vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

428 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, thanos1071, Tem, Jorge, SEB, camber

Twitter

Αga-T V2 Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 00:24 »
Ρε συ Στέλιο και πως τον είχες ανοίξει ?  :confused1: :confused1: :confused1:
αν δεν τον ξεβίδωνες πάνω και κάτω δεν άνοιγε !!  :hmmm:


τον επαιζα δεξια αριστερα (τον Αγά), λασκάριζε και άνοιγε Γιαννη....  :dontknow:
Ευτυχως που προσεξα οτι ο κεντρικος αξονας εχει σπείρες!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 09:33 »
@charis39...
και σε μενα ετσι ηταν...δεν ειδα κανενα προβλημα... Τα προβληματα δεν τυχαινουν σε ολους, οποτε δεν χρειαζεται να τρομαζουν αυτοι που σκεφτονται να παρουν τον ατμοποιητη ;)
εγω ειμαι με αυτο στην καθημερινη μου ατμιση απο τοτε που ανοιξε και το νημα :) μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι..

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 18:59 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nBQ5ys-D4GI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 19:09 »
γκρινιαξε για το πυραξακι του που ηρθε με τον ατμοποιητη...?  ::)
τα εχει δει τα δικα μας?? χειροτερα ειναι.... :tongue_smilie:
το περιποιηθηκαν αυτον  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 02:58 »
Eνα βιντεακι που δειχνει πως να κανετε U wick στον Aga-T v2.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0UF4mawcf1Y[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 03:40 »
Το U το χρησιμοποιούμε μόνο για καλύτερη τροφοδοσία ;
Επηρεάζει κάτι άλλο στην ατμιση και την απόδοση ;
Δε ρωτάω για τον συγκεκριμένο αλλά γενικά για αυτή την περίπτωση .

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 03:52 »
Θεωρητικά πάντα, Ναι ! έχει καλύτερη τροφοδοσία που κατά συνέπεια σημαίνει περισσότερη
γεύση αλλά και "χτύπημα".

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 00:05 »
παιδιά σήμερα το πρωί έγινα και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου ατμοποιητή και θέλω να ρωτήσω το εξης.


Αφού έχω βάλει υγρό και στο τάνκ και στο mesh, το σημείο του σύρματος που φεύγει από το wick και πηγαίνει επάνω στις ροδέλες δίνει hot spot καθ'ολη την διάρκεια του πατήματος του κουμπιού (ατμός βγαίνει κανονικά και οι υπόλοιπες σπείρες είναι σβηστές)


Έτσι θα έπρεπε να είναι?








Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 00:13 »
 :nope: :nope:
Mηπως εχεις πολυ σφιχτη την επανω σπειρα?
Χαλαρωσε την λιγο...πρεπει να αναβουν ολες ταυτοχρονα και οσο το δυνατον ομοιομορφα.
Ολες οι δοκιμες με ΑΔΕΙΟ τανκ..βασικο.
Αφου ειμαστε σιγουροι οτι ολα ειναι κομπλε..φουλαρουμε το τανκ. ;)

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 03:47 »
παιδιά σήμερα το πρωί έγινα και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου ατμοποιητή και θέλω να ρωτήσω το εξης.


Αφού έχω βάλει υγρό και στο τάνκ και στο mesh, το σημείο του σύρματος που φεύγει από το wick και πηγαίνει επάνω στις ροδέλες δίνει hot spot καθ'ολη την διάρκεια του πατήματος του κουμπιού (ατμός βγαίνει κανονικά και οι υπόλοιπες σπείρες είναι σβηστές)


Έτσι θα έπρεπε να είναι?


Έτσι όπως ακούγεται μου κάνει για μεγάλη απόσταση μες με θετικο πόλο .
Κάπου είχε και ένας άλλος φίλος το ίδιο πρόβλημα .
Αν ειναι μακρυά ο πόλος το σύρμα κάνει μεγάλη διαδρομή στον αέρα και δεν ψυχεται απο πουθενά και έτσι ανάβει εκείνο το σημείο ,σα να λέμε hot spot ,σου δίνει και μια μεταλλική γεύση ;
Αν φέρεις το πλέγμα πιο κοντά στον θετικο πόλο λογικά θα φύγει !

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 03:54 »
Θα μπορουσε να ειναι και προβλημα στην τροφοδοσια.
Προσεξε το mesh να μην μπαινει στραβα ωστε να στριμωχνεται στην τρυπα και το κατω του μερος να βρισκει στο τζαμι.
Να κατεβαινει δηλαδη οσο το δυνατον κοντα και παραλληλα στο center post.
Και να το εχεις το mesh λιγο σηκωμενο ωστε να μην ακουμπαει στον πατω του τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 08:29 »
λοιπόν παιδιά κατ'αρχήν το mesh έχει μπει στην τρύπα αρκετά σφιχτά, θέλει δηλαδή λίγο δύναμη για να μπει και να βγει.
καλύτερα να το βγάλω και να το πλάσο λίγο ακόμα να μικρύνει?


τον mesh το έβαλα και να ακουμπάει στον πάτο του τάνκ αλλά και στο κυκλικό σίδερο που έχει στην μέση του κεντρικού σωλήνα, επίσης  δοκίμασα να το έχω και λίγο στον αέρα αλλά και πάλι το ίδιο.

και με γεμάτο και με άδειο tank μόνο η απόσταση σύρματος που φεύγει από τα παξιμάδια και πιάνει στο mesh κοκκινίζει, όλο το υπόλοιπο σύρμα είναι σβηστό.


Τζούρα δεν δοκίμασα να πάρω γιατί ήμουν σίγουρος ότι δεν δουλεύει σωστά και έχω ακούσει πολλά για το καψούλι του mesh  :))


Δοκίμασα να λασκάρω λίγο το σύρμα στους πόλους να μικρύνω την απόσταση από του mesh από την μεριά των παξιμαδιών αλλά το ίδιο συμβαίνει.

Σε όλα τα στησίματα οι αντιστάσεις ήταν από 1.8 έως 2.0Ω

φωτογραφίες από τα στησίματα και βιντεάκι



















[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NZ6n_nR92yU&feature=youtu.be[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 08:43 »
Δεν γράφω βέβαια για να συμβουλέψω τον φίλο μας (με εμπειρία μου 1 μόνο στήσιμο ...) αλλά περισσότερο για να ξεκαθαρίσω δικές μου απορίες. Η απόσταση μες-θετικού είναι κάπως μεγάλη ή είναι ιδέα μου ;;
Επίσης η πρόταση " και με γεμάτο και με άδειο tank μόνο η απόσταση σύρματος που φεύγει από τα παξιμάδια και πιάνει στο mesh κοκκινίζει, όλο το υπόλοιπο σύρμα είναι σβηστό.    "δεν δείχνει οτι κάτι δεν πάει καλά ;;;

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 09:01 »
Εχεις πολυ μεγάλη απόσταση απο τον πόλο! Θα πρέπει όπως είπες και να στενεψεις το πλέγμα ! Τωρα εδώ θα πρέπει να πας λίγο διαγώνια για να το πετύχεις αλλά αν μικρυνεις τη διάμετρο θα έρθει ! Καλο επίσης για την τροφοδοσία να έχεις 1-2 χιλιοστά απο τον πάτο του τανκ ! Πριν απο όλα άδειασε το τανκ. Μετά κανε τα παραπάνω και αφού στεγνωσεις και το πλέγμα αν βάλεις το ίδιο ( κάψιμο με αναπτήρα ) σεταρε αντίσταση !
Μετά δοκίμασε να ανάβουν όλες οι σπείρες  μαζί και ομοιομορφα , αν δεν κουνατες με κάτι μέχρι να ανάψουν ομοιομορφα'
Τέλος βάλε υγρο πάνω στην αντίσταση και το πλέγμα και όχι στο τανκ και δοκίμασε να μην ανάβει τίποτα , και μόνο τότε υγρο στο τανκ .
Και το σύρμα αν θες δοκίμασε όπως πας στον πόλο απο το πλέγμα να εινα ευθεία. Και επίσης να το περάσεις στα παξιμάδια απο την άλλη μεριά, δηλαδη όπως φαίνεται στην πρώτη φωτο να ειναι απο την πίσω πλευρά ώστε βιδωνοντας να μαζευτεί και όχι να δίνει κενο , χωρις όμως να το πιέζει πολυ το πλέγμα !


Δες εδώ που εχουν φωτογραφίες τα παιδιά με στημένο για να καταλάβεις
Εχει και τον δικο σου
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15846.15.html
Δες και το βίντεο λίγο πιο πάνω που ποσταρε ο mulder.

Τωρα αν έχεις και θέμα οξειδωσεις θα δείξει μόλις κανείς τα παραπάνω , και επειδη κάποια παιδιά λένε ότι το πλέγμα που έρχεται μαζί του ειναι κακής ποιότητας αν έχεις δικο σου ακόμα καλύτερα !

Πάντως η παρουσίαση σου φανταστική φωτο - βίντεο και το pc στο βάθος έτοιμο για ποσταρισμα στο φόρουμ ...  :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2013, 09:48 από Anathema »

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 10:16 »
Μιχάλη,
1) από τη φωτογραφία φαίνεται πως το mesh "πνίγεται" στην οπή του

2) Μίκρυνε την απόσταση προς τον θετικό πόλο με μια ελαφρώς κυρτάδα του mesh
χωρίς να τσακίσεις το mesh στο σημείο της οπής.

Όπως εδώ στο δικό μου που το mesh αν μπορείς να διακρίνεις έχει ένα μικρό κενό στην οπή του
και είναι ελαφρώς κυρτό, όσο χρειάζεται .... πιο πολύ δεν γίνεται στο συγκεκριμένο σετάριαμα




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem