vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

Egoist Shake n' Vape

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #225 στις: Αυγούστου 08, 2017, 22:17 »
Εφτιαξα πριν λίγο Αη Καφέ , ευτυχώς δεν μου χύθηκε γιατι ολοι ξέρουμε τι θα επαιρνα αντι για λεφτά  :laugh1:  

Εφτιαξα με 10% οπως προτείνει ο cp το μισό αρωμα ,  αλήθεια τώρα αυτο ολο το αρωμα ειναι συμφωνα με τον κατασκευαστη για 120ml ;  :confused1:   δεν ξερω πως θα μου φανει αλλα το προτιμω μα την αληθεια και λιγο ελαφρυτερο σαν γευση γιατι αν βγαινει τουρμπο " κανονικά " δεν θα το αντεχα , την πατησα με ενα φρουτακι ετσι , ωραιο μου βγήκε , θεσπεσιο , υπεροχο.... αλλα δεν αντεχω πανω απο δυο τρείς τζουρες ,.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #226 στις: Αυγούστου 08, 2017, 23:11 »
Μην ξεχνάς όμως ότι το δικό μου υγρό έχει PG >60%. Αν το δικό σου έχει περισσότερη VG, ίσως να θέλει λίγο άρωμα παραπάνω... :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #227 στις: Αυγούστου 08, 2017, 23:28 »
50/50 φτιάχνω , ποση διαφορά να είναι ;  Μην ξεχνας οτι θα δοκιμαστεί σε καμια βδομαδα  ( δεν θα το κουβαλησω μαζι μου εγώ για να το βλεπω να καθεται :)) ) δεν ακολουθώ ολα τα " σωστα " στανταρ  ;D  ,θα δειξει , θα εχω μια εικόνα δηλαδη ...και το αλλο μισο αρωμα που κρατησα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #228 στις: Αυγούστου 08, 2017, 23:33 »
Αν είναι 50/50 και δεν είσαι των πολύ έντονων γεύσεων (σαν κι εμένα) μια χαρά θα είναι το 10%. Στη χειρότερη περίπτωση, πίνεις και καμιά γουλιά από το υπόλοιπο άρωμα να στανιάρεις!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #229 στις: Αυγούστου 08, 2017, 23:45 »
Μια χαρα ( για μενα ) πιστευω οτι θα ειναι , ηδη με αυτη την αραίωση εχει εντονη μυρωδια , θα δουμε και στη γευση , αλλα το προτιμω υποτονικό σίγουρα.
Μην μου αγχώνεστε λεω :)) ολα θα πανε καλα , εχω και guantanamera και divino ετοιμα ,θα κατέβει πλήρης ο ομάδα στον αγώνα :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2017, 00:02 από Orion »

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #230 στις: Αυγούστου 09, 2017, 07:36 »
Εφτιαξα πριν λίγο Αη Καφέ , ευτυχώς δεν μου χύθηκε γιατι ολοι ξέρουμε τι θα επαιρνα αντι για λεφτά  :laugh1:  

Εφτιαξα με 10% οπως προτείνει ο cp το μισό αρωμα ,  αλήθεια τώρα αυτο ολο το αρωμα ειναι συμφωνα με τον κατασκευαστη για 120ml ;
Καλημέρα, όπως επεσήμανε φίλος για τα 120 ml έχει 20 ml άρωμα, ενώ για τα 30 ml έχει 6 ml άρωμα. Δηλαδή ο κατασκευαστής προτείνει αραίωση 16.7% στο μεγάλο μπουκάλι και 20 % στο μικρό :wall: Εμένα πάντως που και εγώ νομίζω ότι δεν είμαι των πολύ έντονων το 20 % σε αυτό μου πήγαινε πολύ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #231 στις: Αυγούστου 09, 2017, 08:47 »
'Ενα ποσοστό 10-13 % είναι συνήθως αρκετό. Ειδικά για όσους δεν αντέχουν τις πολύ έντονες γεύσεις. Αλλά ακόμα και με τα χαμηλότερα αυτά ποσοστά η ένταση του αρώματος στο υγρό παραμένει σε ψηλά επίπεδα.

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #232 στις: Αυγούστου 10, 2017, 01:10 »
Εξακολουθώ να πιστυεω οτι το υγρό είναι ένας άθλιος αχτραμάς μιας ζύμης που έχει ψιλοκαεί στο ψήσιμο με μια κρέμα για να διασκεδάσουμε τις εντυπώσεις.

Δεν μπορώ να έρθω με τον κηδεμόνα μου. Μου απαγορεύει το άτμισμα γιατί είμαι λεει μικρός ακόμα και κάτι τετοια κουλά. :hmmm: :laugh1:
Αυτό το πόστ έπρεπε να το έχω λάβει πιο σοβαρά υπόψιν πριν φτιάξω μαζεμένα 150ml :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #233 στις: Αυγούστου 12, 2017, 15:21 »
Λοιπόν επειδή πέρασε η τετραήμερη εβδομαδα ( καποιος υψηλά ιστάμενος κύριος μου έγραψε ότι δεν ξέρω να μετράω, όπως με βολεύει θα μετράω ;D )  που έθεσα σαν όριο για δοκιμή του Αη καφέ και μπηκε στο φαινόμενον σημερις , εχω να πω οτι έκαμα πολύ καλά που ακολούθησα την τακτική του κυρίου Σερλοκ η cp η unfollowmaniac η.. ..στο θεμα μας ,  με 10% αραίωση έιναι περίπου εκει που θα ηθελα σαν γευση , αν εβαζα ολο το αρώμα δεν θα το άντεχα ,είμαι σίγουρος 237% , μη μου πειτε δεν ειναι ετοιμο , φυσικά και δεν είναι για να εχω έτοιμο υγρό μάλλον θα το έχω ξεχάσει η θα έχω φτιάξει τοσο πολύ να προλάβει το ερμο να ωριμάσει , υπολογίζοντας βέβαια οτι θα " στρογγυλέψει" λιγάκι και ίσως γίνει πιο εύγευστον .
Εκανα οτι κανω παντα , μπανακι στους 40κατι βαθμους και στον αναδευτηρα καμια 10ρια ώρες.




 

Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #234 στις: Αυγούστου 23, 2017, 17:50 »
Εγώ τα μεγάλα τουλάχιστον της Egoist (αυτά πουν έχουν μέσα το 20μελο μπουκαλάκι και το χύνεις μέσα στο 120μελο και συμπληρώνεις) δεν τα θεωρώ καν shake and vape. Πιστεύω ότι απλά έχουν πάρει τα αρώματά τους και τα έβαλαν μέσα σε ένα πιο μεγάλο μπουκάλι. Χωρίς κανένα presteeping κλπ. 

Το trend αυτή τη στιγμή όπως παρατηρώ με διάφορα άλλα αναγνωρισμένα brands (π.χ Ripe Vapes και Dominate) είναι ΜΕΓΑΛΗ ποσότητα  (40 ml μηδενικής νικοτίνης βέβαια) υγρό με παραπάνω κατ' αναλογία άρωμα τα οποία συμπληρώνεις με booster ή/και PG/VG κατά το δοκούν μέχρι π.χ τα 60 ml.
Έτσι η ομογενοποίηση και η ωρίμανση έρχονται πολύ πιο γρήγορα, απ' το να περιμένεις π.χ να αναμιχθούν 20 ml μαζί με άλλα 100... 


Αποσυνδεδεμένος Batzio

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • που κοσεβς
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #235 στις: Αυγούστου 23, 2017, 21:37 »
καποιος ειχε αναφερει δε θυμαμαι σε ποιο νημα οτι η ομογενοποιηση ειναι ανεξαρτητη της ποσοτητας
αρα ειτε 30μλ snv παρει ειτε τα 20μελα αρωματα ειναι ενα και το αυτο
καθως δεν εχω παρατηρησει κατι σε προσωπικο επιπεδο γιατι εστω και τα δοκιμαστικα μου ειναι 100μελα,δε μπορω να αντικρουσω αυτα που λες
απλα παραθετω ενα σκεπτικισμο

φιλικα παντα

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #236 στις: Αυγούστου 25, 2017, 09:56 »
Το holy cofee οπως υποψιαζόμουν αν και εγινε πολυ καλό με αραίωση 10% , δεν μπορώ να το ατμίσω , ειναι too much για μένα ...αν ηταν σκετος ο καφες μαλλον θα μου ερχόταν καλύτερα , με βλέπω με σκετη βαση ετσι οπως παω  :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #237 στις: Αυγούστου 25, 2017, 10:08 »
Εφ' όσον το προφίλ του υγρού σου ταιριάζει γενικά αλλά το βρίσκεις λίγο μπουχτιστικό, δοκίμασε σε καινούργιο στήσιμο να διαβρέξεις το βαμβάκι με holy coffee και μετά να γεμίσεις το τανκ με βάση. Μπορεί να εκπλαγείς με το αποτέλεσμα... ;)


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #238 στις: Αυγούστου 25, 2017, 10:26 »
Ξερω τι δεν μου αρέσει , δεν ειναι η ενταση του αρώματος που με μπουχτιζει κυρίως , αυτο "φτιαχνεται" ειναι το λατε του καφέ που δεν αντεχω σε αυτο.


Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #239 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 17:45 »
Ειχα πάρει ένα holy apricot και είχα κάνει μισή δόση. Δε μου έκατσε με τπτ όσο και να ωρίμασε βγάζει μια τραχύτητα και μια χημικιλα. Επειδή μπορεί να παίζει ρόλο και η βάση που το ανακατεύεις (εγώ έβαλα umami) σκέφτηκα να κάνω δώρο το υπόλοιπο σε κάποιον να το δοκιμάσει. Όποιος είναι από Θεσσαλονίκη και πεταχτεί μέχρι συκιες ή Μετεωρα ας έρθει να το πάρει. Εγώ δυσκολεύομαι να ξαναγορασω κάτι σε 'holy'

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 60 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro