vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Milarepa, Jorge, bloodlessz, Mantis039, I.P

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1500 στις: Απριλίου 26, 2014, 23:51 »
Το "ωραία μυρίζει" μακριά από εμάς...
Το ΚΤ μπορεί να είναι μια παλιά αγαπημένη, αλλά έχει ψευδο-θέλγητρα και σε μια ανύποπτη στιγμή δεν θέλει και πολύ για να φανερώσει και να γίνει το κακό.
Μετά το "πρόσεχε που βάζεις το ... και την υπογραφή σου"
μακάρι να γίνει παροιμία σε λίγα χρόνια το:
"Πρόσεχε μη βάλεις στο στόμα σου ψεύτικα λόγια και ΚΤ"

Για να συνεχίσει να είναι η ζωή μας μια νότα πιο ξένοιαστη...
σαν τα avatar σου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Iron

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1501 στις: Απριλίου 28, 2014, 20:59 »
Πλεον ειμαι στους δύο μήνες κοντά ατμίσματος
τον πρώτο μήνα με τραβούσε το κ.τ αλλα με 18άρι υγρό ημουν κομπλέ.
πλέον δεν το σκέφτομαι καθόλου άρχισε μου βρωμάει πολύ οταν κάποιος καπνίζει απο μακριά άσε που εχω κατευεί και σε θέμα νικοτίνης...πλέον στα 9mg απο τα 18.. και νομίζω οτι θα το κατευάσω κιάλλο σιγα σιγα

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1502 στις: Απριλίου 28, 2014, 22:15 »
ατμιζω τεσσερις μηνες στην αρχη με την ego που εμενα απο μπαταρια καπνισα μια δυο φορες αναγκαστηκα αλλα πλεον τωρα δοκιμαζω τον εαυτο περνοντας πανω στο ποτο κανενα τσιγαρο απο φιλους αλλα στην πρωτη τζουρα παει στα σκουπιδια

Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1503 στις: Απριλίου 28, 2014, 23:08 »
4 μήνες εντελώς άκαπνος μετά από 33 χρόνια τσιγάρο (ξεκίνησα στα 13  :-[ ) και ούτε μου περνάει από το μυαλό να καπνίσω...
Ομολογώ πως δεν το περίμενα  :)


Για την ιστορία, είμαι στα 4-5 ml την μέρα στα 15 mg.


 

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1504 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 18:13 »
μετά από 1μιση μήνα πουο ατμίζω είναι η πρώτη φορά που νιωθω επιθυμία για κ.τ. Ισως φταίει ότι ειμαι συνέχεια εξω αυτες τις μερες κα ΟΛΗ η παρέα μου καπνίζει. Δε μου κάθονταν καλά οι γεύσεις. Ενιωθα να θελω κάτι πιο τσιγαρίσιο, ενω τοσο καιρο δεν ειμαι κ πολύ των καπνικών. Εβαλα ενα καπνικό (πολυ βαρυ για τα γουστα μου) στον ατμο, αηδιασα και μετα ευχαριστηθηκα περισσοτερο το frosty melontic. Ισως πρεπει να αυξήσω την νικοτηνη λιγο και να βρω κανα 2 ακομα καπνικα να με γεμιζουν. Αντιστάθηκα όμως και δεν εκανα ουτε τζουρα κτ  :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1505 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 18:21 »
Οταν βρισκεσαι σε πολυωρες νυχτερινες εξοδους, με συντροφια αλκοολ και φιλους που καπνιζουν, η επιθυμια για κ.τ. αυξανεται.
Σε αυτες τις περιπτωσεις, μπορεις να φροντιζεις να εχεις ενα υγρο με αυξημενη συγκεντρωση νικοτινης
και να αυξανεις λιγο και τα Volts, αν εχει τη δυνατοτητα αυτη η συσκευη σου.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1506 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 18:30 »
εγω στους 6 μηνες ατμισματος ετζουξα 4-5 τσιγαρα ..


το δυσκολο δεν ειναι να μη καπνιζεις το πετας και τελος .ουτε μοντακια , ουτε τσιγαρα κανονικα.. το δυσκολο ειναι αν γουσταρεις να κανεις 1 το μηνα και να μη κυλισεις συστηματικα .


 οπως και να εχει δεν σταματησαμε να βαζουμε κατι βλαβερο στον οργανισμο , απλα τωρα βαζουμε κατι λιγοτερο βλαβερο .. δεν ειναι μονο η νικοτινη που σε εθιζει στο κανονικο τσιγαρο αλλα και η εντελως διαφορετικη αισθηση που νιωθεις σε σχεση με τον ατμο 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2014, 18:36 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1507 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 19:25 »
Από το καλοκαίρι που κάνω μηδενική δεν έχω επιθυμήσει κτ αλλά έχω λίγο βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια επειδή έκανα αποκλειστικά το diy μου και bebeca για περίπου 6 μήνες σερί.
Τώρα κάνω το diy μου και shooting star και ξεκίνησα και τις δοκιμές με τα φρούτα, αν και είμαι των καπνικών. Φράουλα από el greco είναι το πρώτο μου για αλλαγή. Επίσης παίζω λίγο και με σύννεφα στο σπίτι μόνο και κάνω χάζι.
Θέλει ποικιλία το πράμα για να μη ξαναπέσουμε στις κακές συνήθειες λόγω μονοτονίας...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1508 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 21:16 »
Ισως πρεπει να αυξήσω την νικοτηνη λιγο και να βρω κανα 2 ακομα καπνικα να με γεμιζουν. Αντιστάθηκα όμως και δεν εκανα ουτε τζουρα κτ  :angel: :angel:
Με το liqua traditional tobacco 12mg είμαι μια χαρά, θα υπάρχουν και καλύτερα φαντάζομαι.

Πρόσφατα, άτομο που γνωρίζω 15 χρόνια, καπνιστής, διαγνώστηκε με καρκίνο του πνεύμονα. Ηλικία 55. Σήμερα, μετά από χημειοθεραπείες, ακτινοβολίες κλπ κλπ συγκρίναμε τα ατμιστικά μας εργαλεία.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1509 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 21:42 »
Στην αρχη ειμαστε ολοι ενθουσιασμενοι με τα νεα μας εργαλεια τις γευσεις και τ αρωματα και δε μας πολυνοιαζει το κ.τ.
Κατα το πρωτο μηνα ερχεται μια εντονη επιθυμια για κ.τ. κι εκει πρεπει να κρατηθει καποιος

Κι εγω αρχικα δε μπορουσα τα καπνικα υγρα γιατι μου θυμιζαν το τσιγαρο κι ετσι εκανα τη καρδια μου πετρα και ατμιζα σχεδον ολοκληρα εργοστασια ζαχαρης και κανα δυο καβες ποτων ημηρεσιως

Τωρα βρισκομαι αισιως στον τεταρτο μηνα του η.τ. και αρχισα να απολαμβανω τα καπνικα διοτι απεξαρτηθηκα τελειως απο το κανονικο καπνο .
Βρισκομαι στο σταδιο μιξης καπνικων με οτιδηποτε αλλο και απολαμβανω τα μεγιστα της ατμιστικης  ευχαριστησης .
Συνηθως φτιαχνω τοσο πετυχημενα υγρα που φιλοι μου που δε καπνιζουν καν μου ζητανε το μοντ να τραβηξουν καμια τζουρα μονο και μονο επειδη τους αρεσει το αρωμα του ατμου ..

Καπνιζουν δε καπνιζουν κ.τ διπλα μου δε μου καιγεται καρφι και σε τεκε να με βαλεις δε με πειραζει καθολου .
Προχθες η γυναικα μου δοκιμασε μια νεα μαρκα κ.τ. και της ζητησα μια τζουρα να δω τι το ευχαριστο βρισκει και συνεχιζει να καπνιζει , ηταν η πρωτη που τραβηξα μετα απο 4 μηνες δικοπης του η.τ.

Φυσικα δε καταλαβα τιποτα ουτε ντουμανι ουτε γευση ουτε τπτ και βγαζοντας μια αμυδρη ποσοτητα καπνου απο το στομα... της ειπα ασυναισθητα
"αυτο το πραγμα δε δουλευει δε βγαζει τιποτα... γιατι δε το φτιαχνεις λιγο ; "
 ;D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1510 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 22:20 »

Θέλει ποικιλία το πράμα για να μη ξαναπέσουμε στις κακές συνήθειες λόγω μονοτονίας...
Μονοτονία το η.τ.? Τότε το κ.τ.(καταραμένο τσιγάρο, όπως κάποιος φίλος έγραψε) πώς να το χαρακτηρίσουμε. Απλά, πρέπει να εναλλάσσεις τελείως διαφορετικές γεύσεις... Η δική μου άποψη :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1511 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 14:26 »
Απλά, πρέπει να εναλλάσσεις τελείως διαφορετικές γεύσεις... Η δική μου άποψη :bye: :bye: :bye:
Και είναι πολύ σωστή η άποψή σου ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ.
Έτσι είμαι και εγώ από την αρχή της ατμιστικής μου ζωής.
Εδώ και 3+ χρόνια που είμαι στον ατμό, δύο παραστρατήματα έχω κάνει και όχι ολοκληρωμένα δλδ το άναψα και την μια το πέταξα και την άλλη το έδωσα σε συνάδελφο. Όχι επειδή ήθελα τσιγάρο αλλά γιατί είχα πολλά νεύρα με την δουλειά και αντί να αρπάξω το η.τ. ζήτησα τσιγάρο. :eyesplash: :wall:
Η αηδία ήταν τόσο μεγάλη που πραγματικά απόρησα με τον εαυτό μου πως κάπνιζα τόσα χρόνια.

Υ.Γ. Η νικοτίνη, τότε που έγιναν τα παραπάνω, ήταν 18mg/ml :)) φαντάσου νεύρα!!!!!!!
Τώρα είμαι στο 6αράκι και το χαίρομαι.  :thumpup: ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1512 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 14:33 »
Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, με έπιασε μια μονοτονία ατμίζοντας 6 μήνες ουσιαστικά 1 υγρό μόνο, δηλαδή το diy μου. Η bebeca ελάχιστη και μόνο στους dripper.
Θέλει ποικιλία στα "ζουμιά ", στα μοντάκια, στους ατμοποιητές και γενικά σε οτι μπορεί να διατηρεί το ενδιαφέρον μας και να μη μας μπαίνουν κακές σκέψεις για κτ.
Άλλοι βέβαια ίσως να καλύπτονται πιο εύκολα και να μην έχουν την ανάγκη για ποικιλία.

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1513 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 23:28 »
Εγώ ξεκίνησα αρχές του '12 με ovale e-lips. Όλα καλά στην αρχή αλλά μετά από κάποιο διάστημα άρχισε τις διαρροές και κάθε 1' το σκούπιζα.. Σιγά σιγά άρχισα πάλι το κ.τ. ειδικά αφού έχασα το η.τ.
Μέτα από 1 χρόνο περίπου ξαναπήρα η.τ. Και πάλι είτε επειδή θα μου έμενε από μπαταρία, είτε επειδή μου τελείωνε το υγρό έκανα κ.τ.
Βέβαια από τότε δεν έχω αφήσει καθόλου το η.τ.
Αλλά νιώθω ότι δεν θα καταφέρω να απαλλαγώ ποτέ από το κ.τ. Μια μένω από υγρό, μια από αντίσταση... Και δεν έχω
δυστυχώς την πολυτέλεια να έχω εφόδια σε περίπτωση ανάγκης...  :'(
Ελπ'ιζω κάποια στιγμή να τα καταφέρω...

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1514 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 23:35 »
αν δεν εχεις τη δυνατοτητα να αγοράσεις απο ελλαδα, ισως μπορεις να παραγγειλεις απο κίνα.Μπαταρια, ατμοποιητη κ κεφαλες. κ αν αγορασεις Βαση κ αρωμα θα μπορεσεις να κανεις πολλα ml υγρου με λιγο κοστος. έτσι θα σ βγει οικονομικοτερα και δεν υπαρχει περιπτωση να ξεμεινεις  ;) σκεψου αλλωστε πως όποτε παιρνεις πακετο, το κόστος, ειναι κατά πολυ, μεγαλυτερο! καλη δυναμη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro