vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, Joskoil, manoslykos, camber, nightdream, mathimatikos1966, maprix

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 21, 2015, 14:22 »
Δεν νομιζω πως ειναι απαραίτητο να παμε σε ακριβες λυσεις για ενα απλο ωριμαντηριο  μπορουμε πολυ ευκολα και πολυ φτηνα να φτιαξουμε ενα μικρο θαλαμο απο ξυλο η φελιζολ με σταθερη θερμοκρασια 40 C
το μονο που χρειαζομαστε ειναι ενας θερμοστατης κλωσομηχανης και μια λαμπα
ωρημαντηριο υγρων  δεν εχω φτιαξη αλλα εχω φτιαξει κλωσομηχανη που δουλεψε με επιτυχία πολλες φορες


Δεν νομιζω να κανει αυτο που προτεινεις μιας και θα υπαρχει λαμπα αρα φως ... εμεις χρειοαζομαστε ενα σκοτεινο χωρο .. οσο μπορουμε ... αλλα δεν εχεις να χασεις τιποτα να το δοκιμασεις ... απλα εγω προτειμω αναδευση και θερμοτητα σε οχι πολυ φωτεινο μερος ... και οπωσδηποτε καραμελε γυαλινο μπουκαλακι

Αποσυνδεδεμένος gr1goris

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 21, 2015, 15:11 »
σωστα με το φως εχουμε προβλημα μπορουμε να αντικαταστησουμε την λαμπα με μια μικρη αντισταση
σορυ για το of topik διεγραψε σε παρακαλω τα μηνυματα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 21, 2015, 15:20 »
Tώρα που είναι καλοκαίρι, τι το συζητάτε;
Τα μπουκαλάκια αφημένα στο αυτοκίνητο σε μέρος που βλέπει ο ήλιος (ζέστη) και μέσα σε ένα χαρτονένιο κουτάκι (σκοτάδι) και είστε μια χαρά.
Οσοι βέβαια αρέσκονται στην ιδέα να ατμίζουν υγρά που ζεστάθηκαν, κρύωσαν, ξαναζεστάθηκαν, ξανακρύωσαν κλπ κλπ αντί να περιμένουν λίγες μέρες ακόμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2015, 16:14 από petra »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 21, 2015, 15:58 »
Πραγματικά δίνει φοβερή ωρίμανση το αυτοκίνητο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 21, 2015, 16:33 »
Παιδια τη μεθοδο με το αυτοκινητο δεν ξερω κατα ποσο καλο ειναι μιας και καποιες φορες η ζεστη που πιανει ειναι βρασμου ...  μπορει να δειτε να αλλαζει μεσα σε μια μερα το χρωμα του υγρου ακομα και σκουρο καφε απο ανοιχτο κιτρινο .... δεν ξερω αν με πιανεται ?  ισως  και να ειμαι λαθος αλλα μεχρι στιγμη δεν το προτιμώ ουτε το συνιστώ ... για τον ιδιο λογο που σας ειπα αλλα και για το ιδιο λογο που σας ανεφερε στο σχολιο της η Βουλα ...

Θα προτεινω αν θελετε επιταχυνση ωρημανσης μονο σε βραστο νερο μεσα σε σακουλα τα υγρα .. ή σε ουλτρα σονικ .... ή σε αναδευτηρα μαγνητικο με θερμανση ...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 21, 2015, 17:28 »
Ταπεινή μου γνώμη.... ο χρόνος και το μεράκι που απαιτείται για να συγκεντρωθούν τα αρώματα και να γίνουν οι επί μέρους και οι τελικές μίξεις δεν αξίζει τον κόπο για βιασύνες μετά
Η υπομονή είναι αρετή.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 10, 2015, 23:37 »
Έτοιμη η καινούρια συνταγή !!!!! είχα σκοπό να δημοσιεύσω 2 συνταγές  σήμερα αλλα η μια δεν ειχε τα αποτελέσματα που ήθελα ( θελει μερικές διορθώσεις που εγώ εχω στο μυαλό μου για να το φέρω εκει που θέλω)  οπότε θα δημοσιεύσω μόνο την μια που την έφερα σε στάδιο που ακόμα και ο Θεός κολάζεται  :laugh1:

Η σημερινή λοιπόν συνταγή είναι Custard  ;D   και νόστιμη ... Προσοχή δεν τρώγεται αλλά ατμιζεται μην παρασυρθεί κανείς  απο την μυρωδιά που όταν ανοίξει  το καπάκι βγάζει αυτή την τέλεια μυρωδιά και θελήσει να το γλύψει  :tongue_smilie: ...

Η θεα του ατμισματος (γιατι μαλλον Θεα ειναι ) ειχε κρύψει για τα καλά αυτο το υγρο , ηταν απαγορευμένο για τους θνητούς και ηταν μονο για προσωπική της χρήση . Μια νύχτα όμως πήγε κάποιος και το κλεψε και το χάρισε στους ανθρώπους , η απόλυτη ευδαιμονία και νιρβάνα αυτο το υγρό. Οι άνθρωποι τοτε μάλωναν ποιος θα το πρωτοατμισει ... Το Υγρο Της Θεας "Goddess Milk"

Η γεύση του γλυκιά απλα θεϊκή με  κρεμωδεις δόσεις απο γινόμενες κόκκινες ζουμερές φράουλες , καπνικές νότες με επιγευση βανίλιας και πλούσιας κρέμας που δεν αφήνει τους γευστικούς κάλυκες να ξεκουραστούν σε ολη την διάρκεια της τζούρας αλλα και της εκπνοής ... Δεν το συνιστώ σε άτομα που εθίζονται εύκολα γιατι με αυτό το υγρο θα βρουν το μάστορα τους  :D :))

Αν σας πει κανείς τι είναι αυτο που μυρίζει .. απλα απαντήστε το άρωμα της Θεάς ... δεν θα καταλάβουν αλλά εσείς θα ξέρετε  :yes:







Και πρόσεχε μην σε δει Η Θεα !!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 11, 2015, 00:28 »
Εμείς οι δύο πρέπει να συνεργαστούμε στις περιγραφές... Εκτός custard φυσικά!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος serpan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 11, 2015, 19:40 »
Συμφωνώ απόλυτως με Cruiser συμπληρώνω το σκεπτικό του: Φανταστείτε τι επιτυχία θα είχε η συνεργασία των περιγραφών αν χρησιμοποιούνταν - εκτός των σημείων που αφορούν το άτμισμα ή το η.τ. - από μαμάδες για τα δύστροπα παιδία τους, όταν αρνούνται να φάνε ή από κλινικές απεξάρτησης από τη νευρική ανορεξία....!!!

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 11, 2015, 22:06 »
 Έχεις καλύψει τόσο ευρύ φάσμα γεύσεων, με πολύ ψάξιμο και δοκιμές, και είμαι σίγουρος ότι έχουμε να περιμένουμε πολλά ακόμα, που σε λίγο θα λέω ότι ατμίζω συνταγές by kostas44. :respect:

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 11, 2015, 22:18 »
legend mild, after work απλά καταπληκτικά :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
ευχαριστούμε Κώστα!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 12, 2015, 10:18 »
Κώστα, για να κάνω το σοκ της μπανάνας σε κατοστάμελο, με πόσα μλ βάσης πρέπει να ωριμάσω τις επιμέρους ομάδες;
όχι δε μ'αρέσει καθόλου μη το δοκιμασετε  ;D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 12, 2015, 11:10 »
Ιωαννα ωρίμασε τις ομάδες με 10 μλ την καθεμιά και μετα στο τελικο υγρο βαλε και την υπολοιπη βαση  :yes:

Τρυφωνα Θα ειναι τιμη μου αν γινει αυτο  :yes: :respect: ξερεις ποσες φορες με εκανες να αγορασω ενα υγρο  μονο και μονο επειδη απο την περιγραφη με εβαλες στο τρυπακι να δω πως ειναι...

Χρηστο απο τα αγαπημενα πολλων ειναι αυτα τα δυο ... ακομα και του κατασκευαστη  :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 14, 2015, 02:05 »
Σαν παλιός οπαδός των RY4 (double, single, Asian, Persian και δεν συμμαζεύεται) πάντα ψάχνω αλλαγές και παραλλαγές τους.
Βλέποντας την Ladybeca του Κώστα εδώ και καιρό και τα συστατικά της αποφάσισα να της δώσω μια ευκαιρία.
Βέβαια είχα εξ αρχής αμφιβολία για να μην πω βεβαιότητα πως ***beca δεν θα γίνει.
Με τόσο μικρό ποσοστό σε RY4 τα πράγματα είναι εξ ορισμού δύσκολα.
Τέλος πάντων δεν χάνω κάτι αν δοκιμάσω να κάνω ένα 100 μελο.
Πριν αρχίσουν οι φωνές και οι ενστάσεις για την ποσότητα να δηλώσω πως δεν είμαι οπαδός της σταγόνας και των υποδεκάτων του ml.
Οπότε στις 20-6 ξεκίνησα το μαγείρεμα έκανα τις μίξεις και τις αναμίξεις και κάπου στις 26-6 άφησα το μπουκάλι στο σκοτεινό ντουλάπι.
Ναι, που και που, όταν θυμόμουν, το ανακάτευα και το άνοιγα να αεριστεί.
Με αυτά και αυτά, φτάσαμε αισίως στην αποφράδα ημέρα της 12ης Ιουλίου.
Απηυδισμένος από τα γεγονότα και έχοντας ατμίσει 15 ml κάστρα, φίδια και σόχα παραγωγής μου είπα να αλλάξω γεύση.
Στο ντουλάπι χάνει η μάνα το παιδί.
100μελα σε διάφορες ημέρες ωρίμανσης κλπ κλπ.
Πιάνω το ladybeca, τραβάω 2 μέλια (καλού κακού μπας και δεν μου αρέσει) και τα βάζω στον μοναδικό KLP που κράτησα.
Από μυρωδιά όταν μύρισα το μπουκάλι δεν ξετρελάθηκα.
Περίμενα την φουντουκίλα της AP αλλά δεν.
Αντιθέτως το 1% RY4 της FA είχε παρουσία.
Πάμε λοιπόν, 11 βαττάκια, KGD, 1.6 ΩΜ mc και ...
ΣΟΚ
Το western στα καλύτερά του.
Υποψία καπνικού από το M-type.
Τα RY να παλεύουν να αναδειχθούν και το κρακερ να γλυκαίνει τον αγώνα.
Εν κατακλείδι.
Απολαυστικό και ξεκούραστο θα πάρει την θέση του στο οπλοστάσιό μου και θα δοκιμαστεί στην eviva σύντομα.
Μπράβο Κώστα σε παραδέχομαι και σειρά παίρνει το έγκλημα  :))










Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 14, 2015, 09:59 »
Kostas44 μια απορία για ένα όνομα.Black window το λες αλλά,σε περίπτωση που εννοείς Μαυρη χήρα,ειναι Black Widow.Αν εννοείς Μαύρο παράθυρο τότε,είναι σωστό όπως το έχεις εξ'αρχής.
Με το μπαρδόν πάντα η παρέμβαση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499302 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy