vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 18, 2012, 00:49 »
Ευχαριστω πολυ για τις επισυμανσεις και συμβουλες¨)  θα ηθελα να δω μερικες απο τις συνταγες που καποια ατομα ισως εκαναν με αυτα τα καπνικα
 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 18, 2012, 00:56 »
Η παγίδα της επαρχίας.
Έτσι την πάτησα κι εγώ τον Νοέμβριο.
Έκανα μεγάλη παραγκελία κι έχω ακόμα κλειστά αρώματα.
Παραδόξως, δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα παραπάνω, Κώστα.

Συμβουλή: σαν ατμιστής που ακολουθεί το δικό του μονοπάτι, πολύ σύντομα θα απογαλακτιστείς από τα καπνικά (θα αποκαπνικοποιηθείς δηλαδή) και θα σου έρθει η όρεξη για φρουτάκια, σοκολατίτσες και καφεδάκια.
Την επόμενη πάρε τέτοια και δοκίμασε μίξεις.
Και η γεύση κύκλους κάνει...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:07 »
Μιχαλη σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου ... αλλα ειμαι ενα τελειως αλλο ανεκδοτο εγω .. ποτε δεν συμπαθησα τισ φρουτενιες και γλυκιες γευσεις ακομα και οταν εκανα κ.τ  και εννοω σε ποτα σε  καπνους σε καραμελες και ολα τα σχετικα ... παγωτο μοκα ετρωγα τυραμισου παγωτο πικρο καραμελες με επσρεσο απο λουμιδη και τετοια ... οποτε δεν με κοβω να ατμιζω τετοιες γευσεις ... κανενα πικρο καφε αρωμα η σοκολατα μαυρη ισως ... να φανταστεις τωρα ατμιζω αυτη την στιγμη DESERT STORM απο ecocig και πιπιλαω και μια καραμελα coffee silky πικρη με επιγευση στο τελος φουλ καφε ... και παει σουπερ με το καπνικο μου που ειναι ξηρο ...

οπως σε αλλον αρεσουν τα γλυκα φρουτωδη εμενα μου αρεσουν τα ξερα και πικρα... και αν τα λεω καπνικα επειδη δεν εχουν να κανουν με γευσεις απο φρουτα και γλυκα ./.. οπως και να το κανουμε ποτε δεν βρηκαμε ενα υγρο να ειναι φουλ καπνικο σαν κ.τ ... :)

αλλα μπορει να με φανταστω με κατι απο καφε σε καποια λογικη καταεμε αναλογια στα υγρα μου σαν εξτρα γευση

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:12 »
Αν σου πω ότι έτσι ήμουν κι εγώ πριν 15 μήνες;
Έλεγα "εγώ, αυτό; μπααα... "  Κι όμως  :yes:
Και πάλι, θα αλλάζεις προτιμήσεις ξανά και ξανά.
Αυτή είναι η μαγεία (κυριολεκτικά) του ΗΤ.

Δοκίμασε αυτά που έχεις, κάνε τα πειράματά σου και τις δοκιμές σου
(αυτός είναι ο μέγας δάσκαλος) κι εδώ είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:18 »
Εβαλα το μπραβο στον Κωστα γιατι κοντευω τα τεσσερα χρονια στο ητ και τα γραφομενα του ειναι σαν να τα εγραφα εγω.
Δεν μπορεσα γλυκα δεν  :nope: :nope: :nope:
Σκετες βασεις και καμια φορα οτι ξερο και πικρο  :-[ :D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:19 »
Δεν ειμαι αρνητικος σε τιποτα ... και δεν με χαλαει να αλλαζω γευσεις και ολα τα συναφη αρκει να με ευχαριστει και να ειμαι χαρουμενος μακρια απο κ.τ..  εχω αποχη απο κ.τ 6 μηνες και στους πρωτους 4 μηνες με ενα κτ που και που .. αλλα  μετα το η.τ τους τελευταιους μηνες καθολου τσιγαρο και λεω συνεχεια στον εαυτο μου .. ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ  :thumpup: :)) :)) :)) ... οποτε καλοδεχουμενες ολες οι καινουριες εμπειριες με το η.τ και τον καινουριο μου κοσμο....

τα λεω αυτα για να τα ακουνε και οι νεοι που τωρα μπαινουν στο κοσμο αυτο ..( εγω θελω να νομιζω οτι εχω πια ενσωματωθει και δεν θεωρουμε νεοπας ... )

τωρα στο θεμα μας ... περιμενω και αλλες συμβουλες .. συνταγες με τα καπνικα που εχω ποσταρει πιο πανω :yes: ::)


Βαγγελη ναι ετσι νομιζω οτι θα ειμαι .. δεν μπορει να αλλαξει τιποτα στις γευσεις μου με το ατμισμα ... εδω δεν αλλξε με το δηλητηριο που καπνιζα τοσα χρονια .. που εκει πραγματικα ωρες ωρες ηθελες και το γλυκο σου να φυγει η ασκημη γευση απο το στομα .. αλλα και εκει δεν αλλαζα μυαλα ... ετρωγα την μοκα μου .. και ησυχαζα :laugh1: :laugh1: :laugh1:


μαλλον σε σκετες βασεις με βλεπω ... γιατι απο οτι δοκιμασα με βαση 18αρα 80vg 20 pg  δεν με χαλαει καθολου  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2012, 01:25 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:26 »
Τελευταια εχω κανει μια μιξη με βαση mist και πουρο el toro 50-50 και ειναι ακρως ικανοποιητικο για τα γουστα  μου.
Το πουρο el toro απο μονο του δεν μπορεσα να το κανω γιατι ηταν πολυ εντονο και ετσι βρηκα αυτην την λυση ;)
Οταν συνηθιζεις κατι τοσα χρονια και εχεις εθιστη νομιζω οτι εστω  καπου βαθια μεσα υπαρχει ριζωμένη  εκεινη η αηδια του κτ. :-[

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:30 »
πηγα να κανω το ιδιο με βαση και σιγκαριλος .. αλλα δεν βγηκε καλο πολυ μπουκτιστικο και με γευση χαλια ./.. παρολο που σκετο το ατμιζω και την σκετη βαση παλι το ιδιο .. αλλα μαλλον οι μιξη του βγαζει μια ποδαριλα ... με πουρο δεν ξερω αλλα μου ειπαν και αλλοι οτι παραμενει η γευση του και ειναι οκ.. αλλα με σιγγαριλος ...  :-\ :-\ :-\ :-\ :nope:


Ναι οντως Βαγγελη ... εγω σχεδον μεγαλωσα με αυτο ..  μαλλον μεγαλωσαμε μαζι με αυτο .. απο 13 χρονων και το ειχα στην τσεπη μου ... τωρα στα 44 μου  δεν νομιζω αυτο να εχει φυγει υποσυνηδητα απο μεσα μου .... >:(


 

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:33 »
Μιχαλη σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου ... αλλα ειμαι ενα τελειως αλλο ανεκδοτο εγω .. ποτε δεν συμπαθησα τισ φρουτενιες και γλυκιες γευσεις ακομα και οταν εκανα κ.τ  και εννοω σε ποτα σε  καπνους σε καραμελες και ολα τα σχετικα ... παγωτο μοκα ετρωγα τυραμισου παγωτο πικρο καραμελες με επσρεσο απο λουμιδη και τετοια ... οποτε δεν με κοβω να ατμιζω τετοιες γευσεις ... κανενα πικρο καφε αρωμα η σοκολατα μαυρη ισως ... να φανταστεις τωρα ατμιζω αυτη την στιγμη DESERT STORM απο ecocig και πιπιλαω και μια καραμελα coffee silky πικρη με επιγευση στο τελος φουλ καφε ... και παει σουπερ με το καπνικο μου που ειναι ξηρο ...

οπως σε αλλον αρεσουν τα γλυκα φρουτωδη εμενα μου αρεσουν τα ξερα και πικρα... και αν τα λεω καπνικα επειδη δεν εχουν να κανουν με γευσεις απο φρουτα και γλυκα ./.. οπως και να το κανουμε ποτε δεν βρηκαμε ενα υγρο να ειναι φουλ καπνικο σαν κ.τ ... :)

αλλα μπορει να με φανταστω με κατι απο καφε σε καποια λογικη καταεμε αναλογια στα υγρα μου σαν εξτρα γευση

Καλά πάνω σ' αυτό το θέμα μην ορκίζεσαι κιόλας γιατί ... άγνωστες αι βουλαί του ατμού  ;D
Πάντως τώρα που θες φούλ καπνικό δοκίμασε BEBEKA   :cigar:
επίσης όπως λέει και ο SEB πολύ καλό το πουράκι αραιωμένο. Το ίδιο έκανα κι εγώ.
Όχι - όχι το cigarillos δεν μου άρεσε.


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:36 »
Αντωνη και αυτο το εχω ατμισει ... αλλα θα σου πω ολα του πανου εχτος απο το φωτια μου βγαζουν μια απιστευτη γλυκαδα... δεν λεω αν δεν ειναι καλα .. ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ  αλλα εμενα  :nope: :nope: :nope: ,, ιδιαιτερα το μπεμπεκα ... ειναι σαν να ατμιζω μελι .. τετοια επιγευση μου βγαζει ...

Μιχαλη φοβαμαι μην χαλασα το νημα με ολα αυτα .. αν ναι σε παρακαλω σβηστα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:38 »
Εντάξει είπαμε γούστα είναι αυτά.  :dontknow:
Εμένα μου αρέσει να γλυκίζουν λίγο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:47 »
μια ερωτηση που μπορει να φανει και σε αλλους νεους στο ατμισμα εδιαφερον .. με περισσοτερα βολτς (χρηση μοντ)  πανω απο 4 v  .. οι συνταγες των υγρων και γενικα τα μιγματα των υγρων ειναι πιο δυνατα και καταλαβαινεις καλυτερη γευση .. ή ισως και αλλη γευση ? 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:50 »



Κωστα μεχρι τα 5 βολτ που φτανω και ειμαι σε αυτα εδω και τρια χρονια περιπου η γευση εχει μια πολυ μικρη αποκλιση για μενα πτος το καλυτερο γιατι σπαει το εντονο της γευσης

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:53 »
Ναι, γεύση ίδια σχεδόν, με απειροελάχιστες αποκλίσεις.
Νέες γεύσεις  :nope:

Ίσως η γεύση αλλάζει κάπως με επισκευάσιμους, αλλά και αναλόγως το σετάρισμα του καθενός. Οι μεταβλητές έχουν γίνει πολλές και διαπλεκόμενες.  ;D
Και αύριο το πρωί, θα έχουν αλλάξει (άλλη μια μαγεία του ΗΤ).

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 18, 2012, 01:56 »
Καποια μηνυματα που ξεφευγαν τελειως απο τη θεματολογια διαγραφηκαν, ωστε το νημα να παραμενει ευστοχο και χρησιμο για οποιον ανατρεξει σε αυτο ανα πασα στιγμη.

 :OnTopicPlease:  :bye:

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2012, 02:10 από koloky8anos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 60 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro