vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, nightdream, Lazy Dog, camber

Twitter

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 23:03 »
Δεν κατάλαβα (δεν διάβασα σωστά) ότι η απώλεια γεύσης είναι μόνο στο άτμισμα. Μιλούσε για το χτύπημα αλλά δεν ανέφερε ο φίλος ότι κατά τα λοιπά η γεύση ήταν κομπλέ.
Άρα, έχεις δίκιο. Ωστόσο, ο εθισμός σε γεύση ατμιστικού υγρού δεν μου έχει τύχει να οδηγεί σε απώλεια γεύσης.Εκτός και το η.τ. έχει γίνει πιπίλα και ατμίζει κάποιος ασταμάτητα...
:)) :)) :)) :)) :))

50ml Dekang RY4 18mg ανα 7 εως 10 μερες για ενα μηνα, εκει να δεις πως το παθαινεις :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 23:26 »
παιδια εχω δοκιμασει το usa mix ,tobbaco,turkish, ολλα απο nobacco kai  η αληθεια ειναι οτι επειδη ειμαι καινουργιος στο η/τ σε μια μερα μεσα μπορει να δοκιμασα ολλες τις γευσεις. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ . Τωρα  εχω παραγγειλ ει  tribeca apo halo.

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 23:54 »
Παιδια καλησπερα. Υστερα απο 20 μερες με η/τ, εδω και 4 ημερες περιπου εχω χασει την αισθηση της γευσης και το μονο που καταλαβαινω ειναι το χτυπημα. Μηπως να αρχισω να ανησυχω για κατι....

Εγώ ένα απλό τεστ που μπορώ να σκεφτώ είναι να σταματήσεις να ατμίζεις για κανα 2-3 μέρες για να δεις αν πραγματικά σε πειράζει το η.τ και μετά να αρχίσεις να ψάχνεις ποιό περίεργα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 00:04 »
Αμα σταματησω δεν θελω να επιστρεψω στο κ/τ, εχω 20 μερες να καπνισω και κ/τ που δοκιμασα και αυτο δεν εχει γευση.

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 00:45 »
Μαζί σου και εγώ αλλά έχεις κάτι καλύτερο να προτείνεις για να δεις άμα σε πειράζει κάτι απο τα συστατικά του η.τ?

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 12:13 »
Παιδια αυτο εχω παθει και εγω και ας εχω αλλαξει υγρα,ενω στην αρχη καταλαβαινα ολες τις γευσεις .ειναι σαν να ειμαι κρυωμενος και δεν καταλαβαινω καλα τις γευσεις γενικα οχι μονο των υγρων ,σιγουρα ειναι απ το η\τ αφου το κανω περιπου 10 μερες εδω και τρεις μερες δεν καταλαβαινω και πολλα ενω η οσφρηση λειτουργει κανονικα η γευση μας τελειωσε ,μη παθουμε και τιποτα με τη μ.....α!!

Τι να κανω τωρα,να το αφησω κανα δυο μερες ,αλλα μετα εχω κ το κ/τ να με περιμενει στην γωνια!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 12:27 »
Θα σου προτείνω να δοκιμάσεις να ατμίσεις σκέτη βάση για μερικές μέρες, και να ρίξεις και μια ματιά στο Κορεσμός Γεύσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2022, 07:42 από Tem »

Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 12:30 »
Ίσως είναι αυτό που λέμε vapors tongue, ή γλώσα του ατμιστή. http://www.learn.vaporfi.com/vapers-tongue.php
Πάντα με επιφύλαξη βέβαια επειδή οι μόνες πληροφορίες προέρχονται από άλλους και όχι από κάποιο επίσημο φορέα.

ΥΓ: Με πρόλαβε ο cruiser, κορεσμός γεύσης.

Αποσυνδεδεμένος yasuo92

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 22:38 »

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονια
πήρα ένα υγρό από μαγαζί κανονικό και σε 2 μέρες "ατμισματος" με έπιασε ο λαιμός μου και βήχας.συγκεκριμένα λέγεται liqua και είναι ιταλικό
τέλος πάντων το πέταξα και συνέχισα με τα el greeco που ξεκίνησα πριν 3 βδομάδες.
το θέμα είναι ότι,ότι και να "ατμισω" μου φαίνεται το ίδιο,δεν καταλαβαίνω γεύση μονο χτύπημα.
στο μαγαζί βεβαια όταν το δοκίμασα το gold clasic κατάλαβα την γεύση του.
υπάρχει περίπτωση να φταίει ο atmopoihths μου?καινούργιος είναι 3 Βδομαδες τον εχω.gs tank και προφανος και εχω αλλάξει αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 23:38 »
Ο βήχας μάλλον οφείλετε στο οτι τα liqua έχουν 70% pg οποτε η ειναι επειδή δεν εχεις συνηθίσει ακόμα μεγαλυτερη ποςοτητα PG σε ενα υγρο η εχεις καποια αλεργια στη pg...ψάξε αν θες πόση PG/VG έχουν τα el Greco για να σου λυθεί η απορία αν ειναι αυτο.
Για τη γευςη δεν νομίζω να φταίει κάτι και εγω το έπαθα στις δυο εβδομάδες περίπου οταν ξεκίνησα και επανήλθε σιγα σιγα σε μένα. Σε εσενα μπορεί να μην πάρει και πολυ σε μένα πάντως πήρε αρκετά ιςως και περισοτερο απο μήνα.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 23:48 »
Ρίξε μια ματιά παραπάνω, στην 21 απάντηση, για τον κορεσμό γεύσης.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 10:42 »
Ναί το να κάνεις βάση σκέτη για λίγες μέρες σίγουρα θα βοηθήσει, το θέμα είναι το μετά.

Απλά μήν μένεις στην ίδια γεύση, έχετε τουλάχιστον 2 tank έτοιμα με 2 υγρά που σου αρέσουν και άλλαζε τα κατά την διάρκεια της ημέρας.
Kαι εάν κάποιο υγρό σε τρελαίνει τόσο άστο  στην άκρη και 2-3 μερούλες.

Όταν παίρνεις μια πολύ έντονη γεύση συνέχεια, οι αισθητήρες της γλώσσας μας σβήνουν αυτά τα δεδομένα και δέν πάνε κάν στον εγκέφαλο, το ίδιο ισχύει και στην όσφρηση, μπές σε μια δημόσια τουαλέτα η οπουδήποτε έχει κάποια έντονη μυρωδιά- εργοστασιακό χώρο, μετά απο 2 λεπτά η μυρωδιά θα είναι πολύ λιγότερο έντονη και εάν κάτσει και 2-3 ώρες υπάρχει και περίπτωση να μην την αντιλαμβάνεσαι καν.

Επίσης  η γλώσσα μας καταλαβαίνει διαφορετικές γευσής σε διαφορετικά σημεία, οπότε για να έχεις εξτρά γεύση δοκίμασε να αφήνεις τον ατμό λίγο παραπάνω στο στόμα σου για να ποτίζει όλα τα σημεία της γλώσσας σου και να αντιλαμβάνεσε την ολοκληρωμένη του υγρού.





Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 14:50 »
Σόρρυ αλλά δεν ισχύει αυτό για την γλώσσα  :)




Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 17:13 »
Sorry αλλά ισχύει, πάρε έναν κόκο ζάχαρης και βάλτον πίσω πίσω στην γλώσσα σου και μετά μπροστά και θα με πιάσεις  :thumpup:
Απ' ότι κατάλαβα το άρθρο στο link πάει να το βγάλει μύθο και μετά λέει οτι απλά καταλαβαίνουμε όλες τις γεύσεις παντού αλλά κάποια σημεία τις γλώσσας είναι πιο ευαίσθητα σε συγκεκριμένες περιοχές για συγκεκριμές γεύσεις, σωστα?
 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 17:32 »
Το άρθρο είναι το λήμμα της wikipedia, είναι ενημερωμένο και δεν πάει να το βγάλει μύθο, έχει βγεί μύθος από αρκετές έρευνες. Οι διαφορές είναι πολύ μικρές ("minute") και συνήθως δεν έχουν πρακτικό αντίκρυσμα.
Δεν πειράζει, κι εγώ πρόσφατα το έμαθα.  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364