vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Milarepa, Jorge, kurtz, kyrgiannis

Twitter

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος Γουίλλη

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #375 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 21:02 »
Μια μέρα περνώντας έξω από ένα μαγαζί, είδα στη βιτρίνα ένα χαρτί που έγραφε: Προσφορά όλα τα υγρά Natura 5 ευρώ. Αγόρασα ένα Virginia 20 ml σε γυάλινο μπουκαλάκι. Αν και ήταν με 24 mg νικοτίνη, επειδή ήταν μόνο VG δεν είχε καθόλου χτύπημα. Η γεύση του και η μυρωδιά του πολύ καλή, γλυκιά και ταυτόχρονα καπνική.

Μετά από λίγο καιρό σε ένα άλλο μαγαζί είχαν πάλι προσφορά σε υγρά της Natura, τα 5 μπουκαλάκια των 30 ml 36 ευρώ. Τότε μου είπανε πως υπάρχουν δύο Natura η μία είναι ουσιαστικά μαγαζί που παράγει υγρά με την ετικέτα του και η άλλη εταιρεία. Η μεν πρώτη βγάζει υγρά σε γυάλινα μπουκαλάκια, η δε άλλη σε πλαστικά. Αυτό το έχει επισημάνει ένας φίλος σε (πολύ) παλιότερο ποστ και έχει ανεβάσει και φωτογραφίες. Ένα άλλο περίεργο είναι ότι ενώ ψάχνοντας στο Ίντερνετ για τα υγρά της Natura είχα βρει ένα υγρό με όνομα Marxboro και μια φωτογραφία του Karl Marx πάνω στη συσκευασία, το μπουκαλάκι που πήρα εγώ έγραφε Maxboro. Και τα δύο ήταν της ιταλικής Natura, όχι του ελληνικού μαγαζιού με την ετικέτα Natura που ανέφερα πριν.

Κατά τα λοιπά οι πέντε γεύσεις που πήρα ήταν Maxboro, Tuscan, Latakia, Dark vapure, Cuban supreme. Σαν γεύσεις πολύ καλές αλλά δυστυχώς λόγω 100% VG χωρίς χτύπημα. Άλλο αρνητικό είναι το σταγονόμετρο που είχαν δύο απ' τα μπουκαλάκια. Όχι μόνο δεν μπόρεσα να γεμίσω τον ατμοποιητή αλλά έκανα τον τόπο χάλια. Τελικά έβαλα το υγρό σε ένα μπουκαλάκι με βελόνα που είχα. Επίσης στα - είναι ότι πωλούνται χωρίς κουτί ή έστω ζελατίνα ή σφραγισμένο καπάκι που να διασφαλίζει ότι είσαι ο πρώτος που ανοίγει το μπουκαλάκι

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #376 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 22:17 »
Γιατί αγοράζεται τέτοια υγρά ανοικτά ; ούτε κλειστά ούτε τίποτα ανοικτά σαν να το ρου γεμίσει 10 φορές ήμαρτον το διαβάζω τόση ώρα και λέω ήμαρτον στο τέλος.
ΟΚ οικονομικά αλλά να προσέχουμε και λίγο την υγεία μας..

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #377 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 23:03 »
Οτιδήποτε βλεπω/ακουω/διαβαζω για αυτα τα υγρα μου φαινετε περιεργο/υποπτο/επικυνδινο ....Εγω τα ειχα δοκιμασει κυριως οταν ξεκινησα το ΗΤ και καρα καιρους πεφτουν στα χερια μου και αλλα .Απ οτι εχω καταλαβει καποια σχεση εχουν με τα γερμανικα hexocell .Ωστοσο το ποιος/που/με ποια υλικά τα φτιαχνει και ποιος τα προμυθευει παραμενει αγνωστο.Χωρις να θελω να φοβησω ειτε να δημουργησω εντυπωσεις ,παντως υγρα χωρις σφραγιση που να αποδεικνυει οτι ανοιγονται για πρωτη φορα δεν ειναι ουτε κατα διανοια επιτρεπτο να πωλουνται !!!

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #378 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 23:18 »
λοιπον επειδη εχει τυχει να παρω ενα απο τα συγκεκριμένα απλα δεν εχουν κουτι οκ κακως δεν εχουν ισως θα επρεπε να τηρούνται  καποια στανταρ ...αλλα φυσικα κ εχουν ανοιγμα ασφαλεις οχι τυπου child proof αλλα ξερεις οτι το ανοιγεις εσυ τωρα αν επεσες σε μαγαζατορα π το ειχε ανοιχτο θα έπρεπε  να του πεις να σ δωσει ενα σφραγισμενο...κ να εχεις το κεφαλι σ ησυχο παντως για την ιστορία  δεν ειναι ο μονος χωρις συσκευασία. ..
τουλάχιστον  εχει καραμελε γυαλινο ... 8) 

Αποσυνδεδεμένος Γουίλλη

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #379 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 23:48 »
Πάντως αν εξαιρέσει κανείς το αδύναμο χτύπημα μια χαρά μου φαίνονται, δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανησυχητικό.

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #380 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 00:43 »
το κυριο χαρακτηριστικο τους είναι ότι είναι 100% vg οποτε κ απευθινεται σε συγκεκριμένους αγοραστες π αποφευγουν την pg οποτε απλα αν θες χτυπημα πας σε άλλη εταιρια η παιρνεις μηδενικη pg k φτιαχνεις την δικη σ αναλογια αλλα μειωνεις κατά ποσοστο νικοτινη κ αρωμα ...

Αποσυνδεδεμένος Γουίλλη

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #381 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 19:00 »
Από δω και πέρα είμαι πολύ προσεκτικός και το πρώτο που κοιτάω σε ένα υγρό είναι η αναλογία PG/VG και το ποσοστό νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος itsmethanos

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Psychedelic
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #382 στις: Απριλίου 18, 2015, 18:49 »
Μόλις δοκίμασα το apple narghile. Αν και έχω χρόνια να ντουμανιάσω ναργιλέ με τις πρώτες τζούρες μου τον έφερε στη μνήμη. Να πω την αλήθεια περίμενα πιο έντονη τη γεύση του μήλου αλλά δε με απογοήτεψε το υγρό. Θα το έλεγα τίμιο υγρό για την τιμή του. 
 Μέχρι στιγμής έχω κάνει δυο γεμίσματα στον magma, δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να γεμίσω τον subtank με αυτό ακόμα.
 Σίγουρα οι παλιοί ατμιστες έχουν δοκιμάσει πολύ καλύτερα υγρά και πιο εξεζητημένες γεύσεις, αλλά πιστεύω ότι αν το δοκιμάσει ένας καπνιστής θα τον τραβήξει για να ασχοληθεί με το ΗΤ.
 Θα περιμένω να νυχτώσει να βάλω ένα ποτήρι κρασάκι και chill out μουσικουλα να δω αν μου θυμίσει τις όμορφες νύχτες στο ραχάτι στη Σαλονικα όταν τα πίναμε και ντουμανιάζαμε τους ναργιλέδες (περασμένα μεγαλεία).
 
 τώρα για το αν το ξαναπάρω είναι νωρίς να το πω. Προς το παρόν θα του έβαζα ένα 7/10 αν και πρέπει να το δοκιμάσω και εκτός dripper.

Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #383 στις: Απριλίου 18, 2015, 23:40 »
Το ατμιζω αυτες τις μερες το μηλο. Στην αρχη η γευση του μου φαινοταν πιο εντονη. Σημερα αλλαξα κεφαλη γιατι δεν ειχα γευση. Βαζω την καινουργια και μια απ τα ιδια... Φταει που μενει ανοιχτο το υγρο? Δεν μπορω να το καταλαβω..

Σαν υγρο ειναι αυτο που ειπες "τιμιο". Δεν με ενθουσιασε αλλα ατμιζεται ευχαριστα. Παντως ταιριαζει αρκετα πινοντας παραλληλα σοκολατα ή καφε καπουτσινο..  :)

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #384 στις: Απριλίου 19, 2015, 00:22 »
9€ το γυάλινο και 6€ τα πλαστικά.


Ωραιότατα virginia και τα 2! Τα πλαστικά με σχετικά καλό χτύπημα και μέτρια καπνική γεύση. Το γυάλινο ήταν 0,9 και δεν το ένοιωθα οπότε το έβαλα μισό μισό με ecig βάση 58pg42vg και παρόλα αυτά πολύ ωραίο άρωμα.
To τρίτο (πλαστικό) λέγεται prince perry και σου αφήνει μια γεύση από πράσινο μήλο νομίζω. Παρόλα αυτά ευχάριστο.






Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #385 στις: Μαΐου 20, 2015, 12:46 »
Εγώ αγόρασα εχθές ένα RY7 το οποίο είναι ένα από τα πολλά που αντιγράφουν ή θυμίζουν τέλοσπάντων tribeca. Το μπουκλάλι γυάλινο, σφραγισμένο μεν, αλλά χωρίς την ασφάλεια για τα παιδιά. Επάνω αναγράφει batch number Ημ/νια λήξης και συστατικά σε ένα λευκό χαρτί ή πλαίσιο αν το θέλετε που μοιάζει να έχει τοποθετηθεί εκ των υστέρων και λέει: PG, Water, Aroma. Δηλαδή τι PG??? σκέτο PG είναι? πολύ πιθανό βέβαια γιατί το νοτυμάνι είναι ελάχιστο και ξερένει αρκετά το στόμα.

ΝΑ μην τα πολυλογώ, αν και η δοκιμή με ικανοποίησε, ήμουν κάπως σκεφτικός στο να το αγοράσω, αλλά μιας και τα 9€ που κοστίζει δεν είναι και κανένα σημαντικό ποσόν, του έδωσα την ευκαιρία. Ο λόγος που άρχισα (εκ των υστέρων) να ψάχνω γι αυτό το υγρό ήταν ακριβός αυτός: Πολύ χαμηλή τιμή και συσκευασία που δεν πείθει...

Μετά τα όσα διάβασα, έχω θορυβηθεί λίγο. Αν και τελικά το υγρό μου αρέσει. Ύστερα από 1 1/2 tank άρχισε να βγάζει αυτήν τη γεύση από καβουρντισμένο ξηροκάρπι που "πουλάει" και αυτό ήταν ευχάριστο. Έως τώρα αυτό που μου άφηνε ήταν καμμένη ζάχαρη. Ίσως ήθελε να στρώσει καλά ο ατμοποιητής. Αυτό που κάπως με χαλάει είναι ότι στη μύτη η μυρωδιά είναι πολύ έντονη, σε βαθμό που φοβάμαι ότι και σε βραστό νερό να τον ρίξω τον ατμοποιητή δεν θα καθαρίσει τελείως. Επίσης, το ατμίζω σε νορμάλ ατμοποιητή με μέτρια τζούρα και είναι οκ. Αν ανοίξω λίγο την εισαγωγή αέρα και δοκιμάσω να τραβήξω πνευμονική, η γεύση του σαν αν αλλοιώνεται εντελώς, αφήνοτας κάτι καμμένο, "βιομηχανικό" να το πω? Δεν ξέρω. Πάντως δεν είναι ευχάριστό.

Ως εκ τούτου, δεν δοκιμάζω ούτε κατά δάνοια να το βάλω στον subtank για τον οποίο το προόριζα αρχικά. Πιστεώ ότι και δεν θα είναι αυτό που είναι τώρα και θα ποτίσω τον ατμοποιητή σε βαθμό να θέλει απολύμανση μετά...

Συμπέρασμα: ανάμεικτες εντυπώσεις μαζί με πολλές επιφυλάξεις.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #386 στις: Μαΐου 20, 2015, 13:28 »
Για αυτα τα υγρα εχουν γραφει διαφορα ...εχω διαβασει το νημα ως ενα σημειο.
Ειχα και εγω πολλες επιφυλαξεις. Μιας και το εχω γυρισει σε περισοτερη αναλογια
VG(70-80%) και η τιμη τους ειναι καλη, τα δοκιμασα. Αναφερομαι στα υγρα με το
πλαστικο μπουκαλακι με την επιγραφη της Hexocell.
Tα υγρα που αγορασα τελικα ηταν 2: Manhatan(9mg) :thumpup: [size=78%] @ Toscano Riserva(0 mg)[/size]
Εχω ατμισει καμια 20 αρια μλ και μαλιστα τα εχω κανει και μιξη μεταξυ τους
που δινει ενα πολυ καλο καπνικο αποτελεσμα (για τα γουστα μου παντα).
Εψαχξα λιγο για τα υγρα και διαπιστωσα οτι αναγραφουν και ISO 9001 πανω στο μπουκαλακι,που δεν το εχω
δει σε αλλη εταιρεια.
Kατα την γνωμη μου ειναι μια χαρα υγρα και σε καλη τιμη.
Τωρα βεβαια στο κοσμο του μαρκετινγκ που ζουμε πολλοι φιλοι ατμιστες
να τα θεωρουν παρακατινα υγρα, λογω τιμης.


Aυτα τα ολιγα...

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #387 στις: Μαΐου 20, 2015, 13:36 »
Τα έχω αγοράσει σε πλαστική συσκευασία των 30μλ , και μάλιστα σε τιμή 4 ευρω απο estrifto , στοά πλατεία κλαθμώνος .
RY4 - RY7 - MAXBORO ...ικανοποιητικά , αν και δεν τρελενωμαι τα εχω ατμισει ,μονο μια γευση το AMERICANINO δεν το άτμισα , μιας και μου άφηνε εντονη γευση πλαστικιλας .
Το μόνο κακό , είναι οτι δεν αναγράφουν με λεπτομερειες πόση αναλογια PG-VG περιέχουν άλλα έχουν μονο VG , και άλλα μονο PG .
Αλα σε ολα αναγράφει  στανταρ ( composition : water ,glycerol ,aroma , nikotine )
Εχει το λογοτυπο της HEXOCELL  , και καπάκι ασφαλειας .
Για την τιμή τους παιδιά...πολύ καλά...έτσι για αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #388 στις: Μαΐου 20, 2015, 15:30 »
Σχετική διευκρίνηση έκανε η OpeN protocoL εδώ.
Υπενθυμίζω ότι το νήμα του εμπόρου είναι για ερωτήσεις προς τον έμπορο και όχι για συζητήσεις μεταξύ των μελών.
Για συζητήσεις και απόψεις το σωστό νήμα είναι το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #389 στις: Μαΐου 20, 2015, 16:27 »
Μετά τις διευκρινίσεις που δόθηκαν από τον έμπορο που προμηθεύει τα υγρά Natura Hexocell το παρόν θέμα κλειδώνει επειδή είναι δύσκολο και να διακριθούν αλλά και να διαχωριστούν τα μηνύματα που αναφέρονται σε διαφορετικά υγρά με το ίδιο όνομα.
Θα ανοίξουν νέα θέματα όπου, τουλάχιστον για τα υγρά Natura Hexocell για τα οποία έχουμε στοιχεία και έχουν δοθεί διευκρινίσεις θα υπάρχει νέο θέμα με αυτόν ακριβώς τον τίτλο (Natura Hexocell) ώστε να διαχωρίζεται από τα υπόλοιπα με το όνομα Natura.
 :locked:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix