vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, ipomonias, Milarepa, Buliwyf

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #615 στις: Απριλίου 30, 2016, 11:24 »
Η 0.6 στο αιο ειναι όντως καλή αλλα εχει και αυτή κάποια θεματακια με την τροφοδοσία.
Θα την δοκιμάσω περιμένω να μου δώσει πίσω το αιο ενα φιλαράκι που ψήνεται και μου τι εχεις παρει κατι μέρες....................
Οι αντιστασεις το cubis στο αιο παίζουν όλες και αν ναι χωρις προβληματα?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #616 στις: Απριλίου 30, 2016, 11:31 »
Ναι, παίζουν. Αυτό που διαφέρει στην κάθε μια είναι η γεύση και η θερμοκρασία που ανεβάζει το ΑΙΟ.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #617 στις: Απριλίου 30, 2016, 12:22 »
Δοκιμάζω εδώ και κάποιες ώρες το Notch coil.
Πολύ ντουμάνι ακόμα και στα χαμηλότερα προτεινόμενα 30W. Για πνευμονικές τζούρες αλλά κάνει και ψιλοτσιγαρίσιες με κλειστό τον αέρα σε αντίθεση με την 0.5.


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #618 στις: Απριλίου 30, 2016, 14:40 »
Αν εχει τα γνωστα θεματα , μπουρμπουλήθρες , κ.λ.π , τον τινάζεις  όπως τινάζουμε το θερμομετρο για να κατεβει η θερμοκρασισ 4-5 φορες. Αν δεν τακτοποιήθηκε το πρόβλημα , παιρνεις μια χαρτοπετσετα και σκεπάζεις το στομια του drip tip και φυσας προς το εσωτερικό του , 2-3 φορες.
Αν παρ όλα αυτά συνεχιζει τα προβληματα , εχεις πέσει σε ελατωματικη κεφαλή :eyesplash:

Φίλε vamaxin, φαίνεται ότι κάτι διάβασες από δω, κάτι από εκεί και έφτιαξες ένα παζλ αλλά κάπου μπέρδεψες τα κομμάτια.

Το τινάζουμε σαν θερμόμετρο όταν κάνει μπουρμπουλήθρες (υπερτροφοδοσία) για να φύγουν τα περισσευούμενα υγρά από το επιστόμιο, όχι για να πέσει η θερμοκρασία. Και βάζουμε μια χαρτοπετσέτα μπροστά στο επιστόμιο για να μη πιτσιλάμε τον τόπο όταν το τινάζουμε.
Το φύσημα (όπου δε χρειάζεται χαρτοπετσέτα) το συνέστησε άλλο μέλος πιο πριν - δε θυμάμαι, να μην ψάχνω τώρα - στην περίπτωση που έχομε υποτροφοδοσία και πάει να βγάλει καμένο. Το δοκίμασα κι εγώ και όντως ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος Georgekvts

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #619 στις: Απριλίου 30, 2016, 15:00 »
Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με τα o-rings του cubis; Απ'ότι φαίνεται το o-ring στην εισαγωγή του αέρα χαλάει πολύ εύκολα.  Διάβασα ότι οι διαστάσεις είναι οι ακόλουθες: OD18* ID16* CS1.0
Δεν ξέρω όμως που μπορούμε να βρούμε στην Ελλάδα ή εάν κάνουν κάποια o-rings από άλλον ατμοποιητή...
Update. Στη replace smoke έχουν όλο το σετ των o-rings για τον cubis, για όσους ενδιαφέρονται.

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #620 στις: Απριλίου 30, 2016, 15:01 »
Αν επιτρέπετε να το ξαναποστάρω, ελπίζω να βοηθάει η τεχνική που περιγράφω.


Λοιπόν έχουμε και λέμε.
Πρώτον υποτροφοδοσία.
 Η αιτία του καμμένου δεν είναι το υπερβολικό σφίξιμο στο βίδωμα, οταν τοποθετούμε τον ατμοποιητή μέσα στο τανκ. Μερικοί λένε πως έτσι το ορινκ της κεφαλής, ξεχιλώνει και κλείνει τις τρυπες εισαγωγής του υγρού. Δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα δημιουργειται απο μικρές φυσαλίδες αέρα, οι οποιες εγκλωβίζονται στους θαλάμους εισαγωγής του υγρου, προς τον χώρο που βρίσκετα το βαμβακι. Ετσι λοιπόν, αυτες οι φυσαλίδες μπλοκαρουν την τροφοδοσία και τρως καμμενο.   
Η λύση είναι να φυσας δυνατα 3-4 φορές μέσα στον ατμοποιητή. Δηλαδή το αντίθετο απο το να τραβάς τζούρα. Αμέσως θα δεις τις φυσαλίδες να φεύγουν απο την βάση της κλαπτον και να ανεβαίνουν πάνω, σαν τις φυσαλίδες τις κοκα κολας ενα πράμα. Αμέσως μετα θα δείς  δείς, πως οταν ατμίσεις θα πάρεις μια υπέροχη τζουρα με γευση και ντουμανι.
Δεύτερον υπερτροφοδοσία μετά το γέμισμα με υγρό.
 Τις μπουρμπουλήθρες στο γέμισμα  δεν τις αποφεύγεις εύκολα. Η λυση στις μπουρμπουληθρες του γεμίσματος είναι η εξής. Αφου γεμίσεις το τανκ και σφίξεις το καπάκι (νορμάλ σφίξιμο. ούτε λίγο αλλα ούτε και να το ζορισεις)  μετα βάζεις μια χαρτοπετσέτα στο επιστόμιο και τινάζεις το τανκ με δυναμη,(κανα 2-3φορές) σαν τα παλια θερμόμετρα. Ετσι θα φύγουν τα υγρά που λιμνάζουν στην αντίσταση και θα πάρεις καθαρή τζούρα χωρίς μπουρμπουληθρες.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #621 στις: Απριλίου 30, 2016, 15:04 »
Φίλε Atmos,Για να πέσει η θερμοκρασία του θερμομετρου το τινάζουμε μερικες φορες προς τα κατω, δηλαδή κανει την διαδικασία του ατμποιητή + κουμπις,σαν να τιναζει θερμόμετρο.Αυτο γραφω.Τι δεν σου παει ?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #622 στις: Απριλίου 30, 2016, 15:18 »
Α! Του θερμομέτρου! :)) Έτσι όπως το 'γραφες, νόμισα του ατμοποιητή. Έλειπε ένα "του" μετά τη "θερμοκρασία".
Πάντως η χαρτοπετσέτα ήταν σε λάθος παζλ.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #623 στις: Απριλίου 30, 2016, 15:53 »
Αρκετα παραπονα υπάρχουν για τον cubis :confused1:
Για να δουμε , υπαρχει αισιοδοξία  ότι ο αναμενόμενος kabuki me τις  kathal   Steamtribe Replacement Coil Head for Kabuki Clearomizer (5-Pack) θα είναι πολύ οκ  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2016, 19:00 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #624 στις: Απριλίου 30, 2016, 15:59 »
Αν είναι να συνεχιστεί η συζήτηση για τις αντιστάσεις που ανέφερες, καλύτερα εδώ:
http://vaping.gr/index.php?topic=29877
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2022, 00:06 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #625 στις: Απριλίου 30, 2016, 16:00 »
Εμένα καλα μου δουλευει ο cubis με την 1.5 ομ κεφαλή .Όμως ο μεγάλος ναυτίλος με την 1.8 ομ  αντισταση εχει καλύτερο ντουμανι και γεύση... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #626 στις: Απριλίου 30, 2016, 16:07 »
Δε θέλω να σας στενοχωρήσω, αλλά έχω δύο Cubis (ss και μαύρο) συν έναν Cupa (που είναι ο ίδιος ατμοποιητής ακριβώς αλλά με το λογότυπο της Nobacco),
και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα από αυτά που περιγράφετε... ;D
Ούτε διαρροές, ούτε υπερτροφοδοσίες, ούτε υποτροφοδοσίες, ούτε καμμένα, ούτε χαλασμένα o-rings ούτε, ούτε, ούτε...

Τι διάολο;
Ή εγώ είμαι πολύ τυχερός ή ΟΛΟΙ εσείς πολύ γκαντέμηδες...  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #627 στις: Απριλίου 30, 2016, 16:16 »
Αν  χρησιμοπηειται κατά αραιια χρονικα διαστήματα και διατηρείται η  αρχικη πληρωση με υγρο ,ισως δεν εχει φθαρει η κεφαλή και δεν βγαζει θέματα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #628 στις: Απριλίου 30, 2016, 16:26 »
Τον δουλευω .1.5 ομ(Clapton) χωρις κανένα πρόβλημα), αλλα και με την 1 ομ που είναι ss καλά τα πάω.
Εχει κατι κολπάκια  :)όταν κανει μπουμποθληθρες, υπερτοφοδοσία, κ.λ.π.
Κατ αρχήν κατά την αρχικη πληρωση μην περνας τη γραμμη που εχει σαν οδηγο σημειο και τον αφηνεις 2-3 λεπτα εν ηρεμία.
Και κατά την συμπληρωση  υγρου ,τον αφηνεις λιγα λεπτά....
Αν εχει τα γνωστα θεματα , μπουρμπουλήθρες , κ.λ.π , τον τινάζεις  όπως τινάζουμε το θερμομετρο για να κατεβει η θερμοκρασισ 4-5 φορες. Αν δεν τακτοποιήθηκε το πρόβλημα , παιρνεις μια χαρτοπετσετα και σκεπάζεις το στομια του drip tip και φυσας προς το εσωτερικό του , 2-3 φορες.
Αν παρ όλα αυτά συνεχιζει τα προβληματα , εχεις πέσει σε ελατωματικη κεφαλή :eyesplash:
Η χαρτοπετσετα στο επιστομιο είναι για να αποφευχθή το << πιτσιλισμα>>στον περιβάλλοντα χώρο κατά την διαδικασία <εν ειδη θερμομέτρου> :)
Το φυσημα προς τα έσω του ατμο.  , όπως προαναφέρθηκεαπο τον καλο΄συμφορουμίτη, δεν θελει χαρτοπετσέτα :D

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #629 στις: Απριλίου 30, 2016, 16:29 »
Δε θέλω να σας στενοχωρήσω, αλλά έχω δύο Cubis (ss και μαύρο) συν έναν Cupa (που είναι ο ίδιος ατμοποιητής ακριβώς αλλά με το λογότυπο της Nobacco),
και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα από αυτά που περιγράφετε... ;D
Ούτε διαρροές, ούτε υπερτροφοδοσίες, ούτε υποτροφοδοσίες, ούτε καμμένα, ούτε χαλασμένα o-rings ούτε, ούτε, ούτε...

Τι διάολο;
Ή εγώ είμαι πολύ τυχερός ή ΟΛΟΙ εσείς πολύ γκαντέμηδες...  ;D ;D ;D
Μία από τα ίδια e-spy.
Πλέον κανένα πρόβλημα με όλες τις κεφαλές.
Και λόγο του ότι δεν έχω διαρροές έχει γίνει καθημερινός. Είτε με 1 είτε με 0.6ωμ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias