vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 5 χρήστες
tapantari, manoslykos, zalaros, Doubt, Ducati.Jimakos

Twitter

Κάλεσμα σε ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ (εγκύκλιος μη νικοτινούχων)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Θαυμάσια νέα αγι. Ελπίζω σε αυτό το σημείο να μην υποβάλλει προτάσεις μονάχα ο σεεητ αλλά και η Κέα.

Σε αυτή την κατεύθυνση οφείλουμε να σκεφτούμε ως νομοθέτες και να προτείνουμε ρεαλιστικά πράγματα. Εδώ μπαίνει ο ειδικός μας Τρύφωνας.

Θα σου στείλω και εγώ ένα δύο πραγματα που θεωρώ ότι δεν θα είναι καταστροφικά και θα τους κάνουν να είναι λιγότερο φοβικοι.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα αγωνιστούμε να παίξουμε ρόλο. Δεκτές όλες οι προτάσεις -και φυσικά θα συζητηθεί με Τρύφωνα το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Αγι, σ ευχαριστούμε για την ενημέρωση, χαίρομαι που κατι κερδήθηκε με την πρωτη ατμιστικη διαμαρτυρια ( στην οποια δεν συμμετείχα) 

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Να ανοίξουν τα σύνορα για τον ατμιστικο εξοπλισμο.Για τα υγρά δεν μας νοιάζει ας μην περνάνε.Αυτο να προτείνει η Κέα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Κατανοητό και επιθυμητό.
Αλλά αυτή την στιγμή δεν γίνεται κάποια κουβέντα εφ' όλης της ύλης.
Έχουμε μόνο την υπόσχεση πως θα δεχτούν προτάσεις που αφορούν την επερχόμενη τροπολογία: τα μη νικοτινούχα υγρά, τα υλικά DIY και το υπάρχον στοκ των καταστημάτων.
Τις οποίες προτάσεις, βεβαίως, μπορεί και να λάβουν ή να μην λάβουν υπόψη τους.
Εστιαζόμαστε στα υλικά DIY που μας καίνε και άγιος ο θεός...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Συγχαρητήρια...μια χαρά τα κατάφερε ο ΣΕΗΗΤ.Shortfills και είσαστε και ευτυχισμένοι 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αν ο πρόεδρος είναι αισιόδοξος για το αποτέλεσμα, τότε είμαι και εγώ. Και ευτυχώς πρόλαβε να ενημερώσει γιατί είμαι τόσο κουρασμένος που δεν την πάλευα να σεντονιάσω. Τα ίδια νέα είχα και εγώ πάνω κάτω. Ελπίζω σε 15 μέρες να είναι πιο νορμάλ η αναμενόμενη εγκύκλιος και να μη χρειαστεί να γράφω πάλι πάπυρο.

Άγι, αύριο κάποια στιγμή το πρωί πρέπει να μιλήσουμε στο τηλέφωνο, σου έχω κάποια νέα (οι υπόλοιποι υπομονή, θα τα μάθετε στην ώρα σας, δεν έχει να κάνει με υγρά κλπ). Μην φάμε το Σαββατόβραδο να μιλάμε για τέτοια!

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Παντως από την ανακοίνωση που είδα όταν περναγα με το αυτοκίνητο στο μαγαζί που ήταν κλειστο και καλούσε σε συμμετοχή  και διαμαρτυρία στο υπουργείο υγείας ,εως την παγερή αδιαφορία γι το τι θαγίνει στο κατάστημα που έκανα την αγορά μου υπάρχει μεγάλη διαφορά ,στο πως αντιμετωπίζεται από τους εμπόρους πωλητές η κατάσταση

Τι κερδηθηκε ακριβως για τον ατμιστη; Να δωσει περιθωριο το υπουργειο στον εμπορο να πουλησει το στοκ του; Η το να καταθεσει προτασεις ο εμπορος για τη φορολογηση του DIY;

Ποσο δινει στο στοιχημα μεσα στις προτασεις να υπαρχει και η απαγορευση διασυνοριακων και στα αρωματα; 

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Μακαρι να κερδηθει κάτι με 10μελα δεν με συμφερει εμένα προσωπικα φαντάζομαι και αλλους πολλούς.Με ανησυχειί η στάση καποιων πωλητών και αυτων που προανέφερα.Τι να το κάνω το δεκαμελο που καταναλωνω 3-5ml  και περνάω 2 αντε 3 μέρες σπαρτιατικα να πώ.Το να μου πουνε οτι το2009 το δεκαμελο εκανε 10ευρω δεν λεει κάτι,δηλλαδή ο ατμιστής τι ρόλο παιζει σεν αυτην την ιστορία.Εγω εσκασα 40 ευρω για να εξασφαλίσω ενα απο τα υγρά που μου αρέσουν σε ποσότητα 120ml ,κατι που θα ήθελα πανω απο ταδπλασια σε 10ml.Για να ικανοποιήσουμε τους καπνεμπορούς και τς καπνοβιομηχανίες?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Τι κερδηθηκε ακριβως για τον ατμιστη; Να δωσει περιθωριο το υπουργειο στον εμπορο να πουλησει το στοκ του; Η το να καταθεσει προτασεις ο εμπορος για τη φορολογηση του DIY;

Ποσο δινει στο στοιχημα μεσα στις προτασεις να υπαρχει και η απαγορευση διασυνοριακων και στα αρωματα;


Έχεις δίκιο, ήταν τόσες χιλιάδες οι ατμιστές που πήγαν να διαμαρτυρηθούν, τόσες χιλιάδες οι ατμιστές που συμμετέχουν στην ΚΕΑ, οπότε πώς είναι δυνατόν να μην κέρδισαν τα πάντα οι ατμιστές?  :wall:

Και πάλι καλά λέω εγώ, τουλάχιστον διαφαίνεται κάποια θετική πιθανότητα στον ορίζοντα σε σχέση με diy, αρώματα κτλ, μια επιτυχία είναι και αυτή σε σχέση με την απαγόρευση.

με απλά λόγια, τα βρήκαν μεταξύ τους μιά χαρά θα κονομήσει το κράτος από φόρους και οι έμποροι από τα 10μελα. Δεν ξαναψωνίζω τίποτα από κατάστημα θα την βρω την άκρη

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Καποιοι εμποροι ναι φιλε μου το διαπίστωσα σήμερα από την στάση τους,και τον τρόπο συμπεριφορά τους.Τα 10μελα ειναι καταστροφή για μας

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2018, 21:56 από Tem »

[member=12562]thenetpoet[/member] Δεν ειπα πουθενα οτι ηταν χιλιαδες οι ατμιστες ουτε οτι ειναι χιλιαδες οι ατμιστες που ειναι στη ΚΕΑ. Προσωπικα δεν παρεβρεθηκα και ουτε εχω σκοπο να παρεβρεθω σε συγκεντρωση μαζι με εμπορους. Τα συμφεροντα μας ειναι διαφορετικα και ειναι αποδεδειγμενα απεναντι μας τοσα χρονια. Μας θυμηθηκαν ξαφνικα μολις μπηκε το αγγουρι.

Διεκρινα στο βιντεο που ανεβασε ο ΣΕΕΗΤ ενα πανηγυρικο κλιμα λες και κερδισαμε κατι. Δε κερδισαμε τιποτα. Αυτο λεω.

Καποιοι εμποροι ναι φιλε μου το διαπίστωσα σήμερα από την στάση τους,και τον τρόπο συμπεριφορά τους.Τα 10μελα ειναι καταστροφή για μ;
θα την βρούμε την άκρη.. ας κάτσουν μέσα στα μαγαζιά να περιμένουν πελάτες

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Οσο το ηλεκτρονικό τσιγάρο αντιμετωπίζεται με έντονο σκεπτικισμό  και θεωρούμαστε στην ιδια μοίρα ισως και χειρότερη απο τους καπνιστές δεν γίνεται τίποτα ,οποια λύση θα είναι προσωρινή μεχρι να πετύχουν αυτο που θέλουν  την απαξίωση του ηλεκτρονικού τσιγάρου αυτο ομως κάνει ζημια και σε αμας αλλα ποσο μάλλον στους πωλητες εμπόρους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38060 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem