vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, Panokali, FaniFox, Milarepa, Ribot, Jorge, manoslykos

Twitter

Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #105 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 01:05 »
Αυτο το γδαρσιμο το παρατηρησα και γω μεχρι χτες που ειχα τελειωσει το μιστ μανγκο...οχι πολυ εντονο ομως για να ανησυχησω...

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #106 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 09:08 »
οταν διαβασετε προσεχτικα τι λεω στο νημα ...μηλαω για καψιμο στο λαιμο μερικες φορες το ερμηνευσα σαν γδαρσιμο... Αλλα δεν κανω pg μονο vg και στη συγκεκριμενη περιπτωση μιστ... Το καψιμο το ερμηνευσα λογω της οξινης συμπεριφορας του... Βεβαια σε μενα ... Αλλοι ουτε που το καταλαβαν... Δεν εχουμε ολοι τους ιδιους γευστικους καλυκες:))

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #107 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 10:14 »
Δεν νομίζω ότι αφορά μόνο τους γευστικούς κάλυκες όσο και την ευαισθησία του λαιμού του καθενός. Κάποιο έχει "γανωμένο" λαιμό και δεν καταλαβαίνει από pg-vg. Εγω πχ που άτμισα καμία 3ml balanced τον έκαψα το λαιμό και έπαθα φαρυγγίτιδα :'( Πάντως αυτό το κάψιμο που παρατηρησατέ κάποιοι το ένιωσα και εγώ, αλλά μόνο στον Zeus που έτσι και αλλιώς παράγει κατά την γνώμη ποιο ξηρό ατμό και γ' αυτό δεν το ανέφερα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #108 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 11:20 »
Φιλε κωστα44 το πρόβλημα σου ειναι η pg το οποίο και σου δημιουργεί και τα παραπάνω συμπτώματα.
Κάντε μου μια χαρη αν θέλετε οσοι έχετε κάψιμο κλπ κάντε σκέτη βάση (αυτή που είχατε και τις παρενέργειες) και πείτε αν έχετε το ιδιο κάψιμο- γδάρσιμο.
Να καταλήξουμε στο αν οφείλετε στο mango ή οχι.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #109 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 12:09 »
έχει αρκετές μέρες που κάνω δοκιμές το μάνγκο και από την πρώτη στιγμή ένιωσα κι εγώ το κάψιμο στο λαιμό μου. διάβαζα το νήμα και δεν είδα να έχει άλλος παρόμοια εμπειρία, μέχρι πριν από λίγο.
μου θύμισε λίγο το λουκούμι που αφήνει μια αίσθηση γδαρσίματος στο λαιμό, όχι όμως τόσο έντονη του μάνγκο. το γδάρσιμο του μάνγκο είναι πολύ πιο υποτονικό.
αισθάνομαι κάτι σαν οξύτητα..δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς.
τονίζω όμως πως είναι πιο υποτονική αυτή η αίσθηση σε σχέση με άλλα αρώματα, όπως π.χ το λουκούμι και το lime.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #110 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 18:53 »
Φιλε κωστα44 το πρόβλημα σου ειναι η pg το οποίο και σου δημιουργεί και τα παραπάνω συμπτώματα.
Κάντε μου μια χαρη αν θέλετε οσοι έχετε κάψιμο κλπ κάντε σκέτη βάση (αυτή που είχατε και τις παρενέργειες) και πείτε αν έχετε το ιδιο κάψιμο- γδάρσιμο.
Να καταλήξουμε στο αν οφείλετε στο mango ή οχι.

Μαλλον δεν διαβασες τα μηνηματα μου... Δεν κανω pg ουτε 1%... Δεν την μπορω καθολου... Ατμιζω μονο vg... Εδω και 2.5 μην.   Το γδαρσιμο / καψιμο το ενιωσα απο πολυωρη ατμιση του μανγκο... Και μονο με μιστ... Η οξυτητα του υγρου ηταν... Μετα απο ατμισμα αλλου υγρου επανηλθα... Εφυγε το καψιμο... Εχει δικιο η λεμονια

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #111 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 19:52 »
Μωρέ εγω τα διάβασα και γιαυτο το λογο είπα οτι είπα.
Τωρα γραφεις αυτο "το ενιωσα απο πολυωρη ατμιση του μανγκο... Και μονο με μιστ"
αρα δοκίμασες το μάνγκο με αλλη βάση και δεν ειχες τα παραπάνω συμπτώματα.
Ή κατάλαβα λαθος;

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #112 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 20:12 »
ευτυχως παιδια δεν ενιωσα κατι απο αυτα που περιγραφετε...αλλωστε ο λαιμος ο δικος μου μετα απο τα τοσα τσιγαρα(3 πακετα την ημερα) δεν εχει τιποτα αλλο να φοβηθει...
ειναι αυτο που λεμε αν εχεις πεσει απο ουρανοξυστη και εχεις επιζησει τι να παθεις αν πεσεις απο 2 σκαλοπατακια..
 :sign_oa:

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #113 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 20:51 »
Μωρέ εγω τα διάβασα και γιαυτο το λογο είπα οτι είπα.
Τωρα γραφεις αυτο "το ενιωσα απο πολυωρη ατμιση του μανγκο... Και μονο με μιστ"
αρα δοκίμασες το μάνγκο με αλλη βάση και δεν ειχες τα παραπάνω συμπτώματα.
Ή κατάλαβα λαθος;

Ο Κωστας έκανε το mango με mist (μόνο vg δηλαδη) και ένιωσε καψιμο στο λαιμό! Ούτε εγω ένιωσα γδάρσιμο πάντως άλλα δεν πολυχαμπαριαζει ο λαιμός έχει καεί :P και σκετη pg όταν κάνω δεν μ ενοχλεί

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 20:35 »
Πολλές φορές και η μεγάλη ποσότητα αρώματος, ενοχλεί, ανεξαρτήτως της βάσης που χρησιμοποιούμε :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix