vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 17:34 »
Εντάξει, αφού έχεις κάνει το αξιόπιστο πείραμα με τον κόκκο ζάχαρης, τότε πάσο.


Δεν έχει δα και 10 αναφορές σε επιστημονικές μελέτες που αναιρούν τον ισχυρισμό, το λήμμα που παρέθεσα  :indifferent:

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 08:33 »
Εγω στον 2-3 μηνα επαθα το αντιθετο . Για μια βδομαδα οτι γευση και να ατμιζα , ενιωθα μια απιστευτη πικρα . Απιστευτη ομως !! Οπως ηρθε , ετσι κι εφυγε ...


Εχω παθει το ιδιο. Εδω και μια εβδομαδα αρχισα να νιωθω πικρα σε οτι ατμιζα. Μετα επαθα ενα κρυωμα και συναχι οποτε ουτε να ατμισω δεν μπορουσα. Πλακωθηκα στο κ.τ. (δεν το εχω κοψει αλλά το ειχα μειωσει παρα πολυ). Το συναχι τελικα περασε και η γευση μου και το αρωμα επανηλθαν αλλά εχω μια μονιμη πικρα στο στομα οτι και αν ατμιζω ή καπνιζω πλεον. Ειναι μια εβδομαδα τωρα και δεν εχει αλλαξει κατι. Ειναι κατι που θα περασει ή να παω να κανω καμμια μικροβιολογικη εξεταση στο στομα? Πολυ πικρα ρε παιδια. Οταν ατμιζω η πικρα επιδυνωνεται. Με το κ.τ. ειναι πιο υποφερτη.  :'( :sign_voithiaaaa:

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 08:39 »
Δοκίμασες να ατμίσεις καθόλου σκέτη βάση VG;και μήπως η νικοτίνη των υγρών σου έπεφτε βαριά καθότι ήσουν άρρωστος;

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 06:41 »
Οχι δεν δοκιμασα. Βρηκα την ευκολη λυση , το κ.τ. Εφτιαξα σημερα λιγη βαση και αυριο θα δοκιμασω.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 09:58 »
Παιδιά, όταν είστε αρρωστοι, να κατεβάζετε αρκετά τη νικοτινη.
Εγώ μια βδομάδα τώρα που έχω τα χάλια μου, είμαι με μηδενική.
Επίσης αν σας αρέσουν τα μεντοειδη, είναι ότι πρέπει, στο κρυωμα. Ανοίγει όλο το αναπνευστικο.

Στάλθηκε από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 22:00 »
Τελικα ναι. Πετυχαινει. Αρχισα να ατμιζω σκετη βαση με νικοτινη και δεν εχω πικρα για την ωρα!!!

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 09:59 »
Μια μερα μετά απο καπνισμα με σκετη βαση με νικοτινη και η πίκρα οπως ηρθε εξαφανίστηκε ως δια μαγειας!!! Κρατησε περιπου μια εβδομαδα. Θα ομολογίσω οτι ειχα χε..ει απανω μου απο τον  φοβο μου οτι μπορει να μην ξαναατμισω. Και η στενοχωρια ηταν μεγαλη. Σημερα ατμισα και κανονικα υγρα και ολα επανηλθαν στην ταξη. Αν συμβει σε καποιον αλλον λοιπον υπομονη και θα περασει.

Αποσυνδεδεμένος AstraL

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 12:44 »
Γεια σας παίδες είμαι ατμιστης περίπου έναν μήνα + ατμίζω περίπου εδώ και μια εβδομάδα ένα υγρό από την ΑMERICAN STARS Το Nutty buddy cookie, ο προβληματισμός μου είναι ότι δεν μου έρχεται ίδια γεύση όπως στην αρχή μετά την τετάρτη μέρα κάπως ήταν η γεύση σαν σκέτος ατμός νερό και δεν ξέρω τη άλλο , δοκίμασα και άλλες γεύσης και κάπως μου φενετε τι μπορεί να είναι αυτό ?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 12:55 »
Δυστυχώς συμβαίνει και λέγεται κορεσμός γεύσης. Χρειάζονται συχνές εναλλαγές στα υγρά που ατμίζουμε ή και χρήση σκέτης βάσης. Ρίξε μια ματιά εδώ...
http://vaping.gr/index.php/topic,17035.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2022, 07:43 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 15:36 »
Μια μερα μετά απο καπνισμα με σκετη βαση με νικοτινη και η πίκρα οπως ηρθε εξαφανίστηκε ως δια μαγειας!!! Κρατησε περιπου μια εβδομαδα. Θα ομολογίσω οτι ειχα χε..ει απανω μου απο τον  φοβο μου οτι μπορει να μην ξαναατμισω. Και η στενοχωρια ηταν μεγαλη. Σημερα ατμισα και κανονικα υγρα και ολα επανηλθαν στην ταξη. Αν συμβει σε καποιον αλλον λοιπον υπομονη και θα περασει.
Τέλεια!
Τώρα κόψε και το κανονικό τσιγάρο!  :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 26, 2016, 10:50 »
Καλημέρα
Σχεδόν 2 μήνες ατμιστής και απο την μια ημερα στη άλλη απέκτησα πρόβλημα με την γευση, εχω 4 ατμοποιητές μονίμως μαζί μου με διαφορετικές γευσεις οπότε δεν είναι αυτο που αναφέρθηκε πιο πίσω ότι έχω κάνει πιπίλα ενα υγρό.
Εχει ξεκινήσει εδω και 2-3 ημερες και σήμερα το πρωί σηκώθηκα με κρύο αλλα δεν έχω συμπτώματα που σχετίζονται με τον λαιμό.
Ούτε τον καφε που πίνω καταλαβαίνω τόσο έντονα, το milfs milk το αντιλαμβάνομαι σαν νερό με μια ιδέα φράουλας και το αγαπημένο μου Relax σαν μπαγιάτικο γαλλικό καφέ αραιωμένο με νερο (μπλιαχ!)
Εχω 2 φρουτένια υγρά με μενθόλη (το ένα είναι δικιάς μου παραγωγής) και μονο αυτα μπορώ να πω
πως ατμιζονται ευχάριστα, λογω μενθόλης.
Θα πορευτω με αυτά λοιπόν και σκέτη βαση όπως προτείνεται παραπάνω και βλέπουμε.
Ετοιμος ήμουν να το φουντώσω το μαμημένο το κ.τ. πάντως!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 26, 2016, 10:55 »
Αν δεν νιώθεις έντονα ούτε τον καφέ, που έχει αρκετά δυνατή γεύση, τότε έχει γενικά θέμα η αίσθηση της γεύσης σου, δεν κανεις κάτι λάθος στο η.τ.
Μπορει να είναι κάποιο σύμπτωμα του κρυωματος που λες πως έχεις.
Υπομονή για λίγες μέρες μέχρι να επανέλθει η αίσθηση της γεύσης και μέχρι τότε κάνε σκέτη βάση ή τις μενθολες που λες, μην ξοδευεσαι και για ακριβότερα υγρά αφού δεν μπορείς να τα γευτεις. :D

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 26, 2016, 12:31 »
Φίλε μου αυτό είναι πρόβλημα που έχουν αντιμετωπίσει οι περισσότεροι ατμιστές στον κόσμο.
Μερικοί μάλιστα το έχουν αντιμετωπίσει παραπάνω από μία φορά.
Είναι προσωρινό. Σε άλλους κρατάει 2-3 μέρες και σε άλλους διαρκεί έως και 2-3 εβδομάδες.
Εξαρτάται από τον οργανισμό του καθενός αλλά και από τις λύσεις που ακολουθείς.

Το σημαντικότερο είναι πως είναι προσωρινό και δεν αξίζει να ανάψεις τσιγάρο τώρα που έκανες το σημαντικότερο βήμα!
Κάνε λίγες ημέρες υπομονή και όλα θα διορθωθούν. Ο οργανισμός σου είναι σε στάδιο προσαρμογής.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 26, 2016, 13:08 »
επ'ισης να μειώσεις και λίγο τα ml που πιθανότατα ατμίζεις καθημερινά....

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 26, 2016, 16:29 »
Σωστή η παρατήρηση συνονόματε, ξέχασα να αναφέρω την ποσότητα που ατμίζω η οποία είναι  στα 2-4 ml/ημέρα.
Από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα πιστεύω είμαι σε φυσιολογικά επίπεδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10550 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364