vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 3 χρήστες
infernity, manoslykos, gfilip

Twitter

Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« στις: Ιουνίου 07, 2009, 02:18 »
   Μια φορα και ενα καιρο ηταν ενα ατομαιζερ. Ο αφεντης του το εκμεταλευοταν νυχθημερον εδω και 50 μερες και αυτο ηταν παντα εκει πιστο. Για να το ευχαριστησει γιατι κι αυτο πια ειχε μπουκωσει απο την πολυ δουλεια, το εστειλε για σπα, δλδ μπανακι και στεγνωμα για αρκετη ωρα. Γυριζοντας στα καθηκοντα του ομως, δεν ελεγε με τπτ να δουλεψει παρα μονο ζεσταινοταν απο τα νευρα του αλλα δεν καπνιζε! Ρε τι (σ)ταξιμο του εκανε , τι φυσημα να παρει μπρος, ολα εις μάτην!
Ποιο καλο παιδακι θα μας πει πως θα συνεχιστει η ιστορια μας!  :(

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 07, 2009, 02:25 »
Μου εχει τυχει ουκ ολιγες φορες το ιδιο
Την πρωτη φορα το εβαλα στην ακρη και χρησιμοποιουσα αλλο ατομαιζερ.Και μετα απο καιρο που το χρησιμοποιησα ετσι απο περιεργια δουλευε μια χαρα  :dance:
Νομιζω χρειαζεται περισσοτερο χρονο για να στεγνωσει και να χαλαρωσει μετα απο το σπα  ;D

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 07, 2009, 02:55 »
Εγω εχω καταλαβει οτι τα spa δεν κανουν για τα ατομαιζερ. Οσες φορες τα καθαρισα χαλασαν. Νομιζω οτι δεν χρειαζονται τιποτα αλλο εκτος απο μερικα βολτς για να καψουν την ξεραμενη pg, η λιγοτερα βολτς για περισσοτερη ωρα

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 07, 2009, 02:58 »
Δλδ, πως ακριβως Θαναση;

Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 07, 2009, 03:40 »
Μου εχει τυχει ουκ ολιγες φορες το ιδιο
Την πρωτη φορα το εβαλα στην ακρη και χρησιμοποιουσα αλλο ατομαιζερ.Και μετα απο καιρο που το χρησιμοποιησα ετσι απο περιεργια δουλευε μια χαρα  :dance:
Νομιζω χρειαζεται περισσοτερο χρονο για να στεγνωσει και να χαλαρωσει μετα απο το σπα  ;D

Kι εμένα μου έχει συμβεί αυτό.
Τα  μπανιαρισμένα atomizers χρειάζονται αγρανάπαυση :))

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 07, 2009, 03:41 »
O αυτοματος καθαρισμος της μπαταριας τι κανει; δινει ρευμα συνεχομενα για καποια δευτερολεπτα. Το ιδιο κανεις αν εχεις manual switch. Αν δεν εχεις manual switch συνδεεις τα ακρα του ατομαιζερ (κεντρικο πολο και σπειρωμα) στους πολους μιας μπαταριας 3,6 ή 3,7 volts και το αφηνεις για 10-12 sec. Aν διαλεξεις τον αλλο τροπο, τοτε συνδεεις τους πολους μιας 6βολτης μπαταριας παλι στα ακρα του ατομαιζερ και το κρατας για 6-7 sec

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 07, 2009, 03:48 »
Ο δευτερος τροπος κατα την αποψη μου ειναι πολλες φορες καλυτερος γιατι εχω προσεξει οτι με το 6βολτο τσιγαρο μου εχω αναστησει αρκετα "πεθαμενα" ατομαιζερ.

Οταν ενα ατομαιζερ δεν δουλευει, του μετραω την αντισταση με το πολυμετρο. Αν δεν δειχνει τιποτα τοτε πεθανε. Τα περισσοτερα ομως μου εδειχναν αντισταση 110-140. Αυτο σημαινει οτι η κολλημενη pg εχει δημιουργησει τεραστια αντισταση στο ατομαιζερ οποτε το ρευμα περναει με αντιστοιχα τεραστια δυσκολια. Οταν λοιπον του βαζω 6 volt, μετα απο 1-4 sec απραγιας, to atomaizer αρχιζει να ξαναδουλευει κανοντας εναν ηχο στην αρχη σαν να επανερχεται (οπως οταν ξαναερχεται το νερο στη βρυση μετα απο διακοπη).

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 07, 2009, 04:28 »
Η λύση είναι τα ατομάιζερ μιας χρήσης αλλά πού 'ν' τα;
Κάτι πήγε να κάνει παλιότερα η e-cig.com αλλά τα 'κανε θάλασσα με τις μπαταρίες και τις γεύσεις.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν καταφέρει κάτι το μπανάκι, καλώς. Αλλιώς το να καις την κοριασμένη pg που μαζεύεται στο συρματάκι δεν είναι λύση γιατί ρωτάω εγώ: Και πού θα πάει αυτός ο "κουρνιαχτός" μετά; Από μέσα δε φεύγει αν δεν τον ρουφήξεις.

Θυμάμαι το 901 που είχε κύκλο αυτοκαθαρισμού. Έτσι και δεν το 'παιρνες είδηση ότι συνέβη, με το που έκανες την πρώτη τζούρα σου 'ρχόνταν να ξεράσεις. Αλλιώς έκανες μερικές πάφα πούφα χωρίς εισπνοή και μετά ξέπλενες το στόμα. Μήπως αυτό ήταν λύση;

Γι' αυτό λέω: Μιας χρήσης. Καθαρά πράματα. Αλλά δε βγάζει κανένας.
Έστω μιας βδομάδας με 4-5 ευρώ το κομμάτι και θα γλίτωναν και τις εγγυήσεις και τα πέρα - δώθε. Κι αυτό θα 'ταν καλή ιδέα. Ακόμα και να "παίζει" ακόμα, το πετάς για να 'χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Πάντως, αν επιμείνεις, Κώστα, θα πάρει πάλι μπροστά. Μετά το μπανάκι έτσι είναι όλα. Άστο και περισσότερο να στεγνώσει όμως. Το χειμώνα εγώ το έβαζα για κάμποσες ώρες στο καλοριφέρ.
Αλλά άμα φτάσει στο σημείο να χρειάζεται μπανάκι... είναι για πέταμα. Θα σε πάει καμιά βδομάδα το πολύ ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 07, 2009, 04:35 »
Τώρα το πρόσεξα.
50 μέρες; Τι το συζητάμε. Πέτα το.
Από τι τσιγάρο ήταν; Μια χαρά σε πήγε.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 07, 2009, 12:05 »
Εγω παλι πιστευω μην το πεταξεις,αστο στην μπαντα να στεγνωσει καλα και παρε ενα αλλο.Μετα απο μερες μπορει να ξαναδουλεψει.Εχω atomiser 3 μηνων που ενω ειχε πεθανει,ξαφνικα αναστηθηκε :dance: και τωρα με αυτο ατμιζω!!

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 07, 2009, 12:25 »
Η λύση είναι τα ατομάιζερ μιας χρήσης αλλά πού 'ν' τα;
Κάτι πήγε να κάνει παλιότερα η e-cig.com αλλά τα 'κανε θάλασσα με τις μπαταρίες και τις γεύσεις.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν καταφέρει κάτι το μπανάκι, καλώς. Αλλιώς το να καις την κοριασμένη pg που μαζεύεται στο συρματάκι δεν είναι λύση γιατί ρωτάω εγώ: Και πού θα πάει αυτός ο "κουρνιαχτός" μετά; Από μέσα δε φεύγει αν δεν τον ρουφήξεις.

Θυμάμαι το 901 που είχε κύκλο αυτοκαθαρισμού. Έτσι και δεν το 'παιρνες είδηση ότι συνέβη, με το που έκανες την πρώτη τζούρα σου 'ρχόνταν να ξεράσεις. Αλλιώς έκανες μερικές πάφα πούφα χωρίς εισπνοή και μετά ξέπλενες το στόμα. Μήπως αυτό ήταν λύση;

Γι' αυτό λέω: Μιας χρήσης. Καθαρά πράματα. Αλλά δε βγάζει κανένας.
Έστω μιας βδομάδας με 4-5 ευρώ το κομμάτι και θα γλίτωναν και τις εγγυήσεις και τα πέρα - δώθε. Κι αυτό θα 'ταν καλή ιδέα. Ακόμα και να "παίζει" ακόμα, το πετάς για να 'χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Πάντως, αν επιμείνεις, Κώστα, θα πάρει πάλι μπροστά. Μετά το μπανάκι έτσι είναι όλα. Άστο και περισσότερο να στεγνώσει όμως. Το χειμώνα εγώ το έβαζα για κάμποσες ώρες στο καλοριφέρ.
Αλλά άμα φτάσει στο σημείο να χρειάζεται μπανάκι... είναι για πέταμα. Θα σε πάει καμιά βδομάδα το πολύ ακόμα.

ξανασυμφωνω απολυτα!τα καρβουνα που πανε?
σε μια αλλη ενοτητα που ελεγα θα αγοραζω στο μελλον 3 ευρω το τσιγαρο και θα το πεταω,αυτο εννοουσα,τα ατμ μια χρησης.(και μαζι ολα τα αλλα)

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 07, 2009, 12:53 »
Ατμιν, ο κουρνιαχτος θα φυγει με φυσημα και τιναγμα γιατι οτι καηκε ειναι σκονη που πεφτει ευκολα απο το αττ. Παντως ειμαι σε περιοδο βαθιας περισσυλογης ;D για κατασκευη αττ.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 07, 2009, 21:33 »
Τώρα το πρόσεξα.
50 μέρες; Τι το συζητάμε. Πέτα το.
Από τι τσιγάρο ήταν; Μια χαρά σε πήγε.

Ηταν απο evo ο μακαριτης. Το θεμα μας ομως δεν ειναι ποσο το χρησιμοποιουσα (γιατι ορισμενες φορες χρησιμοποιω και το μαυρο evo και το μαυρο Nobacco) αλλα το οτι αυτο συνεβει μετα απο αυτη τη διαδικασια καθαρισμου γιατι πια ειχε μπουκωσει και τραβαγε δυσκολα. Οποτε το θεμα μας ειναι, αν μπουκωσει τι κανουμε; Το πλενουμε και οτι κατσει ή το πεταμε και παμε για αλλα;

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 07, 2009, 22:16 »
Gyan, εαν συνεβει μετα απο καθαρισμο, πιστευω οτι το αττυ δεν καηκε απλως μπουκωσε για τα καλα. Αν δεν εχεις πολυμετρο για να μετρησεις την αντισταση του, τοτε βαλε το στο GG και μαλλον θα ξαναδουλεψει

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το χασαμε το ατομαιζερ πατριωτες;
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 08, 2009, 00:10 »
εχω την εντυπωση πως στο θεμα του καθαρισμου των ατμ θα πρεπει να αναθεωρησουμε πολλα πραγματα.....
αν πρεπει να γινεται,αν ναι πως πρεπει να γινεται.
εμενα δεν μου εχει καει κανενα.ομως καποιες φορες μετα τον καθαρισμο παιρνει μπρος αμεσως ενω καποιες αλλες σου βγαζει το λαδι.και δεν σας κρυβω οτι παντα εχω τον φοβο:θα δουλεψει παλι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix