vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 6 χρήστες
io, lagoudakis, Milarepa, mathimatikos1966, manoslykos, maprix

Twitter

Eleaf iJust 2

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Eleaf iJust 2
« στις: Ιουνίου 03, 2015, 16:35 »
Εφτασε και η δευτερη εκδοση του Eleaf iJust.



Xαρακτηριστικα mod

- Υλικα κατασκευης: Aνοξειδωτο ατσαλι.
- Διαμετρος: 22mm.
- Υψος: 81mm.
- Χωρητικοτητα: 2600mAh.
- Φορτιση μεσω usb.
- Ρυθμιζομενος 510 κονεκτορας.


Xαρακτηριστικα ατμοποιητη

- Υλικα κατασκευης: Aνοξειδωτο ατσαλι, γυαλι.
- Διαμετρος: 22mm.
- Υψος: 67.5mm.
- Χωρητικοτητα: 5.5ml.
- Αντιστασεις κεφαλων: 0.3Ω (30-80W) / 0.5Ω (30 -10W).
- Χρηση οργανικου βαμβακιου στις αντιστασεις.
- Airflow control.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2015, 12:46 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 04, 2015, 23:04 »
Σήμερα πήρα το IJUST 2, μόνο το mod όμως, ως δεύτερη μπαταρία (για καβάτζα του iStick 30w). Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές, ειδικά με το πως ταιριάζει με τον kayfun και την παροχή που έχει στον συγκεκριμένο ατμοποιητή.
Δοκιμάζοντας το και στον Lemo 2 δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος καθώς έδινε περισσότερο ρεύμα από ότι θα ήθελα.

Σημείωση: Δεν υπάρχει ρύθμιση ισχύος ή τάσης αλλά γίνεται αυτόματα  ??? από την μπαταρία...

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 00:17 »
εγω σημερα πηρα  το ijust2 ολο το πακετο και αφου δεν υπαρχει νημα θα γραψω εδω τις πρωτες εντυπωσεις που ειναι αριστες. η τιμη του ειναι πολυ χαμηλη η μπαταρια φαινεται αψογη αλλα εκει που επαθα πλακα ειναι ο ατμοποιητης. αντισταση 0,3 απιστευτα ντουμανια,πολυ καλη γευση και λειτουργια αψογη με τεραστια χωρητικοτητα. εχω και το ego one αλλα αυτο το θεωρω κλασεις ανωτερο. βεβαια ειναι πρωτη μερα,θα δειξει

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 19:46 »
Πολύ καλές εντυπώσεις από τον ατμοποιητή, αν και να πω την αμαρτία μου τον προτιμάω με το rta του τρίτωνα και ακόμα πιο πολύ με τις 1,8 κεφαλές του τρίτωνα.(βέβαια στα σπειρώματα έχω μια ένσταση) 

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 21:08 »
δεν εχω δοκιμασει του τριτωνα. του ατλαντις που δοκιμασα δουλευουν μια χαρα ισως και καλυτερα απο τον ατλαντις λογω του οτι εχει πιο πολυ αερα. για τα σπειρωματα εχεις δικιο,εγω ριχνω μια σταγονα υγρο και ολα καλα

Αποσυνδεδεμένος panoi

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 04:19 »
Γεια σας επιδίδει είμαι νέος στο χορώ του και σκέφτομαι την αγορά η αυτού η του καινούργιου ijust2??  :confused1:  η μην πως να πάρω κάτι άλλο και τι πρόσφορες υπάρχουν..
το πρώτο μου άρεσε γιατί με την μεταβολή τον volt είναι σαν mod και μπορείς να του αλλάξεις και την μπαταριά μέσα πράγμα που το καινούργιο δεν έχει!!  :-\

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 13:38 »
Φίλε τον ατμοποιητή (ijust 2) σκέτο τον έχω ένα μήνα. Είναι μόνο για πνευμονικές τζούρες μιας και δεν πήρα καλό αποτέλεσμα με 1.8 κεφαλή σε συνδυασμό με το λαστιχάκι που έχει για ρύθμιση του αέρα. Αν τα καταφέρνεις με πνευμονικές θα τον ευχαριστηθείς πολύ γιατί έχει καλή γεύση και βγάζει απίστευτα μεγάλο ντουμάνι. Παίζει όποια subhom αντίσταση βρήκα μπροστά μου και το κάνει με επιτυχία. Το μόνο ελάττωμά του είναι που δεν λύνει εντελώς για πλύσιμο, ελάττωμα που έχουν κι άλλοι ακριβότεροι από αυτόν. Την μπαταρία την πήρα πριν μια βδομάδα και τα έδωσα στον υιό, αφού τον μύησα κι αυτόν στον κόσμο του η.τ. Φορτίζεις και ατμίζεις. Παίζει δυνατά στην αρχή, όπως ένα μηχανικό μοντ, μόνο που αυτό έχει έξτρα τις προστασίες. Υγρά πάνω από 0.6mg νικοτίνης είναι απαγορευτικά, δεν αντέχεται.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2015, 13:50 από efarmostis »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 12:25 »
Σκεφτομαι για αγορα αυτου του πακετου,αξιζει? η μπαταρια με τι ατμοποιητες παιζει μιας και δεν ρυθμιζει ,αξιζει να παρω μονο την μπαταρια που ειναι σε καλη τιμη και να την ταιριαξω με αλλον ατμοποιητη?
Για πειτε ρε παιδια καμια γνωμη :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 18:21 »
καλησπερα σε ολους.περιμενω αυριο αυτο το πακετακι.αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν με το λαστιχακι υπαρχει καποιο προβλημα.δηλαδη,δουλευει κανονικα και πως ειναι απο θεμα αισθητικης.
ημουν αναμεσα σε αυτον και τον ego one mega αλλα η διαφορα ηταν στα μισα λεφτα περιπου..ενω οι διαφορες μεταξυ τους οχι τοσο τραγικες.
επισης καθε ποσες ωρες με  νορμαλ χρηση με την αντισταση του 0,5 τον φορτιζεται?
ο ατμος ειναι πολυ καυτος με την 0,3 ?
και τελευταια ερωτηση απο καταναλωση υγρου στο 0,5 και 0,3 ειναι παρα πολυ?

συγνωμη αν εκανα πολλες ερωτησεις ...

Αποσυνδεδεμένος atmismos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πιο βίαιο στοιχείο της κοινωνίας είναι η άγνοια
    • Atmismos
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 03:42 »
Στο βίντεο αυτό λεπτό 11:06 - 12 φαίνεται πως χωρίζει το δοχείο του Ijust2 για καθαρισμό όταν χρειαστεί.  Πολλοί θεωρούν ότι δεν ανοίγει.  Το ζήτημα δεν είναι αν ανοίγει ή όχι αλλά αν θα βρεθεί ανταλλακτικό 0-ρινγκ για το pyrex ή ανταλλακτικό pyrex.

H αντίσταση στα 0.3 είναι λίγο βάρβαρη για 2-3 δοχεία, μετά γίνεται τέλεια και μέχρι να βουλώσει και να μην μπορεί πια να ρουφήξει αέρα δουλεύει τρομερά.
Η κεφαλή που έχει απ'τη μάνα του είναι με καλό μπαμπάκι και η αντίσταση σχετικά τέλεια.  Οι παρόμοιες που κυκλοφορούν στην αγορά είναι σκουπίδια μπροστά της.  Βέβαια αν φτιάχνεις δικές σου μια χαρά είναι και το κέλυφος των άλλων.

Αυτό το δακτυλιδάκι βοηθάει στην μείωση του αέρα για την πρώτη μέρα της νέας αντίστασης.  Επίσης ένα πιο μικρό τιπ/στόμιο για όσους δεν θέλουν να χάνονται στην ομίχλη βοηθάει. 

Νομίζω όσοι το υποτίμησαν και το πήραν για κάτι πρόχειρο/δεύτερο αρχίζουν και βλέπουν το σούπερ-μοντ τους στο ράφι να πιάνει σκόνη αλλά ντρέπονται να το πουν.

[youtube]TGMm4NUmKDc[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 10:10 »
καλημερα.και εγω το εχω ενα περιπου μηνα και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.η δε μαμα κεφαλη 0,3 σκυλι .η 0,5 μου χαλασε πιο γρηγορα απο οτι περιμενα.35 ευρω μου κοστισε και για πρωτη μεταβαση το θεωρω απο τα τοπ . το μονο συγκρητικα ομοιο που βρηκα ειναι το ego one mega kit  αλλα η διαφορα στα χρηματα ειναι αρκετη . επισης μου αρεσει που οταν σφιγγω το ring βγαινει πιο ζεστος ο ατμος. αν και συνηθως το παραταω γιατι ειναι λιγο αντιαισθητικο.value for money η αφορα για μενα..πολυυ ντουμανι !!! και παλι καλημερα σας...

Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:35 »
Καλησπέρα, θα ηθελα να λυσετε καποιες αποριες που εχω για την μπαταρια του ijust 2 2600mha. ξερουμε στα ποσα βατ δουλευει η μπαταρια? ρυθμιζει αυτοματα τα βατ αναλογα με πια αντισταση θα βαλω?

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:55 »
Νομίζω πως δουλεύει σαν μηχανικό, για παράδειγμα όταν η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη (έχει max 4,2 Volt) και βάλεις αντίσταση 1,2 ohm
θα σου δώσει 4,2vΧ4,2/1,2Ω = 14,7W.

Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 15:02 »
ευχαριστω... αν βαλω πανω τον nautilo mini δεν θα μου σκασει τπτ ε?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iJust 2
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 17:21 »
Τι να καταλάβει με το Ναυτίλο; το ijust2 set έρχεται με 0,3Ω αντίσταση, σου πετάει τα μάτια έξω κανονικά :o

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246379 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572264 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios