vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, sakissalonika, manoslykos, dallaskdp, Milarepa

Twitter

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 06, 2011, 16:29 »

Aυτό μου συμβαίνει σε όσες μπαταρίες έχω. 2 650άρες, 2 280άρες και 4 njoy npro  :hmmm:

Ετσι εινε δεν εχει προβλημα  :thumpup:
Δεν πρόσεξα. Απλά μου έκανε εντύπωση ο μικρός χρόνος φόρτισης
Δεν νομιζω οτι εινε προβλημα. Μου εχει τυχει και ολα κανονικα  :)

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 07, 2011, 02:03 »
...Κατάλαβα... Σε ακριβό σπορ έμπλεξα  :))
Αλλά δε βαριέσαι... Τι περιπτεράς τι μπαταριάς... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 07, 2011, 02:09 »
Έχω παρατηρήσει ότι αναβοσβήνει το πράσινο (εναλλαγή με το κόκκινο) λίγο στην αρχή της φόρτισης και αρκετά στο τέλος πριν ανάψει πράσινο.. Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα μια αργοπορία στην ολοκλήρωση της φόρτισης, περίπου μισή ώρα! Μήπως ο φορτιστής κοντεύει?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 21, 2011, 00:40 »
Έχω παρατηρήσει ότι αναβοσβήνει το πράσινο (εναλλαγή με το κόκκινο) λίγο στην αρχή της φόρτισης και αρκετά στο τέλος πριν ανάψει πράσινο.. Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα μια αργοπορία στην ολοκλήρωση της φόρτισης, περίπου μισή ώρα! Μήπως ο φορτιστής κοντεύει?


...είναι το τσεκάρισμα που κάνει ο φορτιστής κάθε 6" με 7" για τη φόρτιση της μπαταρίας, δλδ αν έχει φτάσει στο μάξιμουμ της φόρτισης, σε σχέση με τη χωρητικότητά της. (δλδ φυσιολογικό)  ;)

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 21, 2011, 16:34 »
σήμερα το πρωί εκεί που άτμιζα κανονικά το e-goT μου πάνω σε μια 1100 mah η τελευταία σταμάτησε να λειτουργεί χωρίς προφανή λόγο. :eyesplash:

κουμπώνω άλλη μπαταρία δουλεύει κανονικά.
βάζω την ελλατωματική να φορτίσει και το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει 2 φορές κανονικά και αμέσως 3 φορές γρήγορα και τέλος.το led του φορτιστή παραμένει πράσινο άρα δεν φορτίζει όπως κάνει με μια κανονική που δοκίμασα.


έχετε καμιά ιδέα πριν την σουτάρω :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 21, 2011, 18:49 »
Το ίδιο μου συνέβη πριν λίγο επίσης σε μια Riva 1100 Mah . Σε μένα δεν σταμάτησε να λειτουργεί, αλλά λειτουργούσε χωρίς να είναι πατημένος ο διακόπτης. Μόλις το κατάλαβα, ξεβίδωσα τον ατμοποιητή.

Η μπαταρία πλέον νεκρή (είναι η 2η μπαταρία που πεθαίνει με τον ίδιο τρόπο και μάλιστα πάλι σε Τ ατμοποιητή).
Την πρώτη φορά, υπέθεσα πως την βραχυκύκλωσε ο ατμοποιητής από υπέρ-ροή υγρού, αλλά τώρα, αυτό δεν παίζει με τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 21, 2011, 19:12 »
Το ίδιο μου συνέβη πριν λίγο επίσης σε μια Riva 1100 Mah . Σε μένα δεν σταμάτησε να λειτουργεί, αλλά λειτουργούσε χωρίς να είναι πατημένος ο διακόπτης. Μόλις το κατάλαβα, ξεβίδωσα τον ατμοποιητή.

Η μπαταρία πλέον νεκρή (είναι η 2η μπαταρία που πεθαίνει με τον ίδιο τρόπο και μάλιστα πάλι σε Τ ατμοποιητή).
Την πρώτη φορά, υπέθεσα πως την βραχυκύκλωσε ο ατμοποιητής από υπέρ-ροή υγρού, αλλά τώρα, αυτό δεν παίζει με τίποτα.

στο Τ είχες φιτίλι από πλέγμα;;
με τον ίδιο τρόπο είχα χαλάσει 2 650mah από βραχυκύκλωμα γιατί δεν είχα κάψει(αρκετά) το πλέγμα.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 21, 2011, 19:32 »
σήμερα το πρωί εκεί που άτμιζα κανονικά το e-goT μου πάνω σε μια 1100 mah η τελευταία σταμάτησε να λειτουργεί χωρίς προφανή λόγο. :eyesplash:

κουμπώνω άλλη μπαταρία δουλεύει κανονικά.
βάζω την ελλατωματική να φορτίσει και το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει 2 φορές κανονικά και αμέσως 3 φορές γρήγορα και τέλος.το led του φορτιστή παραμένει πράσινο άρα δεν φορτίζει όπως κάνει με μια κανονική που δοκίμασα.


έχετε καμιά ιδέα πριν την σουτάρω :hmmm:
m.a.x μηπως χρειαζετε αυτο και εινε οκ ;

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 21, 2011, 19:34 »
Πλέγμα, αλλά με φιτίλι, όχι σκέτο. Άρα δεν παίζει βραχυκύκλωμα. Επίσης δεν ήταν πλημμυρισμένος, διότι αφενός θα το είχα καταλάβει από τη τζούρα, αφετέρου σκουπίζοντας την μπαταρία δεν διαπίστωσα ύπαρξη υγρού στον πόλο της. Επιπλέον, φύσηξα τον ατμοποιητή, έβγαλε μεν υγρό, αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια, όπως ήταν αναμενόμενο.

 

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 21, 2011, 19:35 »
m.a.x μηπως χρειαζετε αυτο και εινε οκ ;

Ναι, το πιθανότερο είναι πως με αλλαγή του Mosfet θα δουλέψει.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 21, 2011, 22:21 »
με αλλαγή του Mosfet πιστεύω θα δουλέψει αλλά αφενός ποιος κάθεται να ανοίξει την μπαταρία και αφετέρου αν είδα καλού η αγορά του (12ευρώ) είναι ασύμφορη.Με τα ίδια και λιγότερα παίρνεις καινούρια.

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 21, 2011, 22:25 »
με αλλαγή του Mosfet πιστεύω θα δουλέψει αλλά αφενός ποιος κάθεται να ανοίξει την μπαταρία και αφετέρου αν είδα καλού η αγορά του (12ευρώ) είναι ασύμφορη.Με τα ίδια και λιγότερα παίρνεις καινούρια.
12 ευρώ είναι το πακέτο των 5. ;)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 21, 2011, 22:26 »
με αλλαγή του Mosfet πιστεύω θα δουλέψει αλλά αφενός ποιος κάθεται να ανοίξει την μπαταρία και αφετέρου αν είδα καλού η αγορά του (12ευρώ) είναι ασύμφορη.Με τα ίδια και λιγότερα παίρνεις καινούρια.
m.a.x τα 5 κομματια κανουν 12ευρω :thumpup:




Edit: σφαιρα το παμε ωρες ωρες  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 21, 2011, 22:35 »
καλά λέτε ρε τσακάλια η πεντάδα είναι τόσα. :thumpup:

λες να δοκιμάσω;;έχω άλλες δύο καμμένες που καθονται .

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 22, 2011, 11:11 »
12$, όχι 12€
και αν δουλέψει η πατέντα με τα τσιπάκια, να σου δώσω και γω μία που έχω με καμένη πλακέτα να μην πάει χαμένη.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix