vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

482 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, lounik, camber, Jorge

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος alex9090

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2535 στις: Μαΐου 22, 2017, 23:08 »


2 χρόνια δεν κρατάνε αυτά? Γιατι σε ένα καινούριο castle long γράφει λήξη 2019.. Άρα αν ισχύει και στα παλιά αυτό... το gambit που πήρα λήγει θεωρητικά τον Νοέμβριο φέτος;

Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2017, 00:17 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2536 στις: Μαΐου 22, 2017, 23:18 »
ναι

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2537 στις: Μαΐου 23, 2017, 17:56 »
αρε τυχερε.... :)

Αποσυνδεδεμένος igorewired

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2538 στις: Μαΐου 25, 2017, 16:05 »
To Brevity δεν είναι στην λίστα του voting.. Δεν πρέπει να γίνει μια ανανέωση στο topic?

Τρομερό... είναι Μπανανάρα επιδορπιακή!!!  :idiot1:

https://fivepawns.com/fivepawns_vape/brevity.html

Ευχαριστώ.

EDIT. ααα είναι σειρά TAKEN THREE, είναι σε άλλο τοπικ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2539 στις: Μαΐου 25, 2017, 16:31 »
Υπάρχει θέμα για τη σειρά Taken Three by Five Pawns  εδώ.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2540 στις: Μαΐου 27, 2017, 10:20 »
Καλημέρα σε όλους σας!   :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: Δεν ξέρω πως ν αρχίσω γιατί απο χτές τα νεύρα μου είναι στο κόκκινο! Είχα κάνει ένα ρημάδι στοκ απο 4 ιταλικά και 4 αμερικάνικα castle long απ το Νοέμβριο, λόγω των αλλαγών που ερχόντουσαν. Όταν το Γενάρη άνοιξα το πρώτο ιταλικό σαν και καλά πιο ώριμο (και κατ υπόδειξη του *καταστήματος και φαινόταν και οπτικά πιο σκούρο), η βασική διαφορά ήταν ότι απλά ήταν πιο δυνατό σε σχέση με τα προηγούμενα αμερικάνικα (παρτίδες Ιουλίου Αυγούστου). Δε μπορώ να πω ότι 3 απ τα 4 τα έκανα με την ίδια ευχαρίστηση που έκανα τα παλιά αλλά δεν έλεγες ότι ατμιζόντουσαν δυσάρεστα. Χτες λοιπόν λέω άσε το τελευταίο ιταλικό και κάτσε να δούμε ξανά τ αμερικάνικα.  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: Δεν υπάρχει προσδιορισμός ρε παιδιά στη γεύση. Το πρόβλημα είναι ότι αμα μυρίσεις το μπουκαλάκι σου φέρνει τη γνωστή μυρωδιά με την οξύτητα του φρέσκου ανοίγματος. Στο άτμισμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω Χριστό, δεν υπάρχει προσδιορισμός γεύσης των συστατικών. Η παρτίδα είναι 10/1/2016 (Οκτωβρίου) και είναι πραγματικά για πέταμα και δε μιλάω για τα 10ml που έχετε γράψει οι τελευταίοι. Πριν κανα μήνα πέρασα να ρωτήσω στο *κατάστημα για ένα άλλο μου υγρό και του ξεκινάω συζήτηση και για τη διαφορά στο ιταλικό, τσουπ μου πετάει ότι έχει μερικά Νοεμβρίου 30ml , λέω φέρε 2 μέχρι να στρώσουν με τα 10ml τη γεύση. Η αλήθεια είναι ότι δεν τα έχω ανοίξει αυτά τα δύο αλλά δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Το παιχνίδι χάθηκε, τα λεφτά μου είναι σα να τα χω χρυσοπληρώσει για το πιο αδιάφορο υγρό και το χειρότερο είναι ότι δεν βλέπω προκοπή.

Αν κάποιος έχει κάτι να μου προτείνει σε αντικατάσταση του εν λόγω είτε είναι κλώνος είτε επώνυμης εταιρίας παρεμφερές υγρό, τον ευχαριστώ.

*κατάστημα=vapeland

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2541 στις: Μαΐου 27, 2017, 10:57 »
welcome to the after TPD 5 pawns...Δυστυχώς φίλε μου πρέπει να ζήσουμε με την γλυκιά ανάμνηση των  προ TPD υγρών,προσωπικά για μένα τέλος οπως και για πολλούς

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2542 στις: Μαΐου 27, 2017, 11:43 »
Ναι σίγουρα αλλά το θέμα είναι ότι εδώ μιλάμε για μπουκαλάκια 30ml παραγωγής Οκτωβρίου-Νοεμβρίου 2016

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2543 στις: Μαΐου 27, 2017, 12:01 »
εδω και κανενα χρονο ειναι που εχουν αλλαξει δυστυχως....

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2544 στις: Μαΐου 27, 2017, 12:08 »
Παίδες μέχρι το Δεκέμβριο εκανα παρτίδες που ηταν Ιουλιου Αγούστου κ ήταν μια χαρα ( όχι σαν τα παλιά αλλά μια χαρά) . Εδώ μιλάμε για εντελώς τελείως κάτι αλλο.

Η ερώτηση είναι απλή, κλώνος ή άλλης εταιρίας παρεμφερές υγρό υπάρχει? Δεν το χω με τις ιδιοκατασκευές υγρών και δεν έχω χρόνο να γίνω ξαφνικά χημικός. Αν υπάρχει λοιπόν κάτι έτοιμο και γεια σας

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2545 στις: Μαΐου 27, 2017, 12:12 »
προσωπικα κατι που βρηκα σχετικα ομως κοντα στο castlelong ειναι το supreme....στο περιπου ομως ε;

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2546 στις: Μαΐου 27, 2017, 12:19 »
Άλλη φόλα κ αυτή. Είχα πάρει τότε την προσφορά 1+1 δώρο κ ένανα μισο τανκ κ ουτε, μπας κ το συνηθισω κ μείνανε έτσι κ αυτά. Μπορεί τοτε να ταν σαβουροπαρτιδα που θελαν να ξεφορτωθούν κ να μην είμαι αντικειμενικος αλλά μόνο κανας καλός κλώνος του παλιού ίσως να μου ηρεμούσε τα διαόλια μου!

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2547 στις: Μαΐου 27, 2017, 12:42 »
Το 2015 το είχα σκίσει το Castle Long (με αυτό ξεκίνησα το άτμισμα). Επειδή το κανονικό μου 'πεφτε πολύ έντονο/βαρύ,
το αραίωνα 100%. Δηλαδή με 30ml έβγαζα 60ml. Εκεί γινόταν "τέλειο" για μένα. Έπεφτε η ένταση αλκοόλ + ξηροκάρπιου
και έβγαζε μια υπέροχα ευχάριστη ήπια γλυκάδα με μια υπόνοια "φελού" στο πάρα πολύ βάθος, έτσι για τη γκουρμεδίλα.
Υπήρχαν και οι υπόλοιπες νότες, αλλά πολύ ισορροπημένες... δεν μπουχτήζαν. Πάντως, κρατούσα και λίγα ml στην άκρη 
μη-αραιωμένου για καμιά έξοδο ή καμιά ιδιαίτερη περίπτωση. Το αραιωμένο, αν όχι το top υγρό που έχω ατμίσει, εύκολα
στα top. Btw με αυτή τη μεθόδο ξεκίνησαν το άτμισα και γνωστοί μου και ήταν εξίσου ικανοποιημένοι. Όλα αυτά στο διάστημα
Μάρτιος 2015 - Δεκέμβρης 2015. 

Όταν μπήκε το 2016 -λόγω οικονομικών δυσκολιών- άργησα να πάρω Castle Long και τα κατάφερα τον Απρίλιο. Χτύπησα ένα
30ml που προωριζόταν για αραίωση σε 60ml και ένα 10ml να το κάνω όπως είναι. Να μην τα πολυλογώ, το αραιωμένο ήταν
για πέταμα και το original δεν ήταν όπως παλιά. Μου 'δινε την εντύπωση πως κάτι πήγαινε πολύ στραβά. Εν το μεταξύ να έχω
"τρελαθεί". Να το χω δοκιμάσει σε πόσους ατμοποιητές, να αλλάζω στησίματα, πήγα για καθαρισμό δοντιών, έκανα αποτοξίνωση
με σκέτη βάση, με μενθόλη, το να το άλλο, τίποτα. Η γεύση δεν ήταν η παλιά. Από τότε δεν ξανασχολήθηκα. 

Για το Castle Long του 2017... μόνο από αυτά που γράφετε μου έχετε προκαλέσει εφιάλτες (που να το είχα δοκιμάσει κι όλας).  :(


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2548 στις: Μαΐου 27, 2017, 14:18 »
Άλλη φόλα κ αυτή. Είχα πάρει τότε την προσφορά 1+1 δώρο κ ένανα μισο τανκ κ ουτε, μπας κ το συνηθισω κ μείνανε έτσι κ αυτά. Μπορεί τοτε να ταν σαβουροπαρτιδα που θελαν να ξεφορτωθούν κ να μην είμαι αντικειμενικος αλλά μόνο κανας καλός κλώνος του παλιού ίσως να μου ηρεμούσε τα διαόλια μου!
High castle της solubarome και white castle της egoist πλησιαζουν αρκετα. Ριξε τους μια ματια

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2549 στις: Μαΐου 27, 2017, 14:22 »
Τα παλιά CL μέχρι το 15-αρχές 16 ηταν κελεπούρι. Έπαιρνες το 30μελο με 18mg νικοτίνη, το έσπαγες στα 60ml 9mg και είχες πάμφθηνο CL να ατμίζεις.
Αυτά τα έχουμε ξεχάσει πάνω από 1 χρόνο τώρα δυστυχώς...

Κλώνο που να πλησιάζει έστω και κοντά στο παλιό αυθεντικό CL δεν έχω βρει πάντως.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2017, 14:32 από thenetpoet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem