vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, antiklitos140, Jorge

Twitter

Κορεσμός Γεύσης.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Κορεσμός Γεύσης.
« στις: Απριλίου 22, 2013, 22:11 »
Κατά τη γνώμη μου, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ κατά διαστήματα το άτμισμα σκέτης βάσης οποιουδήποτε συνδυασμού για χρονικά διαστήματα. Καθαρίζει και ξεκουράζει. Μετά τα αρώματα επιστρέφουν στην αρχική τους ένταση και σταματάνε να μας φαίνονται βαρετά και μονότονα.

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος.
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 22, 2013, 23:58 »
Χμ, σαν να έχεις δίκιο, τώρα τελευταία έχω υπερκορεστει.
Απορώ όμως γιατι δεν συνέβαινε και με το τσιγαρο?

γιατι απλα Δημητρη με το τσιγαρο δεν ειχες τοσες επιλογες.εδω που εχει γινει επιστημη,λογικο ειναι να υπαρξει κορεσμος.
αμα κλειδωσεις στο κεφαλι σου μια η και δυο γευσεις και πεις αυτο ειναι το ατμισμα,θα δεις που θα ειναι καλυτερα τα πραγματα.πιστεψε με σε αυτο.

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 23, 2013, 00:03 »
Θα το κάνω πάντως Γιώργο για να δω. Και για να ξελαμπικαρω λίγι θα δοκιμάσω και λίγο σκέτη βαση να δω...
Ευχ

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 23, 2013, 00:56 »
Χμ, σαν να έχεις δίκιο, τώρα τελευταία έχω υπερκορεστει.
Απορώ όμως γιατι δεν συνέβαινε και με το τσιγαρο?
Δεν γινοταν γιατι ο καπνός αναισθητοποιεί την όσφρηση και κατα συνέπεια και τη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 23, 2013, 01:13 »
Τωρα που το σκεφτομαι ισως παιζει γεγονος οτι η νικοτινη του κτ φθανει σε λιγα δευτερολεπτα στον εγκεφαλο ενω του ητ σε μερικα λεπτα (αν δεν κανω λαθος) .
Πραγμα που σημαινει οτι στην δευτερη περιπτωση καταναλωνεται περισσοτερο υγρο για να καλυφθει ο χρονος δρασης με αποτελεσμα τον κορεσμο γευσης σε βαθος χρονου.
Λεω τωρα...  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 23, 2013, 01:27 »
με το κτ δεν μπορει να κορεσθεί η γεύση γιατι ΔΕΝ εχει! Απλά. τωρα εχει επανέλθει σε ολους μας. Και ο κορεσμος ειναι αναπόφευκτος σε κάποια στιγμή αργα η γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 23, 2013, 02:59 »
Η υπερβολή φέρνει εύκολα τον κορεσμό. Αν έχω μπροστα μου 7-8 έτοιμα ή DIY υγρά και τα εναλλάσσω κατα τη διάρκεια της μερας ή της εβδομάδας είναι πολύ πιθανό να ξενερώσω μ' όλα! Ο varadero το έθεσε πολύ σωστα: 1 με 2 υγρά που σ'αρέσουν και that's it! Aπλά αυτό όταν είσαι περίεργος κι αναποφάσιστος μπορεί ν' αργησει λιγο να έρθει... Α και φυσικά όπως ανέφεραν οι συνατμιστές, η σκέτη βάση είναι μονόδρομος όταν χάσεις τη γεύση του αγαπημένου σου υγρού. Απλά παίζει η βάση να γίνει τ' αγαπημένο μετά... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2013, 03:08 από e-go FUN »

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 23, 2013, 07:49 »
αν αλλαζεις μα γευση καθε λιγες μερες δεν ερχετε ουτε κορεσμος ουτε βαριεσε την γευση αν το παρακανεις ερχετε ο κορεσμος

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 23, 2013, 08:06 »

γιατι απλα Δημητρη με το τσιγαρο δεν ειχες τοσες επιλογες.εδω που εχει γινει επιστημη,λογικο ειναι να υπαρξει κορεσμος.
αμα κλειδωσεις στο κεφαλι σου μια η και δυο γευσεις και πεις αυτο ειναι το ατμισμα,θα δεις που θα ειναι καλυτερα τα πραγματα.πιστεψε με σε αυτο.

Εγώ που κάνω καραμέλες και φράουλες δεν μπορώ να κλειδώσω το κεφάλι.

Υπάρχουν πολλές γεύσεις που θα μου κεντρίσουν το ενδιαφέρον

Όπως με τις γυναίκες ένα πράγμα.

Δεν μπορώ να κλειδώσω το κεφάλι σε μία - δύο όσο και να θέλω ;)


Υ.Γ
Δεν έχω κάνει σκέτη ποτέ.
Το θεωρώ απαράδεκτο να μην μπορώ να εκμεταλλευτώ τους ατμοποιητές που έχω (που γι' αυτό το λόγο τους πήρα κιόλας , για τη γεύση)
Απλά όταν βαρεθώ κάποιο άρωμα το αφήνω στην άκρη και σε λίγες μέρες επανέρχονται όλα :D

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 23, 2013, 08:49 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά, πάντως υπάρχουν μεγάλα διαστήματα που όντως κάνω διάφορα και άλλα όμως που κολλάω σε μια το πολύ δύο. Και στην δεύτερη περίπτωση βλέπεις αγαπημένο σου υγρό που λες δεν μου αρέσει πια, οπότε μπαίνεις εκ των πραγμάτων σε αναζήτηαη. Ξέρετε πόσες φορές έχω πει "εδώ είμαστε"...και όμως μετά από καμία 10ρια ημέρες, το βαριέμαι ή με κουράζει. Αυτό που όντως ισχύει, για εμένα τουλάχιστον στα DIY, είναι πως η συμμετοχή των συμπυκνωμένων έχει μειωθεί αρκετά σε σχέση με πριν απο 6 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος.
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 23, 2013, 08:55 »
Εγώ που κάνω καραμέλες και φράουλες δεν μπορώ να κλειδώσω το κεφάλι.
οι καραμελες ειναι για να τις πιπιλαμε και οι φραουλες ειναι για να τις τρωμε μετα το φαγητο η σαν φρουτο οτι ωρα θελουμε.

Υπάρχουν πολλές γεύσεις που θα μου κεντρίσουν το ενδιαφέρον.
γευσεις παντα θα υπαρχουν.το θεμα ειναι να μην κατανταει κουραστικο και να μην πετατε αρωματα (οσοι πετανε)

Όπως με τις γυναίκες ένα πράγμα.
 
σε αυτο δεν απαντω γιατι εχω ματια μονο για την δικια μου γυναικα.δοξα το θεο.μετα απο 13 χρονια και δεν υπαρχει κορεσμος.

 

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 23, 2013, 08:59 »
 :)) Ειδικά για το τελευταίο, όπως σου έχω ξαναπεί άλλωστε, εμένα και να ήθελα δεν με παίρνει άλλωστε....που να ψάχνεις για σπίτια - μετακομίσεις κτλ...ε και λέω αφού δεν προκειται (αντε να προσθέσω και το δεν θελω) να αλλάξω εκείνη ας αλλάξω ότι μπορώ :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 23, 2013, 09:13 »
Ακρως διαφωτιστική η αλλαγή θέματος, αλλά το ... ξεκλείδωτο κεφάλι του συνατμιστή μας μετέφερε τη συζήτηση από τα υγρά που ατμίζουμε, στις ανθρώπινες σχέσεις.
 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 23, 2013, 09:53 »
οτι βγει,οτι βλεπω,οτι ακουω απο γευση θελω να το δοκιμαζω.........το κανω....κολλαω με μια απο τις 10 π.χ την κανω αποκλειστικα την χανω.....εεεε την εκδικουμε παίρνοντας αλλη......και με την αλλη τα ιδια......για αυτο απο την στιγμη που αποφασισα  να κανω 4-5 στην διαρκεια της ημερας δεν ξαναχασα καμια.....ισως   την υπομονη μου στο να αλλαζω αντισταση πιο συχνα αλλα δεν βαριεσαι ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κορεσμός Γεύσης.
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 23, 2013, 13:30 »
Ειναι μια λύση αυτό. Το έκανα κι εγώ για αρκετούς μήνες και πράγματι νιωθεις αρκετά τις γεύσεις. Δε μπουχτιζεις όμως καποια στιγμή, ειδικά κατα τη νύχτα, απ' τα πολλά αρωματα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135756 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 99 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos