vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Σύρμα SS (stainless steel)

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1215 στις: Μαΐου 18, 2016, 22:21 »
estrifan αν θυμασε ειχα κι εγω ενα θεματακι με τιτανιο
το σσ ηταν χειροτερα ,ανεβαζα στους 180+
εστρωσε λιγο σε μ1 με ρυθμιση 100

Ναι στο τιτάνιο σου έβγαινε για κάποιο λόγο μικρότερη εσένα η αντίσταση αν θυμάμαι καλά...γενικά θέλει μια ακρίβεια ο έλεγχος θερμοκρασίας, αλλά και πάλι αν όχι, αν έστω το αποτέλεσμα στο διάβασμα της αντίστασης είναι σταθερό και γνωρίζουμε απο πριν τη διαφορά που έχουμε, προσαρμόζουμε είτε το TCR είτε τη θερμοκρασία και ατμίζουμε μια χαρά...

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1216 στις: Μαΐου 18, 2016, 22:46 »
SS316L σύρμα 0.32mm της UD (Πράσινο) από FT
Στήσιμο πάνω σε KV4
8 σπείρες
3.5mm διάμετρος
1,1Ω στα 13,5W στους 200C με TC
Βαμβάκι από φαρμακείο υδρόφιλο 100% οργανικό
Αντίσταση φτιαγμένη πάνω από μήνα με 3 αλλαγές στο βαμβάκι με VG 100% (15%WFI) και μπισκότο-καφέ-πυραζίνη στην 40ήμερη περίπου χρήση της ουδεμία υποψία μαυρίλας.
Καλησπέρα.
Δηλαδή η αντίσταση παραμένει "τσίλικια" και δεν πιάνει μαυρίλα/μάκα καθόλου;  :Whaaat:
Έτσι είναι η σωστή συμπεριφορά της αντίστασης μετά από ένα σωστό στήσιμο;
Προσωπικά, με SS361L 0,32 mm, 7 σπείρες (λίγο αραιές) σε 3mm αξονάκι και 1Ω, βαμβάκι γιαπωνέζικο, σε Avocado πάνω σε VTC mini με την θερμοκρασία 145 (δεν πιάνει πάνω από 120) και 12,5 W, η αντίσταση μαυρίζει μετά από μερικές ώρες και πιάνει μάκα σε κάνα τριήμερο, οπότε και την αλλάζω.
Ατμίζω σκέτη βάση στα με 8mg νικοτίνη.
Και στον Aromamazer, με το ίδιο στήσιμο, την ίδια συμπεριφορά έχω από το SS3616L.

:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος sam4g

Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1217 στις: Μαΐου 19, 2016, 09:31 »
Καλημέρα, έκανα στήσιμο 8 σπείρες σε 2,5mm πυρήνα και αντί για 0,8Ω μου δίνει 1,05. Ρυθμισα TCR 88 και παίζω στα 20W. Δουλεύει κανονικά και χωρίς μπαμ μπουμ! 😀😀

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1218 στις: Μαΐου 19, 2016, 10:17 »
Πολύ ωραία, βρήκες το sweet spot σου!  ;)
Αν όλες οι αντιστάσεις σου βγαίνουν με αυτή τη διαφορά και δεν έχουν κανένα πρόβλημα στην απόδοση, μπορείς να το κρατήσεις σαν ένα μπούσουλα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1219 στις: Μαΐου 19, 2016, 11:34 »
Καλησπέρα.
Δηλαδή η αντίσταση παραμένει "τσίλικια" και δεν πιάνει μαυρίλα/μάκα καθόλου;  :Whaaat:
Έτσι είναι η σωστή συμπεριφορά της αντίστασης μετά από ένα σωστό στήσιμο;
Προσωπικά, με SS361L 0,32 mm, 7 σπείρες (λίγο αραιές) σε 3mm αξονάκι και 1Ω, βαμβάκι γιαπωνέζικο, σε Avocado πάνω σε VTC mini με την θερμοκρασία 145 (δεν πιάνει πάνω από 120) και 12,5 W, η αντίσταση μαυρίζει μετά από μερικές ώρες και πιάνει μάκα σε κάνα τριήμερο, οπότε και την αλλάζω.
Ατμίζω σκέτη βάση στα με 8mg νικοτίνη.
Και στον Aromamazer, με το ίδιο στήσιμο, την ίδια συμπεριφορά έχω από το SS3616L.

:hmmm:
Επειδή το ίδιο θέμα με σένα είχα και εγώ στις αρχές με το SS κάπου διάβασα πως σε χαμηλή θερμοκρασία μένουν κατάλοιπα ενώ σε υψηλές θερμοκρασίες το coil και το βαμβάκι παραμένουν καθαρά.
Επίσης να σημειώσω πως τα υγρά μου δεν περιέχουν καθόλου νικοτίνη. Δεν ξέρω αν αυτό συμβάλλει στη δημιουργία μάκας στην αντίσταση.
Το μπισκότο, ο καφές και η πυραζίνη που χρησιμοποιώ αντιστοιχούν στο 3% του μίγματος που ατμίζω, άρα θεωρητικά έχω μια σχεδόν σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1220 στις: Μαΐου 19, 2016, 17:47 »
Από τον Φεβρουάριο που πήρα μοντάκι με έλεγχο θερμοκρασίας ατμίζω μόνο σε TC  στην αρχή με Ni200 και εδώ και ένα μήνα που έχω το pico μόνο σε SS316L της UD. Έχω πάρει δυο διαστάσεις 26 και 28ga στο μαύρο καρούλι. Στην αρχή έστηνα σε eXpromizer V2 στη προρύθμιση SS του pico αντιστάσεις από 0,4 έως 0,6Ω. Στο τέστ με στεγνό βαμβάκι σε διαφορετικές θερμοκρασίες έως και τους 300 βαθμούς το βαμβάκι ούτε καν κιτρίνιζε και στα δυο σύρματα, στους 315 και τα δυο κιτρίνιζαν ελαφρά το βαμβάκι με το 26αρι να το κιτρινίζει  λίγο περισσότερο. Πριν δυο βδομάδες αγόρασα τον Goblin V2 στήσιμο με τα ίδια σύρματα ίδια τιμή στις αντιστάσεις στην προρύθμιση SS και με τα δυο σύρματα το βαμβάκι καίγεται. Με τον Goblin τα δυο σύρματα παίζουν σωστά με TCR από 88 έως 90 χωρίς να καίγεται ή κιτρινίζει το βαμβάκι σε καμιά θερμοκρασία ως τους 300c. Όλο το διάστημα που ατμίζω διαπίστωσα ότι σε TC παίζουν ρόλο και άλλα εκτός από το σύρμα, ένα είναι σίγουρο, ότι αν το στήσιμο είναι σωστό (ανοικτές σπείρες), με το σωστό TCR για το μοντάκι και τον ατμοποιητή που χρησιμοποιούμε το temp protection πρέπει να μπαίνει μόνο όταν έχουμε πολύ χαμηλά τη θερμοκρασία, όταν πατάμε πολύ ώρα το fire χωρίς να ατμίζουμε και κατά τη διάρκεια της τζούρας όταν έχουμε υποτροφοδοσία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2016, 18:01 από ati »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1221 στις: Μαΐου 19, 2016, 20:48 »
@lakis3
Εγώ δεν παίζω σε TC. Το έχω στην εργοστασιακή προρύθμιση Temp SS316L, οπότε η θερμοκρασία είναι αυτόματη. Δεν ανεβαίνει πάνω από 120-125 βαθμούς. Μόνο αν φτιάξω αντίσταση 0,7 Ωμ, ανεβαίνει πιο ψηλά.
Καλά, θα κάνω μερικές δοκιμές σε TC, να δω τι ψάρια θα πιάσω... ;)

Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1222 στις: Μαΐου 19, 2016, 20:49 »
δεν παιζεις σε tc ή δεν παιζεις με το tcr???

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1223 στις: Μαΐου 19, 2016, 21:10 »
Ναι, δεν το είπα καλά. Δεν παίζω με το TCR.
Το έχω στην θέση Temp SS316 που έχει το vtc mini, στα 12.5 W
Πατώντας το fire, η θερμοκρασία ανεβαίνει 120-125 και η αντίσταση (κλειδωμένη) αλλάζει από 1,08 μέχρι 1,16 - 1,18 και τα ampers φτάνουν στα 3,2

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1224 στις: Μαΐου 19, 2016, 21:32 »
Από τον Φεβρουάριο που πήρα μοντάκι με έλεγχο θερμοκρασίας ατμίζω μόνο σε TC  στην αρχή με Ni200 και εδώ και ένα μήνα που έχω το pico μόνο σε SS316L της UD. Έχω πάρει δυο διαστάσεις 26 και 28ga στο μαύρο καρούλι. Στην αρχή έστηνα σε eXpromizer V2 στη προρύθμιση SS του pico αντιστάσεις από 0,4 έως 0,6Ω. Στο τέστ με στεγνό βαμβάκι σε διαφορετικές θερμοκρασίες έως και τους 300 βαθμούς το βαμβάκι ούτε καν κιτρίνιζε και στα δυο σύρματα, στους 315 και τα δυο κιτρίνιζαν ελαφρά το βαμβάκι με το 26αρι να το κιτρινίζει  λίγο περισσότερο. Πριν δυο βδομάδες αγόρασα τον Goblin V2 στήσιμο με τα ίδια σύρματα ίδια τιμή στις αντιστάσεις στην προρύθμιση SS και με τα δυο σύρματα το βαμβάκι καίγεται. Με τον Goblin τα δυο σύρματα παίζουν σωστά με TCR από 88 έως 90 χωρίς να καίγεται ή κιτρινίζει το βαμβάκι σε καμιά θερμοκρασία ως τους 300c. Όλο το διάστημα που ατμίζω διαπίστωσα ότι σε TC παίζουν ρόλο και άλλα εκτός από το σύρμα, ένα είναι σίγουρο, ότι αν το στήσιμο είναι σωστό (ανοικτές σπείρες), με το σωστό TCR για το μοντάκι και τον ατμοποιητή που χρησιμοποιούμε το temp protection πρέπει να μπαίνει μόνο όταν έχουμε πολύ χαμηλά τη θερμοκρασία, όταν πατάμε πολύ ώρα το fire χωρίς να ατμίζουμε και κατά τη διάρκεια της τζούρας όταν έχουμε υποτροφοδοσία.


Θα ήθελα να διορθώσω κάποια πράγματα αν μου επιτρέπεις σε αυτά που είπες...αν δεν μου επιτρέπεις απο την άλλη, εγώ και πάλι θα τα πω  :tongue_smilie:

Λες ότι "Όλο το διάστημα που ατμίζω διαπίστωσα ότι σε TC παίζουν ρόλο και άλλα εκτός από το σύρμα, ένα είναι σίγουρο, ότι αν το στήσιμο είναι σωστό (ανοικτές σπείρες), με το σωστό TCR για το μοντάκι και τον ατμοποιητή που χρησιμοποιούμε το temp protection πρέπει να μπαίνει μόνο όταν έχουμε πολύ χαμηλά τη θερμοκρασία, όταν πατάμε πολύ ώρα το fire χωρίς να ατμίζουμε και κατά τη διάρκεια της τζούρας όταν έχουμε υποτροφοδοσία. "
Συμφωνώ ότι παίζουν ρόλο και άλλα εκτός απο το σύρμα, διαφωνώ όμως αρχικά σε αυτό που λες για το σωστό TCR για το μοντάκι και τον ατμοποιητή που χρησιμοποιούμε. Δεν υπάρχει αυτό απλά, ένα είναι το σωστό TCR κάθε σύρματος και δεν εξαρτάται απο κανένα mod ή ατμοποιητή. Απλά επειδή τυχαίνει να μην το γνωρίζουμε για το σύρμα της UD και διάφορα άλλα, πειραματιζόμαστε με τις τιμές για να βρούμε σε ποιά θα παίξει καλύτερα. Όχι για να βρούμε το σωστό για το κάθε mod ή τον κάθε ατμοποιητή. Όταν δεν είχαμε mod με manual TCR και ατμίζαμε κυρίως σε νικέλιο και τιτάνιο, όταν κάτι δεν πήγαινε καλά και το mod αποδεδειγμένα δούλευε σωστά, ψάχναμε αλλού την αιτία. Άσε που τότε δεν ξέραμε καν τί είναι το TCR... :dontknow:
Εγώ πάντως όποτε γνωρίζω το TCR ενώς σύρματος που χρειάζεται να το ρυθμίσω στο mod, αν δεν το έχει απο μόνο του, βάζω αυτό και το ξεχνάω. Στα διάφορα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν η αιτία σίγουρα θα είναι κάπου αλλού.
Στο νικέλιο με διαφορετικούς ατμοποιητές ή mod που δεν είχαν manual TCR και δεν μπορούσες να το αλλάξεις τί έκανες? Και σε τί θερμοκρασία άτμιζες?
Επίσης, το ίδιο αποτέλεσμα έχουμε τελικά είτε με κολλητές σπείρες είτε ανοιχτές, αρκεί να μην έχουμε hot spot.

Άλλος ένας λόγος που μπαίνει το temp protection είναι αν για κάποιο λόγο η αντίσταση βγεί μικρότερη απο ότι πραγματικά είναι. Αυτό σημαίνει οτι το mod ναι μεν θα κόβει σε αυτό που θεωρεί 230 βαθμούς που μπορεί να έχουμε ρυθμίσει εμείς, αλλά η πραγματική θερμοκρασία θα είναι μικρότερη και δεν θα μπορούμε να ατμίσουμε. Πιθανόν αυτό να συμβαίνει και σε εσένα. Επίσης και με σωστό στήσιμο και τροφοδοσία και μια χαρά ατμιστικό αποτέλεσμα μπορεί να μπαίνει το temp protection με μια νορμάλ θεμοκρασία και όχι πολύ χαμηλή όπως λες. Εγώ ας πούμε ατμίζω μια χαρά στους 210 βαθμούς, μέτρια θερμοκρασία και σίγουρα όχι χαμηλή και μπαίνει το protection και μου τους κρατάει σταθερούς. Το temp protection είναι φίλος μας ;D

Τέλος με παραξενεύει το γεγονός οτι εσένα το βαμβάκι άρχισε να σου κιτρινίζει στους 315 βαθμούς. Με τον goblin μου φαίνεται πολύ λογικό να σου καίγεται στους βαθμούς αυτούς και εμένα μου δείχνει οτι ο ατμοποιητής αυτός έχει καλύτερη αγωγιμότητα και σου μετράει πιο σωστά τις αντιστάσεις. Και στους δύο ατμοποιητές οι αντιστάσεις ήταν ίδιες? Ίδιες σπείρες και διατομές και ίδια Ohm? Απο ότι καταλαβαίνω, θεωρώντας ότι σωστά δεν καιγόταν πριν, έριξες το TCR για να μπορεί να μην σου καίγεται τελικά σε αυτές τις θερμοκρασίες ούτε στον goblin. Απο όσο έχω διαβάσει αλλά και μετά απο δικά μου αντίστοιχα τεστ γιατί είμαι και περίεργος... :tongue_smilie:  πάνω απο 260 βαθμούς κανείς δεν έχει φτάσει χωρίς να του κιτρινίσει έστω το βαμβάκι σε dry burn. Τα mod άλλωστε φτάνουν μέχρι 315 βαθμούς το πολύ απο όσο ξέρω εγώ. Δεν νομίζω οτι αν το όριο του βαμβακιού ήταν οι 315 βαθμοί κάποιοι κατασκευαστές να έβαζαν όριο τους 300 γιατί δεν θα μπορούσαμε καν να ατμίσουμε...
Σκεπτόμενος αυτά, εμένα μου φαίνεται περίεργο όταν ένα σύρμα έχει ένα και μόνο TCR, πάντα δηλαδή, να παίζει έτσι σε έναν ατμοποιητή και διαφορετικά σε άλλον. Σίγουρα δεν θα άλλαζα το TCR για να εξομοιώσω τη διαφορά αλλά θα προσπαθούσα να βρω την πραγματική αιτία. Όχι τίποτα άλλο, αλλά για να μην έχω και τίποτα μη αναμενόμενα και δυσάρεστα αποτελέσματα στην τελική...  ;)

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1225 στις: Μαΐου 19, 2016, 22:00 »
Οι αντιστάσεις μου είναι πλέον σχεδόν ίδιες, πάντα 6 με 7 σπείρες ανοικτές οπότε όπως καταλαβαίνεις παίζω περίπου με διαφορές 0,01 έως 0,05 πάνω-κάτω. Ακόμη και τώρα που μιλάμε ο eXpromizer παίζει στην προρύθμιση SS του pico χωρίς να καίει το βαμβάκι σε dry burn ο Goblin το καίει (δεν το καίει με TCR 88). Με τον eXpromizer παίρνω το αποτέλεσμα που θέλω στους 185c με προρύθμιση SS στον Goblin με TCR 88 στους 215c (και με τους δυο στα 12,8W). Για τις αντιστάσεις που έχω τώρα πάνω, στο eXpro το ωμόμετρο δείχνει 0,62 και στον Goblin 0,63Ω, το ίδιο δείχνει και το pico. Τις αντιστάσεις πάντα τις κλειδώνω μόλις βάλω και το βαμβάκι πάνω και πριν διαβρέξω και φυσικά μέχρι τότε δεν έχω πατήσει ούτε μια φορά το fire.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2016, 22:15 από ati »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1226 στις: Μαΐου 19, 2016, 22:27 »
Το να μην έχεις ίδιο αποτέλεσμα στους δύο ατμοποιητές, ενώ όπως λες μετράνε τις αντιστάσεις κανονικά και το ίδιο, δεν είναι λογικό και σίγουρα δεν φταίει το TCR. Το TCR είναι ένας τρόπος να εξομοιώσεις τη διαφορά, που θα μπορούσες να το κάνεις όμως κατεβάζοντας θερμοκρασία. Το να μην καίγεται το βαμβάκι μέχρι τους 315 βαθμούς, πάλι δεν μου φαίνεται λογικό εμένα...
Τι βαμβάκι έχεις δηλαδή που ενώ ατμίζεις κανονικά στους 185 βαθμούς, αρχίζει να κιτρινίζει απο τους 315?

Απο την άλλη βλέπεις τον Λοξίας και ατμίζει απο ότι λέει στους 120-125 βαθμούς. Εκτός αν έκανε λάθος και εννοούσε 220-225. Δηλαδή εκείνου υο βαμβάκι θα του καίγεται ας πούμε στους 240 βαθμούς...

Εγώ τώρα ποιόν απο τους δύο να πιστέψω...? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1227 στις: Μαΐου 19, 2016, 22:40 »
Πιστεύω, εκτός από το TCR, παίζει ρόλο και η αγωγιμότητα του ατμοποιητή, αυτό λέω. Τώρα τι να πω δεν κατάφερα ποτέ να ατμίσω στους 120c αλλά δεν ανέβηκα και ποτέ πάνω από 220c. Κανονικά δουλεύει ο Goblin στους 185c απλά από αυτόν το ντουμάνι του μου αρέσει να είναι λίγο πιο ζεστό από ότι στον eXpro για αυτό βάζω 215c. Τη δοκιμή με τα βαβάκια σε διάφορες θερμοκρασίες ως τους 315 την έκανα από περιέργεια, βλέποντας ότι το κάνουν σε review, ήθελα απλά να δω αν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1228 στις: Μαΐου 19, 2016, 22:48 »
estrifan πειραζει που ειμαι μεγαλη φιρμα .....
χαχαχαχαχα τελικα ξερεις τι δεν εκανα ,μαλλον τι εκανα οτι επεζα
τιτανιο σσ ,ως δια μαγειας ηταν σχεδον ολα micro χαχαχαχαχα :wall:
ειμαι για να μαι λεμε,ευτυχως που τα παιδια εγραψαν 2'3 φορες την λεξη ανοιχτες
για να νιωσω λιγακι

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #1229 στις: Μαΐου 19, 2016, 23:07 »
Πιστεύω, εκτός από το TCR, παίζει ρόλο και η αγωγιμότητα του ατμοποιητή, αυτό λέω. Τώρα τι να πω δεν κατάφερα ποτέ να ατμίσω στους 120c αλλά δεν ανέβηκα και ποτέ πάνω από 220c. Κανονικά δουλεύει ο Goblin στους 185c απλά από αυτόν το ντουμάνι του μου αρέσει να είναι λίγο πιο ζεστό από ότι στον eXpro για αυτό βάζω 215c. Τη δοκιμή με τα βαβάκια σε διάφορες θερμοκρασίες ως τους 315 την έκανα από περιέργεια, βλέποντας ότι το κάνουν σε review, ήθελα απλά να δω αν ισχύει.


Κοίτα να δεις, όπου θέλεις και σε βολεύει θα ατμίσεις. Εγώ εξέφρασα κάποιες απορίες που μου δημιουργήθηκαν διαβάζοντας τον τρόπο που ατμίζεις και ήθελα να διορθώσω το θέμα του TCR γιατί στο ίδιο σύρμα, το TCR δεν παίζει κανένα ρόλο αφού είναι ένα και σταθερό. Όταν κάνεις συγκρίσεις με το ίδιο σύρμα, σε διαφορετικούς ατμοποιητές, δεν γίνεται να φταίει το TCR του στο οποιοδήποτε πρόβλημα, το ίδιο το σύρμα δηλαδή και όχι οι ατμοποιητές αν όχι κάτι άλλο.
Στους 120 (πραγματικούς) δε θα ατμίσεις ποτέ έτσι και αλλιώς, αυτό είναι σίγουρο. Οι περισσότεροι ατμίζουν ικανοποιητικά απο 160 μέχρι και 260 θα έλεγα...και αυτό πιστεύω περισσότερο λόγω διαφορών στην πραγματική θερμοκρασία και όχι τόσο λόγω γούστων αφού 100 βαθμοί διαφορά δεν είναι και λίγοι.
Τώρα βέβαια που το σκέφτομαι κιόλας, οι δύο αυτοί ατμοποιητές είναι και πολύ διαφορετικοί ε...ο ένας είναι τσιγαρίσιος και ο άλλος πιο αεράτος. Οπότε λογικό να θέλεις περισσότερη θερμοκρασία στον goblin αφού με περισσότερο αέρα ψύχεται περισσότερο και η αντίσταση. Απο ότι κατάλαβα κάνεις μονή στον goblin ε...
Στα review που είδες όμως, στους πόσους βαθμούς τους κιτρίνιζε το βαμβάκι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix