vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Blackwolf

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Καλησπέρα σε ολους! Προσπαθω να βρω εναν ατμοποιητη αλλα εχω χάσει τη μπαλα.... Ψαχνω καποιον high end με pin 2mm σαν τον hussar η τον hastur.... Σκεφτομαι τον rose v3 αλλα διαβαζω οτι ειναι αρκετα αερατος! Help please....
O μόνος που συγκρίνεται με Hussar είναι ο eviva 2. Δοκίμασε τον και δεν θα χάσεις

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 892
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Άλλη μία ψήφος στον Eviva v2. ;D

Αποσυνδεδεμένος Vaporι

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Καταρχην ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις! Δεν κολλαω τοσο με το pin αλλα με το ποσο αερατη η σφιχτη ειναι η τζουρα... Κατι ενδιαμεσο δλδ... Δεν ψαχνω κλωνο σε καμια περιπτωση γιατι τους σιχαθηκα...οπως το τσιγαρο! Ξεκινησα με doggy που εξαφανιστηκε η γευση μετα απο καποιον καιρο και μετα με τον hussar που τα χρυσα μερη του στο deck εγιναν μαυρα σαν καμμενα! Εχω και τον phenomenon αλλα η τζουρα του ειναι σφιχτη... Τον hussar δεν τον βρισκω καπου διαθεσιμο, οπως και το deck του eviva v2...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Σε phenomenon πας για iou σχεδόν ίδια τζουρα με hussar με το 2mm πίν,και επιλογή  να γίνει πιο σφιχτη  η τζουρα με 1 τρύπα ανοικτή του αέρα .Νομίζω ότι υπάρχει ανταλλακτικό  ντεκ για τον hussar στα κινεζομαγαζα .

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Toν Hussar τον βρίσκεις άνετα στα περισσότερα Ελληνικά μαγαζιά που έχουν κλώνους.
Για eviva 2 παιρνεις τηλέφωνο atmistique.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Ο Ammit rta,αφου επαιξα μαζι του μερικες μερες,λεω υπευθυνα πως ειναι καλος,αλλα πολυ απαλος. Φερνει σε rose,με πανευκολο deck,παιζει καλα και τα γλυκα

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Με το απαλος τι εννοείς; Αυτό που λέμε βελούδινη τζούρα πχ;

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Αυτο ακριβως. Super smooth και αγαπα τα λεπτα συρματα. Με το 28αρι Ni80 της vandy vape παιζει εξοχα

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα. Μετά από δύο χρόνια στους αερατους βολεύτηκαν απίστευτα με έναν rose mtl και περισσότερη νικοτίνη. Θέλω να κάνω μια υπέρβαση και να πάω σε κάποιον "ακριβό" mtl με ταβάνι τα 120 ευρω. Στις επιλογές calix v4, eviva v2, dram 2 τι προτείνετε? Οποιαδήποτε άλλη ιδέα ευπρόσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Eviva V2 στα λεφτά που λες. Με μικρή υπέρβαση, αν πας από εκεί, GUS - Iou. Αυτά στον αέρα που λες. Για πιο σφιχτό πάμε σε άλλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2018, 10:10 από Κώστας Άλεξ »

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Μηπως καποιος εχει δοκιμασει τον Squape E(c) ?
Με το βιδακι που εχει στην συσκευασια του των 1.6mm γινεται σφιχτη η τζουρα, και δουλευει σωστα, η' αρχιζουν υπερ-τροφοδοσιες, υγρη τζουρα, και αλλα χαζα ... ?
Προσπαθω να βρω σε επισκευασιμο ατμοποιητη τη τζουρα που εχω στον Kayfun Lite Plus και του Squape R (reload) που ειναι οι βασικοι μου ατμοποιητες, χρονια τωρα.
Επισης δοκιμασα και τον Berserker MTL , στην τελευταια τρυπα του αερα ειναι μια χαρα για μενα, αλλα απο γευση δεν...

Οποτε γλυκοκοιταζω τον Squape E(c), αλλα φοβαμαι αν θα δουλεψει σωστα ενας ατμοποιητης που δεν ειναι αποκλειστικα MTL, αλλα ειναι φτιαγμενος για τζουρες απο σφιχτες μεχρι και σχεδον πνευμονικες.

Αν τον εχει καποιος και θελει να γραψει εντυπωσεις, ευπροσδεκτες :)

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2018, 18:49 από periptero »

Αποσυνδεδεμένος poseidon

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Πλησιάζουν Χριστούγεννα και αποφάσισα να κάνω ένα δωράκι στον εαυτό μου.
Κατοχος του Hastur και πολύ ικανοποιημένος. Τον χρησιμοποιώ με το πιν 1.6μμ, αλλά το ατμισμα έχει γίνει και λίγο χομπι! Ψάχνω για ατμοποιητη και μοντακι (καινούριο σετ) μέχρι την τιμή των 100€ και τα δυο.
Έχω δει πολλά review ατμοποιητων, αλλά αν δεν δοκιμασεις δεν μπορείς να ξέρεις. Όλοι οι ατμοποιητες που είδα είναι μέχρι 40€ Μαξ, οπότε θέλω τη γνώμη σας.
1. Vapefly galaxies rta
2. Vapefly galaxies rdta
3. Fumytech rose MTL rta
4. Geekvape Ammit MTL rta
5. VandyVape Berserker v1.5

Αν αντί αυτών προτείνετε κάποιον κλώνο που μπορεί να βρεθεί Ελλάδα δεν έχω κάποιο θέμα, απλά στους κλωνους και γενικά τους high end είναι λίγα τα review.
Όποιος κάνει τη μαγκιά να σεταρει ατμοποιητη με mod μεχρι 100€ σύνολο ακόμα καλύτερα! Ευχαριστώ πολύ 😁

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Vaperfly Galaxies RDTA + Wismec Luxotik MF Box Mod (29.00 + 60.00 = 89.00 ευρωπουλα + 15,00 για μια 21700 μπαταριουλα) και εχεις ενα απο τα ποιο ομορφα σετακια συν το λειτουργικο κομματι (2ml στον rdta και 8ml στο μπουκαλακι) και εισαι κομπλε για ολη μερα 

Αποσυνδεδεμένος poseidon

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Wow! Καλή μαγκια αυτό το mod. Αλλά δουλεύει καλά η θα μου μείνει στο χέρι με τόσες λειτουργίες;  :tongue_smilie:
Το βρήκα μόνο στην smokers.land με ένα γρήγορο search. Οπότε δεν υπαρχει η δυνατότητα να δω το σετ από κοντά Θεσσαλονίκη! Σε ποια έκδοση ταιριάζει το χρώμα περισσότερο με αυτό του galaxies rdta? Μαύρο ή ασημί; Ρωτάω για να μην μας φέρουν την αστυνομία κακογουστιας, όχι τίποτα αλλο! Χαχα
Οπότε κατά την άποψη σου ο rdta αποδίδει καλυτερα από τους απλούς τανκατους σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Την απόδοση πως την εννοείς; Υπάρχουν διαφορετικές προσεγγίσεις ανάλογα με το τρόπο που αρέσει στον καθένα να ατμίζει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos