vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, petr@n, Doubt, KORG N364, sentinelba, camber

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος GLT

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #615 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 05:52 »
Διαβάζοντας (όσο μπορούσα απο τις 41 σελίδες) θέλω κάποιος ψαγμένος να μου προτείνει ατμοποιητή εργοστασιακό που να γεμίζει από πάνω και φυσικά να μην έχει διαρροές, να έχει καλή γεύση και ρυθμιστή αέρα (ανάλογα με τα γούστα).
Κατέχω ένα pico με gs-air ms από την ώρα που ατμίζω. Αφενός το γέμισμα είναι "μανίκι" και αφετέρου αυτή η γεύση λάστιχο μου βγαίνει κι εμένα μη γνωρίζοντας αν είναι θέμα της αντίστασης (κάπου-κάποιος ανέφερε περί λαστιχίλας). Μου είπαν ότι μετά από 3 μήνες θα έπρεπε να αγοράσω κάτι που να με ικανοποιεί περισσότερο μιας και τα υγρά που θέλωv να δοκιμάσω (premium) δεν βγάζουν όλα τα αρώματα σε αυτόν τον ατμοποιητή.
Δοκίμασα τον triton mini όμως δε μου αρέσει καθόλου*μου βγάζει μία γεύση μετάλλου με όλα τα υγρά.
Καμία άλλη πρόταση? Budget 40€ max

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #616 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 10:52 »
Joyetech ultimo με την κεραμικη κεφαλη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Sfigos

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape it like u stole it!
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #617 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 11:05 »
Ο ultimo κάνει και για τσιγαρίσιες ή είναι full πνευμονικός?

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #618 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 11:16 »
Περισσοτερο για πνευμονικες,και να κλεισεις τον αερα δεν σφιγγει αρκετα ωστε να θεωρειται τσιγαρισια η τζουρα του.

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #619 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 13:25 »
Διαβάζοντας (όσο μπορούσα απο τις 41 σελίδες) θέλω κάποιος ψαγμένος να μου προτείνει ατμοποιητή εργοστασιακό που να γεμίζει από πάνω και φυσικά να μην έχει διαρροές, να έχει καλή γεύση και ρυθμιστή αέρα (ανάλογα με τα γούστα).
Κατέχω ένα pico με gs-air ms από την ώρα που ατμίζω. Αφενός το γέμισμα είναι "μανίκι" και αφετέρου αυτή η γεύση λάστιχο μου βγαίνει κι εμένα μη γνωρίζοντας αν είναι θέμα της αντίστασης (κάπου-κάποιος ανέφερε περί λαστιχίλας). Μου είπαν ότι μετά από 3 μήνες θα έπρεπε να αγοράσω κάτι που να με ικανοποιεί περισσότερο μιας και τα υγρά που θέλωv να δοκιμάσω (premium) δεν βγάζουν όλα τα αρώματα σε αυτόν τον ατμοποιητή.
Δοκίμασα τον triton mini όμως δε μου αρέσει καθόλου*μου βγάζει μία γεύση μετάλλου με όλα τα υγρά.
Καμία άλλη πρόταση? Budget 40€ max
Cubis Pro + LVC κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος Gaelatmistk

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #620 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 20:27 »
Τα φωτα σας για Αγορα Ατμο Θελω Εναν ατμο Σε στυλ Toυ Ultimo Joyetech Nα εχει επισκευάσιμο rta οπως τou ultimo   κεραμικες αντιστασεις Αλλα να παιρνει και αντιστασεις 1. ohm η Πιο πανω ας πουμε πιο τσιγαρισιος καπως οχι σε τοσο χαμηλα ohm  και να γεμιζει απο επανω Η Αγορα θα γινει απο εξω FT Bαζω και μια φωτο τη εχει ο ultimo

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #621 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 00:47 »
καλησπέρα, μία βοήθεια...
βρήκα τον ατμο Eleaf ijust 2 στα σχεδόν 9 ευρώ (από GB) . με αναζήτηση μέσω tapatalk εδώ δεν βρήκα το νήμα του. μπορεί να μου πει κάποιος αν αξίζει η αγορά του; δουλεύω με melo 3 (4ml) και melo 3 mini (2ml) πάνω σε istick Pico. και στους 2 ατμο έχω κεραμικές ccell (κάβα για 3 μήνες) . η χρήση του ijust 2 θα είναι για να κουβαλάω μαζί μου ένα επιπλέον υγρό και να αλλάζω 3 γεύσεις (αντί για 2 που έχω τώρα) κατά τη διάρκεια της ημέρας.
ευχαριστώ!


Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #622 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 12:48 »
+τόσο έχει ο ijust2 γενικώς, σαν value for money είναι άριστος.
+παίρνει τις ίδιες κεφαλές με αυτούς που έχεις ήδη.
+χωράει 5,5ml.
-δεν έχει ενσωματωμένο σύστημα ρύθμισης αέρα εισαγωγής. Η ρύθμιση γίνεται με ένα εξωτερικό δαχτυλίδι σιλικόνης, μαλλον κιτς, λαχανί χρώματος. Μια λύση είναι να βάλεις ένα oring στη θέση του δαχτυλιδιού, ρύθμιση δεν θα έχεις βέβαια, αλλά είναι προτιμότερο από το δαχτυλίδι.
http://vaping.gr/index.php/topic,30573.0.html

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #623 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 19:33 »
πωωω! σε ευχαριστώ πολύ Doubt!

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #624 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 02:32 »
Παρακαλώ τη βοήθεια σας. Χρησιμοποιώ provari mini (παλιό μοντέλο) με aspire K1. Ευχαριστημένη ήμουν, για πολύ καιρό χρησιμοποιουσα υγρά inawera, αλλά σήμερα που δοκίμασα supreme και Chopin της eliquid France, μου έβγαλε μια φαρμακιλα και στα δύο υγρά. Οπότε φοβάμαι ότι κάπου χάνει στη γεύση και σκέφτομαι για καινούργιο ατμοποιητη. Μου είπαν για το τον mini Nautilus, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι αυτό που χρειάζομαι, οπότε κάθε γνώμη σας πολύτιμη. Ίσως στο μέλλον αντικαταστησω το provari με το istick pico. Το αναφέρω σε περίπτωση που έχει σχέση η συνεργασία ατμοποιητη και συσκευής. Ευχαριστώ!  

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #625 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 12:48 »
Θέμα συνεργασίας ατμοποιητή και συσκευής, δεν έχεις. Και η συσκευή σου είναι εξαιρετική, και ο Ναυτίλος ένας από τους καλύτερους εργοστασιακούς. Αυτό με τη φαρμακίλα, αναφέρθηκε και στο νήμα των συγκεκριμένων υγρών, οπότε ενδέχεται να είναι θέμα παρτίδας ή αλλαγής συστατικών από την εταιρεία.

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #626 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 12:53 »
Άρα να πάρω το ναυτίλο; Σε αυτά τα χρήματα μήπως είναι καλύτερο κάποιο άλλο; Ευχαριστώ θερμά!

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #627 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 12:55 »
Ο Ναυτίλος είναι αξιόπιστος και απροβλημάτιστος. Αξίζει τα λεφτά του.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #628 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 18:15 »
Εναλλακτικά (και σε περίπτωση που δεν σου αρέσει η αισθητική του) μπορείς να πάρεις και Triton Mini
ή Kabuki (μόνο από Fasttech). Και οι δύο παίρνουν τις ίδιες κεφαλές με τον Ναυτίλο.

Αποσυνδεδεμένος samopanos

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #629 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 03:09 »
Καλησπέρα!

Θα ήθελα μία γρήγορη γνώμη (γιατί είμαι αρκετά μπερδεμένος). Ψάχνω για ατμοποιητή με ρύθμιση αέρα αλλά πιο κοντά σε σφιχτή-τσιγαρίσια τζούρα, καλή γεύση, χωρητικότητα μεγαλύτερη ή ίση με 3 ml κ top/side filling.

Μάλλον είμαι μεταξύ:
1. Aspire Triton 2
2. Eleaf Melo 2
3. Joytech Cubis Pro
4. Eleaf Melo III (αν κ είναι πιο αεράτος απ' ότι μου λεν)

Τον Nautilus δεν τον σκέφτομαι γιατί δεν είναι top filling.

Τι μου προτείνετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364