vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 2 χρήστες
karasarinis, camber

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 01:55 »
Έχει δίκιο ο pngtszs1976 και απορεί.
Ποιά Natura; Αυτά με την μια ετικέττα ή με την άλλη; Αυτά που λένε για υλικά FA (αλλά τους διέψευσε η FA) 'η αυτά που αναφέρουν "Ιταλικά αρώματα"; Το σχετικό νήμα είναι γεμάτο θολούρα, αμφιβολίες και μπερδεμένους αγοραστές.
Το μεγάλο ποσοστό ατμιστών που προτιμάνε τα υγρά είναι νέοι ατμιστές που αυτό τους έδωσαν όταν ξεκίνησαν. Και παρά την πολύχρονη παρουσία σπάνια κανείς τα προτείνει ή τα αναφέρει ως καλά.
Και η Ιταλία από πού προκύπτει; Από πουθενά!
Βασικά δεν έχουμε ιδέα τι γίνεται με αυτά τα υγρά.

Αν είμαστε σκεπτικιστές για εταιρίες που έχουν πρόσωπο, παρουσία, ιστοσελίδα και αναλύσεις, είναι αυτονόητο πως θα είμαστε 10πλάσια σκεπτικιστές για φίρμες που δεν έχουν τίποτα από αυτά και έχουν πιαστεί να λένε ότι θέλουν στο παρελθόν.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 02:01 »
Πριν περίπου 3 χρόνια που είχα αρχίσει το άτμισμα,τα πρώτα υγρά που ήρθαν στα χέρια μου ήταν Natura
και FlavourArt.Πρόσφατα που έκοψα το τσιγάρο και επανήλθα δυνατά στο Η.Τ. φίλος που έψαξε αρκετά
απ'όσο μου είπε,μου ανέφερε κατηγορηματικά μακριά απο Natura.Να επισημάνω πως ο συγκεκριμένος
έχει πάει σε σεμινάριο της FlavourArt και πως προτιμάει να ατμίζει μόνο με VG.


Χωρίς να θέλω να προτρέψω κάποιον,χωρίς να θέλω να το ψάξω παραπάνω,εκεί έξω υπάρχουν αμέτρητα
άλλα υγρά αναπλήρωσης σε γεύσεις και εταιρίες οπότε απλά όταν βλέπω Natura απλά τα προσπερνάω.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 11:31 »
αντε να το πεις αυτο σε καταστημα των τρικαλων που ειναι γεματο υγρα natura ... μια φορα προσπαθησα να πεισω καποιο καταστημα και δεν εβγαλα ακρη ...


ειδικα στην επαρχια τα καταστηματα στοχευουν αποκλειστικα σε απειρους ατμιστες που ξεκινανε τωρα την προσπαθεια τους και οι πιο ψαγμενοι στο αντικειμενο τους βρωμανε η τους χαλανε τη πιατσα..

πριν λιγες μερες μιλησα με ενα απο τα ελαχιστα καταστηματα που υπαρχουν στη πολη μας . του ζητησα συρματα , βαμβακια , συγκεκριμενα υγρα , βασεις κτλ και δεν ειχε απολυτως τπτ απο αυτα που ηθελα .. του εξηγησα οτι υπαρχουν πολλα ατομα στη πολη που ασχολουνται πιο ψαγμενα ,τους μιλησα για το φορουμ, αλλα δεν ειδα ενδιαφερον για κατι ... αντιθετως οταν του εδωσα να ατμιση με ενα υγρο δικο μου , ξυνισε και τα μουτρα και μου λεει αυτο δεν ατμιζετε.. σα να μου ελεγε παρε ενα natura να δεις φως .


με λιγα λογια ... ειμαστε σκουπιδακι στο ματι τους .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2015, 11:40 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #363 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 12:22 »
Όταν θα φτάσει στο σημείο να πουλάει ετοιμολειγμένα υγρά θα είναι αργά για το κατάστημα του,γιατί καλώς η κακώς,ναι μεν πάντα θα υπάρχουν άπειροι ατμιστές,αλλά όσο περνάει ο καιρός,οι γνώστες τουλάχιστον βασικών πραγμάτων πληθαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3448
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #364 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 14:24 »
προφανως apostolos ο συγκεκριμενος ή δεν ενδιαφερεται για την δουλεια του και πιστευει οτι ολοι ειναι ασχετοι ή δεν εχει καταλαβει που βρισκεται (εκτος τοπου και χρονου) τετοιους που θελουν να λεγονται επαγγελματιες τους αφηνεις στην τυχη τους,ας υπηρχε κανενας σοβαρος εκει που εισαι και θα εβλεπες για ποτε θα λειτουργουσε και αυτος επαγγελματικα

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #365 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 14:51 »
δεν ειναι θεμα σοβαροτητας . μια χαρα σοβαρος ειναι ο ανθρωπος και επαγγελματιας κατα βαση . οταν η ζητηση ειναι σε απλα πραγματακια και σε ενα υγρο ισα για να μην καπνισουν κ.τ ξανα , γιατι να ασχοληθει με ενα μικρο ποσοστο χομπιστων ...


απλα θα μπορουσε να φερει και καποια πραγματακια για εμας .. καλο θα εκανε στο καταστημα του


καθαρο καταστημα Η.Τ ενα εχουμε, τα αλλα απλα εχουν και Η.τ . ψιλικα - καταστημα με ειδη κυνηγιου κτλ ..


μακαρι καποια στιγμη να μας λαβουν και εμας υποψην

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3448
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #366 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 15:04 »
ναι αλλα εγω βλεπω οτι οπως λες ασχολουνται και ατομα ψαγμενα..τους μιλησες για το foroum και για τα ατομα που θελουν κατι παραπανω και αυτοι ειναι αδιαφοροι..εγω τετοια αντιδραση αν ημουν επαγγελματιας σοβαρος δεν θα ειχα (να δυσανασχετησω με την  γευση του αλλου σαν να του λεω παρε ενα natura και βολεψου και στην τελικη τα υγρα αυτα ειναι αμφιβολου προελευσεως)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #367 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 15:07 »
εχουμε και ενα ιντερνετιακο καταστημα με ψαγμενα προιοντα χωρις φυσικο καταστημα ( εμεις βρισκομαστε και τα παιρνουμε χωρις παραγγελια μεσω σιτε ) αλλα υστερει σε υγρα - βασεις ... σε ολα τα αλλα ειναι κομπλε ...


esteamer ... να ειναι καλα το μαρακι  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #368 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 22:06 »
να σου πω εχω ενα ολοκληρο μπουκαλι 7foglie αντε να λειπουν κανα δυο ml θες να στο χαρισω γιατι ή εσυ θα το παρεις η τα σκουπίδια....εγω με τιποτα ήταν το χειροτερο που ειχα δοκιμασει...αν θες πες μου...


icecloud, αν το έχεις ακόμα, το θέλω εγώ...  ;D

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #369 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 18:56 »
Παιδιά το R6 natoura ειναι σχεδον ιδιο με το tribeca; Τo εχει δοκιμασει κανεις?


διόρθωση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2015, 19:31 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:20 »
Ίδιο ή σχεδόν ίδιο, δεν το λες. Wannabe κλώνο το λες. Σε επισκευάσιμο είναι πάρα πολύ γλυκό, σε σημείο που το ευχαριστήθηκα καλύτερα σε CE4+ (Ω ναι! Έγινε και αυτό).

Από κει και πέρα, φτηνό είναι, μπορείς να το δοκιμάσεις για να έχεις ίδια άποψη.

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #371 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 21:49 »
Ξενέρωσα με αυτά που διάβασα. Και ξενέρωσα διπλά γιατί δεν είχα δει το νήμα αφού έψαχνα νήμα με όνομα "hexocell" και όχι με όνομα "natura" με το που πήγα και δοκίμασα πήρα το Virginia με τη μια. Ήταν από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει. Τι κάνω το πετάω; :'(

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #372 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 23:51 »
Όχι. Και βέβαια όχι, δεν το πετάς.
Αφού σου αρέσει, το συνεχίζεις.
Χάρη στη σοκολάτα τους, που είχα την φώτιση να αγοράσω σαν πρώτο υγρό, ξεκίνησα και συνέχισα το ΗΤ. Τα υπόλοιπα τα βρίσκεις στην πορεία.
Θα αλλάξεις γούστα, θα βαρεθείς κάποιες γεύσεις, θα σε ενθουσιάσουν άλλες που στην αρχή δεεεεν και μονίμως θα αναζητάς.
Αυτή είναι μια από τις ιδιαιτερότητες του ΗΤ που το κάνει και χόμπι.

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #373 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 10:19 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το κρατάω προς το παρόν και αν παρατηρήσω κάτι ξαναποστάρω. Είναι τέλειο! ;D

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #374 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 18:35 »
Να πω για την ιστορία ότι έκανα ένα tank από το υγρό και την επόμενη μέρα έκανα άλλο ένα και ήδη άρχισε κάτι να με προβληματίζει. Έμπαινα μέσα στο δωμάτιο και τρόμαζα από την τρομερή λαδιλομπόχα πράγμα που δεν είχα με άλλα 2 υγρά που έκανα στο σπίτι. Στο τρίτο tank ξεκίνησε το πρόβλημα. Ήταν λες και το υγρό χάλασε και έβγαζε μια γεύση υπερβολικά έντονου πιπεριού. Έβγαλα την αντίσταση έβαλα άλλη και μόλις πήγα να βάλω τις γνωστές σταγονίτσες πριν τη χρήση είδα ότι είχε γίνει τόσο πηχτό που με δυσκολία ρουφιόνταν οι σταγόνες από την αντίσταση. Η κατάληξη ήταν πέταμα και η δεύτερη αντίσταση και πέταμα υγρού. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά αφού έπλυνα τον ατμοποιητή 3 φορές με σαπούνι η μυρωδιά της ξινίλας και του πιπεριού δεν έφευγε με τίποτα οπότε προσπάθησα να τον λύσω (κάτι που δεν είχα καταφέρει μέχρι στιγμής) για να τον πλύνω καλύτερα. Αποτέλεσμα σπασμένο τζαμάκι από δική μου μ@##κία βέβαια και αγορά ανταλλακτικού.  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355389 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10592 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191480 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 810 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 681 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7363 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313009 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6847 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12140 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13409 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711