vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, gfilip, Thomastuh, Buliwyf, Milarepa, bloodlessz, teo77, manoslykos

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 24, 2012, 02:57 »
Στην περίπτωση που έχετε γεύση πλαστικού είναι σε μεγάλο ποσοστό από τις δοκιμές στα
εργοστάσια κατασκευής αλλά και αν μείνει κλειστή η αντίσταση πολύ καιρό στο σιλικονένιο
θηκάρι ή γενικά σε πλαστικά είδη συσκευασίας παίρνει οσμή από αυτά σαν πετρέλαιο, να κάνετε
πριν τη χρήση έναν καθαρισμό με αιθυλική αλκοόλη μη μετουσιωμένη 93% Vol. ή παραπάνω
και να αφήνεται για 1,2 λεπτά τον ατμοποιητή μέσα και για απολύμανση. Επίσης μην ξεχνάτε
και το drip :yes:

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 24, 2012, 19:05 »
Χρησιμοποιώ εδώ και μια βδομάδα αυτόν :
NOBACCO eGo EPSILON 2.4 ohm
Αρκετά ευχαριστημένος με εξαίρεση κάποιες μικρές διαρροές και .... την τεράστια κατανάλωση σε υγρά. Ιδέα μου είναι ρε παιδιά?

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 24, 2012, 23:49 »
Διαρροές δεν έχει εκτός και αν εννοείς από την πιπέτα, οπότε αν είναι έτσι θα μάθεις να κάνεις συχνότερο καθαρισμό με νερό 2,3 φορές τη μέρα και το λύνεις το πρόβλημα.
Αν εννοείς από το κάτω μέρος που είναι το σπείρωμα καλό θα είναι να ελέγξεις αν έχεις σφίξει καλά το σπείρωμα του ατμοποιητή στο tube ή αν σου έχει φύγει το σιλικονένιο δαχτυλίδι από τις βόλτες που βιδώνεις.
Η κατανάλωση έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες αρκεί να σου αναφέρω τα volts άτμισης της μπαταρίας σου, τα Ohms του ατμοποιητή σου και φυσικά την σύνθεση των υγρών σου. :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 25, 2012, 00:00 »
Ενθουσιασμένος... Σήμερα πήρα έναν και ένα ανταλλακτικό στα 1.8
Που είναι η γεύση καμένου ρε παιδιά; Μου έχει λείψει όλη μέρα...
Θα τον προτιμώ συχνά! Έχε χαρη που είμαι ερωτευμένος με τα κυρφανοτανκάκια. :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 25, 2012, 00:04 »
Σωστά λες
Καμένο θα πάρεις από πολλά volts και από κακή τροφοδοσία που μπορεί να είναι αν πιέσεις
κατά λάθος το σιλικονάκι και πατηθεί "στραγγαλιστεί" το φιτίλι, πράγμα που θα το καταλάβεις
και θα το διορθώσεις αμέσως και πανεύκολα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 25, 2012, 00:10 »
Εννοεις αν σφιξω πολυ το επιστόμιο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 25, 2012, 00:13 »
Είναι πιο εύκολα να το κάνεις βιδώνοντας την αντίσταση από λάθος παρά με το βίδωμα του drip  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 25, 2012, 00:17 »
Γιαννη εχεις μηπως συνδιασει τον εψιλον με καμια ego απ τις καινούριες που αλλαζουν βολτ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 25, 2012, 00:17 »
παρέλαβα και εγώ σήμερα :)  Πραγματικά πολύ καλός ατμοποιητής ,εμφανίσιμος και μου έδωσε μια πιο στιβαρή αίσθηση (ίσως λόγω του δαχτυλιδιού) Βέβαια δοκίμασα μόνο την 1,8 μέχρι στιγμής.Αν και νωρίς ακόμα έχω σχηματίσει πολύ καλή άποψη


ααα και να ευχαριστήσω τα παιδιά του καταστήματος που προς τιμή τους μου υπενθύμισαν την έκπτωση που είχα ξεχάσει κατά την παραγγελία μου , για το όμορφο δεματάκι και για την ταχύτατη αποστολή :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 25, 2012, 01:27 »
τελικα,μαλλον δεν ειναι ιδεα μου η μεγαλη καταναλωση υγρου.
σημερα εβαλα την 3η αντισταση(η πρωτη στα 2,4 και οι 2 επομενες στα 1,8) και εκανα και το πρωτο πλυσιμο με χλιαρο νερο στην αντισταση αλλα και στον ατμοποιητη ολοκληρο.
την πρωτη αντισταση την αλλαξα στις 10 μερες χωρις να εχει τιποτα,ετσι απο μονος μου και σημερα εβαλα την 2η  στα 1,8 επειδη αλλαξα υγρο και ηθελα να ειναι νεα η αντισταση.
η καταναλωση υγρου ειναι καπως μεγαλη.κατα τα αλλα νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο απο οσα εχω δοκιμασει.αν και δεν ειναι πολλα.

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 25, 2012, 02:11 »
Γιαννη εχεις μηπως συνδιασει τον εψιλον με καμια ego απ τις καινούριες που αλλαζουν βολτ;
Θα σου έλεγα να το κάνεις με μια eGo-C Twist 650-900 mAh αλλά δυστυχώς δεν έχω,
τον έχω σε ένα μηχανικό μοντάκι ή στο προβαρι αλλά όπως και να χει τον απολαμβάνω
ακόμα και σε απλή 900 eGo.  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 25, 2012, 02:34 »
τελικα,μαλλον δεν ειναι ιδεα μου η μεγαλη καταναλωση υγρου.

και εκανα και το πρωτο πλυσιμο με χλιαρο νερο στην αντισταση αλλα και στον ατμοποιητη ολοκληρο.

η καταναλωση υγρου ειναι καπως μεγαλη.κατα τα αλλα νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο απο οσα εχω δοκιμασει.αν και δεν ειναι πολλα.
συμφωνω με την καταναλωση.μετα το πλυσιμο η λειτουργεια του ατμοπ. σλλαζει λες και ατμιζεις με ξεφωρτισμενη μπαταρια

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 25, 2012, 02:38 »
Πόσο σου καψε ? :tongue_smilie:
Απεναντίας η φροντίδα του κάνει καλό ειδικότερα σε εναλλαγές γεύσεις ή σε ξεκούραση
ένα καλό πλύσιμο με οινόπνευμα είναι καλό να καθαρίσει και η μάκα στην αντίσταση 8)

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 25, 2012, 02:46 »
την διαφορα στην καταναλωση την συγκρινω με τα ml που ατμιζα με τον προηγουμενο ατμοπ.
οσο για το πλυσιμο με νερο το επλυνα ζεστο
οταν λες ξεκουραση τι ενοεις;

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 25, 2012, 02:50 »
Αν βγαζει ντουμανι απλετο, ειναι λογικο να κανει καταναλωση, δεν υπαρχει ...ατμος χωρις υγρο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix