ιντερνετ,ηταν αφου εβγαλα με ενα αιχμηρο αντικειμενο το πλαστικο καπακι του καρτο,γεμισα με υγρο το προστατευτικο διαφανες καλυμα του καρτο και το βυθισα σιγα-σιγα εκει,ωσπου το απορροφησε ολο.
Η ποσοτητα που χωραει το πλαστικο καπακι ειναι ακριβως αυτη που χρειαζεται για να γεμισει το καρτο,φυσατε λιγο,σκουπιζετε και εισαστε ετοιμοι!
Και ηρθε η ωρα για την πρωτη τζουρα....περιεργη αισθηση πραγματικα....
Η γευση του υγρου που χρησιμοποιω συνηθως μου ηρθε εντελως αλλοιωμενη,σαν να καπνιζα κατι διαφορετικο.
Το ντουμανι δεν το συζητω,απιστευτο,καμμια σχεση με το υβριδικο,σκαλες ανωτερο.
Η περιεργη γευση δεν εφυγε ακομη και μετα απο αρκετη ωρα.
Η τζουρα του ηταν σφιχτη με μια υποψια "καψιματος" στα χειλη οταν το παρατραβαγα,οχι ομως κατι ενοχλητικο.
Αλλαξα καρτο για να διασταυρωσω την πρωτη μου εντυπωση και δοκιμασα αλλο υγρο.
Αυτη τη φορα,royal steam,παλι της ιδιας σειρας της nobacco και παλι με 24αρα νικοτινη.
Το ιδιο ακριβως.Η γευση του υγρου εντελως διαφορετικη και μια υποψια μεταλλικης γευσης ακρως ενοχλητικη.Ετσι θα μπορουσα να την περιγραψω,μεταλλικη γευση στο τελος της τζουρας σε οσα υγρα και να δοκιμασα(γιατι δοκιμασα και ceo και fire cured με διαφορετικους ατμοποιητες)
Δεν ξερω τι μπορει να εφταιξε,ισως να εχει να κανει με τις γευσεις των υγρων που χρησιμοποιω εγω και ειναι μονο καπνικα και το προβλημα να μην υφισταται με αλλες γευσεις :hmmm:
Παντως μου κανει εντυπωση που κανενα απο τα παιδια που εκαναν την επισημη δοκιμη,αλλα ουτε και κανεις απο οσους το δοκιμασαν εκτος,δεν επισημαναν αυτη τη "μεταλλικη γευση" η οποια σε μενα ηταν πολυ εντονη και ακρως ενοχλητικη.
Τωρα οσον αφορα την διαρκεια της μπαταριας,να πω οτι δυστυχως δεν προκειται να καλυψει εναν "βαρυ" ατμιστη,λογω του μεγαλου χρονου που χρειαζεται για να φορτισει η θηκη.Ολα οσα ανεφεραν τα παιδια παραπανω ειναι σωστα,για να χρησιμοποιησεις το mini&more σαν κυρια ατμιστικη σου συσκευη,πρεπει να εχεις τουλαχιστον 3(για να μην πω 4) μπαταριες τις οποιες θα εναλλασεις κατα την διαρκεια της φορτισης.
Τωρα οσον αφορα την διαρκεια του καρτο,οντως ειναι "σκυλι",εγω μεχρι και εχθες που το χρησιμοποιουσα συνεχως(εναλλασοντας 2 διαφορετικες γευσεις),δεν μου εδωσε ουτε καν υποψια καμμενου.
Να πω εδω οτι στο ιδιο διαστημα,το υβριδικο μου θα ειχε χρειαστει τουλαχιστον 2 ατμομοιητες,το εχω τσεκαρει :(
Εν κατακλειδι να πω οτι κατα τη γνωμη μου το mini&more,ειναι μια πολυ ομορφη συσκευη,που θα ικανοποιησει απολυτα τους καινουργιους ατμιστες που δεν εχουν δοκιμασει κατι αλλο και θα κανει την μεταβαση τους απο το κ.τ στο ηλεκτρονικο,ομαλοτερη και ευκολοτερη :)
Βασικη προυποθεση βεβαια ειναι να εχουν παντα spare 1-2 μπαταριες ακομη,μια και το πακετο περιλαμβανει 2 και αυτες οπως προαναφερθηκε δεν επαρκουν(εκτος αν το χρησιμοποιειτε σαν συσκευη "βολτας",χρηση για την οποια πιστευω ειναι ιδανικο :thumpup:)
 Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο αυτη τη στιγμη,σιγουρα αν θυμηθω κατι θα επανελθω και εννοειται οτι αν υπαρχει καμμια απορια,ευχαριστως να σας απαντησω.
Τελειωνοντας να πω το σημαντικοτερο ολων,οτι η δικη μου κριτικη θεωρω οτι δεν εχει την ιδια βαρυτητα με των υπολοιπων παιδιων και αυτο οχι λογω ελλειψης φωτογραφικου υλικου(ζητω και παλι συγνωμη γι αυτο,αλλα δεν ξερω ποτε θα μπορουσα να το  ολοκληρωσω αυτο το ερημο το review αν ειχα να ανεβασω ΚΑΙ φωτογραφιες),αλλα κυριως λογω του οτι εγω ειμαι η νεοτερη στο η.τ. και δεν ξερω κατα ποσο ουδετερη και ανεπηρεαστη μπορω να ειμαι με την πολυ μικρη εμπειρια που εχω μεχρι στιγμης με μονο 1 ατμιστικη συσκευη,το hybrid της ιδιας εταιρειας.
Ευχαριστω για την υπομονη σας και ζητω συγνωμη και παλι.

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 23:22 »
Δεν θα σχολιασω οπως προανεφερα τιποτα απο ολα οσα γραφτηκαν παραπανω,εξηγησεις οφειλω και μπορω να δωσω μονο στην διαχειριση οπως προειπα(ηδη εχω στειλει στον atmos μηνυμα με ολα τα στοιχεια μου σε περιπτωση που θελει να επικοινωνησει μαζι μου),αλλα ρε παιδια λυστε μου μια απορια,γιατι αισθανομαι σαν εξωγηινη με αυτα που διαβαζω.
Με ολα αυτα που συμβαινουν γυρω μας σε συλλογικο και προσωπικο επιπεδο,κανεις σας δεν αναρωτηθηκε μηπως δεν εχουν ολοι την ευχερεια να ειναι σε ενα pc για αρκετες ωρες την ημερα και να ασχολουνται με το η.τ?
Εγω παντως στο τσακ ειμαι να ξαναρχισω το κανονικο....ακομα και η αναπληρωση του υγρου και η φορτιση της μπαταριας μου φαινονται βουνο τη συγκεκριμενη στιγμη,αν δεν ηταν το γ@#ώτο,οτι δεν θα το αφησω να με παρει απο κατω,θα ειχα παρει απο το περιπτερο ενα πακετο και θα καθαριζα.
Καλη συνεχεια σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 23:34 »
Sidirena δεν χρειάζεται να σε παίρνει από κάτω για τα όποια αρνητικά σχόλια διάβασες.
Και πάνω απ' όλα μην αφήνεις κανέναν να σου χαλάει την προσωπική σου υγεία και ηρεμία.
Πολλά από τα παιδιά που σχολίασαν την αργοπορία σου στο review είμαι σίγουρος πως δεν ήθελαν να μειώσουν την προσωπικότητά σου, και πιστεύω πως δεν θα κέρδιζαν τίποτα αν εντέλει αποσκοπούσαν σε αυτό.
Ίσως οι περισσότεροι να είχαν μια διάθεση πειράγματος προς το πρόσωπό σου την οποία και εξέφρασαν με λάθος κατά την άποψη μου τρόπο. Συνέχισε να ατμίζεις και μην αφήνεις τίποτα και κανέναν να χαλάσει αυτό που με κόπο άρχισες.. ;)

Εύχομαι το προσωπικό οικογενειακό σου πρόβλημα να έχει αίσια έκβαση.
Εν κατακλείδι το review σου μας ήταν πολύ χρήσιμο ειλικρινές και κατατοπιστικό.
Αυτά από εμένα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro