vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 6 χρήστες
Aoratix, infernity, Christos Z, Sergios, camber, FaniFox

Twitter

Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« στις: Μαΐου 04, 2010, 13:17 »
Καλημερα σε ολους.
Ειπα να κανω το πρωτο βημα,οποτε ας ξεκινησουμε να γραφουμε τις εντυπωσεις μας για το unique εδω.
 Μιας και παρελαβα το Nobacco Unique πριν κανα 3ωρο(ταχυτατοι οπως παντα και ας ειμαι επαρχια,Αμαλιαδα συγκεκριμενα  ;D..),ειπα να βγαλω καποιες φωτογραφιες πριν ανοιξω το πακετο αλλα και μετα,ωστε να τις μοιραστω μαζι σας για αρχη και μιας και ειναι νωρις ακομα για να εχω αποψη σχετικα με τη χρηση του προιοντος,τουλαχιστον να 'χετε κατι να βλεπετε! Παντως οι πρωτες εντυπωσεις της συμπεριφορας του ατμοποιητη,με εχουν αφησει κατι παραπανω απο ευχαριστημενο  ::) Το φουλαρα vinirette vanilla και το ατμιζω απ' το πρωι 8)
Για περισσοτερα stay tuned σε αυτο το τοπικ!

Λοιπον,εχουμε και λεμε..

Η συσκευασια περιεχει δυο blisters που ειναι τυλιγμενα με διαφανη ζελατινα. Στο μπροστινο μερος της συσκευασιας περιεχει μια μπαταρια,1 ατμοποιητη 510 με ενα κενο φιλτρο επανω του και 2 προγεμισμενα φιλτρακια με malboro none



και στο πισω μερος ενα αλλο blister με τον usb φορτιστη.



To πακετακι σαν συνολο ειναι λιτο αλλα περιεχει ολα οσα χρειαζονται για να ξεκινησει ενας νιουμπης το ΗΤ οικονομικοτατα  ;)



Στο πισω μερος του περιεχει καποιες τυπικες οδηγειες χρησης για τους νεους υποψηφιους ατμιστες.  :)



Οπως βλεπετε και απ τις φωτο,το χρωμα του ειναι καταλευκο με γκρι κουμπακι και εχει ενα κοκκινο-γκρι ολογραμμα "Nobacco unique".



Το κουμπακι ειναι ελαστικο και εχει αρκετα καλη συμπεριφορα στο πατημα του,θυμιζοντας μου πληκτρο κινητου "nokia 3310" (για οποιον μπορει να το θυμηθει δηλ :tongue_smilie:) και το φωτακι εχει εντονα κοκκινο χρωμα.



Το συνολικο μηκος του ειναι 13.5 cm,απ το οποιο η μπαταρια ειναι στα 9cm.


Ο φορτιστης του εχει ρευμα εξοδου στα 210mΑ,με λιγο πιο αυξημενη ταση εξοδου απ'οτι συνηθως.


Σε γενικες γραμμες,δεν εχει να ζηλεψει τιποτε απο το black line,μιας και στην ουσια μοιαζουν να ειναι διδυμα αδερφια διαφορετικου χρωματος,αλλα πανω κατω ιδιας ποιοτητας κατασκευης. Ο χρονος βεβαια ειναι ο καλυτερος κριτης για τη διαρκεια μπαταριας-ατμοποιητη,οποτε ας τον αφησουμε(το χρονο) να κυλησει λιγακι..

Ουφ,κουραστηκα..ας τραβηξω μια τζουρα.. ::)




Arvacon
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2010, 16:03 από Arvacon »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 04, 2010, 18:35 »
To Nobacco Unique είναι εδώ και ατμίζεται απο το πρωί ! 

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 04, 2010, 18:44 »
Σε ολους ταυτοχρονα εφτασε.. Και εγω απο το πρωι ολη την ωρα παφ πουφ...!!!!
Την Κυριακη και η ολοκληρωμενη κριτικη μου.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 04, 2010, 19:09 »
εγω το παρελαβα στις 3:00 περιπου το μεσημερη που πηγα στο καταστημα της acs στο Μαρουσι.απο τις πεντε το ατμιζω συγχρονος με blackline με την μεγαλη μπαταρια και με ολοκαινουργιο ατομ ego που παρελαβα σημερα.οι συγκρισεις και τα συμπερασματα αυριο το απογευμα. :thumpup:
απο της πεντε η ωρα εχω γινει και πολυ 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2010, 19:57 από tripolitis »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 04, 2010, 21:53 »
Από το απόγευμα το ... ξεζουμίζω κι εγώ  :))

Αποσυνδεδεμένος zakcuervo

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Nobacco Shop Ilioupoli
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 05, 2010, 00:58 »
εγω εκανα κριτικη που το ατμιζω απο παρασκευη αλλα δε τη βλεπω πουθενα...
δε τα ξαναλεω παντως! :o :o

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 05, 2010, 01:41 »
Αν εννοείς αυτή, ήταν σε λάθος πίνακα και τη μεταφέρω εδώ.

γεια και απο μενα!
εγω το δοκιμασα!
ο ατομιζερ χτυπαει παρα πολυ καλα + το οτι εχει και πιο "αερα" ρουφηγμα!ρουφαει πολυ καλυτερα!
η μπαταρια επισης πιο δυνατη αρα κοινος το τσιγαρακι δε παιζετε!!
χαχα!!
απλα λογω αισθιτικης για τα προσωπικα μου γουστα επειδη εχω συνηθισει EGO μπαταρια κ μου αρεσει πολυ δε την αλλαζω!
οποτε παραμενω πιστος στα ως εχω!EGO μπαταρια με unique πλεον ατομιζερ (αντι για 510)
σρυ  για λαθη αλλα γραφω μονο greeklish και  παει μονο του!!



Αποσυνδεδεμένος zakcuervo

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Nobacco Shop Ilioupoli
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 05, 2010, 01:53 »
Αν εννοείς αυτή, ήταν σε λάθος πίνακα και τη μεταφέρω εδώ.
:hmmm:
ναι οντως τη βρηκα αλλα δεν ηταν σε λαθος πινακα τελικα!

ηταν απο κικις ενα ποστ που ελεγε το εξης:

Παιδιά γεια σας.
Έχει κανέναν που δοκίμασε το Nobacco UNIQUE να μας πει τις εντυπώσεις του?

οποτε απλα απαντησα 8)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 05, 2010, 08:07 »
πεθανε ο ατομ.και η μ@κ@ακια ειναι οτι αφησα τον 2τερο που παρηγγειλα σπιτι. :angry_orange:
συνολο λειτουργιας απο την ωρα που το εβγαλα απο την συσκευασια 4 ωρες και 52 λεπτα.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 05, 2010, 09:44 »
πεθανε ο ατομ.και η μ@κ@ακια ειναι οτι αφησα τον 2τερο που παρηγγειλα σπιτι. :angry_orange:
συνολο λειτουργιας απο την ωρα που το εβγαλα απο την συσκευασια 4 ωρες και 52 λεπτα.

Ξαδερφε,κανε μια δοκιμη πριν τον πεταξεις.. Κοιτα στην επαφη του θετικου πολου στον ατομ,αυτη που εχει ενα λαστιχακι απο κατω,μπορει να χει πιεστει πολυ μεσα το μεταλλικο πιν που εχει για να παταει πανω στον πολο της μπαταριας και να μην κανει επαφη. Παρε ενα κατσαβιδακι και κουνα το λιγακι να ερθει προς τα εξω. Μου χει τυχει με τους 901 αυτο και δεν επαιρναν καν μπρος,αλλα μολις τραβηξα την επαφη λιγο εξω,δουλευαν μια χαρα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 05, 2010, 09:52 »
ξαδερφε το εκανα αυτο που ειπες.τιποτα.το απογευμα θα τον μετρσησω με το πολυμετρο να δω.αληθεια ποσα ohm πρεπει να βγαζει?

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 05, 2010, 09:58 »
Δεν εχει σημασια ποσα Ωμ βγαζει. Αν μετρησεις και αγει,τοτε δουλευει,αν δεν αγει,τοτε δεν.. :)
Και με το μπιπερ δηλαδη κανεις δουλεια,για να δεις αν ειναι νεκρος η οχι δηλ.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 05, 2010, 12:50 »
Μόλις παρέλαβα.
Σαν πρώτη εντύπωση μου φαίνεται πολύ μακρύ για τσιγάρο και το μέγεθος του μου θυμίζει λεπτό πούρο.
Πάντως με 5,95€ ο ατμ και 7,95€ η μπαταρία έχει τα φόντα να γίνει η κύρια ατμιστική συσκευή μου.
Σε λίγες μέρες περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: για (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 05, 2010, 19:59 »
παρελαβα χθες  το Nobacco Unique τα 2 φιλτρακια του πακετου ειναι non  χωρις νικοτινη αλλα με ωραια γευση  , φυσικα μετα χρησιμοποιεις το υγρο της αρεσκιας σου . ο χρονος φορτισης της μπαταριας  Unique  ειναι περιπου 2,30 ωρες και εγινε  με το usb που παρεχει το πακετο σε υπολογιστη , και σχεδον 2 ωρες σου βγαζει η μπαταρια ατμιζοντας αν και εξαρταται  αυτο απο τον χρηστη. οσο για το ατομαιζειρ μου αφησε καλες εντυπωσεις  ,πρωτα  το φυσηξα καλα για να φυγει το εργοστασιακο υγρο μετα το σκουπισα καλα και μετα ξεκινησα το ατμισμα . συμφερει η αγορα του πακετου επειδη με 16 ευρω σου δινει ατομαιζερ και μπαταρια  και φορτιστη . νομιζω οτι και για δωρακι σε καποιον-α ειναι καλη ιδεα. φωτο δεν βαζω  γιατι o arvacon  το εκανε με τον καλυτερο τροπο.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 05, 2010, 20:26 »
Απο το μεσημέρι ατμίζω με atomizer του unique σε tornado, 1ο συμπέρασμα όσον αφορά συμπεριφορά και γεύση, εξαιρετικός χωρίς πολλά λόγια και ασύγκριτα καλύτερος από του TW, TECC και φυσικά DSE. Αν έχει και επαρκή αντοχή στη χρήση θα είναι τέλειο.
ΥΓ και ψιλοάσχετο: υπάρχει εκπτωτικός κωδικός για nobacco ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix