vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, Buliwyf, bloodlessz, Giannis.B, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Φιλτρακι απο evo

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 00:51 »
Πήρες κι εσύ το ασημί; Εμένα μου χωράει περίπου 5-6 μέσα και αλλές 2 πάνω στον πολυεστέρα.

Ναι το ασημι πηρα :) Δεν εχω δοκιμασει να βγαζω τον πολυεστερα, αλλα σταζω κατευθειαν. Σου χωραει τοσες ακομα κι οταν επαναγεμιζεις;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 01:06 »
Ναι. Δεν του φαίνεται, αλλά χωράει. Αν δεν βγάλεις τον πολυεστέρα κάθεται όλο πάνω. Αν γεμίζεις μάλιστα με VG  που είναι ακόμα πιο παχύρευστη, άστα. Θέλει πάντως πολύ καλό σημάδι. Προσπάθησα να γεμίσω ένα φιλτράκι στο αυτοκίνητο. Άστα!!!  :thumpdown: Αλήθεια πως σου φαίνεται. Θέλω εντυπώσεις. Τις δικές μου μάλον τις διάβασες...

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 01:15 »
Μαλιστα...θα δοκιμασω και την μεθοδο του βγαλε-βαλε :)
Τωρα ξεκινησα και 'επισημα' να το τεσταρω... Χρησιμοποιω pg. Μου κανει εντυπωση που ειναι εντελως 'αθορυβο'. Δηλ στο bl ακουγεται ο ηχος οταν ατμιζεις. Σε αυτο δεν ακουγεται τπτ. Θελοντας και μη μπαινω σε μια διαδικασια να τα συγκρινω και σαν 1η αισθηση μου φαινεται οτι βγαζει πιο πολυ ατμο το M4. Ατμιζω το ιδιο υγρο και νομιζω οτι υπαρχει διαφορετικη γευση αναμεσα στα 2 η.τ. Θελω λιγο χρονο ακομα για να ειμαι πιο σιγουρη  ::)

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 01:27 »
Η γεύση σίγουρα αλλάζει από τσιγάρο σε τσιγάρο. Μην βιαστείς για την τελική σου κρίση. Εγώ είχα σαν βασικό το 901 και για δεύτερο το BL. Έγραψα ότι δεν βλέπω  το ΕΜ4 να γίνεται το βασικό μου τσιγάρο. Τελικά δεν ξεκολάει από το χέρι μου. Όταν έχεις καταλήξει σε κάποιες εντυπώσεις, θα ήθελα να τις γράψεις. (Σε άλλο θέμα όμως, γιατί εδώ μάλον βγήκαμε πολύ εκτός...) :)

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 01:30 »
Εχω παραγγειλει κι εγω το 901 :)
Εχω βαλθει να τα δοκιμασω ολα :)
Οταν θα εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη θα πω κι εγω την γνωμη μου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 01:36 »
καλως ηρθες στο club, kiki  :)

το μικρο ειναι μπελας
η το βγαζεις, η βοηθας τις σταγονες με καρφιτσα

παρε μεγαλα από funstore

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 01:43 »
Καλως σας βρηκα!
Πραγματι ειναι μπεκας αλλα και στο bl δεν ηταν και ευκολα τα πραγματα. Απλα εκει εσταζα λιγο πιο ευκολα. Στα εξαρτηματα μου προσθεσα τωρα κι εναν συνδετηρα  :D

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 01:59 »
παρε μεγαλα από funstore

Το funstore φέρνει τώρα μόνο μεγάλα;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 04:47 »
Αυτό πήρα να ρωτήσω σήμερα και μου απάντησαν καταφατικά. Τα μικρά τελείωσαν, δεν κυκλοφορούν πλέον. ::)

Μαζί με αυτό όμως έχω και μια νέα  πληροφορία: Από Δευτέρα κυκλοφορούν νέα φιλτράκια, βελτιωμένα από ό,τι μου είπαν, με εντελώς διαφορετική σχεδίαση στο εσωτερικό τους και μεγαλύτερη χωρητικότητα.

Είμαι περίεργος για το πώς θα είναι και τι απόδοση θα έχουν!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 10, 2009, 14:12 »
το οτι τελείωσαν ισχύει αν έχω καταλάβει καλά, μόνιο γιά τούς προνομιούχους Έλληνες  :D
(μην κάνει κάποιος αγορά από αλλού καί σκεφτεί πως αφού τελείωσαν...)

τα υπόλοιπα Atme με τρομάζουν!!  :hmmm:
(μόνο προβλημα χωρητικ'ότητας δεν υπήρχε, αφού με 10 σταγόνες πέρναγες πάνω από ώρα -έτσι δεν γίνεται ο συσχετισμός?).
θα δούμε λοιπόν  ;)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 03:40 »
(μόνο προβλημα χωρητικ'ότητας δεν υπήρχε, αφού με 10 σταγόνες πέρναγες πάνω από ώρα -έτσι δεν γίνεται ο συσχετισμός?).
θα δούμε λοιπόν  ;)

Πως δεν υπήρχε; Ήταν ένα θέμα για μενα τουλάχιστον. Με τα πρωτα φίλτρα, ορισμένες φορές, καταφερνα να περάσω και ολόκληρη μέρα. Και το κυριότερο, με πολυ καλύτερο χτύπημα για περισσότερη ώρα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 12:00 »
μάλλον παρεξήγηση!!
γιά τα πρώτα μιλάω καί εγώ.
τα στρογγυλά δεν τα συζητάω καν   :bye:

απλά "τρομάζω" στην σκέψη πως γιά την "βελτίωση" φτάσαμε στα στρογγυλά.
κι αν κατάλαβα καλά παραπάνω, τα τετράγωνα (τα παλιά δηλαδή) ξανα"πειράχτηκαν". όχι τα στρογγυλά.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 15:00 »
Από ό,τι μου είπαν είναι εντελώς άλλα φιλτράκια αυτά που θα κυκλοφορήσουν. Ίσως να συνεχίσουν να κυκλοφορούν και τα παλιά τετράγωνα παράλληλα. Υποθέτω ότι αυτό θα εξαρτηθεί από το τι υποδοχή θα έχουν τα καινούργια.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 23:10 »
πάντως τα νέα φιλτράκια είναι εδώ !  :)
θα δοκιμαστούν σκληρά, θα τεσταριστούν σε όλες τις συνθήκες καί θα ενημερώσω γιά τα αποτελέσματα.
(γιά να προλάβω ερωτήσεις: όχι, δεν τα έχω ακόμη. Δευτέρα   :) )

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 23:17 »
Τα νέα φιλτράκια ήρθαν (μόνο σε μαύρο προς το παρών). Πρώτες γρήγορες εντυπώσεις: Ευκολία τζούρας όπως τα προηγούμενα μικρά, με λίγο μεγαλύτερη χωριτικότητα. Το φιλτράκι έχει και μια μικρή ουρά που δεν ξέρω αν παιζει κάποιο ρόλο στο άτμισμα, σίγουρα όμως διευκολύνει το κράτημα στο γέμισμα. Σήμερα γνώρισα και από κοντά τον κύριο Περικλή και θέλω πω για άλλη μια φορά ότι πραγματικά χαίρομαι που έχουμε τέτοιους αντιπροσώπους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498978 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 91 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy