vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)

Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 10:50 »
Καλησπερα ειμαι νεος ατμιστης και κατοχος ενος unique και ενος prestige της nobacco. Εχω καταληξει στο unique με το οποιο ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Παρατηρω ομως μια φοβερη ελειψη αντοχης στα atomizer σε σημειο να θελω ενα την εβδομαδα. Μηπως κανω κατι λαθος ; Μπορω να δοκιμασω απο EGO atomizer μηπως και ειναι καλυτεροι σε θεμα αντοχής;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 12:41 »
Χμμμ ενα την εβδομαδα; Χοντρικα ποσες ωρες την ημερα ατμιζεις; 'Η ποσο υγρο καταναλωνεις περιπου σε μια βδομαδα;

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 14:37 »
Καλησπερα ειμαι νεος ατμιστης και κατοχος ενος unique και ενος prestige της nobacco. Εχω καταληξει στο unique με το οποιο ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Παρατηρω ομως μια φοβερη ελειψη αντοχης στα atomizer σε σημειο να θελω ενα την εβδομαδα. Μηπως κανω κατι λαθος ; Μπορω να δοκιμασω απο EGO atomizer μηπως και ειναι καλυτεροι σε θεμα αντοχής;
Δεν εχω ιδεα απο unique μα θα σου πω οτι εχω το ego ητ
κ εχω ατμοποιητη συνεχεια που χρησιμοποιω για τρεις μηνες!!!!!

Ειχα παραγγειλει αρκετους γιατι ειμαι στο εξωτερικο κ θα σου πω οτι στους 5 μηνες που μονο ατμιζω πολλες ωρες την ημερα χρησιμοποιω 3 ατμοποιητες εναλλαξ!!!!! 3 μονο κ εχω πολλους ακομα νεους στα κουτακια τους!
Ατμιζω με 11 MG νικοτινη! κ οταν λεω ατμιζω εννοω οτι βλεπεις ατμο δυνατο οπως την πρωτη μερα που τους χρησιμοποιησα!!

Δοκιμασε ενα EGO εγω αυτο σου προτεινω μα να φυσας καθε μερα τον ατμοποιητη!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 20:17 »
Παράθεση
                        Καλησπερα ειμαι νεος ατμιστης και κατοχος ενος unique και ενος prestige της nobacco. Εχω καταληξει στο unique με το οποιο ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Παρατηρω ομως μια φοβερη ελειψη αντοχης στα atomizer σε σημειο να θελω ενα την εβδομαδα. Μηπως κανω κατι λαθος ; Μπορω να δοκιμασω απο EGO atomizer μηπως και ειναι καλυτεροι σε θεμα αντοχής;                                                                                                                                                
Το unique είναι ένα αξιόπιστο για τα λεφτά του ΗΤ και φοράει ατμοποιητές 510. Οτι είναι συμβατό με 510 κάνει και στο unique (black line ,ego, titan, 510LR κλπ κλπ)
Τις περισσότερες φορές είναι θέμα τύχης να πέσεις σε καλό ατμοποιητή , ανεξαρτήτως μάρκας. Πάντως 2 που χρησιμοποίησα με το πακέτο unique κι εμένα μια βδομάδα κράτησαν.

Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 29, 2010, 14:35 »
Αν καταλαβα καλα εχει ενα θεματακι αντοχης ο 510 του unique.
Για τον φιλο που ρωτησε ατμιζω πολυ η αληθεια ειναι αλλα οχι τοσο ωστε να θελω 1 510 την εβδομαδα. Καταναλωνω περιπου 15 ml εβδομαδιαιως.

θα δοκιμασω και τον 510 του e-go κριμα παντως γιατι το unique οταν δουλευει σωστα ειναι θαυμασιο...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #110 στις: Νοεμβρίου 29, 2010, 14:49 »
Αν καταλαβα καλα εχει ενα θεματακι αντοχης ο 510 του unique.
Για τον φιλο που ρωτησε ατμιζω πολυ η αληθεια ειναι αλλα οχι τοσο ωστε να θελω 1 510 την εβδομαδα. Καταναλωνω περιπου 15 ml εβδομαδιαιως.

θα δοκιμασω και τον 510 του e-go κριμα παντως γιατι το unique οταν δουλευει σωστα ειναι θαυμασιο...

Προσωπικα παντως δεν εισαι και πολυ ασχημα. Για μενα αυτη ειναι η μεση αποδοση ενος ατμο. Τωρα πως αλλοι εδω ατμιζουν 1 ή 2 μηνες με τον ιδιο ατμο, αυτο για μενα θα μεινει αναπαντητο ερωτημα :) Να ξερεις μονο οτι η αποδοση του εχει αμεση σχεση και με το τι υγρο τον χρησιμοποιεις. Καλο θα τανε να δοκιμασεις να τον κανεις κι ενα μπανακι με οινοπνευμα, στους 901 τουλαχιστον λειτουργει με ευεργετικα αποτελεσματα. Οταν δηλ. δεις οτι πεσει η αποδοση του, 'πνιξτον' σε καθαρο οινοπνευμα για 2-3 ωρες και μετα σταξε 6-7  σταγονες στην γεφυρα και δοκιμασε τον

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #111 στις: Νοεμβρίου 29, 2010, 16:44 »
Τωρα πως αλλοι εδω ατμιζουν 1 ή 2 μηνες με τον ιδιο ατμο, αυτο για μενα θα μεινει αναπαντητο ερωτημα :)

Προσωπικά πάντα μιλώντας και για συνηθισμένη διάρκεια 1 μήνα πάνω κάτω  (έστω με κάπως πεσμένη απόδοση αλλά σε υποφερτά για μενα πάντα επίπεδα) πιστεύω ότι οφείλεται στο συνεχές και άφθονο dripping που κάνω γιατί έτσι δεν αφήνω ποτέ τον ατμ με λίγο ή με καθόλου υγρό οπότε και η αντίστασή του δεν ανεβάζει ανεξέλεγκτα θερμοκρασία ούτε είναι και σε πολλή επαφή με τον αέρα οπότε ο κίνδυνος οξείδωσης της αντίστασης -αν υπάρχει- μειώνεται.
Πλέον δεν ατμίζω με φιλτρο κανένα ατμ. και οι τζούρες μου είναι και μακρόσυρτες και πολύ συχνές.

Η άλλη περίπτωση είναι εξ αρχής να είναι ο ατμ. ελαττωματικός ή με πολύ κακή απόδοση οπότε τον αποσύρω αμέσως.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #112 στις: Νοεμβρίου 29, 2010, 21:19 »
Πιστεύω πως είναι κυρίως θέμα ποιότητας ατμοποιητή, διαφορετικά δε μπορώ να εξηγήσω πως όλοι οι ατμοποιητές μου βγάζουν 1 - 2 εβδομάδες εκτός από τους 510LR/901LR του eastmall (πρώτο batch) που μου βγάζουν 1 1/2 - 2 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος atmosab

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 07, 2011, 22:58 »
Ξεκίνησα το ητ πολύ πρόσφατα.
Η απόφαση μου ήταν, χρήση υγρών χωρίς νικοτίνη, όσα λιγότερα κτ (=κανονικά τσιγάρα) μπορέσω και ...βλέπουμε.

Στις 10/1 αγόρασα το πρώτο μου ητ (ηλεκτρονικό τσιγάρο) "R-Evo" (της esmoke). Η επιλογή έγινε λόγω της αμπούλας που έχει το συγκεκριμένο ητ (ειναι τύπου tankomizer, όπως είδα να το αναφέρουν στο διαδίκτυο). Εννοείται και η χαμηλή τιμή.

Στις 17/1 αποφάσισα να πάρω το Nobacco "Unique", σαν δεύτερο ητ. Πάλι η χαμηλή τιμή ήταν το κίνητρο μου, μιας και δεν ήξερα αν θα συνεχίσω το άτμισμα.

Με μεγάλη μου χαρά, μπορώ να σας πω ότι έχω κατέβει στα 2-3 ΚουΤα!!! (κτ= κανονικά τσιγάρα), σχεδόν από την πρώτη ημέρα, με πρωτόγνωρη για μένα ευκολία.

Αυτήν την εξέλιξη την οφείλω στο "Unique", που έγινε το κύριο ητ που χρησιμοποιώ.
Μάλλον η δυνατή μπαταρία του κάνει την διαφορά. Δεν έχω την εμπειρία για να το κρίνω.
Αυτό όμως που μπορώ να πω είναι ότι έχει μεγάλη διαφορά από το "R-Evo".
Και το επικεντρώνω στο πολύ πιο πλούσιο ατμό, που δημιουργεί (συγκριτικά).
Πλέον έχω το "R-Evo" σαν εφεδρικό. Όπως έχουν γράψει και οι "παλιοί", πολύ καλή η ιδέα της αμπούλας, αλλά θέλει ακόμη χρόνο. Πιθανόν να είναι το μέλλον, αλλά δεν είναι το ...παρόν. Πάντως νοιώθω "ασφαλής" με το "R-Evo" σαν εφεδρικό, μιας και μέχρι τώρα δουλεύει και αυτό, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Βέβαια αυτή είναι η πολύ μικρή εμπειρία ενός νέου ατμιστή, μόλις 28 ημερών. Αλλά ήθελα να την καταθέσω. Επίσης, να σας πω ότι οι άνθρωποι της Nobacco, με την ευγένεια και την υπομονή τους, μου έλυσαν απορίες και στήριξαν ουσιαστικά αυτά τα πρώτα ατμιστικά μου βήματα και του ευχαριστώ γι' αυτό. Επιφυλάσσομαι να τους ...ζαλίσω και στο μέλλον.

Είχα μια δυσκολία να τα γράψω όλα αυτά, γιατί ίσως μοιάζουν λίγο σαν διαφημιστικά.
Σίγουρα είναι η υποκειμενική μου άποψη, αλλά είναι αυτά που πιστεύω και ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix