vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, giorgos1999, lagoudakis, Mantis039, maprix

Twitter

Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:10 »
Γεια σας .
Είμαι πλέον και επίσημα ΑΤΜΙΣΤΗΣ και είμαι πολύ χαρούμενος γι'αυτό. :D
Απέκτησα το πρώτο μου η.τ. I-want και ένα hibrid -e.
Μόλις δοκίμασα το I-want με ενα υγρό με γεύση φράουλα και 11mg παρακαλώ νικοτίνη και έμεινα κατενθουσιασμένος.
Πήρα μια μεγάλη τζούρα για το πρώτο ρούφηγμα γιατί φοβόμουν μήπως και απογοητευτώ άλλα ζαλίστηκα και έτσι κατάλαβα οτι δεν είναι και πολύ μακριά απο το τσιγάρο που κάπνιζα απο γεύση.
Τρελάθηκα βεβαία περισότερο απο την γεύση που αφήνει η φράουλα κατα την εκπνοή .ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ .Μέχρι στιγμής μου φένεται πολυ καλύτερο απο το τσιγάρο.
Θέλω να ευχαριστίσω όλους όσους με βοήθησαν να διαλέξω η.τ. ναστε καλα.  :thumpup:

Και μια ερώτηση μπορώ να ατμίζω στο ίδιο δωμάτιο με ενα δύχρονο παιδι χώρις προβλημα?
Και εάν ναι το έχουν πιστοποιήση και γιατροι? :hmmm:
Ευχαριστώ
Πάω τώρα να δοκιμάσω και μια γεύση κεράσι 18 mg  :yes:

Α!!! επίσης για την σφικτή τζούρα του i-want ή δεν την καταλαβαίνω ή το διόρθωσαν. :dontknow:

Και το κεράσι καλό αλλά προτιμώ την φράουλα (απέκτησα και άποψη) :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:18 από mikorf »

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:16 »
Όχι, κανένας γιατρός δεν έχει πιστοποιήσει τίποτα.


Θα πρότεινα να μην ατμίζεις στο δωματιάκι τους. Πάντα υπάρχει η πιθανότητα αλλεργίας σε κάποια από τις ουσίες ή αρώματα.


Μην βγαίνεις και στο κρύο, βέβαια.... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:21 »
Σε μεγάλο δωμάτιο 40τμ λες να υπάρχει πρόβλημα (μπας και γλιτώσω και το κρύο της βεράντας)? :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:57 »
Πολύ λεπτό θέμα. Το βρίσκω δύσκολο να βρεθεί κάποιος να σου απαντήσει υπεύθυνα.
Μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω και να αποφασίσεις μόνος σου:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,836.msg14330.html#msg14330

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 08:22 »
Εφ' όσον δεν υπάρχει καμμία αθωωτική έρευνα του τυπου "ατμισμα και μικρά παιδιά - κανενας κίνδυνος" καλύτερα προτίμησε να μην ατμίζεις κοντά σε νηπια και βρέφη.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 08:52 »
Καλλίτερα να μην ατμίζεις ακόμα στον ίδιο δωμάτιο γιατί το παιδί σου είναι πολύ μικρό κ ίσως επιρέαζει το αναπνευστικό  (αυτό το λέω εγω ναι? δεν ακούστηκε ποτέ κάτι τέτοιο)
Το λέω αυτό για να είσαι σίγουρος εκατό τοις εκατό οτι δεν κάνεις κάποιο κακό στο παιδί σου άθελα σου ναι? Μπορείς να ατμίσεις νομίζω στην κουζίνα ναι?  :)

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 09:02 »
Κουζίνα και αποροφητήρας. 100% γκαραντί.


Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 09:41 »
Καλημέρα και από εμένα  :), η δική μου γνώμη είναι να κάνουμε ότι κάναμε και με κ.τ. όσο είναι δυνατό βέβαια  :dontknow:, ο ατμός προφανώς επικάθεται σε επιπλα, τοιχους, κουρτίνες  :yes: κτλ. και ίσως αφήνει και κάτι από τη νικοτινη που παίρνει μαζί  :hmmm:. Εμένα πάντως ο ''καραγκιοζάκος μου'' http://imageshack.us/photo/my-images/198/img2514gx.jpg/  με κοιτάει πάρα πολύ έντονα  :yes: και με περιέργεια  :baby: ακόμα και από μεγάλη απόσταση  8) γιατί σίγουρα του έρχετε το άρωμα και ποιος ξέρει τι άλλο  :hmmm:...δε υπάρχει κανένας λόγος επίσης να ατμίζουμε μέσα σε δωμάτια παιδικά και κρεβατοκάμαρες, αμαρτία είναι  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 10:02 »
Όταν δικαιωματικά μπορείς να ατμίζεις κυριολεκτικά παντού, καλό είναι να αυτοεξαιρείς κάποιους χώρους προληπτικά και για λόγους φέρεσθαι όπως τα παιδικά δωμάτια, το νηπιαγωγείο, ο παιδικός σταθμός, ένα μαιευτήριο (όχι στην περίπτωση που περιμένεις να γίνεις μπαμπάς που επιβάλεται)...
Φαντασθείτε ότι μόνο με την εκπνοή (κοινώς χνώτα) μεταφέρουμε μία σειρά από μικρόβια στον αέρα του χώρου. Ας μην τους δώσουμε και τροφή (ατμοί γλυκερίνης) για να έχουν να τρώνε...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 10:07 »
Όχι ρε παιδιά, δεν κόψαμε το τσιγάρο για να καθόμαστε πάλι κάτω από τον απορροφητήρα.

Τα δωμάτια των παιδιών είναι μικρά και τώρα τον χειμώνα είναι τα παράθυρα κλειστά και αερίζονται το πολύ 1-2 φορές την μέρα.
Ας μην 'μπουκώνουμε' τον χώρο τους με παραπάνω μυρωδιές, ας μην τους βαραίνουμε την ατμόσφαιρα.

Ας δούμε το παιχνίδι με τα παιδιά σαν ευκαιρία να αφήσουμε λίγο το ματσούκι μας!
Επίσης - ας μην γίνονται οικείες στα παιδιά οι κινήσεις του ατμίσματος.
(Μην τα δούμε 10 χρονών με κανα GGti στο χέρι!)

Την καλημέρα μου!

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 10:09 »
ειπαμε ρε παιδια, οχι και τοση εξαρτηση απο τον ατμο, εμενα ειναι  20 ημερων ο μικρος μου, κοιμαται στην κρεβατοκαμαρα μας στην κουνια του και να αρχισω να ντουμανιαζω? ??? εγω παντως δεν το κανω ακομα και ερευνες να αποδειξουν οτι ειναι εντελως αθωος ο ατμος και δεν υπαρχει προβλημα.  Δεν νομιζω οτι ειναι κοπος να παω ενα δωματιο πιο διπλα..

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 10:24 »
Τα ιδια πιστευω και εγω.Το να παμε ενα δωματιο παραδιπλα δεν ειναι και τιποτα.Οποιος νομιζει οτι ειναι μεγαλη δουλεια ας βγει στο μπαλκονι για κανενα 10λεπτο το βραδυ που ξυριζει να θυμηθει τα καλα του καπνισματος και μετα θα του φανουν ολα παιχνιδακι :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 11:17 »
Όταν δικαιωματικά μπορείς να ατμίζεις κυριολεκτικά παντού, καλό είναι να αυτοεξαιρείς κάποιους χώρους προληπτικά και για λόγους φέρεσθαι όπως τα παιδικά δωμάτια, το νηπιαγωγείο, ο παιδικός σταθμός, ένα μαιευτήριο (όχι στην περίπτωση που περιμένεις να γίνεις μπαμπάς που επιβάλεται)...
Φαντασθείτε ότι μόνο με την εκπνοή (κοινώς χνώτα) μεταφέρουμε μία σειρά από μικρόβια στον αέρα του χώρου. Ας μην τους δώσουμε και τροφή (ατμοί γλυκερίνης) για να έχουν να τρώνε...
+1 στον Καλλιτέχνη   :D

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 01, 2011, 11:21
ειπαμε ρε παιδια, οχι και τοση εξαρτηση απο τον ατμο, εμενα ειναι  20 ημερων ο μικρος μου, κοιμαται στην κρεβατοκαμαρα μας στην κουνια του και να αρχισω να ντουμανιαζω? ??? εγω παντως δεν το κανω ακομα και ερευνες να αποδειξουν οτι ειναι εντελως αθωος ο ατμος και δεν υπαρχει προβλημα.  Δεν νομιζω οτι ειναι κοπος να παω ενα δωματιο πιο διπλα..
αφου κοιμαται δίπλα ο μικρος, (να σας ζησει ) ...............πηγαινε εσυ στο παιδικό δωματιο,αν υπαρχει.  βαλε και μια πινακιδα απ'εξω "GG TOP" να ειναι ολοι ευχαριστημένοι.....
πας τραβας δυο τζουρες "καμινάδας".............και βγαινεις στο μπαμ.   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:01 »
Eγώ πάντως έχω συνηθίσει το κρύο της βεράντας .Κάλο θα ήταν να μπορώ να καπνίζω μέσα στο σπίτι αλλά για να είμαι σίγουρος  προτιμώ να συνεχίσω να ατμίζω έξω.
Τώρα για το να αλλάζω δωμάτιο δεν νομίζω ,εάν ο ατμός ,η μυρωδιά ,ή η νικοτίνη υπάρχει περίπτωση να πειράξει τον μικρό μου εάν ατμίζω στο ίδιο δωμάτιο τότε προτιμώ να βγω έξω παρά να αλλάξω δωμάτιο και να μεταφέρω έστω και πολύ λίγες ουσίες από δωμάτιο σε δωμάτιο.
Δεν με πειράζει καθόλου.
Πάω για κανά η.τσιγάροοοοο ταααααα λεεεμεεεεεε μπρρρρρρρρ.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Άτμισμα στο ίδιο δωμάτιο με μωρά
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:03 »
Για να είσαι σίγουρος πως δεν έρχεται καθόλου σε επαφή με αυτές τις ουσίες:
- Δεν θα πρέπει να του βάζεις καμία κρέμα.
- Δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείς καμία πάνα του εμπορίου.
- Να εξαφανίσεις οποιαδήποτε ίχνη αρωματικών χώρου ή κολώνιες.
- Να μην χρησιμοποιείς υγρά καθαρισμού.
- Να μην του δίνεις επεξεργασμένες τροφές (γάλατα σκόνη, τροφές σκόνη, δημητριακά πρωινού, κλπ.) οτιδήποτε τέλος πάντων δεν έρχεται απευθείας από τον παραγωγό.


μια και είναι ευρέως διαδεδομένες σε πάρα πολλές χρήσεις.


Κατάλαβες γιατί λέω ότι τζάμπα τρως κρύο;;; :))


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios