vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό

Αποσυνδεδεμένος chrika

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 20:05 »
Πάντως, είναι μια καλή περίπτωση, να θυμηθούμε ότι ο αντικαπνιστικός, απαγορεύει το κάπνισμα (και το άτμισμα με την εναρμόνιση) σε κλειστούς δημόσιους χώρους. Οι ανοιχτοί σταθμοί ηλεκτρικού, και οι στάσεις λεωφορείων δε εμπίπτουν. Κανονικά, δεν τρως πρόστιμο για κάπνισμα εκεί, με το γράμμα του νόμου.

Το απαγορεύει όμως ο ΟΑΣΑ, ενιαία για ΟΛΟΥΣ τους χώρους. Δικαίωμά του η αλήθεια είναι. Για μένα λάθος, ακόμα και για τους καπνιστές. Αλλά δικαίωμά του. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μας την πει κάποιος για το γεγονός ότι δεν επιτρέπεται από την εταιρεία, να μας κάνει υπενθύμιση ο φύλακας για τον ίδιο λόγο ή να μας καλέσει να βγούμε έξω, αλλά όχι γιατί είναι παράνομο. Πραγματικά, έχει διαφορά.

Και φίλη [member=22625]chrika[/member] παρότι εγώ δεν έχω πρόβλημα με τον χαρακτηρισμό ελληναράς, όπως ο cloak, που αρπάχτηκε για αυτό, για το άτμισμα στα βαγόνια έχεις μεγάλο λάθος. Είναι θέμα ανθρώπινης συμπεριφοράς. Μπορεί να μη θέλω να μυρίσω βανίλια ή φράουλα σώνει και ντε, και να έρχεται ατμός μέσα στη μούρη μου, πέρα από το ότι είναι παράνομο. (Σε λάθος βάση, αφού βάσει ερευνών δεν είναι παθογόνος ο ατμός, αλλά και πάλι).

Όπως δεν γίνεται να κυκλοφορείς με δύο τόνους πατσουλί, να μυρίζεις μασχαλίλα τριών ημερών, να ακούς μουσική δυνατά, να στηρίζεσαι στο στύλο ενώ ένα σωρό κόσμος δεν έχει που να κρατηθεί και ένα σωρό πράγματα, που δεν είναι παράνομα αλλά αν τα κάνεις, δεν θα είναι "ελληναράς" αυτός που θα σου την πει, αλλά εσύ που θα το κάνεις.
Συμφωνώ με αυτό που λες. Έχεις δίκιο. 
Να διευκρινίσω κάτι: δεν υποστήριξα πως μπορούμε να ατμίζουμε σε βαγόνια ή σε κλειστούς δημόσιους χώρους πόλλω δε μάλλον να συμβαίνει αυτό προκλητικά και με ντουμάνια. Εννοείται πως είναι θέμα ανθρώπινης συμπεριφοράς. 
Δεν έχω ατμίσει σε κλειστούς χώρους, ωστόσο ήμουν τρεις φορές κοντά στο να το κάνω, ειδικά το πρώτο διάστημα που είχα κόψει το τσιγάρο. Όμως, δεν το έκανα και όσοι κάπνιζαν προηγουμένως γνωρίζουν πόσο δύσκολο είναι όταν αυτή η "ανάγκη" γίνει τόσο επιτακτική. Αν το έκανα, θα είχαν δίκιο να με κράξουν για το γεγονός πως παρανομώ. 
Αν με άρχιζαν στο ό,τι τους εκθέτω σε καρκινογόνους ρύπους κ.λπ. εκεί θα αρπαζόμουν.

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 20:12 »
απο την στιγμη μου χρησιμοποιεις ενα μεσο μεταφορας  , αποδεχεσαι αυτοματα και τους κανονες που ο οργανισμος του θεωρει σωστους για την ομαλη λειτουργεια του τοσο μεσα στο οχημα οσο κ στους χωρους που ανηκουν στον οργανισμο.....αν διαφωνεις με τους κανονες αυτους απλα δεν χρησιμοποιεις το μεσο αυτο ...απλα τα πραγματα .......... 

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 20:29 »
[member=6256]dimspy[/member] Ακριβώς για αυτό σταμάτησα να ατμίζω και στους ανοιχτούς σταθμούς, από τον πρώτο μήνα ατμίσματος. Ακόμα κι αν είναι κατάφορα άδικο αυτό που συμβαίνει με το άτμισμα, καθώς δεν θα έπρεπε να απαγορεύεται σε ανοιχτούς για κανένα λόγο, απλά μπορώ να αντέξω μέχρι να φύγω από εκεί. Δεν υπάρχει λόγος να ατμίσω σε αυτό το χώρο.

Βέβαια, κάποιες φορές μου αρέσει να σπάω πλάκα. Επειδή έχω το κακό συνήθειο να θέλω να έχω κάτι στα χέρια μου και να παίζω, βρίσκομαι κατά 99% των περιπτώσεων με το mtl kit μου για το δρόμο (μονομπάταρο και doggy, η kfl+, με πολύ συντηρητικό στήσιμο), στο χέρι. Καλό είναι να μην κάνουμε φροϋδική ανάλυση για το τι σημαίνει αυτό. Ας πούμε ότι είμαι αγχώδης  :)).

Οπότε, όπως κάθομαι, έχει τύχει να με κοιτάει περίεργα και προκλητικά, αυτό το θλιβερό είδος ανθρώπου (που βγαίνει σε πολλές εκδόσεις), που λες και θέλει πραγματικά να κάνεις κάτι για να στην πει. Δεν είμαι υπέρ των στερεοτύπων, αλλά συνήθως είναι γυναίκα άνω των 50 (σύνδρομο υπερπροστατευτικής μητέρας; δεν ξέρω) . Οπότε ξεκλειδώνω mod, και με υφάρα, τραβάω τζούρα, κρατάω ατμό μέσα για αρκετά δευτερόλεπτα, όπως είναι λογικό με αυτό το στήσιμο, δεν βγαίνει τίποτα.

Αυτή η έκφραση απόλυτης φρίκης την στιγμή που τραβάω, λες και κάνω ποδοσφαιρικά γκελάκια με κουτάβι, σε συνδυασμό με το βλέμμα χάνου μετά, είναι κάθε φορά απίστευτα απολαυστική!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 20:59 »
 
η λύση πρέπει να βρίσκεται στην τσέπη μας:
 


των 15 ευρών κ για απολύτως stealthy καταστάσεις
επειδή κάποιες στιγμές τα τραβάμε τα ζόρια κ θέλουμε κ σε ανοικτοκλειστοαπαγορευμένους χώρους την δόση μας
κρατώντας για λίγα δευτερόλεπτα τον ατμό στον πνεύμονα, δεν εκπνέουμε σχεδόν τίποτα
συνεπώς μηδέν ενόχληση - μηδέν παρεξήγηση
 
 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 00:32 »
απο την στιγμη μου χρησιμοποιεις ενα μεσο μεταφορας  , αποδεχεσαι αυτοματα και τους κανονες που ο οργανισμος του θεωρει σωστους για την ομαλη λειτουργεια του τοσο μεσα στο οχημα οσο κ στους χωρους που ανηκουν στον οργανισμο.....αν διαφωνεις με τους κανονες αυτους απλα δεν χρησιμοποιεις το μεσο αυτο ...απλα τα πραγματα ..........
αλήθεια τώρα?
ανήκουν σε ποιόν?
πλάκα κάνουμε?
ξέρεις πόσο τον έχεις πληρώσει?
...και ετσι απλά λες ..."απλά πράγματα" ?

....χρονιάρες μέρες που είναι οκ ο καθένας ας πράξει όπως νομίζει....

...στον παραλογισμό του κάθε "κόπανου" πάντως, ετσι κι αλλιώς,
εγω έχω καιρο τώρα που δεν συμπλέω.
Εξασφαλίζω όμως οτι δεν ενοχλώ τον οποιοδήποτε.
Σε ανοιχτό χώρο δεν ενοχλώ κανέναν, δεν κάνω οτιδήποτε σε απόσταση τουλάχιστον
δυο μέτρων απο τον άλλον, οπότε λίγο με ενδιαφέρει αν μου την πουν στα μεγάφωνα ή όχι.
Προτιμω να με πάνε σηκωτό οι ΜΓΔ ...οταν μπορέσουν βέβαια :)

Καλη Χρονια έυχομαι σε όλα τα παιδιά ...και μετο κεφάλι λίγο ψηλότερα...

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 09:31 »
Έχοντας ζήσει τα 2/3 της ενήλικης ζωής μου στο εξωτερικό πάντα κάνω την εξής ερώτηση στον εαυτό μου: αν ήσουν ακόμα στην Αγγλία θα το έκανες (πχ άτμισμα σε ανοιχτό σταθμό τραίνου, οδήγημα/παρκάρισμα κλπ κλπ κλπ); Η πρώτη φορά που έκανα την ερώτηση ήταν όταν στα νιάτα μου περίμενα σε ένα φανάρι στην κηφισίας 4+ το πρωί, δεν ερχόταν κανείς από την αντίθετη κατεύθυνση άρα θα μπορούσα να περάσω κόβοντας το κόκκινο με ασφάλεια, αλλά δεν το έκανα. 
Και εκεί τελειώνει η ιστορία, δεν προσπαθώ να ερμηνεύσω τους κανόνες ("δεν βλάπτει κανέναν όσο το τσιγάρο") ή να εκλογικεύσω τη συμπεριφορά μου ("δεν ενοχλεί κανεναν"). Και ξέρω μέσα από την εμπειρία στο εξωτερικό ότι οι Έλληνες έξω τηρούν μια χαρά τους κανόνες - όχι λόγω φόβου αλλά επειδή καταλαβαίνουν ότι όταν υπάρχει αρμονία στην κοινωνία περνάμε όλοι καλύτερα. Τόσο απλά. Γιατί δεν το κάνουμε στη χώρα μας; Αν το κάναμε θα ανέβαινε το βιοτικό επίπεδο όλων. 

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 09:38 »
Εγω θα εκφρασω την προσωπικη μου αποψη και ας μην συμφωνουν πολλοι εδω μεσα.

Απο τη στιγμη που νομικα το ατμισμα εχει εξισωθει με το καπνισμα, δεν ατμιζω σε χωρους που απαγορευεται το καπνισμα. Τελεια και παυλα.
Επισης εχω σαν αρχη να κραταω τους drippers σπιτι μου, εκτος απο μερικους low profile με συντηρητικα στησιματα, και να προτιμω mtl οταν βγαινω εξω. Αυτο δεν το κανω μονο απο σεβασμο στο νομο, αλλα κυριως απο σεβασμο στον διπλανο μου που μπορει να μην εχει καμια ορεξη να τρωει ντουμανια στη μουρη, οπως εγω δεν εχω καμια ορεξη να τρωω καπνο τσιγαρου στη μουρη.

Δε νομιζω οτι θα παθει κανεις τιποτα αν μεινει για λιγη ωρα χαρμανης μεχρι να βρεθει σε χωρο που να μπορει να ατμισει ελευθερα.

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 12:36 »
αλήθεια τώρα?
ανήκουν σε ποιόν?
πλάκα κάνουμε?
ξέρεις πόσο τον έχεις πληρώσει?
...και ετσι απλά λες ..."απλά πράγματα" ?

....χρονιάρες μέρες που είναι οκ ο καθένας ας πράξει όπως νομίζει....

...στον παραλογισμό του κάθε "κόπανου" πάντως, ετσι κι αλλιώς,
εγω έχω καιρο τώρα που δεν συμπλέω.
Εξασφαλίζω όμως οτι δεν ενοχλώ τον οποιοδήποτε.
Σε ανοιχτό χώρο δεν ενοχλώ κανέναν, δεν κάνω οτιδήποτε σε απόσταση τουλάχιστον
δυο μέτρων απο τον άλλον, οπότε λίγο με ενδιαφέρει αν μου την πουν στα μεγάφωνα ή όχι.
Προτιμω να με πάνε σηκωτό οι ΜΓΔ ...οταν μπορέσουν βέβαια :)

Καλη Χρονια έυχομαι σε όλα τα παιδιά ...και μετο κεφάλι λίγο ψηλότερα...
Φιλε μου καλα ολα αυτα που λες αλλα για εναν μελλοντικο κ ουτοπικο κοσμο.... Γιατι το τι ειναι σωστο κ τι οχι, το τι ειναι ενοχλητικο για τον διπλα κ τι οχι ο καθενας το ερμηνεύει διαφορετικα κ ποικιλοτροπως... Κ για αυτο τον λογο καποιοι κοπανοι οπ ς λες εφτιαξαν καποιους κανονες για την συμπεριφορά μας σε χωρους κοινοχρηστους για τους οποιους ειναι αυτοι οι υπευθυνοι για την λειτουργία τους κ οχι ολοι οσοι εχουν πληρωσει κ ποσα..... γιατι διαφορετικα δεν θα υπήρχε ουτε πορτα ατο τρενο.... Επομενως τα πραγματα ειναι πολυ απλα.... Απο την στιγμη που δεχεδέχ να χρησιμοποιησεις ενα μεσο οφειλεις να ακολουθησεις κ τους κανονες που εχει βαλει αυτος που ειναι υπευθυνος για την λειτουργία του κ οχι τους κανόνες που θεωρεις εσυ η εγω η το πρεζακι της γειτονιας,  η η κυρα λιτσα,  η ο ομαρ, η ο κυρ γιαννης ο χασαπης, η ο σεργκει απο την ουκρανια,   η ο μανωλιος απο τα ζωνιανα, η ο μπαμπης ο σουγιας,  , σωστους συμφωνα με τα δικα του πιστευω, παιδεια κτλ κτλ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2018, 13:05 από dimspy »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 17:13 »
Οταν πριν λιγο καιρο ηρθα για διακοπες στην Ελλαδα δεν ηξερα οτι απαγορευεται το ατμισμα στο μετρο...
Τωρα θα μου πειτε γιατι δεν ρωταγες?  :laugh1:

Ατμιζα  ομως  μονο οταν εκανε σταση το μετρο κ ανοιγε η πορτα. Στεκομουν διπλα στην πορτα ναι?
Μια ωραια μερα ειδα εναν κυριο  με μια γαλαζια αν δεν κανω λαθος στολη? Να  τρεχει προς το βαγονι μου  :o :o
Εφυγε το μετρο κ εγω με απορια κοιταζα κατι παιδια  διπλα μου που γελουσαν........ ::) ::)
Αυτο ηταν παιδια! Ατμιζα  μονο ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ...... :laugh1: :laugh1: Αφηστε που το εκοψα....
Το μετρο..... :laugh1: :laugh1: Περα απο την πλακα? Το εκοψα γιατι  στην χωρα που ζω δεν εχει μετρο κ δεν το βλεπω για πολυ ακομα...
Αν θα ξαναμπω σε μετρο σιγουρα δεν θα ατμισω γιατι ειλικρινα ακομη θυμαμαι εκεινον τον κυριο κ δεν μου αρεσει καθολου.


Nai_Ego

Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 19:15 »
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί συζητάμε κάτι τέτοιο την τελευταία ημέρα του 2018. Όταν άνοιξε το θέμα το 2011 είχε νόημα γιατί το άτμισμα επιτρεπόταν στο μετρό, πλέον όχι. Και δεν μπορώ να καταλάβω ποιοι είναι τόσο θεριακλήδες και εξαρτημένοι που δεν μπορούν να μην ατμίσουν για το πολύ μία ώρα. Δηλαδή αν γεννήσει η γυναίκα τους ή μια φίλη τους, αν πρέπει να πάνε να δουν κάποιον δικό τους σ' ένα νοσοκομείο θα βγαίνουν συνέχεια έξω για να ατμίσουν; Μιλάμε για διαδρομή μίας ώρας το πολύ, την ίδια διαδρομή κάναμε και ως καπνιστές, τώρα μας ήρθε;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 19:42 »
Θα συμφωνήσω με τον αποπάνω διορθώνοντας μόνο μια φράση.

Δεν επιτρεπόταν το άτμισμα στο Μετρό(ή οπουδήποτε). Απλά δεν απαγορευόταν.

Και καλό είναι να γνωρίζουμε ότι ο Νόμος προβλέπει μόνο όσον αφορά κλειστούς δημόσιους χώρους. Άλλες περιπτώσεις που λαμβάνονται μέτρα από διοικήσεις επιχειρήσεων, όπως μετρο, αερογραμμες κλπ, δεν προβλέπονται από Νόμο αλλά από εσωτερικούς κανονισμούς. Εξ ου και οι ανακοίνωση σε αεροπλάνο ότι το κάπνισμα και το άτμισμα στις τουαλέτες αποτελούν έκνομες και όχι παράνομες ενέργειες.

Αυτό στην Ελλάδα φυσικά γιατί στην Αμερική είναι αλλιώς τα πράγματα. Μπορεί πχ να μη σας πάνε μέσα αν ατμίσετε στην πτήση από Αθήνα Για Θεσσαλονίκη αλλά κάλλιστα μπορείτε να μπείτε σε no flight list και να σας αρνηθούν επιβίβαση στο μέλλον.

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 22:18 »
...ειναι για το "γ@#ώτο" ....
καλη χρονιά σε όλους,
το οτι διαφωνουμε δείχνει υγεία,
και φιλοσοφία ζωής.

Χρόνια Καλά :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 01, 2019, 01:11 »
Χρόνια πολλά σε όλες και όλους και καλή χρονια!

Εγω το εχω ξαναπει πολλές φορες.
Μας λέιπει ενας αόρατος φορέας νικοτινης και γευσης με... αόρατα ντουμανια.
Τοτε κανεις δεν θα μπορουσε στην πραξη να απαγορευσει το ατμισμα εστω χωρις προσθετη  γευση πουθενα, αφου δεν θα ήταν προφανες αν ατμιζεις.

Θα έπρεπε να καταφυγουν σε αμφιβολα νομικα τεχνάσματα του τυπου "απαγορευεται να.. επιδεικνυεις δημόσια την ατμιστική σου συσκευη" (κατι σαν ... ατμιστικός επιδειξίας!) η "απαγορευεται να μιμεισαι το άτμισμα σε χωρους που απαγορευεται το καπνισμα" που δεν στεκουν πουθενα, η θα έπρεπε να εφοδιαστουν με ειδικες συσκευες μέτρησης πραγμα που ίσως να γινόταν στην Ελβετία, ή στη Σουηδία αλλα σίγουρα όχι στην Ελλάδα που ακομη καπνιζουν στη ζουλα ακόμη και στα νοσοκομεία.

Ολο το πρόβλημα το δημιουργεί ο ορατός ατμος που θυμίζει καπνο, ενα απο τα δυνατα σημεια του ατμισματος παλια, αλλα τώρα η μεγαλύτερη αδυναμία του.

Η PG και η VG πάλιωσαν... Κινεζοι, καντε κατι!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 01, 2019, 01:39 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 01, 2019, 18:26 »
Nicorette quick spray αδερφέ και είσαι έτοιμος.

Νόμιμο, αναγνωρισμένο από τον ΕΟΦ, διαφημίζεται κιόλας, μια χαρά αντιψυκτικό με νικοτίνη.

Σοβαρά τώρα, νομίζω ότι το παρόν νήμα δεν έχει πλέον λόγο να παραμένει ανοικτό. Όταν δημιουργήθηκε, δεν υπήρχε νομικό πλαίσιο όσον αφορά το άτμισμα. Πλέον υπάρχει. Οκ, ο Νόμος δεν απαγορεύει per se το άτμισμα στο μετρό, αλλά το υπαγάγει στην ίδια κατηγορία με το κάπνισμα που σημαίνει ότι ο φορέας που τρέχει το Μετρό, βρίσκει έρεισμα στο ότι αφού απαγορεύει το κάπνισμα, πρέπει να απαγορέψει και το άτμισμα. Και στο φινάλε, ακόμα και η κατανάλωση φαγητού απαγορεύεται στο μετρό και ας μην προβλέπεται από κανένα Νόμο.


Τέλος, η μεγαλύτερη σε διάρκεια πιθανή διαδρομή, είναι Αγία Μαρίνα - Αεροδρόμιο. Και δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να την κάνει και τόσο συχνά ώστε αυτή η μία ώρα έλλειψης τζούρας να επιδράσει και τόσο πολύ στην ψυχική του υγεία.

Και πάλι, με διακριτικότητα, όλα λύνονται. Ο σταθμός αεροδρομίου, έχει γίνει σημείο στο οποίο βρίσκομαι πολύ συχνά. Το φαινομενάκι γεμάτο με ΝΕΤ+Alas που χρησιμοποιώ στην πτήση, σε τέτοια φάση βοηθάει πάρα πολύ. Βαθιά τζούρα, χαλαρή εκπνοή και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Και στο αεροπλάνο, και στο σταθμό.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 01, 2019, 20:42 »
Cruiser79, εγω μιλαω μεταξυ αστείου και σοβαρου, για κατι ακριβως όπως ειναι αυτη τη στιγμη οι συσκευες ατμισματος, αλλα χωρίς ορατό ατμο, δηλαδη απόλαυση χωρίς ιχνη και απαγορευσεις.
 Αυτό που γραφεις εσυ, είναι "ιατρικό" προϊον = της αναγκης και της ενοχήα και όχι της απόλαυσης.

(Και θα μου αρεσε να φερω το κρατος σε δυσκολη θεση, μεσα απο τους δικους του κανονες....)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 80 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix